Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

Da li neko moze da mi objasni kako da izmenim DNS na ZTE H168N ruteru od telekoma?
  • Local Network (meni u zaglavlju) > DNS (meni na levoj strani) > DNS (padajuci meni-forma za upis)
  • Local Network (meni u zaglavlju) > LAN (meni na levoj strani) > DHCP Server (padajuci meni-forma za upis) > DHCP Sever ON, iskljuciti Assign IspDNS, Pri./Sec. DNS
 
  • Local Network (meni u zaglavlju) > DNS (meni na levoj strani) > DNS (padajuci meni-forma za upis)
  • Local Network (meni u zaglavlju) > LAN (meni na levoj strani) > DHCP Server (padajuci meni-forma za upis) > DHCP Sever ON, iskljuciti Assign IspDNS, Pri./Sec. DNS
Hvala na odgovoru. Uspeo sam nekako da nadjem DHCP Server i upisao sam DNS. Ovaj meni za DNS kod mene izgleda kao na slici i to mi nije bas jasno. Ja sam tu upisao Home i IP adresu.
 

Prilozi

  • 2.png
    2.png
    41.7 KB · Pregleda: 50
nemam vise adsl
Sad imam optiku
Ako je tako to je onda problem na banderi. Puklo vlakno verovatno. Prijavi pisanim putem tj mailom problem jer ti ostaje trag kada si im pisao i možeš posle da se pozivaš na to ukoliko se stvari zakomplikuju
Obrni-okreni svelo se na to da kada su isključeni stb veza je stabilna a brzina fenomena za ovaj protok 19-20mb/s.. Pokušavao sam par puta da testiram kako se ponaša kada priključim televiziju i uvek bi došlo do zagušenja da tako kažem, i brizna bi padala tako nisko da speedtest ne može da se pokrene.. U suštini televizija mi nije ni bitna toliko ajde da kažem najviše sam gledao sportske kanale ali može se i bez toga. Bitniji mi ne stabilan i što brzi net. Tako da ne znam kako funkcioniše odjavljivanje televizije na postojećem box paketu.
A ovo sto kažeš vezano za dsl vezu planiram da izmenjam kablove u skorije vreme, to je meni sve razvučeno po tavanu kontam da je jedan od razloga za povecan broj fec grešaka možda lošija instalacija...
Možeš da odjaviš tek kad ti istekne ugovor
 
Jel zna možda neko ako je u celom kraju mts postavio optiku, da li će posle nekog vremena svima ponuditi da pređu na optiku i ugasiće bakarne linije, ili će i dalje gledati da što veći broj ljudi zadrže na bakru?
 
Ni jedno ni drugo, ko pozeli, preci ce na optiku, ko ne zeli nece (bar jos jedan broj godina).
 
A koga nazvati da zatražiš optiku? Kod mene u selu postavljeni stubovi, razvučeni kablovi za optiku između stubova, i na račvanju ulica oni ormarići na stubu. I tako stoji od novembra. Koga god nazovem, pitam, tipa u pošti video ljude od telekoma nešto čačkaju pitam, nemaju pojma kad će, pitam mts na facebooku, nemaju pojma, juče zove istekao mi ugovor za box 3 paket adsl, fiksni i m:sat tv, šugavi adsl od 5.5 megabita brzine, pitam nju što me zvala iz Telekoma da ponudi da obnovim ugovor, ni ona nema pojma, kaže bićete obavešteni.
Koga onda da zovem? Kako obaveštavaju? Ja kontao kad kaže bićete obavešteni, kad konačno puste optiku, da će bar da me nazovu i ponude da pređem na optiku, otkud znam...
 
A koga nazvati da zatražiš optiku? Kod mene u selu postavljeni stubovi, razvučeni kablovi za optiku između stubova, i na račvanju ulica oni ormarići na stubu. I tako stoji od novembra. Koga god nazovem, pitam, tipa u pošti video ljude od telekoma nešto čačkaju pitam, nemaju pojma kad će, pitam mts na facebooku, nemaju pojma, juče zove istekao mi ugovor za box 3 paket adsl, fiksni i m:sat tv, šugavi adsl od 5.5 megabita brzine, pitam nju što me zvala iz Telekoma da ponudi da obnovim ugovor, ni ona nema pojma, kaže bićete obavešteni.
Koga onda da zovem? Kako obaveštavaju? Ja kontao kad kaže bićete obavešteni, kad konačno puste optiku, da će bar da me nazovu i ponude da pređem na optiku, otkud znam...
Realizacija na teenu i puštanje signala su odvojeni procesi. Veruj mi videćeš prodavce ili će te zvati kada se optika pusti
 
Realizacija na teenu i puštanje signala su odvojeni procesi. Veruj mi videćeš prodavce ili će te zvati kada se optika pusti
Nece zvati..
Ko ne koristi njihov internet agenti zove njih korisnike
Ko koristi njihov internet tj adsl,moras sam da prijavis u mts poslovnici ili preko mts agentom
 
@zluu10....jesi dobio neki popust na odabrani paket pri prelasku sa ADSL-a na optiku?

Jel zna možda neko ako je u celom kraju mts postavio optiku, da li će posle nekog vremena svima ponuditi da pređu na optiku i ugasiće bakarne linije, ili će i dalje gledati da što veći broj ljudi zadrže na bakru?
Ti je strateški cilj i tako gde je bakarna infrastruktura neodrživa jer je stara centrala zastareli kablovi visoki troškovi održavanja onda prebace sve , ali tamo gde je održivo zadržavaju oba. ukoiliko moraju da ugase bakar pozvaće korisnike i to će im napomenuti
 
Ti je strateški cilj i tako gde je bakarna infrastruktura neodrživa jer je stara centrala zastareli kablovi visoki troškovi održavanja onda prebace sve , ali tamo gde je održivo zadržavaju oba. ukoiliko moraju da ugase bakar pozvaće korisnike i to će im napomenuti
To nece se desi jos jedno 5 godina ima da se koristi bakar adsl..
 
Da li je kod ovog ZTE H168N adsl rutera moguce uraditi downgrade firmware-a na 3.1?
 
Da li neko mozda zna da li postoji mogucnost dodatnog ubrzanja UPLOAD brzine na adsl-u? Pitam sto se tice same pretplate i usluge. Trenutni paket mi je 100/10 a voleo bih da ubrzam upload na 50 ako postoji uopste ta mogucnost.
 
Kratak odgovor je ne.
Duži odgovor je...
Da budemo precizni, to što ti imaš nije ADSL, ti koristiš VDSL.

Od standarda koji se koriste na telefonskim paricama postoje:
SHDSL Single-pair high-speed digital subscriber line - standard za prenos do 5.7/5.7Mbps na daljinama do oko 10km (ranije se koristio za "trunk linije" - da se kroz paricu prenese dosta poziva (oko 90) između centrala, koristio se i za internet pristup kod nekih biznis korisnika.
ADSL Asymmetric digital subscriber line - prvi standard koji je namenjen za "mass market" ADSL u verziji 1 je podržavao do 8Mbps download i do 1Mbps upload. U verziji 2 do 12Mbps dl i 1Mbps ul, dok je verzija 2+ to povećala do 24Mbps za DL i 1Mbps za UL. Poslednja revizija ADSL2+ Annex M je povećala upload do 3Mbps, ali je retko gde implementirana. Daljine za maksimalnu brzinu (24/1Mbps) su blizu 500m, dok sam ADSL radi do nekih 4km, sa brzinama od 6-10/1Mbps.
VDSL Very high speed ditital subscriber line - Standard za prenos podataka preko bakarne parice, koji nema fiksno definisan odnos DL i UL, već operater sam bira koliko od dostupnog će biti za DL a koliko za UL. U idealnim uslovima (do 100m) ukupan protok je blizu 200Mbps, isti opada sa udaljenošću pa je na 300m oko 90Mbps, na 700m 70Mbps... Mogu se dobiti eventualno bolji rezultati uz upotrebu VDSL.vectoring tehnologije.
G.fast je najnapredniji standard za prenos podataka kroz telefonske parice, na daljinama do oko 350m. Slično VDSL-u nemaju definisan fiksni odnos UL i DL, a ukupan protok kroz g.fast je 1000Mbps do oko 50m, 500Mbps na 100m, 200Mbps na 200m, dok se na oko 350m gubi bilo kakva prednost u odnosu na VDSL.

Telekom Srbija koristi ADSL2+ (bez annex M) i VDSL (profil 17a), te su brzine na ADSL-u u ponudi do 20/1Mbps, a za VDSL imaju nekoliko definisanih profila... Ne mogu se setiti svih, ali evo nekih:
  • 20/2Mbps
  • 20/4Mbps
  • 30/4Mbps
  • 50/8Mbps
  • 54/8Mbps
  • 64/8Mbps
  • 75/8Mbps
  • 100/10Mbps

Iako VDSL standard podržava i uploade veće od 10Mbps, Telekom Srbija nema takve profile konfigurisane na njihovim DSLAM uređajima, pa nažalost ne možeš dobiti upload veći od 10Mbps nikako. Ne verujem da će više uopšte nešto menjati što se tiče korisnika na xDSL tehnologiji, a jedina nada je da optika nekako stigne do tebe.
 
Da li neko mozda zna da li postoji mogucnost dodatnog ubrzanja UPLOAD brzine na adsl-u? Pitam sto se tice same pretplate i usluge. Trenutni paket mi je 100/10 a voleo bih da ubrzam upload na 50 ako postoji uopste ta mogucnost.
Имаш на ADSL-u 100 ? Озбиљно ? Да имам тако никад не би прелазио на кабловски интернет. Који део града ?
 
Имаш на ADSL-u 100 ? Озбиљно ? Да имам тако никад не би прелазио на кабловски интернет. Који део града ?
Subotica / Centar 3

Treba mi malo bolji upload to je jedini razlog zbog kojeg bi presao na kablovski,na ruteru mi pise da mi je max upload oko 22mbit na mojoj liniji
 
Poslednja izmena:

Prilozi

  • vdsl.png
    vdsl.png
    27.4 KB · Pregleda: 33
Poslednja izmena:
Ja sam takođe u SU, tražio sam da mi provere mogućnost priključenja na optičku infrastrukturu, kućni priključak. Kontaktirao me je neko iz Telekoma i na osnovu toga sam napisao molbu radi priključenja. Dobio sam email da je molba prosleđena odgovarajućoj službi, sada sam na čekanju (desetak dana već). Mada mi je rekao lik da je to prednost što je kuća u pitanju pošto nema potrebe da se čeka saglasnost kao u slučaju kada su zgrade u pitanju.
 
Nazad
Vrh Dno