Šta je novo?

Načini za povlačenje u fiat (ne služi za prodaju kriptovaluta)

Pa verovatno se primenjuju sva tri, jer moras da prebacis kripto na karticu, kod podizanja verovatno racuna atm fee + konverziju u dinare.
 
Prodao bih kripta u vrednosti oko 5k eur u Novom sadu, licno, kontakt pp
 
Kupio bih 1000 tether-a za 800e (što mu dođe nekih 3% provizije), NS.
 
jel zna neko kako funkcionise na crypterium slanje novca na bilo koji broj telefona i kao primalac ne morqa ni novcanik da ima,bas ne razumem sta dobije onda besplatne minute jbt?!
 
Pozdrav, ako moze pomoc ...Ja sam danas verifikovala crypterium virtualnu karticu , htela bih sada da narucim i plasticnu visa karticu pa ne znam kako sredstva da prebacim na crypterium aplikaciju ? Da li je bolje sa bankovnog racuna da prebacim tih 15 € koliko vec kosta visa ili da crypto sa menjacnice prebacim pa da konvertujem u € ? I da li moze sa cex-a na primer $ da direktno prebacim na crypterium ili mora crypto samo ?
Hvala unapred
 
Samo kripto može da se prebacuje. Bilo šta da imaš na npr. CEX, konvertuj nešto toga u LTC (koliko ti treba da platiš karticu) i pošalji na Crypterium, jer, kao što svi znamo, LTC ima mali fee za slanje 🙃
 
Samo kripto može da se prebacuje. Bilo šta da imaš na npr. CEX, konvertuj nešto toga u LTC (koliko ti treba da platiš karticu) i pošalji na Crypterium, jer, kao što svi znamo, LTC ima mali fee za slanje 🙃
Hvala puno na odgovoru😊
A da li kasnije takodje tu plasticnu visu punim kriptom pa tu sama konvertujem u € kada budem htela na bankomatu da podizem kes ?
I kako funkcionise kada se nesto kupuje sa njom, ostaje crypto na njoj ili mogu takodje u € da zamenim?..Pitam da bih znala sta je isplativije zbog konvertovanja 😊
 
Kripto prebacuješ na Crypterium wallet, zatim sa walleta konvertuješ u evre prilikom prebacivanja kripta na karticu. Biraš koliko hoćeš od koje kriptovalute da prebaciš na karticu, tj. konvertuješ u evre. U prevodu, na kartici možeš da imaš samo evre, a na walletu samo kripto :)
 
Kripto prebacuješ na Crypterium wallet, zatim sa walleta konvertuješ u evre prilikom prebacivanja kripta na karticu. Biraš koliko hoćeš od koje kriptovalute da prebaciš na karticu, tj. konvertuješ u evre. U prevodu, na kartici možeš da imaš samo evre, a na walletu samo kripto :)
Sve jasno, hvalaa😊
Narucila sam je sada pa kad stigne probacu je 😊
Hvala jos jednom
 
Kupujem 20-30k USDT u BGu, 1% popust. Ako ima zainteresovanih javite...
 
Ako moze objasnjenje od onih koji imaju Crypterium karticu, prilikom podizanja para na bankomatu, koje sve nadoknade se placaju?
Ako podizem recimo 100 eura, placam 3 eura +1.6% fiksna nadoknada+2.5% nadoknada za konverziju valuta, ako sam dobro razumeo, sto izlazi 107.26 eura.
Ili nisam lepo razumeo?
 
Poslednja izmena:
Ја сам пробао само једном на банкомату Поштанске Штедионице.

Подигао сам 1000 динара.
Поштанска ми је наплатила подизање новца са стране картице, мислим око 480 динара.

За тих 1000 динара + провизију ПШ, ми је скинуто укупно 13,81€ (ATM withdrawal) + ''ATM fee'' који наплаћује Crypterium ~ 3,22€

Што се тиче овог што наплаћује Поштанска штедионица, не знам да ли је фиксно 480 динара или зависи од износа.
На другим банкоматима још нисам пробао (мада сам читао по интернету да неке банке не наплаћују провизију за подизање новца са страним картицама на њиховим банкоматима. Ако неко зна нека јави).

Пробао сам и у пар радњи да ли ради плаћање POS терминалима, између 3~5€ на свакој трансакцији,
Crypterium je за те трансакције наплатио 0,25€ за сваку (Payment fee).

Ево како се показује у апликацији:

jiCxzb7.jpg
 
Poslednja izmena:
Kakva deracina.
 
Eurobank ne naplaćuje tih 500rsd koje i Raiffeisen naplaćuje, btw.

Ne isplati se koristiti Crypterium za male transakcije.
 
Пробаћу неки дан (ако ми буде неки успут), и на њиховом банкомату да подигнем нешто.
Мислим да је за Crypterium дневни лимит 500€ (или $).
Иначе од тад нисам ни користио картицу, али је добра ствар, нек' се нађе ако затреба.

Свакако немојте тамо пребацивати неке веће количине крипта, ја сам пребацио самo 1 ETH,
и заменио у € одмах после тога.
 
Vladimire, dobar dan. Za sada Banka ne prihvata trgovinu kriptovalutama. Srdačan pozdrav
Ovo sam dobio od Intese juče, odgovor na pitanje da li prihvataju novac od prodaje kripta direktno na devizni račun putem onog SWIFTa. Pre neki dan sam za probu poslao 300 dolara, išao sam u banku da popunim izjavu, stavio sam širfu za prodaju akcija, najpribližnije što ima kod njih na spisku, još uvek nisu legle pare. Više puta sam povlačio na karticu prethodnih godina i nisu me cimali za izjavu. Odustao sam od povlačenja na račun. U zemlji Srbiji svako može da posluje mimo zakona, ako su kriptovalute ozvaničene zakon i naplaćuju porez po tom osnovu od 30.juna kako može banka da blokira priliv?
 
Vladimire, dobar dan. Za sada Banka ne prihvata trgovinu kriptovalutama. Srdačan pozdrav
Ovo sam dobio od Intese juče, odgovor na pitanje da li prihvataju novac od prodaje kripta direktno na devizni račun putem onog SWIFTa. Pre neki dan sam za probu poslao 300 dolara, išao sam u banku da popunim izjavu, stavio sam širfu za prodaju akcija, najpribližnije što ima kod njih na spisku, još uvek nisu legle pare. Više puta sam povlačio na karticu prethodnih godina i nisu me cimali za izjavu. Odustao sam od povlačenja na račun. U zemlji Srbiji svako može da posluje mimo zakona, ako su kriptovalute ozvaničene zakon i naplaćuju porez po tom osnovu od 30.juna kako može banka da blokira priliv?
Može sve kod nas, sprdnja od države.
Primer - iako od oktobra 2018 pravna lica ne moraju da imaju pečat, i dalje se često dečava da ga traže.
I to najčešće državne firme i službe, što je potpuni apsurd.

Ne znam koliko je uopšte isplativo da se povlači tako, jer kada plaćaš preko SVIFT-a minimalna provizija je 20 EUR?
 
Uporedi 20 EUR provizije sa 3% od ozbiljnije sume i sve ce biti jasno.
 
Za veće sume se povećava provizija, ali da - povoljnije je od 3%.

Verovatno da se pozivaju na ovo:
"Zakon o digitalnoj imovini stupa na snagu 29.12.2020. godine, a primenjuje se po isteku šest meseci od dana stupanja na snagu, odnosno od 29.06.2021. godine."

Mada ne bi me čudilo da i posle 29.06. izmisle neku glupost tipa - ne postoji šifra za trgovinu kriptovalutama.
 
Prva banka koja prestane da zateže s tim glupostima ima da pokupi kajmak a ostali će da se češu po glavi.
 
Meni je najlakse preko ecd.rs, prodam sta imam i u dinarima legne na racun banke. Nikada me nista ovi iz banke nisu pitali i nikakvu proviziju nisam placao.
 
NAravno da banka nece da te pita kad pare od ecd uplacuje doo firma iz Srbije.
Takođe platio si proviziju i to debelu ecd-u.
 
Mene iz patriotskih razloga zanima - da li isplata ecd-a dolazi iz njihovih sredstava akumuliranih u zemlji, ili pare dolaze od njihove maticne berze od spolja, tj oni primaju deviznu swift uplatu od spolja (ono sto mi ne smemo)?
 
Nazad
Vrh Dno