Šta je novo?

Nagradni konkurs: osvoji Honor 10 telefon!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ko novaca nema za iPhone 10(x) u pomoć stiže Honor 10. Za duplo manje para obrve su sa vama :)
 
Odlicna prednja kamera od 24MP kojoj se raduju svi selfi majstori, zadnja dupla 24MP+16MP za skoro pa profi fotografe, odlican dizajn i sama izrada bas onako kako to ljudi sa stilom i vole, fantastican Octa-core procesor i 4GB memorije koji ce pomoci svima koji su uvek zurbi, tu je i turbo punjenje za lutalice koje imaju samo par minuta da napune telefon i krenu dalje i jos puno fantasticnih stvari.. Sigurno telefon koji bi svako od nas pozeleo da drzi u svojim rukama, bez obzira koji mu je omiljeni brand telefona. Ubedjen sam, ma ko da ga osvoji bice definitivo prezadovoljan i drago mi je sto je jos jedna osoba postala clan Honor kompanije!
 
U starom Rimu je važilo pravilo "HLEBA I IGARA" te je narod bio miran.
Tako i kod nas u Crnoj Gori važi, daj narodu "Polovnih automobila i Mobilnih
telefona" i neće biti problema. Ali nećemo sad o politici nego o Mobitelima
kao što bi rekli naši susjedi. Mi Crnogorci smo lud narod. Svako od nas ima
najmanje dva, tri pa i četiri mobilna. Nije važno treba li nam, važno je imati,
nek se nađe. Po svjetskoj rang listi mi smo u samom vrhu po broju mobilnih
telefona po glavi stanovnika.
Vaš sajt i kanal pratim redovno i omiljen mi je baš. Naročito vaš glas
gospodine Petre prija uhu, a i recenzije su iscrpne i detaljne. Fenomenalno.
Ja mnogo volim mobilne i veliki sam fan Samsunga od samog početka.
Trenutno koristim Note 8 koga ste i vi recenzirali, samo što je moj duos.
Kao veliki ljubitelj mobilnih promjenio sam ih sijaset, ali mi je uvijek
primarni bio Samsung. Uz to radio sam u T-Mobile šopu tako da mi je kroz ruke
prošla bukvalno gomila mobilnih telefona. Uživanje. Pošto se dobro razumijem u
materiju, tematiku i trminologiju, a tema je Honor 10 ja ću to na malo drugačiji
način dočarati i isprezentirati da ne budu samo goli podaci i performanse.
Koliko budem u tome uspio ocjenit će te vi.

O D A R A D O S T I

Viđi vraga, viđi vraga
fantastičan sprijeda kao i straga.
Tu ima mnogo duginih boja jer
je aurora njegova glavna fora.
I kad zoveš i kad pričaš
Možeš samo da ga veličaš.
Kad ga takneš i prst makneš
probudi se ekran u svoj ljepoti.
On zablista u svom sjaju
tad pomisliš da si u raju.
Uz svoj kirin kad zablista
svaka slika čista, čista.
Brzina mu je jača strana
jer je kirin ko aspirin.
Tako malen ali vrijedan
nije mu ravan čip nijedan.
Jer kad slika i kad mašta
to je prava rajska bašta.
Bilo danju bilo noću
slike pravi uz lakoću.
Kad ponestane malo struje
brzi punjač vatru bljuje.
Puno hvale, puno spjeva
honor nama svima treba.

Rekao bi profa sa faksa čista desetka, honor desetka.

U ovoj poplavi mobilnih telefona koji izlaze skoro svaki dan kao dnevne novine,
pravo osvježenje je nešto novo i malo drukčije. Dobro, kvalitetno a ne preskupo.
Svima su nam pomalo dosadili skupi pametni telefoni gdje nam naplaćuju i što
treba i što netreba. Kao što bi rekao Manolać iz kultne serje Zona Zanfirova
"sade su skupe pare, oskudacija je".
Moje skromno mišljenje je da će se trend ovakvih telefona nastaviti sve više
te da će se narod okrenuti njima. Niko više nije lud nešto plaćati skupo kad za manje
novca možeš dobiti mnogo više. Kinezi osvajaju svijet to je neminovno. Samo je pitanje
dana kada će preovladati. Rade dobre i kvalitetne, odlične, pouzdane telefone.
Imao sam priliku isprobati i koristiti Xiaomi, Meizu, ZTE Nubiju, Oneplus, Ulefone,
Elephone, Huawei, Vernee, Asus i druge mobilne. Ništa ne zaostaju za ovim poznatijima.
Honor stvarno do sad nisam koristio ali mi je odnedavno opasno skrenuo pažnju na sebe.
Imao sam u planu nabaviti jedan za sebe ali eto krenula ova nagradna igra te sad moram
malo pričekati jer nikad se ne zna. Željno ga priželjkujemi i potajno očekujem. Ako je
meni namjenjen, što će pokazati vrijeme, a problem je što sam iz Crne Gore, imam ja i
sestričinu u Srbiji udatu u Rumi. Dalje je sve na vama. Malo sam vas zaposlio da čitate
ali valja se potruditi ako nešto želiš dobiti. Veliki pozdrav i puno uspjeha u daljem radu.
 
Prvo što treba primetiti o Huawei honor 10 jeste da postoji isti "notch" dizajna na na vrhu ekrana koji sada vidimo na puno Android telefona.Huawei honor 10 kao jedan od najjačih aduta ima dizajn i opšti utisak u ruci.Koncept prednica sa zaslonom na vrhu ima otvor za kameru i druge otvore(slušalkata i senzorite).Meni lično,Huawei honor 10 izgleda fantastično.
Jedna od glavnih karakteristika Huawei honor 10 je ekran.Huawei honor 10 ima IPS LCD displej 5,84-inča,novi format 19:9 i rezoluciju Full HD + od 1080 x 2280 pixels.432 ppi osigurava oštrinu ekrana, na koju nećete imati nikakvih primedbi.Uprkos tome što je LCD panel, može se pohvaliti sasvim lepim bojama i čitljivost pod uglom. Snaga osvetljenja je sjajna za unutrašnjost, a na direktnom suncu može biti svetlija.Ekran je sličan huawei p20 lite i ima 2.5D staklo.Na vrhu ekrana je izrez. Meni nije bitno lično, izgleda vrlo cool, možete ga podesiti u podešavanjima ekrana i sakriti ga. To se dešava automatski kada igrate igre ili gledate filmove.Honor ide na minimalistički izgled ovde, a uređaj se dobro oseća u ruci za to. Doprinos tome je redizajnirani skener za otiske prstiju koji, umesto da bude na zadnjem delu ili razdvojen na prednjem delu telefona, sada sedi u donjem okviriju, ali ispod stakla, pa je ispružen sa ekranom.
Takođe, jedna od glavnih karakteristika Honor 10 su dve kamere.Na leđima ima dvostruku kameru u konfiguraciji 16MP + 24MP faznim autofokusom, LED blicem i 2160p @ 30fps video zapisima. Glavna kamera ima otvor blende f/1,8.Sami kamere su sposobni da proizvedu neke dobre fotografije.Huawei honor 10 ima "AI kameru" koja raspoređuje vještačku inteligenciju za automatsko prepoznavanje scene i prilagođavanje slike. To je prilično pametno rešenje i može se uključiti / isključiti posle snimanja kadra da bi se videla razlika.
Napred je 16 MP kamera za selfije,sa otvor blende f/2.0 i 1080p video snimaka.Selfie kamera je dobra, ali se trudila da proizvodi slike koje su bile oštre pri slabom unutrašnjem osvetljenju.Prednja kamera ima prilično brzo i pouzdano prepoznavanje lica. Kada ga uključite u postavkama, jednostavno podignete uređaj na lice, ekran se uključuje i skenira vaše lice.
Pored odlične kamere, Huawei honor 10 ne postavlja nove standarde, ali zadovoljava sve zahteve koje možete očekivati od uređaja ovoj cenovnog ranga.
 
Kada su pitali zamenika direktora Huawei-a šta izdvaja kao najveća dostignuća P20 serije telefona, pored sjajne kamere i Deep Learning algoritama za prepoznavanje objekata na slikama, pomenuo je jednu anegdotu vezanu za boju. Kada su mu inženjeri pomenuli Twilight kao jednu od opcija, on je bio oduševljen, ali u kompaniji je vladalo negativno raspoloženje, uglavnom zbog konzervativnog kineskog tržišta. On je ipak odlučio da moraju da budu hrabri i uvrste i prvu gradient boju u svoju ponudu. Ispostavilo se da su reakcije više nego pozitivne i da je svet bio oduševljen takvim potezom.
Honor 10 je u toj smelosti otišao i korak dalje i uvrstivši Aurora staklo, napravio jeftiniji telefon koji je prepoznatljiv čak i kada leži potrbuške :)
Da cela priča o P20 seriji ne bude uzaludna, karakteristike ne odskaču mnogo (skoro pa ni malo), uz Kirin 970 procesor, 4GB RAM-a, prednjom kamericom od 24!!! Mpx i već pomenutim Deep Learning algoritmima koji se trude da namuče NPU, a korisnika oslobode muka oko podešavanja scene prilikom slikanja, automatskim prepoznavanjem scene i automatskim podešavanjem parametara, tako da slika ispadne još bolja, što posebno dolazi do izražaja s' obzirom da je zadnja kamerica znatno slabija.

Već sam rekao da je prepoznatljiv čak i sa leđa, sada još samo mene da učini ponosnim vlasnikom. Neću da ležim ili sedim na njemu (obećavam :))
 
Honor 10 je direktni naslednik honor 9 telefona, a ujedno i konkurencija telefonu P20. Što se dizajna tiče dolazi upakovan u elegantno i moderno metalno unibody kućište sa prednjim zaslonom stranice od 18:9 i moćnim hardverom ispod haube. Zadatak mu je uz odredjene kompromise da ponudi ono što nudi Mate 10 pro uz cenu koja je više od 200 evra niža u odnosu na pomenuti model. Sa prednje strane telefona nalazi se selfi kamerica od 24 mpix, a pozadi su smeštene dve kamere od 24 + 16 mpix sa led blicem, uz koje ćete moći da pravite onej Boke efekat koji je bitan ljubiteljima dobre fotografije. Nisam napomenuo da je ekran telefona dijagonale 5,84″, a u pitanju je IPS LCD, rezolucija ekrana je 2280 x 1080,i dobijamo 432 ppi, što nam omogućava odličnu čitljivost pod uglovima i u uslovima jačeg osvetljenja. Na telefonu se nalazi dobro poznati notch, koji vrlo lako korisnici kojima se ne dopada mogu softverski zamaskirati. Kvalitet slike je dobar, u postavkama se nude podesavanja temperature boje prema vlastitim preferencama. Procesor koji pokreće Honor 10 je trenutno najači HiSilicon procesor koji poseduje 8 jezgri. Četiri Cortex-A73 takta 2,4 GHz i četiri Cortex-A53 takta 1,8 GHz. Oba skupa jezgara mogu da rade istovremeno , čime su performanse povećane za 25%, a potrošnja energije je smanjena za oko 50%. Stigao je novi grafički procesor Mali-G72 MP12, koji omogućuje četiri puta bolje performanse i osam puta ekonomičniji rad, što će svaki gamer umeti da ceni. No najveća novost je NPU (Neural-network processor unit) koji na sebe preuzima sav posao oko veštačke inteligencije, što znači da performanse CPU-a neće biti ugrožene ni u jednom trenutku. Pod ovom inteligencijom podrazumeva se prepoznavanje predmeta i scena putem kamere kao i prepoznavanje glasa. Na levom boku je utor za dve sim kartice na žalost SD kartica nije podržana, a na desnom boku smeštene su tipke za pojačavanje i smanjivanje zvuka, i tipka za uključivanje. Sa donje strane smešten je USB C port koji podržava brzo punjenje, 3,5-mm priključak za slušalice, mikrofon i zvučnik za multimediju. Ram memorija koja sa telefonom dolazi je od 4-6 gb, dok je za naše tržište dostupno isključivo 4 GB RAM-a, dok je interna memorija 64 ili 128 GB. Na ovom uredjaju čitač otisaka prstiju je implementiran ispod ekrana kao što je slučaj kod modela P20 pro telefona. Honor 10 dolazi s najnovijom verzijom Androida i EMUI korisničkog interfejsa. Oba su u verziji 8.1. Možda je malo rano još uvek da govorimo o nadogradnji na android P, ako me pitate ono će sigurno stići.
Kapacitet baterije na Honoru 10 iznosi 3400 mAh. Budući da je jedna od glavnih prednosti ovog uradjaja i dizajn, mislilo se i na debljinu uredjaja, pa se nije moglo ići sa natprosečno velikom baterijom. Super Charge punjač će praznu bateriju za pola sata napuniti do oko 60%, a za manje od sat i 30 minuta će biti puna. Nadam se da je konačno došlo vreme da zamenim svoj stari samsungov telefon, koji je odavno odslužio svoje. Srdačan pozdrav za Benchmark ekipu.
 
U specifikacijama koje su brutalne,nije navedeno i 128Gb interne memorije,bio bi pravi upgrade u odnosu na moj Honor 8 lite :)
 
Svima je već poznato da Honor donosi odlične karakteristike, uz pristupačniju cenu, u odnosu na flegšip modele mnogih kompanija, pre svega mislim na modele sestrinske kompanije Huawei, od koje se Honor nedavno odvojio, ali i na ostale kompanije u ovoj klasi karakteristika i započeo svoj put, popločan - konkurencijom.
Nisam pogrešio rekavši da je put „popločan konkurencijom“, jer modeli ovog proizvođača imaju taj kvalitet i dizajn da se časno nose sa konkurentskim telefonima.
Zašto to kažem?
Pre svega, a uzeću sledeći primer, donose najbolje karakteristike iz Huaweia, po nešto povoljnim cenama, a opet po karakteristikama ne zaostaju za pratećim modelima svoje firme mentora, što i ne čudi, jer koriste identičan hardver i softver. Za poznavaoce i pratioce Honor/Huawei odnosa je to odavno poznata činjenica, ali i veoma korisna za neke buduće poštovaoce dela ovog kineskog proizvođača.
Ne tako davno, pre par nedelja, Honor je u Londonu zatresao scenu predstavljajući svoj prvi AI pokretani telefon, izuzetnog dizajna i još sjajnijih karakteristika. „Beauty in AI“ je izgleda bila dobitna kombinacija i spoj stakla i metala, spolja, i veštačke inteligencije ugrađene u srce ovog mališana će, bar po prvim najavama, napraviti revoluciju u korisničkom iskustvu. Odličan odziv krajnjih korisnika je sada već više nego izvestan, a Honoru ostaje da se oduži budućim i sadašnjim korisnicima kvalitetnom podrškom i pravovremenim update-ovima sistema, kako bi i ubuduće zadržali ovu odličnu startnu poziciju.
Reč-dve o modelu Honor 10 će Vam, nadam se, vrlo lako preneti pozitivne utiske, onako kako sam ih i ja doživeo koristeći ovaj telefon.... u snovima...
Prvo, možda i ne najvažnije, ali meni svakako bitno, je to kako je Honor na ovom modelu učinio prvi pravi korak.
Kako je već pomenuto i mnogima poznato, svi Honor modeli imaju srodan model iz Huawei ponude.
Na prvi pogled nezgodno krupan zalogaj, ali Honor 10 prati P20 iz Huawei palete proizvoda. Na sreću budućih korisnika, uz već povoljniju cenu, izostalo je samo Leica brendiranje kamere i tu se spisak otprilike i završava. Jer, tu je i Kirin970 čipset, jedan od najbržih i najboljih na tržištu, a svakako vrh ponude iz Huaweia, tu je octa-core procesor, tu je „notch“, tu je dual kamera, takođe i stari dobri 3,5mm ulaz za slušalice, tu je senzor otiska prsta...
Čekaj, gde je senzor, pitah se okrećući telefon u ruci...?!
Prvo iznenađenje - senzor je ugrađen ispod displeja!!! I to ne običan senzor, nego (već standardno) jedan od najbržih i najpreciznijih na tržištu. Ultrasoničan, zaista...
Druga, ali nikako manje bitna stavka je kapacitet baterije od 3400mAh, što u praksi znači da telefon možete koristiti ceo dan, bez neke velike potrebe za dopunjavanjem baterije. A i ako bude potrebe, tu je Turbo punjač, koji će vašeg ljubimca dopuniti do 50% za samo pola sata.
Takođe, blago odstupanje od navika, ugradjen je FullView displej, dijagonale 5,8“, sa 19:9 odnosom stranica ekrana i blago pojačane rezolucije od 1080px2280p, što donosi odličnu gustinu od 432ppi i veoma kvalitetan prikaz slike, a opet ne previše uticajan na potrošnju baterije. Dodatno, ovakav odnos stranica dovodi do toga da je telefon izuzetno lak za držanje u jednoj ruci, imajući u vidu male dimenzije samog telefona.
Mnogima (neću kriti da sam među njima) najvažnija stavka se odnosi na mogućnosti kamere i momenat kada se uopšte po prvi put u priču uključuje AI (tzv. „veštačka inteligencija“).
Naime, softversko rešenje je takvo da kamera ovog telefona, u realnom vremenu, raspoznaje okruženje i objekte koji su eventualno predmet fotografisanja i prilagođava podešavanja na način da izvlači maksimalne rezultate iz situacije.
Jednostavno rečeno, čini da svako može da napravi odličnu fotografiju, kako na dnevnom svetlu, tako i u uslovima slabijeg osvetljenja. Čak se i oni korisnici koji ne umeju, ne žele ili nemaju vremena za detaljna podešavanja u profesionalnom režimu, lakše usude da eksperimentišu sa kamerom, a upravo većina korisnika voli brze snimke i selfije, hvatanje momenata i deljenje na društvenim mrežama.
Kad smo kod kamera, nailazimo na dual sistem i senzor u boji od 16Mpx, uz monohromatski (crno-beli) senzor od 24Mpx, na glavnoj kameri/kamerama, dok je prednja (selfi) kamera opremljena senzorom sa fantastičnih 24Mpx, potpuno istim kao na Huawei P20 modelu, odličnih karakteristika i kvaliteta.
Obzirom da je jedno od osnovnih interesovanja kompanije Honor upravo mlađa populacija, ovakav potez nikako ne čudi.
Kako je već sve odličnog kvaliteta, Honor se potrudio da telefon i „upakuje“ kako i dolikuje. Tu je unibody dizajn sa metalnim okvirom, okruženim staklom sa obe strane telefona.
Uz već standardu GorillaGlass zaštitu, Honor se potrudio i da nas vizuelno zadovolji, nudeći ovaj model u više boja. Naravno, uz standardnu crnu, vredne pomena su PhantomBlue i PhantomGreen iteracije boje, gde Aurora dizajn dolazi do punog izražaja.
Inspirisan Aurorom Borealis, Honor nam donosi reflektujuće staklene pozadine telefona, koje menjaju boju od zelene/plave ka ljubičastoj, u zavisnosti od ugla gledanja i prelamanja svetlosti kroz višeslojno staklo na poleđini telefona. Igra svetlosti i boja će vam zalepiti telefon za dlan, verujte mi na reč.
Izuzetno dopadljiv i kvalitetan uređaj, tako da slobodno mogu dodati da lepota nije samo u AI, lepota je i u oku posmatrača. Pa, ako je već došlo vreme da živimo sa „veštačkom inteligencijom“, ja bih i da se budim kraj nje. A, vi?
 
Honor 10 po meni nista specijalno i vec vidjeno okej super telefoncic 400e za cip set iz Mate 10pro koji je izasao otprilike pre 5-6 meseci, baterija nije nekog kapaciteta za toliki ekran, kamera prednja 24mp bez bilo kakvih drugih informacija, a ko jos danas gleda mega piksele, opet sa druge strane jedinu prednost ima u ceni u odnosu na druge uredjaje, mada ne znam zasto ne predju na amoled ekrane, nego na svakom telefonu ponesto zaskrtare.... Jedino ovo staklo je zanimljivo, ako imas bubrege viska da nosis telefon bez maskice pa da menjas na svako pucanje kad ispadne bez maskice
 
Za telefon honor reko bi vam vako,
kamera je strava moze slikati svako.
Pixela je mnogo, 24 brale,
konacno cu moci slikati sve sa strane.
Fullview display, skoro pa 6 inca,
recice mi baba da vidi i bez cvika.
Memorije mnogo ne moram da brinem,
da cu svaki minut na cloud da kliknem.
Telefon bi punio svaki treci dan,
jer baterija otkida jer je supercharge.
Honor zadnjih godina na vrh se penje,
samsung ni apple nemaju ideje.
Pozdravljam vas sada i idem da ucim,
student sam bez para pa Honor ne mogu da kupim :)
 
Prva stvar koja me fascinirala kod prvih pa i sadasnjeg modela HONOR 10 smart telefona je njihov dizain koji jednostavno svakog ljubitelja tehnike tera da se zaljube u njih na prvi pogled!
To sve zajedno prati i savrseno slozena konfiguracija sastavljena od odlicne prednje ili AI kamere od 24mp za ljubitelje selfija odnosno mladih ljudi koji je svakodnevno koriste,velike preglednosti kvalitetnog i velikog tuch screen ekrana od 5.84 inča FullView ,za dugo i bezbedno koriscenje interneta i gledanja omiljenih filmova i serija za stariju populaciju,zadnja isto tako vrhunska kamera za za fotografisanje nezaboravnih trenutaka koje provode porodicni ljudi sa svojom decicom,uz sve to brz sa svojih 4 giga interne memorije i procesorom sa kojim moze da se sve ove stvari rade uporedo bez prekidanja postojece radnje! znaci slikas,budes na facebooku,twiteru...,gledas film slusas muziku sve uisto vreme! :) toliko od mene i kako bi glasila mozda preporuka za ovaj smartphone mojim recima koje bi svako mogao da razume i takodje kvalitet koji se dobija za stvarno minnimalnu cenu za razliku od ostalih proizvodjaca koji su svoje prepunpali zbog brenda,a pritom nemaju ni priblizno dobre karakteristike ovog telefona!
 
Ovaj na izgled veoma unikatan model telefona kompanije Huawei dolazi u 4 boje:

-Phantom green
-Midnight black
-Glacier grey
-Phantom blue

Phantom green se na svetlu presijava od plave, cyan, zelene , pa sve do tamno ljubicaste boje.
Midnight black se nazalost presijava samo u dve boje, crna i siva, ali i to je u svakom slucaju svetlije od moje buducnosti.
Glacier grey se pesijava od sivo-plave, metalno plave, pa sve do bele boje.
Phantom blue se sa tamno plave boje pesijava u ultra ljubicastu (veoma jaku i upadljivu ljubicastu) boju.

Ovaj telefon dolazi sa Qualcomm Fingerprint Senzorom (ultra sonic fingerprint sensor), za one koji neznaju to je čitač otiska koji je smešten ispod stakla telefona.
Pored osnovne funkcije, ovaj čitač otiska može izmeriti i:
-cirkulaciju krvi
-srcani ritam
Takode može citati otiske mokrih prstiju.

Vivo Xplay 6 je prvi telefon koji je koristio Qualcomm fingherprint tehnologiju.
Qualcomm fingherprint tehnologija prvo se očekivala na iPhone telefonima, ali kompanija Vivo ih je pretekla prikazujući tehnologiju na prototipu.


Na prednjoj strani telefona možemo videti:
- 5.84 inčni Ips ekran rezolucije 1080x2280 u odnosu stranica 19:9
- 24 mp ai kameru (pametnu kameru koja moze prepoznati da li slika cveće, hranu,ili nesto sasvim treće i prema tome podesiti saturaciju boja, osvetljenje itd)...
Kamera snima u 60 fps-a u full HD rezoluciji.

Na poledjini telefona možemo uočiti:
-Dual ai sistem kamere, 24mp + 16mp koje u full HD rezoluciji mogu snimati u 60fps-a dok u 2k mogu snimati samo u 30 fps-a, ali nesmemo zaboraviti da je cena ovog telefona 400 eura. Kamera takođe poseduje i modove kao što su: Geo-tagging, touch focus, face detection, HDR, panorama.
- Led blic

Telefon dolazi sa cipsetom Hisilicon Kirin 970 osmojezgranim procesorom (4x2.4 GHz Cortex-A73 & 4x1.8 GHz Cortex-A53) i Mali-G72 MP12 grafikom.
Što znači da ćete moći koristiti bilo koji program ili igrati bilo koju igricu u 60 fps-a.

Baterija telefona ‚‚Li-Po 3400 mAh'' poseduje fast charge opciju, te se moze napuniti za svega 48 minuta. Baterija nemoze da se vadi.
Sa ovom baterijom ce se moći prosečnim korišćenjem lagano pergurati dan, dva a možda i tri sto je veliki plus.
USB je C tipa.


Softver je Android 8.1 (Oreo) koji je prekriven interfejsom EMUI 8.1

Po pitanju memorije telefon ce se pojaviti u 2 verzije:
- 6 gb ram-a i 128 gb rom-a
- 4 gb ram-a i 64 gb rom-a
Telefon ne poseduje slot za SD karticu, te se memorija nemoze prosiriti.

Zvuk telefona je visokog kvaliteta što nam pokazuje i 32 bit-ni audio chip.
Takođe tu je i 3,5 mm jack koji se nalazi na donjoj strani telefona.

Dimenzije su 149.6 x 71.2 x 7.7 mm, a telefon je težak 153 grama.

Moje subjektivno mišljenje je da je ovaj telefon odličan prikaz odnosa uloženog novca i performansi. Po meni za 400 eura ovo je best buy opcija. Verujem da će se kompanija Huawei ovim telefonom i više nego proslaviti na tržištu.
 
Ovako, kao i sam naziv telefona, ČAST mi je da učestvujem u ovom konkursu. Pre svega bih želeo da se zahvalim organizaciji, roditeljima i glasačima iz dijaspore ;)). Sada da pređemo na stvar, honor je nešto što se ne dobija, s tim se čovek rađa. Verujem da ovaj telefon ne može posedovati svako, već samo oni koji tu čast održavaju celog života. Kao što su nekadašnji japanski ratnici, samuraji, izvršavali sepuku povodom gubljenja časti ja s takvom ozbiljnošću shvatam ovaj telefon. Ovo je moj bušido kodeks benchmark samuraja studenta 21. veka. Iako možda ne pobedim ovu bitku, moj honor nikada neće biti poražen.
Ги (義): Искреност, праведност
Ју (勇): Храброст
Џин (仁): Доброта
Реј (礼): Учтивост, уљудност
Макото (誠) или Шин (真): Истина, честитост
Меијо (名誉): Част
Чуги (忠義): Верност или Чу (忠): Дужност и лојалност
 
Honor 10

O telefonu : Honor je ove godine izasao i cini mi se da je uz godinu u godinu sve bolji i bolji i da napreduje velikim koracima,sto rado pozdravljam.Honor 10 je pandem Huawei p20 telefon visoke klase.Tri kljucne stvari koje Honor 10 istice je kamera bazirana na vestackoj inteligenciji,poledjini koja menja boje sto mi se veoma jako dopada i sto ga izdvaja od drugih uredjaja,i povoljnu cenu na odnosu na druge premium telefone.

Dizajn:Honor 10 ima bogato pakovanje.Ima turbo punjac USB-c sto je odlicna stvar,jer sto se brze puni to je bolje.Sam telefon nije velikih dimenzija od debljine 7,7mm.Telefon ima Fullview ekran odnos stranica 19:9,ekran koji tezi da pokrije sto vise od ivice do ivice.Jako mi se svidja izraz u ekranu,neki nevole notch pa mogu veoma lako da ga sakriju kao i kod P20 i mislim da je veoma kul.Ima jedan od najbrzih senzora za otisak prsta od cega 0,4 s sto je veoma korisno.Honor koristi aurora glass dizajn jedinstven je po tome sto moze da pod kojim uglom gledate prelazi iz jedne boje u drugu.

Softer: Honor razvija svoj sopstveni hardver i softer,na taj nacin honor smanjuje troskove.To je razlog zasto se prodaju po manjoj ceni na odnosu na druge proizvode.Koristi cipset Kirin 970 kao i kod svojih kolega mate 10 i p20.

Softer: Dolazi sa najjnovijim operativnim sistemom.

Baterija: Za svega pola sata puni se na 50% baterije sto je veoma DOBRO.

Kamera: O kameri nema mnogo sta da se prica u dnevnim uslovim je VRH u nocni malo losija kao i kod svakih telefona.Izuzetan jak autofokus,sjajni detelja i prednja kamera od cak 24mpx sto je idealno za grupni selfi :) ..

Svaki telfon ima prednosti i mane pa tako i ovaj neke prednosti su :eek:dlicna izrada,perfomanse,sjajna kamera,autonomija a neke manu su mozda cak i bitne dosta kao sto su :vrlo klizavo kuciste,bez microsd slota ,zagrejavanje pri punjenju.

Zakljucak ; Sjajan telefon za ulozeno i dobijeno,s tim da je cena od nekih 500e manje vise kod nas velika,idealna cena kod nas bi bila od neki 45 hiljade dinara mislim da je realna cena.

Sve u svemu veoma dobar telefon,jako bi voleo da ga posedujem

Pozdrav.
 

Prilozi

  • Screenshot-2018-6-2 Александар Стевић.png
    Screenshot-2018-6-2 Александар Стевић.png
    220.3 KB · Pregleda: 24
Ono što mi je zapalo za oko je velika sličnost Honora 10 sa Huawei-om P20. Po meni je Honor 10 mlađi brat pomenutog telefona. Iako kao mlađi nije dobio priliku da bude opremljen Laica kamerom, Honor 10 ima šta da ponudi i to se jako sviđa mnogim njegovim budućim korisnicima. Ja bih počeo od displeja koji sa svojih 5.84" daje savršen pogled u sve ono što će unutrašnji hardware da proizvede i prikaže nam na istom. Sa odnosom ekrana od 19:9 i Corning Gorilla Glass zaštitom svako će naći sadržaj koji će biti zadovoljavajuće gledati na ovom veličanstvenom display-u. Hajde da pričamo sad malo o srcu Honor 10 telefona, a to je svakako njegov Octa-Core processor sa 4x2.4 GHz Cortex-A73 & 4x1.8 GHz Cortex-A53, što je upotpunjeno memorijom od 128 GB interne i RAM od 4 GB. Neko bi rekao da je ovo sve isto kao kod brata P20, ali Honor kao mlađi ima prednost Aurora glass koji čini telefon zanimljivim i elegantnim u isto vreme, sledeća stvar je ceo AI sistem i sama AI kamera koja je jednako kvalitetna kao i kod P20, ono što je meni posebno drago je što su zadržali 3.5 mm jack koje će ljubitelje muzike obradovati. Da zaključim i ja sam imam starijeg brata, ali to me nikad nije sputavalo da budem bolji i napredniji u nekim elementima, tako ni Honor 10 nije sputan da bude bolji i interesantniji od svog starijeg brata P20.
 
Kao prvo veliki pozdrav mom dragom Benchmark timu i svim clanovima foruma, ucesnicima nagradne igre i pratiocima na drustvenim mrezama gde sam ja kao aktivan ucesnik dobio fb titulu Najveci Obozavalac (sa zvezdicom) ;)

A sada da se osvrnemo na ono sto je svrha ovog mog posta a to je moje vidjenje novog clana porodice Honor, mobilnog telefona Honor 10.

Kod ovog modela me prvenstveno impresionira Aurora Glass dizajn koji ostavlja bez daha sa prelamajucom refleksijom zadnjeg stakla i veoma skladnim dimenzijama pa je njegovo drzanje u jednoj ruci veoma zgodno a posto sam navikao da uglavnom koristim samo desnu ruku prilikom rada na telefonu to mi se veoma dopada. Tu je i FullView ekran sa odnosom stranica 19:9 i teznjom da se dobije sto vise na pokrivenosti povrsine. Izrez ili zub na vrhu ekrana je mali i uopste ne smeta a posto postoji i nacin da se on "sakrije" to je jos jedan veliki plus!
Takodje mogu izdvojiti brzinu odziva otiska prsta sto mi je veoma bitno ako mi telefon brzo treba biti u funkciji.

Sto se tice hardverskog i sofverskog resenja i teznje da Huawei nametne svoje izume u teznji da smanji troskove proizvodnje kao rezulatat toga je i cena ovog modela koja je iznenadjujuce relativno mala u odnosu placeno dobijeno tako da je i tu Huawei/Honor napravio veliki korak ka osvajanju vrha mobilnih tehnologija.

Sto se tice RAM i interne memorije i tu je Honor 10 za svoj cenovni rang a kao Premium model napravio odlican posao narocito za nas krajnje kupce.

Pohvalicu i odlicnu bateriju sa turbo punjacem sto je takodje za svaku pohvalu kao i odlican zvuk.

Kamera sa AI optimizacijom, lakoca koriscenja prednje i zadnje kamere i sve dobre opcije podesavanja samo doprinose da se i ovaj segment aparata ne dovodi u pitanje, tako da cu i ovde dati izuzetno visoku ocenu sto mi ukazuje da i bez Leica optike moze da se uziva!


I za kraj, prelep izgled ovog telefona koji se jednostavno zove Honor 10 bez dodatnih reci i kompletno mocan uredjaj mi ne ostavlja dilemu priustiti ga ili ne...
Zasto da ne!


Srdacan pozdrav i uzivajte sa mnom i Benchmarkom!
:wave:
 
Hisilicon kirin 970 cipset
Ultrasonic fingerprint
AI kamera 24MP
Wide angle kamera fali da bi post bio potpun, ali moze i ovako xD :D
EMUI 8.1
IPS LCD ekran 5.84 inca FullView
<3
Honor super charge
Otkida kol'ko dobro izgleda ovaj aurora dizajn *_*
Notch
Octa core procesor(4 jezgra klokovana na 2.4GHz i 4 na 1.8GHz)
Razumna cena
<3
1. Honor telefon koji cu imati, ako Bog da
0 - Broj mana koje mu nalazim
 
Sta je novih profila zbog telefona jujuju
Sto se tice telefona meni definitivno najlepsi telefon trenutno sa vise nego odlicnim specifikacijama, vrlo rado bih ga uzeo da sam u mogucnosti, ali i dalje gulim Huawei y5 || :D
Srecno Vam bilo, igrajte posteno :)
 
Dragi onoraši,
napravili ste zver od telefona
a stane u džep,
aj napravite softver
da na selfiju i ja budem lep.

Poštovani Veljo,
i da upotrebimo svo naše znanje,
lakše će nam biti
da napravimo dugme za teleportovanje.
 
Zasto bas Honor 10?

1. Aurora design & notch <3
2. Headphone jack <3
3. Isti chipset kao p20 pro <3
4. Ista grafika kao p20 pro <3
5. Isti procesor kao p20 pro <3
6. 16MP + 24MP Zadnja kamera koja omogucava i amaterima da prave fantasticne fotografije cak i u losim uslovima <3
7. 24MP Prednja kamera <3
8.Emotion UI,predobar interfejs koji dozvoljava dosta podesavanja,kao npr uklanjanje Notcha,promena home screen style... <3
9.Fingerprint senzor ispod stakla & face unlock <3
10. 4/64 ili 4/128 <3


10/10

:banana: :banana: :banana:

Srecno svima koji ucestvuju,veliki pozdrav za pecu i ekipu sa benchmarka!
 
Huawei telefoni iz godine u godinu postaje sve bolji, traženiji i lepši. Gledajući honor 10 shvatam da je on 10-ka u svemu, počevši od kamere, dizajna, kvaliteta izrade, funkcijama kao i korisničkom iskustvu. Toliko dobrih opcija ima da i one koji su baš ludi za istim, honor neće razocarati. Kompanija Huawei je jedina koja misli o svemu, primer: Uz telefone koje sam do sada kupovao merke Huawei, uvek sam dobio foliju na ekranu kao i silikonsku masku, stvarno kapa dole. A sada par lepih stihova koje ću uputiti vašoj i nadam se mojoj 10-ci.
Ti si nešto što u čemu se ogleda svetlost dana, ti si nešto u čemu provodim veći deo dana, ti imaš dizajn koji osmeh na lice stvori, ti si hOnOr koji mi to govori. hOnOr 10 dve kamere ima u koje dosta svetlosti on prima, on će sigurno ugoditi svima jer u nazivu hOnOr dva slova O ima, pa će s te dve (OO) kamere fantastične slike da ima. Lepe boje njegov ekran krase, iz kog vam notch s osmehom maše. Baterija vas neće napustiti čitav dan, tako da možete celi dan biti van. Ram memoriju veliku ima koja će se dopasti svima. Njega lepi EMUI seta, da se ne iskoristi bila bi velika šteta. Lep interfejs i šarene ikone nudi od kojih konkurenciji može da poludi. Voleo bih da bude moj životni pratilac jer ja više nisam klinac, hoću da imam ozbiljan telefon pa da svima kažem na megafon:
Kupite hOnOr 10 i buditi i vi srećni kao svi mi koji ga imamo, kao svi oni što će tek da ga imaju i kao Huawei bez kog ime hOnOr ne bi bilo takvo...
Volite nekog i taj hOnOr će voleti Vas...
hOnOr je spas za sve nas pa viknimo sada svi u glas:
hOnOr 10, hOnOr 10 osmeh na lice uvek donese, volimo te svim srcem ako ga dobijem od sreće ću da puknem!
Hvala benchmark-u, hvala Huawei-ju
Srećno svima, bar neko od nas da ga ima.
 
H O N O R 10 - dokaz da uvek može bolje

4Gb memorije radne, da sistem nikada ne padne
126 Gb skladišnog prostora, da u telefon stane sve što mora
Procesor sa jezgara osam, pa da Honor sa ponosom nosam
24 mp AI prednja kamera, da ni jednom selfiju draga ne zamera
Aurora glass sa zadnje strane, kao na severu noći rane
Full view displej 5,84 inča veličina, pruža osećaj kao da ste usred kina
Pre svega sigurnost čvrsta, ispod ekrana senzor za otisak prsta
Zato što Honor 10 ima brzo punjenje, nemate vremena ni za kratko dremanje.
 
Svi mi volimo skupe telefone ali realnost je malo drugačija. Veoma dobar telefon za odnos uloženo dobijeno.
U osnovi mislim da bi se telefon svideo mojoj dragoj pošto počinje polako da plače za novim telefonom tako da ako ga dobijem biće poklon za moju dragu :).
A sad odoh da se spremam za 25 godina mature cheers
 
Da bar imam jednu desetku ako ne u indexu moze u obliku Honor telefona. Posedujem 8 lite i prezadovoljan sam telefonom nikad me nije izneverio. Smatram da kompanija Honor zaista radi kvalitetne proizvode.
 
Zasto Huawei Honor 10?


Zadovoljan sam korisnik Huawei P10 telefona i prezadovoljna celom P serijom. Medjutim, honor serija, pre svega honor 10 odusevio me je na prvi pogled svojim elegantnim metalnim kucistem i zanimljivim izgledom. Huawei View 10, kako ga jos nazivaju, odusevljava i svojim 18:9 ekranom sa otiskom prsta spreda, koji ujedno moze sluziti kao multifunkcionalno dugme. Jedna od karakteristika koja je meni kao korisniku Huawei p10 telefona bitna da je imam na svojoj sledecoj Huawei igracki, je svakako ekran velicine 5.99 inča, LTPS LCD sa 2160x1080 piksela, koji svakako trci ispred svog konkuretna iz P serije.
Kao korisnika iz mladje generacije, svakako me ovaj telefon privlaci svojom fenemonalnom kamerom, prednjom od 13 megapiksela i glavnom kamerom koja je 16 megapiksela sa sekundarnim, crno-belim modulom od 20 megapiksela. Interfejs kamere je poznat po drugim modelima, postoji puno podešavanja za različite uslove snimanja kao i profesionalni način rada.
I jeeeej, meni ogromnu dozu srece izazivaju odlicne softverkse karakteristike, buduci da sam inzenjer informatike i racunarsta. Android v8.0 predstavlja pravi uzitak za koriscenje. Jos mnoogoo toga dobrog mogu reci za ovaj telefon, ali da ne preteram u hvaljenju.

Unapred se radujem i nadam da cu biti korisnik ovog fenomenalnog Huawei honor 10 telefona.

Saljem celoj ekipi pozdrave i puno srece u daljem radu.

Jovana Vucic
 
Zdravo svima,

Honor 10 je 4G telefon, fullview ekran odnosna stranica 19:9 je zaštićen Gorilla Glass zaštitom,
Kirin 970 čipset sa posebnim AI neuronskim čipom za brzu obradu, izvršavanje i zaštitu zasnovane na veštačkoj inteligenciji.
Honor 10 dolazi sa Honor Super Charge tehnologijom i 5V/4.5A punjačem, uz integrisanu 3.400 mAh bateriju, koja za 25 minuta može da se napuni do 50 odsto kapaciteta.
S obzirom na to da ovaj telefon košta od 30 odsto do upola manje od aktuelne konkurencije, siguran sam da će biti model, koji će redefinisati tržište i omogućiti mnogim korisnicima da imaju vrhunski telefon po mnogo prihvatljivijoj ceni, koji je i dalje premijum u svakom smislu.
Prva je napredna AI 2.0 tehnologija, uglavnom primenjena na kameru sa dvostrukim sočivom ovog pametnog telefona. Druga je Honor 10 CMF dizajn, 3D staklena pozadina sa zaista impresivnom nano-optičkom površinom, koja se sastoji od 15 slojeva svetlucave boje.
Pored toga što kameru sa zadnje strane podržava AI 2.0 tehnologija, i 24 MPx prednja kamera Honor-a 10 je vaš inteligentni selfi pratilac, koji podržava 3D prepoznavanje lica, optimizuje detalje lica i detektuje preko stotinu tačaka na licu na nivou piksela. Prednja kamera Honor-a 10, takođe podražava efekat širokog spektra studijskog osvetljenja. Napredno i precizno prepoznavanje lica omogućava precizan bokeh efekat i prikaz najsitnijih detalja svačijeg lica, čak i na grupnim selfi fotografijama.
Mnoge će obradovati činjenica da Honor 10 ima USB Type-C priključak, ali i klasični audio 3.5 mm ulaz, za sve klasične slušalice s kablom. Takođe, notch se može sakriti putem softverskog dodatka, koji je već u EMUI 8.1 sistemu.
Ultrazvučni senzor otiska prsta ispod stakla omogućava brzo otključavanje telefona, čak i kada su vam ruke mokre.
Automatsko smanjenje zvuka u pozadini.
Povećana jačina zvuka za šaputanje u tihim okruženjima.
Honor je najprodavaniji telefon u kini, a konkurencija ce biti prilicno uzdrmana.
Jedva cekam da stigne kod nas.

Srdačan pozdrav.
 
Добар фон, да се човек јави/позове, напише поруку. А и камерица није лоша.
 
Ah još jedan od onih savršenih telefona sa full specifikacijama i prelepim dizajnom.. 24 MP, pa savršeno za moj hobi slikanja očiju. I izgleda da lepo stoji u ruci i sve je nekako fino upakovano, prava mašina. Odlično što je senzor za otisak prsta na prednjoj strani i što ne odskače od dizajna. Pravi telefon za maštanje
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno