Šta je novo?

Najpovoljniji mobilni operater za putovanja po Evropi

Ima li su, dala mi na ruke da biram. Ali reče 3.5eu. Plus treba aktivacija. Ova tomato samo ubačena i radi. Sve automatika u startu.
 
Pozdrav ljudi.

Te BonBon/Tomato kartice se uzimaju na bilo kojoj pumpi (u Hrvatskoj) ili mora neka posebna?
U romingu (EU van Hrvatske) vaze svi megabajti ili se smanjuje nesto zbog FUP?

Da li moze online da se kupi e-sim?
 
Samo tjedni na bonbon se smanjuje nije flat.Za a1 ne znam a imam i tu karticu pa me interesuje.
 
Ja imam i tomato koji je valja A1 podbrend (ako je ovo uopšte reč 😂) i kod njih nema FUP-a. Ne znam da li se isto odnosi i na sam A1.
 
Ja na Tomato ne vidim nista povoljno , osim kad kupis karticu i aktiviras dobrodoslicu,
 

Prilozi

  • viber_slika_2023-05-15_18-08-14-844.jpg
    viber_slika_2023-05-15_18-08-14-844.jpg
    85.3 KB · Pregleda: 42
  • viber_slika_2023-05-15_18-08-14-776.jpg
    viber_slika_2023-05-15_18-08-14-776.jpg
    54.8 KB · Pregleda: 47
Uzeo sam Orange Poljska.
6e mjesečno je 24GB interneta u Poljskoj i 6GB u EU.
Neograničeni pozivi i poruke.

Kada ne koristiš parkiraš karticu i ne plaćaš ništa.
Maksimalno parkiranje je 6 mjeseci što znači da dva puta godišnje moraš da platiš pretplatu.

Velika stvar kada ti treba. Naročito jer su pozivi ka EU potpuno free.
 
Pozdrav ljudi.

Te BonBon/Tomato kartice se uzimaju na bilo kojoj pumpi (u Hrvatskoj) ili mora neka posebna?
U romingu (EU van Hrvatske) vaze svi megabajti ili se smanjuje nesto zbog FUP?

Da li moze online da se kupi e-sim?
Ja sam uzeo na Tifon pumpi, mada ima i na Ina pumpama. Ali na Ina pumpi mi je prodavačica tvrdila da to važi samo za hrvatsku, te nisam uzeo kod njih. Dok je prodavačica na Tifon pumpi bila informanisanija i objasnila mi sve potanko. Rekla mi je da mahom prodaju Tomato kartice srpskim ekskurzijama i da do sada nisu imali žalbe.
Obavezno, ali obavezno, pri izlasku iz hrvatske uključiti DATA ROMING, jer u suprotnom nećete imati net. Meni je bio uključen ROMING, aki ne i data roming, te u startu nisam imao net i mislio sam da me prodavačica isplalila.
 
Zar nema da se aktiviraju jedinice, a jedinice su bilo šta - minuti/sms/mb? Tad bude ok. Ja nikad nisam aktivirao ovde pakete neta jer je skupo.
Ima ali i to je skupo
Ja sam uzeo na Tifon pumpi, mada ima i na Ina pumpama. Ali na Ina pumpi mi je prodavačica tvrdila da to važi samo za hrvatsku, te nisam uzeo kod njih. Dok je prodavačica na Tifon pumpi bila informanisanija i objasnila mi sve potanko. Rekla mi je da mahom prodaju Tomato kartice srpskim ekskurzijama i da do sada nisu imali žalbe.
Obavezno, ali obavezno, pri izlasku iz hrvatske uključiti DATA ROMING, jer u suprotnom nećete imati net. Meni je bio uključen ROMING, aki ne i data roming, te u startu nisam imao net i mislio sam da me prodavačica isplalila.
Bonbon se vise trazi ali nebitno 30 dana vrede i jedna i druga
 

Prilozi

  • viber_slika_2023-05-15_19-57-02-828.jpg
    viber_slika_2023-05-15_19-57-02-828.jpg
    77.9 KB · Pregleda: 43
  • viber_slika_2023-05-15_19-57-02-882.jpg
    viber_slika_2023-05-15_19-57-02-882.jpg
    77.3 KB · Pregleda: 41
Da, sad vidim da i nije tako jeftino. 10.62 eur za 6000 jedinica ako uzmeš ove duplirane. Nisam odavno koristio.

Sad kad sam putovao, koristio sam 2gb što ide uz Total Data u Yettelu i super radi, samo to je definitivno malo ako put traje duže od 3 dana.
 
Kod tomato-a se ide na ovo "zgrabi priliku". Naravno, nije povoljno kao bonus dobrodošlice, ali je povoljnije nego globaltel i roming dodaci.

Meni je nudilo 3GB na 3 dana za nešto oko 1€. Super za vikend. Svaki dan izlaze po 3 nove ponude, tako da može da se dodaje i sabira.
 
Ja se vratio za Srbiju. Imam dve Tomato kartice sa po oko 6500 jedinica koje važe još 20tak dana. Voljan sam da ih ustupim nekom, ko putuje, za dž. Mogu poslati post expresom jer nisam iz bg-a.
 
Ukoliko imate BonBon karticu koja je ugašena (ne duže od 6 meseci) možete je oživeti slanjem slike kartice na kojoj se vidi ICC broj i PUK1 i to sam uspešno uradio već par puta. Najbrža podrška je na Facebook stranici.

Ja sam zakasnio, pisao sam na [email protected], odgovorili su mi: "nažalost, prošlo je više od 6 mjeseci otkada je broj izbrisan pa ga više nije moguće oživjeti." Da li postoji još neki način da se kartica oživi?
 
Da se ubacim sa pitanjem za gastoz ekipu :) Sta mi je najbolje da uzmem za Srbiju (bicu i u CG 10 dana)? SAMO data me zanima, ne treba mi nista drugo. Treba mi 3 kartice na fazon 2 meseca i po recimo 10GB minimum mesecno na svakoj?

Za EU/CG cu da koristim svoju Singapursku karticu nije problem...
 
A1 prepaid, 900 din moćni plan sa 10gb interneta i 500 sms ili minuta na mesec dana. Ima pristojne dodatke ako zafali i jednostavnu upotrebu preko kratkih kodova ili aplikacije. Dodatak je 500min/sms i 9GB za 400 din.

Ima i jeftinije planove sa manje interneta/minuta ali je ovaj najisplativiji.
 
Da, sad vidim da i nije tako jeftino. 10.62 eur za 6000 jedinica ako uzmeš ove duplirane. Nisam odavno koristio.

Sad kad sam putovao, koristio sam 2gb što ide uz Total Data u Yettelu i super radi, samo to je definitivno malo ako put traje duže od 3 dana.
Hvala za ovaj info o yettelu sa total data 2gb, znači mi da čujem provereno iskustvo!
 
Da se ubacim sa pitanjem za gastoz ekipu :) Sta mi je najbolje da uzmem za Srbiju (bicu i u CG 10 dana)? SAMO data me zanima, ne treba mi nista drugo. Treba mi 3 kartice na fazon 2 meseca i po recimo 10GB minimum mesecno na svakoj?

Za EU/CG cu da koristim svoju Singapursku karticu nije problem...
Imas u Yettelu (samo u poslovnicama) tzv Turistički paket - prepaid internet, gde svaka SIM kartica košta 999 dinara i sadrži 50GB i važi 30 dana. Brzina je ograničena na 10Mbps, što je možda najveća mana, ali za aplikacije na telefonu, radiće bez nekog problema.
Nakon isteka 30 dana može se kupiti novih 50GB po ceni od 599 dinara i za novih 30 dana.
 
Da se ubacim sa pitanjem za gastoz ekipu :) Sta mi je najbolje da uzmem za Srbiju (bicu i u CG 10 dana)? SAMO data me zanima, ne treba mi nista drugo. Treba mi 3 kartice na fazon 2 meseca i po recimo 10GB minimum mesecno na svakoj?

Za EU/CG cu da koristim svoju Singapursku karticu nije problem...
Ili ako ides u CG nabavi mtel. Sa njom si miran gde god da si u WB zoni. Uvek nekome mozes da je ostavis da ga usrecis posebno ako ne ide za CG pa ne moze sebi da nabavi.
 
Hvala, Yettel dosta solidno deluje, mada jes malko "spor". Yettel za kolicinu, A1 za brzinu, pa cemo videti... CG je resen nije to neka frka
 
Uzeo sam Orange Poljska.
6e mjesečno je 24GB interneta u Poljskoj i 6GB u EU.
Neograničeni pozivi i poruke.

Kada ne koristiš parkiraš karticu i ne plaćaš ništa.
Maksimalno parkiranje je 6 mjeseci što znači da dva puta godišnje moraš da platiš pretplatu.

Velika stvar kada ti treba. Naročito jer su pozivi ka EU potpuno free.
Dva pitanja, ako znas:
1. Mogućnost korišćenja istog paketa sa brojem na 2 esima?
2. Sta se desava nakon tih 6 meseci ako ne uzmes opet paket? Jel moras da kupujes novi broj?
 
Koja je najbolja ponuda za turisticki internet u Grckoj? Idem u Hanioti na 5 dana, pa bi mi znacilo da resim taj problem unapred 😅
Hvala svima unapred na odgovorima
 
Koj telefon imas? Ako imas esim, Airalo ili Orange Flex su dve najednostavnije opcije koje mozes da sredis pre puta i da se kasnije ne cimas sa karticama i sl.
 
Ako prođe 6 meseci nema šanse da se vrati jer ih brišu iz sistema i prave nove kartice sa istim brojevima, kao što kod nas oživljavaju mrtvake.

Nisu je obrisali.... Dopisivao sam se preko WhatsApp-a i oživeo sam karticu... ali sada imam drugi problem. Sada treba ponovo da aktiviram karticu :( Moram da budem u CRO i jedino poziv iz CRO na bilo koji broj je aktivira ponovo :(
 
Poslednja izmena:
Nisu je obrisali.... Dopisivao sam se preko WhatsApp-a i oživeo sam karticu... ali sada imam drugi problem. Sada treba ponovo da aktiviram karticu :( Moram da budem u CRO i jedino poziv iz CRO na bilo koji broj je aktivira ponovo :(
Ne moraš. Možeš da priđeš granici uhvatis signal i aktiviras karticu bez da predjes.
 
Nazad
Vrh Dno