Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Senn HD600 - da li se isplate nove za 280€? Tj. da li su dobar bang for the buck?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ako ti odgovaraju karakteristike tih slusalica (pre svega zvucna signatura) onda se svakako isplate.
Testova ima na stotine, cak i sound demo snimaka pa proceni, to su fino izbalansirane, neutralne, audiofilske slusalice koje sigurno zahtevaju i dobar DAC/AMP. Nekima njihov bas zvuci slabo i anemicno pa nisu bas za svakoga ali generalno vaze za jedne od najboljih u toj cenovnoj klasi. Ko hoce malo obojeniji/zabavniji zvuk onda su tu Fidelio X2, Senn HD58x.


U ovih nekoliko postova imas linkove ka najprodavanijim (mass)drop modelima kao i uporedni test tih slusalica.

Ovo je odlicna ponuda: Massdrop x Sennheiser HD 58X Jubilee (135$)
Massdrop x Sennheiser HD 6XX Headphones (220$)

A u niskobudzenoj klasi: Samson SR850 (21.75$) i Samson SR950 (35$)
 
Poslednja izmena:
Jel ima nesto da valja od headsetova do nekih 100e? Bitan mi je i makar pristojan mikrofon.
 
^ Ima.
Iz domace ponude (~100€) - HX Cloud II/Alpha ili Sennheiser GSP 300. Mozda su se pojavile jos neke dobre, treba proveriti.
 
Poslednja izmena:
Koji DAC si narucio?
 
Cekao sam Fiio K5 Pro. Trebalo je da stigne ove nedelje, al ga nisu dobili. Sad imam opciju da ga cekam jos 2 meseca, il da uzmem K5, koji je na nekoj bruka akciji (12k). Nisam pametan sta mi je bolje.
 
FiiO K5 je samo AMP, nema ugradjen DAC. Moze da se koristi i kao dock za FiiO plejere i onda je to DAC (plejer) + AMP (K5) combo.

Iz domace ponude (uredjaji sa garancijom) najvise se isplate DF Black (7990 din) i FiiO K3 (13200 din). Mozda jos neka prodavnica ima na stanju i E10k za oko 80 evra. Xonar U7 MK2 je verovatno oko 85 evra (KP ili domace prodavnice).
Q1 MK2 (13200 din) je takodje dobra kupovina ali pre svega ako nekome treba takav uredjaj (sa baterijom i opcijom povezivanja sa tabletom, smartfonom). Za desktop/laptop K3 je prakticnije resenje a verovatno je i zvucno malo bolji.

Od uredjaja na fazon Q1 MK2 imas i Topping NX4 DSD koji je sigurno bar malo bolji od tog Fiia ali je i skuplji i morao bi da narucis na AE.

Dobra kupovina je i X3 MK3 (na snizenju 18990) koji je klasican plejer ali moze da radi i kao USB DAC+AMP, zvucno je verovatno u rangu K3 ali uz displej, softver i vise funkcija (EQ) dok K3 ima hardverski bass boost.
I FiiO M7 je (kao) na snizenju, 23990, uz fw apdejt takodje moze da radi kao USB DAC+AMP.

Ne znam koje sve slusalice ces koristiti ali svi ovi FiiO, Dragonfly i Topping uredjaji (i naravno, FX X6) su vise nego dovoljni za veliki broj slusalica.
 
Poslednja izmena:
Stigle ISK HF2010 - Zadovoljan zvukom. Dosta izbalansiran, ima i basa i dubine... Odličan soundstage. U poređenju sa Pioneer SE-M390, vrhunska zamena/nadogradnja. Sa ISK HF2010 imam i bas, ali čujem i ostale srednje tonove sasvim fino, iako su malo povučeniji. Generalno, može se reći da su ovo all around slušalice, jer mi se dopada i kako filmovi na njima zvuče. Nema potrebe za pojačalom, jer moji zvučnici imaju izuzetno jak amplifier u sebi (povezujem sluške preko zvučnika), ali svakako razmišljam da kupim FX X6 jer mi zvučnici zauzimaju dosta mesta, a dok se nisam raspitao u ovoj temi za sluške, nisam znao ni da postoje kvalitetna kineska pojačala... Sve u svemu, veliko vam hvala svima, a posebno hsv.stoned !:)


P.S. Slušalice su stigle upakovane u originalnoj kutiji sa celofanom. Nema nikakvih oštećenja niti problema. Očigledno mi se nije dalo da kupim Superlux EVO! :p
Možda je to i bolje, jer je moj generalni utisak da su ISK bolje, kako zvučno tako i po pitanju konstrukcije. Inače dosta su i udobne.
 
Poslednja izmena:
Kupljene su u mixmusic-company! Kontaktirao sam ih preko KP-a, jer i tamo imaju svoj zvanični nalog. Sa poštarinom sam platio 5300.

EDIT:
Kako se razrađuju, a evo rade već 5h, oni recessed mids i glasovi se bogami lagano ali sigurno probijaju i
celokupan zvučni potpis postaje dosta celovitiji. Ima i dosta basa, što uopšte nisam očekivao čitajući recenzije i analize širom neta.

Sve u svemu, odlična kupovina.
 
Poslednja izmena:
Да ли неко зна где у Србији може да се нађе марка takstar, интересује ме модел hf580.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
@santara mani se tih tankstara i sl, čekaj bose 700 da probaš i sennheiser Momentum True wireless [emoji23][emoji56]

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Pozdrav svima. Planiram da kupim on ili over-ear slušalice. Budžet je oko 50-80 evra. Do sad koristio Philipsove bubice od 2k kojima sam bio zadovoljan.
Slušao bih isključivo preko mobilnog telefona koji ima Dolby audio i nekad preko laptopa. Probao Sony WH550 bluetooth i mnogo su mi inferiornije u odnosu na ovo što sad do sada koristio.

Cenim najviše soundstage i čistiji zvuk a volim i bas zato što najviše slušam ovu noviju stranu muziku.

Vredi li uzimati nešto od Superluxa, HD7 i tome sl.? Meni su pored toga zapale za oko i Shure Srh440, Shure SRH 144 i 145...pretpostavljam da ove sony i philips od 3-4k on-ear ne treba ni uzeti u razmatranje? Vidim da moram da obratim pažnju na impedansu pošto ću ih kačiti na telefon.
 
Zasto da se mane? Totalno razlicita vrsta pa i klasa slusalica, da mu trebaju True Wireless ne bi ni pitao za Planar Magnetic.

Santara, tih Takstar nema u SRB, ocekivano. Na AE su 200$ sto i nije bas dobra ponuda s obzirom da na (mass)dropu mogu da se kupe HIFIMAN HE4XX za 130$ (na snizenju), cak i uz slanje i dazbine nece biti skuplje od osnovne cene Takstar na AE.

Massdrop $200 Shootout

Inace, X6 je takodje na snizenju na Dropu (45$) mada treba tu dodati i troskove slanja (+ moguce dazbine). Kod preprodavaca na KP je najcesce 80-90 evra (i to neretko koriscen x meseci)
 
Poslednja izmena:
@hsv.stoned komšije smo pa ga zez ;) A svejedno treba da proba te navedene ovih dana pa zato [emoji6]

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
A, to je u pitanju :)

@Alchemist

EDIT:
Kako se razrađuju, a evo rade već 5h, oni recessed mids i glasovi se bogami lagano ali sigurno probijaju i
celokupan zvučni potpis postaje dosta celovitiji. Ima i dosta basa, što uopšte nisam očekivao čitajući recenzije i analize širom neta.

Sve u svemu, odlična kupovina.

Bolje su HF2010 od 681evo, izrada i materijali su bolji a i zvucno su detaljnije i bolje izbalansirane (stock vs stock). Mada, modovane Evo zvuce bolje od stock Evo ali nije to sad ni bitno, za 5k din si kupio odlicne i jedne od najboljih slusalica u tom rangu.
 
Poslednja izmena:
Takstar samo u njihovoj zvaničnoj radnji na AliExpress. Ima kolko hoćeš kopija na AliExpress. XD

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
Stigle ISK HF2010 - Zadovoljan zvukom. Dosta izbalansiran, ima i basa i dubine... Odličan soundstage. U poređenju sa Pioneer SE-M390, vrhunska zamena/nadogradnja. Sa ISK HF2010 imam i bas, ali čujem i ostale srednje tonove sasvim fino, iako su malo povučeniji. Generalno, može se reći da su ovo all around slušalice, jer mi se dopada i kako filmovi na njima zvuče. Nema potrebe za pojačalom, jer moji zvučnici imaju izuzetno jak amplifier u sebi (povezujem sluške preko zvučnika), ali svakako razmišljam da kupim FX X6 jer mi zvučnici zauzimaju dosta mesta, a dok se nisam raspitao u ovoj temi za sluške, nisam znao ni da postoje kvalitetna kineska pojačala... Sve u svemu, veliko vam hvala svima, a posebno hsv.stoned !:)


P.S. Slušalice su stigle upakovane u originalnoj kutiji sa celofanom. Nema nikakvih oštećenja niti problema. Očigledno mi se nije dalo da kupim Superlux EVO! :p
Možda je to i bolje, jer je moj generalni utisak da su ISK bolje, kako zvučno tako i po pitanju konstrukcije. Inače dosta su i udobne.

Bas mi je drago da si zadovoljan njima, Isk Hf2010 su takodje bile moje prve slusalice studio/monitor ranga i dan danas ih smatram odlicnim ne samo za taj novac nego i bar 2x toliko, znam zato sto sam ih testirao sto na licnom primeru nekih drugih skupljih koje imam, sto na preslusanju u jedno 2 muzicke radnje. Ogroman potencijal, odlican komfor, soundstage, energicnost same prezentacije detaljnost sveukupno ostrih zivahnih visokih i finog nepreteranog mid bassa sa dosta tela s obzirom da su otvorenog tipa same sluske.

Mane su im Midrange generalno, vokali koji treba da se bore sa lower treble energijom oko 3.5 KHZ do 6 KHZ u tim frekfencijama im se javlja karakteristicna metaliziranost pozadinske scene, prevelika ostrina kod odredjenih pesama pogotovo zamagljenost kod nekih vokalnih rock pesama.

Ako hoces da cujes kako mogu da zvuce pri punom potencijalu i balansu (po meni bar za vecinu zanrova. Skini EQ Apo i Pc equilazer Front end Gui. I ovde u ovoj poruci imas detaljno gde sam objasnjavao ljudima sta ova podesavanja tacno rade zvuku Hf2010/takstar hi 2050.
 
Poslednja izmena:
Moze li neka preporuka za slusalice, iskljucivo za slusanje muzike, do 5000?
 
Te iSK mogu da se nadju i za nesto vise od 4900 din, ko hoce nek' zagugla malo.
 
Stigle Senn HD600 - šta znam, na prvu loptu uopšte nisam oduševljen.

Teram ih na Sound Blaster X-Fi Surround Pro SBX 5.1, i na njima su obične gejmerske Senn GSP300 bilo solidno jače. Čak i Bose QC35II daju dosta jači zvuk nego HD600.

Baš im fali snage...

Možda je placebo efekat (očekivati dosta više za 280€), đavo će ga znati...
 
Ne znam koliko snage ima ta kartica, ali verovatno ćeš morati da im daš malo više, neko pojačalce ti ne gine ;)
Bar je tako kod mene na HD650 koje imaju sličnu efikasnost.
 
Šta se tu preporučuje, do nekih stotinak evra?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa uglavnom ove Fiio mašinice, E10K, K3, A3, Q1 MKII, onda je tu i popularni FX-Audio X6, u principu nema nekih preteranih razlika, samo da ima dovoljno snage i da ne košta previše.

Druge kolege ovde se više bave pojačalima i DACovima, pa mogu da daju više predloga.
 
Nazad
Vrh Dno