Šta je novo?

Najpovoljniji mobilni operater za putovanja po Evropi

Koliko je uopšte bitno da radi 4G? Čini se da je za tih par GB što daju u nedeljnom / mesečnom paketu i 3G više nego dovoljan?
 
Bitno je ne zbog same brzine, već zbog QoS-a na 4G mreži. Meni VoIP/Video pozivi nikad nisu seckali na 4G mreži, na 3G jesu. Tako da, jeste bitan 4G.

A i 6GB u velikom mesečnom paketu je već dobro za recimo 10ak dana boravka negde. Sasvim zadovoljavajuća količina podataka.
 
Jeste ja prosle godine za 10 dana u Grckoj potrosih 5GB a nisam se skidao sa fona(nazalost).
Tako da je to savrseno, a kad znam da ovde imam paket mesecno od 10GB koji mi je taman za 30/31 dan.
 
Koliko APNova imas? Ako imas ista osim internet.ht.hr APNa i MMS APN-a, izbrisi (sve sto nisu ova dva).
Proveri da je podesen internet.ht.hr APN tako da je Authentication PAP.

Mene je ovo zezalo u Ceskoj na S7.

Ni na FB ni na chatu nemaju pojma o ovim stvarima... ubedjivali su me da uopste nema 4G u romingu prvo, i to 4 njih ;)
Sve uradio kako si rekao ma nema sanse..lani u Grckoj na Xiaomiu imao u G rckoj 4 g a sad u CRO na Samsungu nemam nego 3g...svasta..mada je i 3g prilicno brzo 12/4 mbits ali ipak kako da dobijem 4g ??

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koliko je uopšte bitno da radi 4G? Čini se da je za tih par GB što daju u nedeljnom / mesečnom paketu i 3G više nego dovoljan?
Pa ako moze biti brzina 40/20 kao lani sto sam imao u Grckoj, sto sad u maticnoj mrezi da nemam u CRO isto?? Drasticna je razlika 3g i 4g

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Pa ako si u Hrvatskoj i njihovoj si matičnoj mreži onda pozovi call centar i pitaj ih zašto neće 4g (ako si ovo uradio i napisao u predhodnom postu onda se izvinjavam).
 
  • Like
Reagovanja: M J
Probaj u restart telefona posle brusanja APNova, i proveri da su izbrisani.
I naravno da nisi na 3G only modu na fonu?
 
Pusti da ti telefon ručno traži mreže i vidi da li će da pronađe Bonbon 4G. Ako nađe probaj da se povežeš. Ako ne, probaj na nekom drugom telefonu da vidiš da li je lokacija na kojoj si uopšte pokrivena 4G signalom. Probaj svoju karticu u nekom drugom telefonu. Probaj karticu nekog naseg operatera da ubaciš u telefon pa da vidiš koje će mreže u romingu da pronađe.
 
^Samsung telefoni ne vide zasebno 3G i 4G. Ni forsiranje 4G-only ne menja rezultate pretrage mreza.
Barem na 10 razlicitih modela Samsunga koje sam ja probao.

Najlakse jeste probati u drugom telefonu, ako moze.
 
Probaj u restart telefona posle brusanja APNova, i proveri da su izbrisani.
I naravno da nisi na 3G only modu na fonu?
Sad je i naš Vip pustio roming pakete prihvatljive cene-1GB u romingu košta 800 din i to za prepaid korisnike. Nije za neki teški surf ali je itekako upotrebljiv. Paket može da se aktivira više puta.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Sad je i naš Vip pustio roming pakete prihvatljive cene-1GB u romingu košta 800 din i to za prepaid korisnike. Nije za neki teški surf ali je itekako upotrebljiv. Paket može da se aktivira više puta.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
Ima i 4G roming u Vodafone mrežama. Mislim da je ok sa obzirom da ne mora da se naručuje sim iz Hr, kao i da se dopunjava u kunama.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Ima i 4G roming u Vodafone mrežama. Mislim da je ok sa obzirom da ne mora da se naručuje sim iz Hr, kao i da se dopunjava u kunama.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
Bonbon je jeftiniji, ali je i naš Vip upotrebljiv.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
^sa kime se ovaj svadja? :D
 
^^
1GB - 799 dinara (15 dana, jedan operater) VS 6 GB ~900 dinara (30 dana, svi operateri)... Biram ovo drugo. (kakvo crno dopunjavanje u kunama??)
PS imaš opciju Edit
 
Poslednja izmena:
Ja kad idem nesto kratko, uplatim nedeljni 1GB na bonbon, za jednodnevni "izlet" do Bugarske mi je ultra jeftino, i ne uspem da potrošim 1GB za 8 - 12h kolko sam obično u Bugarskoj :)

Obrni - okreni mnogo jeftinije od Vipa. Sa ovim nedeljnim paketima su baš pogodak napravili.

Skoro je brat bio u Mađarskoj 11 dana, aktiviran dodatak 2GB na nedelju dana, nešto pred istek novi od 1GB (sabrali su se megabajti koji su ostali od prethodnog). Za oko 360 dinara 3GB u Mađarskoj na 11 dana... To nema nigde. Jedino u Rumuniji (koristio sam njihov Orange, 9GB + 90GB samo u Rumuniji) za 12€ na 30 dana, otišla mi baterija više puta. Tethering do iznemoglosti. Ali bonbon - znajući da ne moram da jurim lokalne kartice, za EU je baš dobar.

Vipova cena od ~1RSD za 1MB u Roamingu je više nego fer, i može da se koristi, ali ipak hrvati (i roam like at home) nude najviše za najmanje.
 
Ima postpaid opcija koje za 6 do 15e mnogo vise nude, npr. Telenor Bugarska.
A1 Slovenija sada ima 1GB rominga u 64 zemlje na postpaidu za 21e.

Uskoro ce biti i na postpaidu nesto bolje, ali do tada Bombonica.
 
Bonbon je jeftiniji, ali je i naš Vip upotrebljiv.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
Druze, dal ti primecujes da se "svadjas" sam sa sobom,a?
Napises post, pa onda citiras i odgovoris, vrlo zabrinjavajuce, po meni, a jos doktor, blago nama sa nasim doktorima.
Izvinite na off-u, ali bas sam se zabrinuo za gospodina.
 
Druze, dal ti primecujes da se "svadjas" sam sa sobom,a?
Napises post, pa onda citiras i odgovoris, vrlo zabrinjavajuce, po meni, a jos doktor, blago nama sa nasim doktorima.
Izvinite na off-u, ali bas sam se zabrinuo za gospodina.
Ne brini se ti za dr...be cool

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
[emoji16][emoji16][emoji4][emoji4][emoji4]

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Druze, dal ti primecujes da se "svadjas" sam sa sobom,a?
Napises post, pa onda citiras i odgovoris, vrlo zabrinjavajuce, po meni, a jos doktor, blago nama sa nasim doktorima.
Izvinite na off-u, ali bas sam se zabrinuo za gospodina.
Pogrešio je, napisao je post sa jednog naloga, a onda pokušavajući da izreklamira VIP komentarisao sam sebe, ali se zeznuo pa odgovorio sa istog naloga.
 
Pogrešio je, napisao je post sa jednog naloga, a onda pokušavajući da izreklamira VIP komentarisao sam sebe, ali se zeznuo pa odgovorio sa istog naloga.
Haha, da li je moguce.
Rekoh ja lepo jadni mi sa "nasim" doktorima, ako su oni kao on.
Ad da ne sirimo pricu na takvog lika, a tebi hvala na odgovoru, cisto da znam ko je i sta je iza tog nicka, da sl. put ne obracam paznju na doticnog.
Jos jednom, hvala za objasnjenje situacija.
 
Jel se desilo nekom da mu bonbon blokira internet kada je potrosio 2.92Gb u inostranstvu?

1. juna sam krenuo u Grcku i aktivirao Ljetni tjedni dodatak od 80 kuna. Koji daje flat net za nedelju dana. Kad odem na bonbon-ov sajt kaze da sam prekoracio limit za internet za EU.

Jel to nesto novo?

Prosle godine smo bili na moru nekoliko porodica i bilo je puno dece i maltene svaki dan smo kostistili dnevni internet od 5Gb, ponekad i dvaput na dan. I sve je bilo dobro. Naravno internet kartica je u pitanju.

Na kraju sam morao da kupim Grcku Cosmote What’s UP za 15€ :(


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Sad cu da probam, pa javljam.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
"U sklopu Ljetnog paketa količina podatkovnog prometa u roamingu u EEA bez dodatne roaming naknade iznosi 2,883 GB"
 
Ti flat paketi imaju FUP za EU.

Ovi sa ogranicenim protokom nemaju.
 
Jel ovaj "veliki" paket sa 6GB vazi 30 dana od aktivacije?
Kako bese ide ono za registraciju i popust? Pravo na popust traje 30 dana od registracije ili ...
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Tako je, za oba.
 
Zašto svaka korisna tema mora da se upropasti, sa totalno nebitnim postovima...
 
Nazad
Vrh Dno