Šta je novo?

Najavljeno novo ubrzanje?

Ko uchestvuje u radnoj akciji kopanja i razvlacenja optike ima 2 godine besplatnog neta :D Ja sam za :-devil-:
 
ej mante se lupanja prazne slame i vratite se na temu!

kakve brzine imaju nase komsije mi cemo samo moci da sanjamo jer takve brzine mi necemo videti ni za par godina na adsl-u a o optici to ce vam biti misaona imenica!
 
svi su digli ruke.. ubrzanje vise niko ne pominje..
kad je bilo poslednje, ne mogu da se setim? jel ono iz 2008?:crash:
 
Sad ih interesuje da se dobro prodaju, bas ih briga za korisnike. Nikad ih ni nije bilo briga, ali sad ih bas zabole. :)
 
ubrzanje???hahaaha

Ma kakvo crno ubrzanje,sto bi neko davao vecu brzinu za iste pare bez ikakve potrebe kad KONKURENCIJE nema???Jedino sto moze da natera telekonj na ubrzanje je veci prodor kablovskih operatera sa svojim linkovima prema inostranstvu.Ovako telekonja jedino malo zulja bg i ns jel tamo postoji realna konkurencija nekoliko kablovskih provajdera.Manja mesta mogu da se slikaju jel tamo najcesce osim telekonja nema nikog da nesto normalno ponudi.Druga stvar,ako telekonj poklone nemcima sa komplet INFRASTRUKTUROM mozemo samo da duvamo lepak sto se tice nekog poboljsanje usluga uopste a ne samo brzine.Shvatite da jedino gore od drzavnog monopola je privatni monopol!!Pitajte hrvate kako im je super bilo kad su prodali svabama sve komplet kao sto nasa mafija sada hoce s tim sto su to oni uradili pre mislim skoro 10 godina pa je sad kod njih trziste koliko-toliko otvoreno.Evo vam recimo primer S.Mitrovice koja niti je bas mali grad niti je zabaceno mesto(55km ns,75km bg autoputem(brze nego do ns).Imate telekonjcinu srbistana kao provajdera(apsolutno ne racunam pilicarske provajdere koji samo preprodaju protok od telekonja,znaci ubrajam sve ostale osim verata) i otuzni kopernikus kablovski provajder koji sto je najcrnje ima bolju ponudu od monopoliste.Prica znaci spala na dva slova i nema daljeg izbora osim par wireless krsh provajdercica sa mizernim protocima.E sad,ja sam bio na adsl 2 mbit/192kbit za 2100 din.Sad imate kod kopernikusa 3mbit/512kbit za isto 2100.Matematika je jasna naravno sta je bolje da ne spominjem ping koji je uvek bar duplo bolji na kablu.Ali poenta je da nema,sbb,tog ikoma ili vektora ili kakvih vec provajdera koji nude za 2100 din od 6-9 mbit/sec.Znaci opet nema izbora a posto vecina pretpostavljam da zna da je cela drzava podeljena na kojekakve feude izmedju kablovskih operatera jednostavno niko NE SME ili sta vec da dodje i da ponudi nesto novo_Opet sto se tice adsl-a ako se ne ukine monopol na LAST MILE zicu od centrale do kuce necemo imati ni pravi adsl za neku normalnu cenu!Znaci ovde uopste nije problem ni telekom ni sbb na koga mnogi kukaju problem je LOPOVSKA DRZAVA I PARAZITI KOJI KLEPAJU PARE ZBOG MONOPOLA KOJI SVAKO NA SVOJ NACIN DRZI!Zbog cega bi recimo pomenuti kopernikus dizao brzine neta kad koliko vidim drze male gradove i gradice(jel su im dali MONOPOL i mrvice a mozda i pokoju pretnju da ne pokusavaju u bg ili ns,nis,kragujevac gde su velike pare)kad imaju jedino telekonj za konkurenta a opet znamo da ne moze svako ni adsl da ima zbog i dalje losih centrala i infrastrukture.Da rezimiram,boli me da ne kazem sta za telekonjcinu,neka ga daju dzabe ako hoce,ali ne moze da se POKLONI MONOPOL,ne mogu da prodaju tu us**nu ZICU do kuca i stanova koju smo vecina nas platili po 2000 DOJCE MARAKA!!!Onog momenta kad drzava i ako kaze,pristup infrastrukturi svima isto za po 1 din,evro ili koliko vec,tada cemo imati 10,20 mbit protok i tada cu da kazem RESPECT!!!Dotle,nek se nose svi oni u tri........

Evo za kraj informacija od mog druga iz slovenije(gde je inace telekom DRZAVNI I DALJE) o njegovom netu i ostalom:
ZA CETRNAEST EVRA,14E da napomenem jos jednom.
OPTIKA 20mbit/20mbit,HD televizija i VOIP fixni telefon(naravno besplatno,osim mozda van EU)
A ako hoce sve isto ali 50mbit/50mbit ONDA JE CENA TRIDESET EVRA!!!
Da,drugar ne zivi u Ljubljani nego u Kranju,gradu koji ima oko 40k stanovnika i 30km je od njihovog glavnog grada.

Mislim da vise nema smisla naklapati o nekakvim "povecanjima" i "ubrzanjima" u ovoj smrdiji od drzave i mozda bi najbolje bilo da se tema lockuje!
 
Poslednja izmena:
Apsolutno se slazem sa ovim !

U ovoj drzavi sve , ama bas sve se svodi na to kako uzeti neki deo monopola , pa bilo to i na uvoz cackalica , nije apsolutno ni vazno sta je , vazno da mi drzava omoguci MONOPOL !!!

Zivela nasa "demokratija" i lupanje u prsa kako je kod nas bolje nego kod nekih komsija ...a ovamo svi znamo da je to teska glupost , a ne istina.
 
nema potrebe da se tema lokuje jer dogod se raspravlja o povecanju adsl-a ok je! ali evo da kazem ja sam na telekomu ma koliko lose bilo ali iskreno 4 mb odradjue posao, licno po meni nebi se zalio kada bi za istu cenu dali 8 mb ili da na ovih 4 mb spuste cenu! iskreno meni netreba brze od ovoga ali ako daju brze za iste pare necu se zaliti!

dok moj komsija u dvoristu ima sbb net i evo od kako je podpisao ugovor sa njima da dobije 4 mb po ceni onog 1.5 mb njemu net vise neradi nego sto radi a do sada su mu bili najmanje desetak puta da mu menjaju kablove, ruter, menjali pojacivac napolj, menjali kutiju u krovu iz koje idu kablovi, ja bio da mu menjam sistem na racunaru, nema sta dosada nismo probali ali problem je realno tu i neznaju da ga otklone, a zivimo u centru novog sada... tako da je komsija za danas zakazao sastanak sa direktorom (koji je odobren i satace se sa istim, mozda ne glavnim ali opet bolje nego ovi iz tehnicke podrske) pa cemo da vidimo sta ce da urade konji, eto samo toliko da vidite da nije ni sbb svuda super kao sto ga pojedini hvale...

dok meni adsl radi bez greske, na cega najvise sikce moj komsija jer je on zbog sbb neta otkazao telekom adsl koji mu je isto super radio ko i meni!

a sto se tice samog povecanja ja sam vec reko da ga mi necemo videti dogod se nepojavi neka ozbiljna konkurencija, ovo sto smo dosada dobili to je to... mozda ali kazem mozda bude jos jedno povecanje ali naglasavam mozda ali cisto sumnjam da ce biti ista dok se telekom neproda!

a drugo verujem da nije ni samo povecanje upitanju koliko je upitanju oprema koju imaju u centrali, pa imaju samo adsl opremu (a nje maksimum su vec iskoristili) a da bi sada izgurali sledece povecanje treba im minimalno oprema za adsl2+ (a za ovo se naravno nema kesa ili nece namerno da se ivenstira u razvoj interneta u srbiji) da bi moglo to da funkcijonise kako treba a da negovorim gde su iptv korisnici kojima moraju zbog tv-a da puste mnogo veci net nego obicnim korisnicima!

samo cu da kazem jadnali smo mi drzava a ovamo ocemo u evropu, ma more nece nas pustiti ni u tanzaniju a kamoli u evropu!
 
Poslednja izmena:
Meni je interesantno da na mojoj centrali (ili je u pitanju samo moj port) imaju uključen Annex M, koji bi u teoriji trebao da bude kvalitetniji vid ADSL2+ standarda.Kod Annex M standarda download ide do 24 megabita (kao i kod standardnog adsl2+) ali je upload do 3 megabita, u odnosu na standardnih 1.
 
Ruter mi sam prijavi u statistici.
 
Ruter se uvek sinhronizuje sa centralom u Annex M modu.Imam 4 megabitni paket, ali maksimum downloada koji ruter prikazuje je između 18 i 22 megabita, dok je maksimalna brzina uploada uvek zakucana na 288 kilobita (iako bi trebalo da pokazuje više na osnovu kvaliteta parice, SNR ratia i attenuation vrednosti, ali je to verovatno neko podešavanje na samom DSLAM uređaju).
 
da li ce ova tema konacno biti zatvorena ako postavim sliku mackozeca?

RabCat.jpg
 
Pa nije aktuelna npr. Sto je bilo povecanja bilo je. Bar za sad. Kad bude novi talas povecanja otvorice se nova tema i tako.
 
Pa neki rade u telekomu, preti im otkaz sa posla (kad im Svabe ulete) jer su 100% nesposobni ne bi me cudilo da ti dodju ovde da se istresaju :), ili pre otkaza da pokidaju zubima koji opticki kabal :p
 
Slazem se, tema je najavljeno novo ubrzanje, kad bude konkretnih informacija onda je otvoriti, a za pljuvanje (zasluzeno) po telekomu neka sluzi neka druga tema.
 
bozhe..vi stvarno verujete da 90% teritorije u Srbiji mozhe da vuche preko 16mbita ?
 
Nazad
Vrh Dno