Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Accuphase ti je jos detaljnije objasnio pa probaj. Ovde imas citav niz raznih testova: https://www.audiocheck.net/audiotests_index.php

Od DAC/AMP uredjaja se najvise isplate FX X6 (60-ak $ na AE, 80-90€ na KP), FiiO E10k (80€ na KP) Asus Xonar U7 MK2 (85€ na KP), AQ Dragonfly Black (7990 din na snizenju), FiiO K3 (koji je verovatno i najbolji od svih nabrojanih), 13200 din.

Sad moras da biras, pre svega na osnovu dimenzija, nacina napajanja, funkcija, osnovnih karakteristika i na kraju cene. Npr. X6 je odlicno, univerzalno resenje po niskoj ceni, cak i za zvucnike ali se napaja ''iz zida'' (konekcija moze da bude usb, coax, optical). Svi ostali se konektuju i napajaju preko USB-a tako da su prakticniji u tom smislu. O svim ovim modelima je napisano dosta utisaka u ovoj temi (i podforumu) pa pretrazi pod tim pojmovima.

Dragonfly Black je ubedljivo najkompaktniji ali ima i najslabije pojacalo sto u ovom slucaju nista ne znaci, svakako je vise nego dovoljno za sve Superlux i slicne slusalice kao i za veliku vecinu ostalih slusalica.
Zvucno je odlican za taj novac i na osnovu utisaka (pa i Aibovog testa) deluje mi da bi odgovarao 681 evo slusalicama, da bi ih dodatno ''otvorio'', malo utegao bas i procistio ostatak zvuka.

FiiO E10k je provereno dobar izbor u toj cenovnoj klasi, izradjen kao mali tenk, ima gain i bass boost prekidace i moguce da bi stock zvucna signatura veoma odgovarala 681 evo slusalicama. Uz upaljen bass boost bi verovatno zvucale previse bassy i muljavo. Sa druge strane, taj boost izuzetno odgovara ostalim semi-open Superlux i slicnim slusalicama (668b, HD7, SR850). Pojacalo je najjace od svih nabrojanih uredjaja (200mW@32Ω) sto nije bitno za Superlux-olike slusalice ali moze da znaci za neke sledece. FiiO K3 je usavrsena verzija E10k i moze da se kupi u srb sa garancijom, E10k mozda ima jos poneka prodavnica (vidi na KP) mada je uglavnom u ponudi kod ''Madjara''.

Postoji sansa da bi u dobro poznatoj prodavnici mogao da probas DF Black i FiiO K3. U sustini, neces pogresiti ni sa jednim od ovih uredjaja. DF Black trenutno mozda ima i najbolji odnos cena-kvalitet + legalna 2 god. garancija pa ako kupujes ''na slepo tj. gluvo'' mozda je najbolje da narucis upravo taj model (online), onda mozes da vratis u zakonski predvidjenom roku (2 nedelje). Mada mislim da je bolje da odes do prodavnice i da ih zamolis da testiras DF Black i K3, verovatno imaju demo primerke jer su to mozda i najtrazeniji takvi uredjaji iz domace ponude.

E ovo je jako korisno. Svakako ću u narednom periodu gledati da nabavim jedan dac/amp uređaj od ovih koje si nabrojao. Zanima me da li je normalno ovo na Superlux HD681 EVO White:

https://i.imgur.com/FpRELX5.jpg
https://i.imgur.com/02vWKuu.jpg
 
Poslednja izmena:
Taj deo plastike ocigledno deluje nagnjeceno ali stvarno ne znam sta je u pitanju. Accuphase (ili neko od ostalih vlasnika 681 evo) moze da uporedi sa svojim slusalicama. Meni to ne deluje bas normalno, moguce da su ih otvarali zbog nekakve ''intervencije'' pa da zbog toga krce pri pojacanom zvuku. Ja bih im verovatno vratio slusalice i trazio objasnjenje.
 
Vraćam im... Bolje da ne čekam, danas sam ih kupio. Verovatno je zbog toga i prisutno krčanje, jer kad se utiša sve zvuči odlično, sasvim zadovoljavajuće za moje potrebe.
Čim malo pojačam, eto distorzija... Svakako sam ti zahvalan na preporuci, ali izgleda da sam maler, pa se uvek meni zalomi da dobijem neke neispravne primerke...
 
Zanima me da li je normalno ovo na Superlux HD681 EVO White

Upravo sam prekontrolisao kod mene, za svaki slučaj, mada mi je sa slike odmah bilo jasno da ne sme tako da izgleda.
Moje su crni model, i nisu izgrebane na tom mestu. Deluje kao da je neko pokušavao nekim tankim predmetom (šrafcigerom?) da ih otvori, ko zna, možda je i uspeo u tome.

Najverovatnije nisi prvi kupac, taj prethodni ih je očigledno pokvario/oštetio, i takve vratio nazad.
 
Sramotno! Šta da kažem...
Sutra rade od 10h, odmah im vraćam i tražim objašnjenje. Plaćene karticom, na slipu iznos 5990 a na fiskalnom računu stoji 5880.
Ne znam šta da kažem.... Reč je o prodavnici profesionalne audio opreme.

Ajde kad si već tu, da li krče kada ih pojačaš na najjače?
 
Poslednja izmena:
Ne krče ni u jednom trenutku, kao što sam napisao u poruci gde sam ih testirao na maksimalnoj jačini.

Edit: ovde izgleda prodavnica nije ništa kriva, prethodni kupac je napravio brljotinu, i oštećene slušalice vratio nazad.

Napravio je i prodavnici i tebi štetu, mada stoji da su mogli bolje kontrolisati vraćenu robu.
Neka jure onog ko ih je vratio nazad (pre tebe), verovatno imaju evidenciju.

Probaj i te sledeće za svaki slučaj (ako ti daju zamenu).
 
Poslednja izmena:
Onda si u pravu. Neko ih je otvarao, nema druge!
Hvala ti do neba! ;)

Probaj i te sledeće za svaki slučaj (ako ti daju zamenu).

Kako misliš AKO mi daju! Valjda moraju da mi daju!:trust:
Samo da rade. Ja sam i ove slušao na telefonu kod njih u radnji i delovalo je ok, ali na telefonu ne mogu da odvrnem zvuk... pa nisam ništa primetio. Tek kad odvrnem zvuk na malo jače,
pucketanje, krčanje i šuštanje postaju i više nego evidentni...

Edit: ovde izgleda prodavnica nije ništa kriva, prethodni kupac je napravio brljotinu, i oštećene slušalice vratio nazad.

A šta ćemo što sam sad na računu i slipu primetio to da je jedna cena na fiskalnom računu, a druga na slipu platne kartice?
Ja sam izgleda maler na kub...:mad:
 
Poslednja izmena:
Kako misliš AKO mi daju! Valjda moraju da mi daju!

Naravno da moraju, mislio sam u smislu da ih možda više nemaju na stanju/poslednji primerak...


A šta ćemo što sam sad na računu i slipu primetio to da je jedna cena na fiskalnom računu, a druga na slipu platne kartice?
Ja sam izgleda maler na kub...:mad:

Razlog za to mi nije poznat, kada već ideš tamo, razjasni i to.

Javi kako si prošao.
 
Pomogli ste mi dosta. Bez vas ništa. Da mogu, ove pare za sluške bih dao da popijemo po piće...
Sve najbolje društvo!!!:)
 
Ne krče ni u jednom trenutku, kao što sam napisao u poruci gde sam ih testirao na maksimalnoj jačini.

Edit: ovde izgleda prodavnica nije ništa kriva, prethodni kupac je napravio brljotinu, i oštećene slušalice vratio nazad.

Napravio je i prodavnici i tebi štetu, mada stoji da su mogli bolje kontrolisati vraćenu robu.

Neka jure onog ko ih je vratio nazad (pre tebe), verovatno imaju evidenciju.

Probaj i te sledeće za svaki slučaj (ako ti daju zamenu).

Moguce ali me uopste ne bi cudilo da je zapravo neko iz prodavnice kriv. Mislim da postoji mogucnost da su slusalice stigle neispravne (npr. sa prekidom kontakta), sto je prvi kupac primetio i vratio ih a onda je neki ''strucnjak'' resio da ih servisira i vrati u regularnu prodaju, kao da je sve savrseno ispravno. Mada, ovo bi bila bas drskost i bahatost, u tom smislu mi deluje realnije da je prvi kupac na neki nacin ostetio slusalice i da ih je vratio mada su i u tom slucaju prodavci svakako krivi jer nisu testirali ili bar fizicki proverili vracenu robu.
 
Poslednja izmena:
Pa još samo sutra da svale krivicu na mene... pa da zaigram kolo nasred radnje, od muke naravno :p
Sva sreća pa postoji i ova neregularnost sa slipom i fiskalnim računom, pa mogu i to da im natrljam na nos.

Moguce ali me uopste ne bi cudilo da je zapravo neko iz prodavnice kriv. Mislim da postoji mogucnost da su slusalice stigle neispravne (npr. sa prekidom kontakta), sto je prvi kupac primetio i reklamirao a onda je neki ''strucnjak'' resio da ih servisira i vrati u regularnu prodaju, kao da je sve savrseno ispravno. Mada, ovo bi bila bas drskost i bahatost, u tom smislu mi deluje realnije da je prvi kupac na neki nacin ostetio slusalice i da ih je vratio mada su i u tom slucaju prodavci svakako krivi jer nisu testirali ili bar fizicki proverili vracenu robu.

Potpuno se slažem sa tobom!
 
Poslednja izmena:
Ja bi prvo isao na fino a ako bas ne zele da zamene ili vrate novac, e onda bi "pretio" nadleznim organima...

A sta je jos izgrebano, jel rece koža na jastučiću (daj sliku)?

Inace, moguće je da slusalice krce kad se odvrnu na max i blizu max.
Evo moje sve slusalice su na 100% htele da se manje ili vise cuju nenormalno, da krce, cak zvrce...
Neke su zvrcale i na preko 50-60%.

Najiskrenije, ja NIKADA ne slusam nista preko 50% a i to samo kratko, veoma kratko pa smanjujem, jer smeta mi preglasan zvuk.

Probaj neki test za slusalice u kome se bas testira da li i kako/koliko krce...
https://www.audiocheck.net/index.php

Evo s ovim testiraj kvalitet slusalica (zvucnika, drajvera), vidi da li ovde i kad na koliko % pocinje da krci i zvrci nesto...
 

Prilozi

  • Quality.rar
    84 KB · Pregleda: 13
Poslednja izmena:
Jeste i koža je izgrebana i kada se uklone jastučići ona površina ispod na jednoj strani ima probušenu rupu... Kako više proveravam tako pronalazim više kvaraova, falinki, oštećenja...
Radio sam testove, krče ko traktor...:mad:

Evo dodatnih slika:

https://i.imgur.com/GdVwDc9.jpg
https://i.imgur.com/YRYPoyp.jpg

Evo s ovim testiraj kvalitet slusalica (zvucnika, drajvera), vidi da li ovde i kad na koliko % pocinje da krci i zvrci nesto...

Hvala, probaću i sa tim audio fajlom da testiram. Evo odmah, samo da ih nakačim jer sam ih već spakovao nazad u kutiju :S:

EDIT:

Greška, kad su na sedamdeset odsto krče ko lude na ovom testu koji si mi poslao u rar-u... Ja sam u plejeru utišao, pa zato nije krčalo...:p
Negde na 70% je već prisutno ozbiljno krčanje NA SVIM testovima sa sajta koji si pomenuo!

EDIT 2

https://www.audiocheck.net/audiotests_frequencychecklow.php

Na ovom testu pojačane negde na 70% krče sve vreme(pogotovo glas) osim na kraju!

Da rezimiram, krče gotovo stalno kada su na 60-70% pa naviše... Probao sam ih i na Panasonic kućnom bioskopu, takođe krče...
 
Poslednja izmena:
Kad budes predavao za reklamaciju, NEMOJ govoriti da si ih ti rastavljao niti pokazivati da znas da je nesto "ispod" i unutra osteceno, samo ono sto se vidi spolja bez da se rastavljaju.

Ta rupa, na cemu je, na sundjeru ili na membrani drajvera?!

Ne pokazuj da znas kako da ih otvoris, kukaj na vidljiva ostecenja i zali se da krce na jace kad se ukljuce, ponesi nekoliko testova na fleski pa trazi da oni uzivo provere pred tobom i da pogledaju vidljiva ostecenja.
Ako im kazes da si otvarao i da ima ostecenja unutra NECE ti uvaziti zalbu, reci ce da si ti oostetio...
 
Kad budes predavao za reklamaciju, NEMOJ govoriti da si ih ti rastavljao niti pokazivati da znas da je nesto "ispod" i unutra osteceno, samo ono sto se vidi spolja bez da se rastavljaju.

Ta rupa, na cemu je, na sundjeru ili na membrani drajvera?!

Ne pokazuj da znas kako da ih otvoris, kukaj na vidljiva ostecenja i zali se da krce na jace kad se ukljuce, ponesi nekoliko testova na fleski pa trazi da oni uzivo provere pred tobom i da pogledaju vidljiva ostecenja.
Ako im kazes da si otvarao i da ima ostecenja unutra NECE ti uvaziti zalbu, reci ce da si ti oostetio...

Nisam ih ni otvarao, samo sam promenio sunđere/jastučiće, umesto ovih"koznih" stavio sam one mekane... Ipak na to imam pravo, jer u paketu dolaze i jedni i drugi.
Ova rupčaga - https://i.imgur.com/YRYPoyp.jpg - je na tom sunđerastom delu koji se nalazi ispod, kada se skinu jastučići... Ponavljam, danas kupljene,...
 
Poslednja izmena:
Uf, pa verovatno zato i krče. I ja imam HD681 EVO već godinu i po dana, nema nikakvog pucketanja, šuštanja i krčanja, a sigurno bi bilo da ima oštećenja, pošto se pucketanje javi i kada padne dlaka na te površine koje idu do uha.
 
Nisam ih ni otvarao, samo sam promenio sunđere/jastučiće, umesto ovih"koznih" stavio sam one mekane... Ipak na to imam pravo, jer u paketu dolaze i jedni i drugi.
Ova rupčaga - https://i.imgur.com/YRYPoyp.jpg - je na tom sunđerastom delu koji se nalazi ispod, kada se skinu jastučići... Ponavljam, danas kupljene,...

Prijavi onda i to...
Jasno mi je da su juce kupljene (danas je vec "juce"), odnosno da su jedan dan kod tebe...

Uf, pa verovatno zato i krče. I ja imam HD681 EVO već godinu i po dana, nema nikakvog pucketanja, šuštanja i krčanja, a sigurno bi bilo da ima oštećenja, pošto se pucketanje javi i kada padne dlaka na te površine koje idu do uha.

Ajde skini onaj test sto sam par postova ranije zakacio pa ga pusti na 80-100% i reci coveku da li krce...
Koja ti je zvucna, pojacalo...
 
Poslednja izmena:
U tim testovima (pri maksimalno pojacanom zvuku) bar malo krce skoro sve slusalice, 'ajde da ne zbunjujemo coveka sa tim testovima/limitima. Jasno je da je dobio koriscene, servisirane ili jednostavno unistene slusalice, ako se cuje bilo kakvo krcanje, pucketanje pri normalnom slusanju muzike iz plejera ili gledanju videa, to je znam da nesto nije u redu sa njima i treba odmah da ih vrati, mada su i fizicka ostecenja vise nego dovoljan razlog za to.
 
Vraćene. Brže bolje izvadiše iz kase 6000 din i dadoše mi ih u ruke. Kad su videli onu grešku na računu i slipu, već ih je znoj oblio... Ali onda su krenuli sa odbranom, te vi ste prvi korisnik, pa to je sigurno fabrička greška... Ipak su to jeftine slušalice, šta očekujete... Što niste uzeli Audio Technicu i završili priču kao čovek... A još juče, kada su trebali da ih prodaju tvrdili su da su to jeftine slušalice koje mogu da se mere sa tri puta skupljim od njih i da važe za najprodavanije u Evropi. Pa mislim stvarno...:S::wall:

B E Z O B R A Z L U K! Kupljene su u Lyrastyle.
 
Poslednja izmena:
Pošto od Superluxa nema ništa, kakve bi bile ove ISK hf2010?
Pogotovo me zanima bas u odnosu na Superlux HD-681 i Pioneer SE M390?
 
Poslednja izmena:
Ajde skini onaj test sto sam par postova ranije zakacio pa ga pusti na 80-100% i reci coveku da li krce...
Koja ti je zvucna, pojacalo...


Na računaru je integruša, nema krčanja, osim ovoga što kaže HSV da je normalno za sve slušalice. Nikakve distorzije glasa nema, čudnog pucketanja itd.

A inače ih najviše koristim uz CD plejer Sony X229ES na kojem puštam originalne diskove i nikada nisam primetio bilo kakve smetnje.
 
Pošto od Superluxa nema ništa, kakve bi bile ove ISK hf2010?
Pogotovo me zanima bas u odnosu na Superlux HD-681 i Pioneer SE M390?

https://www.head-fi.org/showcase/isk-hf-2010-professional-quality-studio-monitoring-street-home-a-v-headphones.22191/reviews
https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-isk-hf2010/

Na M390 zaboravi, sve Superlux/iSK (i ostale slicne) su zvucno bolje od njih.

HF2010 su sigurno kvalitetnije izrade od 681 Evo a i deluju nekako ozbiljnije a i zvucno bi trebalo da su malo bolje, ako nista drugo onda bolje izbalansirane. Naruci ih onlajn, testiraj, pa ako ti ne budu odgovarale imas pravo da ih vratis.
Naravno, i ovim iSK bi dobro dosao DF Black, E10k, X6 ili neki slican DAC/AMP. Ili bar polovna DG/DGX karta (2-2.5k din).
 
https://www.head-fi.org/showcase/isk-hf-2010-professional-quality-studio-monitoring-street-home-a-v-headphones.22191/reviews
https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-isk-hf2010/

Na M390 zaboravi, sve Superlux/iSK (i ostale slicne) su zvucno bolje od njih.

HF2010 su sigurno kvalitetnije izrade od 681 Evo a i deluju nekako ozbiljnije a i zvucno bi trebalo da su malo bolje, ako nista drugo onda bolje izbalansirane. Naruci ih onlajn, testiraj, pa ako ti ne budu odgovarale imas pravo da ih vratis.
Naravno, i ovim iSK bi dobro dosao DF Black, E10k, X6 ili neki slican DAC/AMP. Ili bar polovna DG/DGX karta (2-2.5k din).

Pioneer sam zaboravio, to je sigurno, ali njih sam najviše koristio pa mi služe kao "referentnna tačka". Pa ništa, naručiću ISK!
Hvala ti još jednom. Kako bi ISK zvučale spojene na ALTEC zvučnike koji imaju neko pojačalo u sebi?
 
Ne znam, verovatno bar malo bolje nego preko prosecne integruse ali to ces morati da proveris. U svakom slucaju su malo zahtevnije od SL 681 evo a i uopste bi maksimum iz njih mogao da izvuces samo povezivanjem na dobar DAC/AMP.
 
A da vidiš i Takstar 82 Pro? Ponovo ih ima na Ali-u?

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
Poslednje dve godine koristim Cloud Alpha slušalice, a pre toga sam Cloud 1 i 2. Pre par dana videh dt770 pro 80oma, na akciji pa poče da me kopka da li ih uzeti i zameniti Cloud Alpha? Vidim po netu da spadaju u legendarne, omiljene closed back mnogih... Da li je neko imao možda i alpha i 770 pa da može da da neko direktno poređenje?
 
Senn HD600 - da li se isplate nove za 280€? Tj. da li su dobar bang for the buck?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dobar je to BANG uz povelik iznos "bucks"... da li se isplate, pa slusalice jesu dobre ali cini mi se da je neko kacio sa masdropa da su cene nesto povoljnije za takve (ne bas te) slusalice... Bilo je odlicnih opisa i poredjenja nekoliko naprodavanijih modela na masdropu.

Znas, uvek ima i onaj momenat da "ti duša ište" i onda be bolje cak i platiti (vise) ali zadovoljiti sebe i svoje zelje jer lepse se zivi ako se covek nekad pocasti...
 
Poslednja izmena:
Exo, ides prako klasicne sheme?

...A3...
 
Preko severnih suseda...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno