Šta je novo?

Najavljeno novo ubrzanje?

Preoccupation

Slavan
Učlanjen(a)
01.11.2004
Poruke
2,144
Poena
405
Postovani,

U prethodnom periodu je zbog radova na prosirenju linkova Telekoma ka nadprovajderima u inostranstvu postojao problem sa visestruko manjom brzinom. Od trenutka kada su radovi zavrseni, preslo se u test fazu novih resursa u kojoj su evidentirani manji problemi, oscilacije u radu i manje zagusenje, ali sporadicno i u kracim intervalima, sto se i moglo ocekivati. Vazno je dodati da se trenutno radi i na testiranju novih usluga koje ce svakako ADSL provajdere uciniti znatno konkurentnijim, ali ista ne uticu u toj meri na smanjenje kvaliteta Vase veze ka Internetu.

Zamolicu vas za malo strpljenja posto je u pripremi novi paket usluga koji ce nasu ponudu uciniti konkuretnom i prema pojedinim kablovskim provajderima.

Isto tako je primetno da je problem sa brzinom kod vecine korisnika bio izazvan lokalnim,tj problemom sa opremom i problemom na samim racunarima, pa Vas s tim u vezi molimo da kontaktirate nas Korisnicki servis kako bi se utvrdila prava priroda Vaseg problema i intervenisalo u cilju resavanja istog u najkracem roku.

SezamPro, kao jedan od lidera medju ADSL provjderima u Srbiji, uvek je sa svoje strane pokusavao da svojim korisnicima obezbedi,u tom trenutku, najbolju mogucu uslugu.

Za vise informacija na raspolaganju Vam je SezamPro korisnicki servis u sledecim terminima:

Radno vreme:
Radnim danom od 8 do 22 casa
Subotom od 10 do 22 casa,
Nedeljom od 10 do 20 casova

U nadi da cete ostati nas zadovoljni korisnik,

Srdacno Vas pozdravljamo

Vas SezamPro Online
Poruka koju sam dobio juče nakon mail-a koji sam poslao pre desetak dana a u vezi sa lošim brzinama konekcije. Izravno je rečeno da će biti ubrzanja. Ili ne?
 
Poruku identične sadržine sam dobio i ja, ali joj ne pridajem nekog velikog značaja, osim onog gde mi je dodato 10 dana na pretplatu.
 
to su i meni isto poslali, mislim da od toga nema nista, nego da nam mazu oci
 
Ne bih baš potpuno otpisao ovakve najave. Sezam ima već neko vreme novog vlasnika koji očigledno ima neke konkretne planove sa njim.
 
telekom ce sigurno napraviti akciju za novi cd Zdravka Colica :D
 
Meh, ko je imao uslove presao je na sbb, ko nije zlopati se sa telekomom i njegovim adsl-om. Nema razloga za povecavanje konkurentnosti jer telekom je monopolista bas da ne bi morao da brine o konkurentnosti :)
 
Pa ako zele da budu konkurentni "pojedinim" kablovskim provajderima (a tu misle verovatno na sbb), onda bi trebalo da najmanji paket bude 4/256 za ~1400 din. a to znaci 4 puta brzi download i 2 puta brzi upload...Pa tesko da ce to dati tek tako...U najboljem slucaju ja ocekujem 2/192 za ~1400 din. i to tamo u novembru!
 
Telekom je i dalje monopolista koji diktira tempo ( jos uvek se u vecini slucajeva koriste njihovi opticki vodovi )
Greenhouse ( vlasnik Sezama,Neobeea i MediaWorksa ) je sada na potezu...

Imacemo burnu jesen :)
 
Cenim da taj "novi paket usluga koji ce nasu ponudu uciniti konkuretnom i prema pojedinim kablovskim provajderima" podrazumeva IPTV ili slično, pre nego povećanje brzine...
 
Naravno, nema sanse da bi i dupliranje ucinilo ponudu konkurentnijom. Pre ce biti opet neko zezanje sa porukama, mobtelom ili iptv.
 
Slaba vajda... cuti bar smo stigli do 1 mb/s kad se setim da smo poceli sa 256...
 
Hehehehe.....256 => 512 => 768 => 1024 => 1536 => 2048 => 4096 => ??? = oprema na centrali(adsl/adsl2/adsl2plus) + kvalitet telefonske parice(od centrale do stana/kuce) + udaljenost od centrale(fizicki-duzina kabla koji je pod zemljom/na banderi) + kvalitet same instalacije u kuci/stanu i na kraju + oprema kod korisnika i ispravno povezivanje. :D

Tako da... Puno je faktora da bi sve to idealno radilo sa ovakvom Telekomovom infrastrukturom.......jedino sto se moze ocekivati je snizenje cena, ali to opet Telekom diktira.....
 
A pošto to Telekom diktira onda od toga nema ništa.
 
Kad cujem da neko pominje smanjenje cena odmah se izcerim, onako kao blago retardirani *****. Pa zar stvarno neko misli da ce Telekom ili bilo ko drugi smanjiti cene? Pa takvih scena nema ni u Avataru a Stiven Spisberg odmahuje glavom na ideju za novi scenario sa obrazlozenjem da je to previse SF cak i za njega.
Nego sta mislite sta ce biti sa nama sa paketom 16/768 ako povecaju net? Oce li nam pustiti bar veci upload s obzirom da je 24Mbps tehnicki plafon za ADSL?
 
Na komsijskom forumu je neko napisao da su mu u pttu rekli da ide povecanje brzine.na osnovu ovih prekida, test signala koji ljudi hvataju,kapiram da je tacno,ali niko ne prica koliko ce da bude.Ove manje brzine ce verovatno duplirati, a vama 16 povecati na 20 ili 24...Samo gde ce onda da strpaju iptv...
 
Na komsijskom forumu je neko napisao da su mu u pttu rekli da ide povecanje brzine.na osnovu ovih prekida, test signala koji ljudi hvataju...

da,da...gubim link 5-10 puta dnevno i moram da restartujem modem...ova moja parica jedva izdrzava ovih mojih 2 mbit-a a kamo li nesto jace :S: :wall:
 
Tebi je tako, ali znam par ljudi koji su dobijali test signale od 4 i 8 mb...tj duplirane brzine
 
Ako hoće ozbiljno da konkurišu kablovskim operaterima, 1Mb mora na 4, itd... respektivno. :D

1MB/s realno vredi nekih 300 din, flat of kors
oni ne kontaju da treba da naprave malu razliku u ceni između paketa.
npr. 1MB/s za 1000din, 2MB/s za 1300din, 4MB/s za 1600-1700 jer tako se ljudi ustvari navlače na skuplji paket, jer svako ko želi npr. 1MB/s će razmisliti "u jbt pa za 300 din više imam duplo" pa onda kad to uzme opet za 300din više ima duplo veću brzinu

telekomu treba poslati ovaj cenovnik pa neka se ugledaju na njih http://www.optima.hr/za-po-doma/internet/optidsl - znam da je prežvakano već puno puta ali plače mi se kad ovo vidim
 
@nemanjabgd84:

Njima sigurno techa/ujka radi u Telekomu. :D


A evo i jednog intertesantnog teksta gde mozete i sami da izracunate koja je max. brzina koju tel. linija moze da "izgura":

SNR or Signal to Noise Ratio:
Describes the ratio of usable data-signals on your line. You can associate the "signal" with the data traveling across your ADSL-line and the "noise" as the unwanted interference affecting the signal. The higher the number the better for this measurement. In some instances interleaving can help raise the noise margin to an acceptable level.

6dB or below is bad and will experience no synch or intermittent synch problems
7dB-10dB is fair but does not leave much room for variances in conditions
11dB-20dB is good with little or no synch problems
20dB-28dB is excellent
29dB or above is outstanding

If your SNR is below 12dB you are pretty much screwed and will not get a consistent level of ADSL-service. You could try to convince Telkom to rewire the cabling - but this is unlikely to happen.

Attenuation:
Is the reduction in signal strength on your phone line. In ADSL this may be reported as "loop loss" and is the natural deterioration of the ADSL signal over distance from the exchange. Attenuation is normally directly linked to the length of your line. Copper is traditionally used in the local loop and the higher gauge of copper will give the best signal, however some lines may have some aluminium or aluminium joints on the line which will increase resistance... as will oxidisation of joints. The lower the dB the better for this measurement.

20dB and below is outstanding
20dB-30dB is excellent
30dB-40dB is very good
40dB-50dB is good
50dB-60dB is poor and may experience connectivity issues
60dB or above is bad and will experience connectivity issues

The standard signal attenuation spread for a given speed is somewhere in the region of 25-30dB for ADSL1 speeds (if we had ADSL2/2+ this would be).

The following guide (distance vs. attenuation vs speed) gives you an guestimate what you can achieve:
<1km should be 23-24Mbit (nice speed, but doesn't it bug you that Telkom people walk through your bedroom?)
1.0km = 13.81dB = 23Mbit
1.5km = 20.7dB = 21Mbit
2.0km = 27.6dB = 18Mbit
2.5km = 34.5dB = 13Mbit
3.0km = 41.4dB = 8Mbit
3.5km = 48.3dB = 6Mbit
4.0km = 56dB = 4Mbit
4.5km = 62.1dB = 3Mbit
5.0km = 69dB = 2Mbit
>5.0km (you are pretty much poked --- sorry for you)


Margine mozete videti na skoro svakom ruteru. ;)
 
Hm... ja ne vidim nigde kod mene podatke za SNR, a po attenuation-u bi trebalo da mogu da izguram do 13 Mbit :p
 
1MB/s realno vredi nekih 300 din, flat of kors
oni ne kontaju da treba da naprave malu razliku u ceni između paketa.
npr. 1MB/s za 1000din, 2MB/s za 1300din, 4MB/s za 1600-1700 jer tako se ljudi ustvari navlače na skuplji paket, jer svako ko želi npr. 1MB/s će razmisliti "u jbt pa za 300 din više imam duplo" pa onda kad to uzme opet za 300din više ima duplo veću brzinu

telekomu treba poslati ovaj cenovnik pa neka se ugledaju na njih
http://www.optima.hr/za-po-doma/internet/optidsl - znam da je prežvakano već puno puta ali plače mi se kad ovo vidim

Sad ce da ispadne da branim ove nase ali na ovom linku u pocetku teksta pise:"Ako ti ide na živce plaćati ogromne mjesečne rate za FlatRATE, na pravom si mjestu!", koliko razumem novohrvatski i kod njih Flat kosta puno, a u daljem tekstu:"*naknada za uključenje OptiDSL usluge iznosi 553,50 Kn s PDV-om bez ugovorne obveze na 24 mjeseca." sto je lepih 70-ak eura, jedino sto su sami paketi povoljni i nisi u ugovornoj obavezi (sto je verovatno i razlog tolike cene uvodjenja)!?
Pozdrav ,)
 
@Dandy:

Pogledaj ponovo, obicno je vezano za DSL Status opciju ili tako nesto tipa ADSL Statistics i pise ili SNR Ratio ili samo Noise Ratio. ;)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno