Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

Ne mora to ništa da znači. Ja sam bukvalno na 50-tak metara od nove centrale. I dok nisam uzeo iptv sa hd paketom u ruteru mi je stojalo max nekih ~17/0.5mbps.

A od tada uglavnom je ovako nekako, sad ne znam šta su čačkali, da li su menjali parice ili nešto drugo...

Sve je moguce, sve zavisi ko je radio i koliko je bio raspolozen tog dana i da li su uopste tada bili u nekoj guzvi, ako su u guzvi odkantaju narod i ne pitaju zasto a kada nemaju posla onda im to dodje kao razonoda. Ali generalno ako im skaces po zivcima svaki dana kao sto sam ja to cinio 2-3 meseci dok me nisu prebacili na drugu paricu nece da urade. Jer i meni je ranije em sam bio dvojnik em su me kada su mi prikacili u dvoristu novu banderu sa novim kablovima do centrale bila veza idalje losa da nisam mogo vise u ono vreme od 6 mb i onda sam uzeo i nasumicno kada mi je palo napamet da ih zovem i da im dosadjujem kako hocu 16 mb paket ali zarad njihovog nemarluka ne mogu to i na kraju sam im verovatno dopizdeo da ih svaki dan smaram pa su resili da mi to urade i od onda sve fercera u full-u.
 
Poslednja izmena:
Ja sam uzeo pre 2 godine na akciji IPTV + click 4 po ceni click 1.
Taman mi je prosle nedelje istekla ta obaveza pa sam danas otisao do korisnickog centra da vidim kako stoje stvari.
Evo sta su mi rekli:
Mogu da zadrzim postojeci paket usluga sa tim sto placam IPTV redovnu cenu od 1.015,93 dinara i prestaje mi placanje click 4 paketa po ceni od click 1, tako da bih sada placao punu cenu od 2.158,80 dinara.
Za ovu promociju cute ko zaliveni, jedino sto pominju i nude su Box paketi.
Tek kad sam ih ja pitao za ovu akciju dali su mi informacije.
Mogu da zadrzim IPTV i da uzmem 5/1 zato sto iako linija moze vise ogranicava ih IPTV.
Ja sam IPTV koristio samo za Arenu Sport ali kazu mi da ona pocinje da se placa od Nove godine, tako da sam otkazao IPTV, vratio STB i uzeo 10/1 na 2 godine za 1.899,00.
Dok sam dosao do stana, prebacili su na Fast i ukljucili 10/1.

2237738699.png
2237746218.png
 
Da updejtujem situaciju . Bio na click 1 bez ugovora potpisao ovo novo 5/1 ostao na click 1 . Prijavio kvar dosli zbunjeni odakle mi 5/1 kad oni to ne nude , zvali 15 brojeva niko ne zna sta je problem negde zaglavljen protok u bg . Danas me zovu na mob kao sredjeno je da proverim , dodjem kuci ista stvar ... zovu me opet objasnim da i dalje imam 1.5 mb kazu sredicemo ... tu tu tu

Vrh
 
Updejt , zamenjen ruter sve radi kako treba ... (iako je delovalo da je ispravan)
 
^ slicna stvar i meni :D Potpisem juce ugovor :D Promenjeni paramtri ali i dalje 4 mbita (a potpisah za do 10) :D Danas zovem,opet menjase nesto i nista :) I zvali su me i rekli da ima neki problem u sistemu bla bla,i da ce do ponedeljka kvar biti oktlonjen :O
 
Ja sam IPTV koristio samo za Arenu Sport ali kazu mi da ona pocinje da se placa od Nove godine, tako da sam otkazao IPTV...
QQ, nadam se da neće, mada ja već plaćam HD paket i na njemu imam sve arene... Tako da bi mi bilo glupo da plaćam duplo.
A mogu da se kladim da će posle isteka promo akcije za arenu svima da ispostave račun za nju, da neće da nam isključe već ćemo morati pojedinačno da je odjavljujemo :smackbum:
 
Poslednja izmena:
Brzina paketa nema veze sa pingom.

Sedi dole, jedinica za kraj godine! :)

Ima direktne, veća brzina manji ping. Naravno, kad pinguješ 10-ti hop onda tvoja brzina (koja je povećana samo do prvog hopa, eventualno drugog ili trećeg ako je mreža složena) učestvuje realno 10% (čak i manje jer je prvi hop najčešće i najkraći) u ukupnom pingu.

Ok, ajde da ignorisemo ostale hopove, i da posmatramo samo prvi koji cini razliku, i to samo u odlaznom smeru, cisto radi pojednostavljenja situacije. Taj ping/delay na prvom hopu zavisi od vremena transmisije, vremena propagacije (vreme potrebno signalu da prodje kroz mrezu), kao i vremena procesiranja (zadrzavanja/obrade na prvom ruteru). Na koji nacin sada odabrana brzina interneta (bandwidth) utice na taj delay na prvom hopu? :)

@ Paradigma & Nothingman
Hvala na strucnom objasnjenju.

Napisao sam da brzina paketa nema veze sa pingom posto kad sam koristio kablovski i imao 1mbps pa posle presao na 2mbps ping na jednom game serveru mi je bio isti. To je moje iskustvo i zato sam ga napisao. Mozda na papiru ima razlike ali ja je nisam primetio u online igranju.
 
Napisao sam da brzina paketa nema veze sa pingom posto kad sam koristio kablovski i imao 1mbps pa posle presao na 2mbps ping na jednom game serveru mi je bio isti. To je moje iskustvo i zato sam ga napisao. Mozda na papiru ima razlike ali ja je nisam primetio u online igranju.

Pa razlika izmedju paketa na kojem si bio i na koji si presao je bukvalno mizerna tako da ping nije ni mogao da se nesto drasticno menja. Razliku mozes da vidis kada sa 1.5 mb predjes na 4 mb ili na neki veci paket e tu se vidi razlika i po trestovima a i u igrama mada ping u igrama sve zavisi i od servera na kom si.
 
Pa razlika izmedju paketa na kojem si bio i na koji si presao je bukvalno mizerna tako da ping nije ni mogao da se nesto drasticno menja. Razliku mozes da vidis kada sa 1.5 mb predjes na 4 mb ili na neki veci paket e tu se vidi razlika i po trestovima a i u igrama mada ping u igrama sve zavisi i od servera na kom si.

Sad su ti ljudi objasnili da je razlika mizerna. Ali kao za tebe, za tri nedelje mi istice ugovor na 4mbps pa cu na nekoliko dana prebaciti na 16mbps i videces da je ping isti.
 
QQ, nadam se da neće, mada ja već plaćam HD paket i na njemu imam sve arene... Tako da bi mi bilo glupo da plaćam duplo.
A mogu da se kladim da će posle isteka promo akcije za arenu svima da ispostave račun za nju, da neće da nam isključe već ćemo morati pojedinačno da je odjavljujemo :smackbum:

Pitao sam za Arenu i tako su mi rekli u korisnickom centru a i na sajtu tako pise...
Ja koristim lokalnu kablovsku TV koju placam 1.050 dinara i IPTV sam koristio samo zvog Arena paketa i zbog povecane brzine neta ali sad je ta akcija zavrsena i net placam po punoj ceni a Arena ce da se placa uskoro, bilo je previse za placanje, tako da sam odjavio IPTV i uzeo 10/1 paket.
 
Koji ADSL je najbolje da uzmem u Novom Sadu, a da nije mnogo skup i da ugovor nije duzi od godiju dana ali jos bolje bez ugovora? Ako neko od provajdera daje popust za studente moze i to :D
 
Bio danas do poslovnice lelekoma. Bio sam godinu dana bez ugovora, pa sam se na kraju odlučio za box. Kako se telefon još uvek vodi na majku, jedva sam nekako uspeo da je nateram da krene samnom. Pre 2 meseca sam pitao šta je potrebno, a momak na šalteru je reko samo lične karte. Dolazimo danas, a tetka na šalteru ladno traži izvod iz matične knjige rođenih moje majke!!! Prvo nisam mogao da verujem, a onda sam odlučio da promenim provajdera. Lelekom ima stvarno ozbiljne probleme u menadžmentu kad ne žele moje pare. Čine sve da imaju nepovoljne ugovore, a kad se i odlučih na neki od njih, krenu da te maltretiraju. Nećete dobiti vreme rođenja moje majke, niti podatke kako su joj se zvali roditelji pa još da ste toliki.
 
Bio danas do poslovnice lelekoma. Bio sam godinu dana bez ugovora, pa sam se na kraju odlučio za box. Kako se telefon još uvek vodi na majku, jedva sam nekako uspeo da je nateram da krene samnom. Pre 2 meseca sam pitao šta je potrebno, a momak na šalteru je reko samo lične karte. Dolazimo danas, a tetka na šalteru ladno traži izvod iz matične knjige rođenih moje majke!!! Prvo nisam mogao da verujem, a onda sam odlučio da promenim provajdera. Lelekom ima stvarno ozbiljne probleme u menadžmentu kad ne žele moje pare. Čine sve da imaju nepovoljne ugovore, a kad se i odlučih na neki od njih, krenu da te maltretiraju. Nećete dobiti vreme rođenja moje majke, niti podatke kako su joj se zvali roditelji pa još da ste toliki.

Pa jel ti znas da za dva dana se svasta promeni a ne za dva meseca, da si bio pametan a ne da si isao u poslovnicu mogo si nazvati telefonom 9813 i lepo tamo pitati sta ti je sve potrebno za box paket ili prebacivanje telefona sa majkinog imena na svoje pa bi tacno znao sta ti treba od dokumenata. Jer taj koji ti je to pre dva meseca reko ti je to reko samo da te skine sa vrata dok ih ja smaram dok nedobijem sve informacije pa onda lepo sednem i razmislim jel mi to sta znaci da se cimam oko box paketa ili ne ili da sacekam neku drugu promociju i tako sam i ja lepo odustao od box paketa iako bi mi dosta znacio ali nema veze. Jer ja bih treba da sa caleta prebacujem broj na sebe da ja budem vlasnik ili da moj matori ide u poslovnicu pa da on podpisuje ugovor a njega za tako nesto zabole patka jer on niti koristi net a ni fiksni i on da se pita on bi ga i odjavio.
 
Ja sam u sličnoj situaciji. Danas zvao najpre 9818. Kaže, moram da vratim opremu pa da raskinem ugovor, pa onda tek da se realizuje box. Posle pitam sta od opreme da vratim, posto se ADSL vodi na mene, a IPTV i prikljucak na majku. Kaze, sacekajte prebacicu vas. Javi se neki tip i kaze, ne treba nista da vracate dovoljno je samo da oboje ponesete licne karte i to je to. Nakon toga, ja pitah tri puta Je li to sigurno, gospođa pre vas kaze da moram da vraćam opremu. On ode da pita nekog, kaze sigurno. Ne znam vise sta cu sad kad procitah ovo. Pisao sam na info@telekom. Pa cekam odgovor. Neverovatno kakav sadizam. Ne znam sta drugo da kazem.
 
Poslednja izmena:
Potpisao sinoc paket 10/1 i posto sam pre tri dana potrazio vasu pomoc, evo da podelim utiske.

Prica pocinje prosle subote kada sam otisao do poslovnice da pitam koliko je "brza" moja linija :) Devojcica za salterom naravno nije znala odgovor na moje pitanje, ali je uzela podatke i brojeve telefona rekavsi da ce pozvati u ponedeljak. Pritom je pozvala ( tada trenutno zauzetog tehnicara ) i rekla da ce on ili doci kod mene da izvrsi merenje ili ce to uraditi sam iz centrale ( kakogod )... Nista od toga se nije desilo, sto je bio dovoljan razlog da pitanje postavim ovde. U medjuvremenu sam (dok cekah tehnicara i merenje linije :) ) zvao i call centar gde opet nisam dobio odgovor (ako su me uopste i razumeli ) pa sam bio upucen na poslovnicu gde i odoh sinoc, ali ne u smenu devojcice od prosle subote. :)

Dva momka su bila prilicno korektna, saslusala i jedan od njih rece da koliko on zna u mom delu grada ne bi trebalo da bude nista problematicno sto se tice brzine, ali me uputio kod kolege na drugom salteru kome sam pokazao merenja ( okacena u prvom postu ovde ) i naglasih da sam upozoren na eventualni problem sa upload-om. Rekao je da to stoji i da je moguce da ce to biti problem, ali da ne mora da znaci jer je vidjao slicne slucajeve gde je nakon povecanja brzine upload bio odgovarajuci. Pitao sam kako bih to mogao da proverim, rekao je da tehnicka sluzba treba da izvrsi merenje linije, ali da se to u principu ne radi. Oni u poslovnici u programu nemaju ta merenja i mogu da povecaju brzinu, pa ako ona nije po ugovoru, isti moze da se ospori. Rekoh sve kontra - decko se slozio. Pitao sam da mozda zamenim ruter, rekao je da sigurno nema nikakve veze. Pitao sam da li cu dobiti recimo 10/0.5 ili prakticno isto sam imao i do sada, rece da download sigurno nece biti problem i da ce biti 10 a upload koliko uspe da izgura, u smislu ili ce biti 10/1 ili 10/0.5 sigurno nece ostati na 4/0.5 jer je u centrali podeseno da se obe brzine odredjuju na osnovu stepena kompresije... Rece takodje da neki komsija iz moje zgrade ima 16/1 bez problema, mada je upozorio da kvalitet svake parice moze da bude razlicit i da on u istoj zgradi moze da ima 16/1 a ne mora da znaci da cu ja imati 10/1. I tako, ostalo mi je da rizikujem sto sam i uradio i posle 24 sata koriscenja, mogu da kazem da sam zadovoljan i da je (iako nisam megaloman) lepo imati ovu brzinu interneta.

Postavljam rezultate, ali prethodno jos dve stvari. Pitao u poslovnici, dal' da mozda sacekam, mozda ce biti neka bolja promocija. Decko rece mozda ali koja, kad, za koliko, na koliko... nista konkretno, kaze da su im i za ovu javili dva dana pre pocetka. Kao mozda bude nesto za manje brzine, ali za ove vece ne veruje, takodje ne veruje da ce cene biti nesto mnogo ili uopste manje pogotovu za brze pakete. Nesto su kao hteli, pa imali problema sa ratelom, pa sad imaju novo rukovodstvo, pa haos...

@Kikibgd @mylo85 @Vuk Hvala vam puno! Nema razloga za "raspravice" jer ste ispostavilo se, svi sustinski bili u pravu i sto je najvaznije zaista ste mi pomogli. E sad, da smo u nekoj iole normalnijoj zemlji verovatno ovo ne bi ni bila tema, niti bih ja imao ova pitanja ali... U svakom slucaju hvala jos jednom!

Jos malo o utiscima, stranice se otvaraju trenutno ali bas ( znam da nije bitno ), torenti idu do 1020, rs ide na 1065 ( probao danas fantasticno ). Danas mi se par puta sam restartovao ruter i sada mi je upload losiji nego na merenjima koja sam okacio. Probao sam i sam par puta da restartujem i upload ne moze da dosegne uvek 1000 i kusur, tako da ide od 90-99 umesto max 104 i tih 10-15 kB/s su izgleda ono sto ne mogu da imam na max, ali eto, ako je to zrtva i minus, neka je - prezivecu :)
Evo rezultata, izvinjavam se na "duzini" mozda ce nekom biti korisno, pozdrav! :)

Pogledajte prilog 98163
 
Poslednja izmena:
Bikolor, ekstra je na kraju ispalo. Ima onda nade i za mene da cu imati veci UL nego sto ruter trenutno prikazuje. :)
 
Prijatelji, kakva je moja linija. Čini mi se da nije baš sjajno, iako sam 200 m od central. Ima li nešto što sam mogu podesiti da bi bilo bolje ili da se okrenem ovima iz TELEKONJA? Imam pitanja u vezi box paketa, dali se sa novim ugovorom sa 6 prelazi na 10 Mb? Hvala svima unapred i puno pozdrava..............
untitled.png
 
sta mislite da je bolje kod telekoma na 2 god > click 4 ili ovaj "do 5mb"...imao sam 6mb na sbb bez ugovora i bas mi je fino bilo za skidanje...sad cepam 1.5mb, ping super za online gaming u odnosu na sbb uz koji nisam ni mogo da igram od laga, ali posto pratim par serija, sad mi je sa 1.5 skidanje hd materijala misaona imenica, pa rekoh 4 ili 5 mb bi mi zavrsilo posao...??
 
Pa 5Mb kosta manje od 4, tako da ako ti odgovara uslov, ugovor na 2 godine, definitvno je bolje 5Mb.
 
Jel moze neko da mi da neko logicno objasnjenje zasto se svima u naselju koji smo na 1 centrali podosta povecao ping i lose rade online igre? Sta se pokvarilo? Svima nam je port na fast-u a ping znatno veci nego pre par godina kad smo imali po 1.5mbita.. Kada pingujem telekomove dns servere tima 212.200.6.238 -t dobijam rezultate tipa 15 15 16 18 56 55 pa omnda vrati na normanih 9 9 9 10 9 pa opet skoci na 50- 60 i tako u krug..
 
Eto ti sad pa koliko mogu izgurati? I ako uzmem IPTV uz box 4 koliko mi download može maximalnom iznositi. hvala....
 
@Boki37
Ja imam Click4, 2 IPTV STB uređaja i još HD paket. Sve radi bez problema i što se tiče IPTVa i neta, ne žalim se ni na download, ni na upload i ne sećam se da sam uopšte primetio neki problem sa brzinom do sad.
Udaljen sam od centrale ~1900m koliko znam, a vidim da si ti 200m. Kontam da bi tih 6mbps imao bez problema na box4 paketu.

 
Zamolio bih ako ima neko ko zna da je od centrale udaljen 3.5km ili više da postavi očitavanja modema, kako bih uporedio sa mojim vrednostima.
 
Nazad
Vrh Dno