Šta je novo?

Najpovoljniji mobilni operater za putovanja po Evropi

Evo mali heads up.

Simpa (prepaid HR telekoma) je ovih dana izbacila nove tarife, i jedino u velikoj mjesečnoj opciji sa 5GB neta I 1000 min i poruka za 74kn je internet u roamingu ograničen na 2667.67 MB.

Tako da postoji mogućnost da i bonbon kao sestrinska firma ograniči korištenje interneta u EU u nekim od svojih internet paketa.
 
Zar im se to ne kosi sa zakonom/propisom o "ukidanju" rominga u EU?
Nisu ga provajderi ukinuli zato što su hteli nego zato što su morali. U toj varijanti, nisu mi jasne ove razlike u zemlji i inostranstvu!?
 
Zar im se to ne kosi sa zakonom/propisom o "ukidanju" rominga u EU?
Nisu ga provajderi ukinuli zato što su hteli nego zato što su morali. U toj varijanti, nisu mi jasne ove razlike u zemlji i inostranstvu!?

Odgovorio si u svojoj drugoj rečenici, po tom zakonu operateri su dužni da ukinu roming ali ima tačno definisano koliko minimum moraju da "puste" za roming. Nisu dužni sve.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Pretpostavljam da razgovri izmedju dva bonbon broja koja su u inostranstvu u istoj zemlji svakako idu iz paketa. I dalje se cudim ceni 1.5e, 80 minuta i 1GB nedelju dana ...
Ako je tako zaista, onda za odmor u Grckoj uzmes dve, tri kartice pa nema brige kad se rastrkate. To je po jedno skromno pice za dve nedelje saobracaja.

Neko je pre par strana pominjao "problem" na Kefaloniji. Uzimajuci u obzir konfiguraciju i geografiju tog prelepog ostrva, svaki GSM signal koji uhvatis van grada je odlicna stvar. Nas mts i tlnr. Samo da imas da pozoves ako je nuzno.
4G tamo, ne bih se tome nadao ...
 
Pretpostavljam da razgovri izmedju dva bonbon broja koja su u inostranstvu u istoj zemlji svakako idu iz paketa. I dalje se cudim ceni 1.5e, 80 minuta i 1GB nedelju dana ...

Dok si u roamingu sa EU karticom, pozivi prema celoj EU važe kao da zoveš unutar matične zemlje. Znači, ako sa bonbon karticom odeš u SLO, zoveš HR kao i ostatak EU brojeva kao da iz HR zoveš HR broj.

Ovo za pakete mislim da znaš da se uzimaju svaki posebno. 10kn nedeljno za net + 10kn nedeljno za pozive, ako hoćeš oba. Ovo važi i za mesečne pakete, svaki se uzima posebno, osim gotovih kombinacija.
 
Jel može neko da postavi link do tih paketa za roming i način kupovine kartice (cena, koliko se čeka...)?
Otišao na njihov sajt ali se nešto i ne snalazim.
Trebaće mi letos na nedelja udana u Grčkoj, uglavnom internet i nešto malo poziva (između dve bonbon kartice, obe u Grčkoj).
 
  • Like
Reagovanja: M J
Jel može neko da postavi link do tih paketa za roming i način kupovine kartice (cena, koliko se čeka...)?
Otišao na njihov sajt ali se nešto i ne snalazim.
Trebaće mi letos na nedelja udana u Grčkoj, uglavnom internet i nešto malo poziva (između dve bonbon kartice, obe u Grčkoj).

mozda mozes da pozajmis od nekog
 
  • Like
Reagovanja: M J
Pisao ;)

Treba dodati

Obicna sada ima nedeljne (1GB/10, 2gb/20kn). Obe imaju mesecnu od 6GB/55kn
 
Poslednja izmena:
Meni sada ove nedeljne mnogo više odgovaraju. Odem na 10 dana najviše, a ne potrošim više od 3 GB. Taman uzmem 2+1, prođem upola jeftinije.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
I meni. Moracu da porucum i obicnu :)
 
kako se aktivira kartica kada stigne? jel mora da se uplati neki kredit prvo ili koja je procedura, cekam da mi stigne kartica pa da znam sta treba da radim kad stigne? [emoji16]

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
kako se aktivira kartica kada stigne? jel mora da se uplati neki kredit prvo ili koja je procedura, cekam da mi stigne kartica pa da znam sta treba da radim kad stigne? [emoji16]

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Prvi post kaže sve.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ovo za pakete mislim da znaš da se uzimaju svaki posebno. 10kn nedeljno za net + 10kn nedeljno za pozive, ako hoćeš oba. Ovo važi i za mesečne pakete, svaki se uzima posebno, osim gotovih kombinacija.

Nisam video da je posebno ... Zato sam se i cudio ceni (a pitah ranije da li dobro citam cenovnik), a naravno citam kako mi odgovara. Dakle nedeljno, minuti, sms, GB su po 10kn svaki, No, ajd ...
 
Imam bolji internet u podzemnoj u Becu u romingu preko Bonbone, u spicu, nego u centru Kneza :)
 
Da li neko zna jel funkcionuse ova bonbinijera.hr pre sam preko njih dopunjavao kada mi istekne valjanist broja, a sad nesto nece?! Izbaci transakcija odbijena?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Aktiviraš 200 min za 10 kn i skida ti iz paketa. Mnogo je jeftinije i komotnije.
 
Prilicno sam siguran da sam prosle godine na svim AT mrezama imao 4G sa Bombonicom, a siguran sam da sam imao i na A1.
Ove godine samo na Tmo i Drei.
Diduse SVUGDE. I u TUNELIMA podzemne. A bas bas sam isao i u totalno neturisticke delove ove godine.

Jedino na koncertu - raspad. Sve tri mreze.
 
Ne znam koji koncert u Beču i koliko ljudi, ali pre 7 dana, na Kalemegdanu je bio koncert Hladnog piva, svega nekoliko hiljada ljudi i Telenor i MTS su nekih sat vremena bili totalno mrtvi :d
 
Moze li neko ukratko reci kako da aktiviram karticu,idem sutra u CRO, uzeo sam obicnu bonbon karticu..valjda ima 20 kn na racunu.Uzeo bi sedmicni net sms i pozivi me ne zanimaju.Sta se ono ukuca u podesavanja da bi 4 g sljakalo? Hvala

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Ne znam koji koncert u Beču i koliko ljudi, ali pre 7 dana, na Kalemegdanu je bio koncert Hladnog piva, svega nekoliko hiljada ljudi i Telenor i MTS su nekih sat vremena bili totalno mrtvi :d

Schonbrunn letnji koncert filharmonije.
Meni je VIP net radio na Kalisu tada :D

Janka, ima u temi koji broj da se pozove: +385970 366 266. Dovoljno je pozvati i prekinuti vezu cim dobijes broj. Ne naplacuje se ni u romingu.
 
Poslednja izmena:
Bonbon nikako na 4g net da radi..samo 3g radi..ukucao podatke u apn..sta moze biti? Tel je Samsung a7 2017...nakacen na bonbon mrezu u CRO

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Bonbon nikako na 4g net da radi..samo 3g radi..ukucao podatke u apn..sta moze biti? Tel je Samsung a7 2017...nakacen na bonbon mrezu u CRO
Koliko APNova imas? Ako imas ista osim internet.ht.hr APNa i MMS APN-a, izbrisi (sve sto nisu ova dva).
Proveri da je podesen internet.ht.hr APN tako da je Authentication PAP.

Mene je ovo zezalo u Ceskoj na S7.

Ni na FB ni na chatu nemaju pojma o ovim stvarima... ubedjivali su me da uopste nema 4G u romingu prvo, i to 4 njih ;)
 
A ja sam u CRO..dakle ne u romingu..imam vise apn ova sad cu brisat viska..hvala..FB nalog nemam pa to otpada

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno