Šta je novo?

Najpovoljniji mobilni operater za putovanja po Evropi

Pozdrav.
Da li neko ima predlog za esim za Egipat?
Airalo ne malko skuplji, ali ako nema ništa drugo i on će poslužiti krastavac.

Bukvalno kad ideš prema izlazu sa aerodroma imaš štand na kome nude Vodafon (čini mi se) i Orange. Orange je imao neku varijantu da kupiš karticu sa 10 GB i onda se nešto uloguješ, šta li i dobiješ još 10 GB, Ovako je bar bilo kad sam ja išao.
 
Nije za mene, ali hvala na predlozima, preneću.

Mislio sam da uzmem esim da ima odmah čim sleti i to, da se ne cima tamo. Ali ako je to bolja opcija onda super.
Može da se plati karticom ili će morati da menja prvo pare?
 
Istekao mi edit.
Jel se kupuje sim kartica ili esim?
 
kupuje se fizička SIM kartica, ja sam je platio u € i aktivirao odmah...
 
Da li postoji neka opcija za e-SIM prepad u Hrvatskoj za turiste? Da platim online, dobijem qr kod i aktiviram karticu pre polaska
 
Da li postoji neka opcija za e-SIM prepad u Hrvatskoj za turiste? Da platim online, dobijem qr kod i aktiviram karticu pre polaska
Kao i za sve, Airalo.
Poslednji put kada sam trazio online za hrvatsku esim nisam bas nailazio za opcije za turiste, ali svakako imas airalo da skines app i vidis sta imaju za hrv.
 
Ili Orange Flex, uz kôd FLEX prvi mesec za 1 zlot :)
 
Nisam ispratio za taj orange, čuo sam da je dobar.
Koliko košta i kako se plaća? Možeš li da uzmeš samo jedan mesec i posle kad ti treba opet i tako?
 
Ima li neka povoljna opcija za Temišvar na par dana? Potrebna je fizička sim kartica i data saobraćaj od nekih 5+ GB.
 
Kod njih je 5GB 1400din, što je prilično nepovoljno. Nedavno sam u tranzitu u Hrvatskoj uzeo tomato kartica za oko 3 evra sa 6GB neta, korišćena van Hrvatske sve vreme, pa me više zanima imaju li Rumuni nešto slično kod sebe.
 
Super, hvala. Znas li mozda postoji li mogucnost da se uzme kartica negde pre samog Temisvara tipa neka pumpa? Pitam, jer ova u centru radi subotom do 15h, pa za svaki slucaj ako ne stignemo.
 
Ako ides iz pravca Vrsca, onda usput nisam video da ima negde da se uzme. Postoje pumpe, ali ne znam da li drze kartice. Ali svakako, imas u Iulius Town soping centru isto vodafone prodavnicu koja radi do 22:00 tako da
 
jedno pitanje vezano za ''roaming kao kod kuće u zemljama zapadnog balkana,''
ako odem u bosnu ili na kosovo da li mogu bilo koju mrežu da koristim ili a1 ima ekskluzivne provajdere na tim teritorijama?
agentkinja u a1 nije znala odgovor na to pitanje :(
 
Ako ides iz pravca Vrsca, onda usput nisam video da ima negde da se uzme. Postoje pumpe, ali ne znam da li drze kartice. Ali svakako, imas u Iulius Town soping centru isto vodafone prodavnicu koja radi do 22:00 tako da
Navigacija predlaze prelaz Jasa Tomic, tako da bismo tuda verovatno isli, mada vidim da su do Temisvara tuda samo sela, pa sumnjam onda da cemo naci.
 
Koji operater u CG imaj najvece brzine ,na primorju(ako je to bitno)?
 
Drugari, je l probao neko Dent eSIM? Ovo deluje dobra stvar.
Jeste u startu skuplji od Airalo ali net vazi u svim podrzanim zemljama + vazi 365 dana!
I jos, postoji berza. Ako vam treba samo za par dana net , kupite od nekoga kome je ostalo pa prodaje npr 30 dana pred istek trajanja.
Naravno ako to radi tako kako je objasnjeno.
 
Drugari, je l probao neko Dent eSIM? Ovo deluje dobra stvar.
Jeste u startu skuplji od Airalo ali net vazi u svim podrzanim zemljama + vazi 365 dana!
I jos, postoji berza. Ako vam treba samo za par dana net , kupite od nekoga kome je ostalo pa prodaje npr 30 dana pred istek trajanja.
Naravno ako to radi tako kako je objasnjeno.
Zvuči sjajno, ali ne vidim nijedan scenario u kome se ovo više isplati u odnosu na Orange Flex + Airalo.
 
Zvuči sjajno, ali ne vidim nijedan scenario u kome se ovo više isplati u odnosu na Orange Flex + Airalo.
Kako ne? Meni se svojevremeno Surfroam debelo isplatio a to je otprilike ta cena (na prvi pogled). Jednostavno, uvek sam imao net za komunikaciju gdegod sam putovao, a slična je priča bila. Jednom godišnje uplatim 15$.
Naravno, skoro isključivo za komunikaciju. Za ozbiljnije korišćenje ipak lokalne kartica. Airalo je naravno za to bolji.
(Orange Flex, nisam do sad gledao, ne deluje loše ovako, na prvu)
 
Poslednja izmena:
Kako ne? Meni se svojevremeno Surfroam debelo isplatio a to je otprilike ta cena (na prvi pogled). Jednostavno, uvek sam imao net za komunikaciju gdegod sam putovao, a slična je priča bila. Jednom godišnje uplatim 15$.
Naravno, skoro isključivo za komunikaciju. Za ozbiljnije korišćenje ipak lokalne kartica. Airalo je naravno za to bolji.
(Orange Flex, nisam do sad gledao, ne deluje loše ovako, na prvu)
Ovde je 10GB 90$ tokom godinu dana... 8GB je jako malo za celu godinu. Za taj novac se može uzeti 8 mesečnih Orange pretplata sa 5GB neta (40GB total)

Edit: na marketplace-u se moze naci dosta povoljnih ponuda. Tako da povlacim svoj komentar.
 
Napisao sam za komunikaciju. Surfroam sam imao par godina (koliko se sećam kupio sam sim 2015.) i dovoljno mi je bilo 15e za godinu (nekih 750MB). Većinom je 0.02e za 1MB (npr BiH je iz nekog razloga tada bila osetno skuplja). Govorim samo za komunikaciju (Viber, Whatsapp) ili navigaciju... u kolima, tranzit kroz nekoliko država ili aerodrom-hotel. Sad kad razmislim, baš je poslužila svrsi.
Za boravak, ukoliko je zemlja sa problematičnim wifi po smeštajima, morala je lokalna kartica.

Uskoro idem u Cro bukvalno na pola dana. Net mi treba za razgovore i GMaps. Jeftinije bi me izašao Bonbon (i verovatno bih imao taj dan flat) nego Airalo ali mrzi me da se bakćem sa kupovinom i aktivacijom. Lakše je sa esim ali realno, propašće mi ceo skoro ceo giga...
A kad se samo setim pre jedno 15ak godina, vukao sam laptop po McDonaldsima da se nakačim na Skype i zovem kući. Kad je kolega nabavio N95, svanulo nam je 😄😄
 
Poslednja izmena:
Napisao sam za komunikaciju. Surfroam sam imao par godina (koliko se sećam kupio sam sim 2015.) i dovoljno mi je bilo 15e za godinu (nekih 750MB). Većinom je 0.02e za 1MB (npr BiH je iz nekog razloga tada bila osetno skuplja). Govorim samo za komunikaciju (Viber, Whatsapp) ili navigaciju... u kolima, tranzit kroz nekoliko država ili aerodrom-hotel. Sad kad razmislim, baš je poslužila svrsi.
Za boravak, ukoliko je zemlja sa problematičnim wifi po smeštajima, morala je lokalna kartica.

Uskoro idem u Cro bukvalno na pola dana. Net mi treba za razgovore i GMaps. Jeftinije bi me izašao Bonbon (i verovatno bih imao taj dan flat) nego Airalo ali mrzi me da se bakćem sa kupovinom i aktivacijom. Lakše je sa esim ali realno, propašće mi ceo skoro ceo giga...
A kad se samo setim pre jedno 15ak godina, vukao sam laptop po McDonaldsima da se nakačim na Skype i zovem kući. Kad je kolega nabavio N95, svanulo nam je 😄😄
Ako ides sa auto Bonbon kupis na prvu pumpu Ina , kartica kosta 2,5 ev ubacis i dobijes 6 GB promo za 30 dana 5 minuta posla , Tomato isto
 
Sve znam, radio nebrojeno puta. Napisao da me mrzi tih 5 minuta posla sada kada imam opciju da uradim to preko eSIM. Naravno, da bih uradio preko Bonbona da ostajem duže od pola dana.
Pogotovo ako bi i oni uveli eSIM u ponudu.
 
Nazad
Vrh Dno