Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

Generalno zavisi od vise faktora, ja sam mogao da imam u mtsu maksimalno 20/4 i to jako nestabilnih, dok komsija preko puta ima isti paket i nema nikakvih problema, nema pravila, 20 dana sam zvao njihovu podrsku svaki dan od kada sam sklopio ugovor i uveo njihove usluge, da bi mi poslali da mogu samo da mi smanje paket na 10/1, a ako mi to ne dogovara da raskinem ugovor. Dok ne probas ne znas.
Kod mene je vdsl 30/8
 
Kod mene je vdsl 30/8
Vidi da li ti se isplate ti kanali zivaca da se boris sa njima ako ti nesto ne radi kako treba, nisu velike sanse ali postoje. Jedino bi ti tu odgovarao 50/8 paket, 20/4 je prespor za 2024.
 
Vidi da li ti se isplate ti kanali zivaca da se boris sa njima ako ti nesto ne radi kako treba, nisu velike sanse ali postoje. Jedino bi ti tu odgovarao 50/8 paket, 20/4 je prespor za 2024.
Pa pazi mts ima discovery ovi nemaju, plus nemaju vraćanje unazad na na svim kanalima. A meni to znači.
 
Pa pazi mts ima discovery ovi nemaju, plus nemaju vraćanje unazad na na svim kanalima. A meni to znači.
Kontaktiraj lokalnog agenta i vidi koju ponudu imaju, ako ti radi beotelnet 99% ce ti raditi i mts 20/4, jedino da proveris ako mozes da imas 50/8.
 
Уплати VDSL да тестираш линију. Ако извучеш 30 mb download, то је бања. Ја на кабловском нету добијам wifi 43 mbit, тако да би баш легло ако ти централа подржава 30 Mbit, само је битно колико то кошта.
Ако је стара централа, остајеш на 20 mbit и то је то.
 
Vdsl kod mene 30/8 čak sam i strimovao bez problema. Beotelnet. Sad ne znam vredili se kockati zbog Tv kanala pa fa bude kod mts-a manja brzina posle
 
Iris TV kod mts-a ima svoj odvojen protok - oko 4Mbps za SD i oko 8Mbps za HD (za jedan Iris box).

Daj parametre VDSL linije da procenimo šta može...

Kod Beotela TV je OTT i koristi običan internet, odnosno troši protok samo kad je stb upaljen.

I još jedna stvar, sa Irisom na VDSL vezi ćeš dobiti vrlo verovatno interleaved profil - osnovni ping oko 15-20ms.
 
Iris TV kod mts-a ima svoj odvojen protok - oko 4Mbps za SD i oko 8Mbps za HD (za jedan Iris box).

Daj parametre VDSL linije da procenimo šta može...

Kod Beotela TV je OTT i koristi običan internet, odnosno troši protok samo kad je stb upaljen.

I još jedna stvar, sa Irisom na VDSL vezi ćeš dobiti vrlo verovatno interleaved profil - osnovni ping oko 15-20ms.
Jel ovo
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-12-25-09-02-46-650_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-12-25-09-02-46-650_com.android.chrome.jpg
    32.1 KB · Pregleda: 85
Linija je dugačka oko 1 - 1.2km.
Teško da bi bio moguć protok od 50Mbps. 50Mbps + Iris (čak i SD varijantu sa samo jednim stb-om) treba zaboraviti.

Ono što bi mogao da dobiješ kod Telekoma je:
  • 20/4Mbps + 1 HD Iris prijemnik
  • 20/4Mbps + 2 SD Iris prijemnika

Ako ti je važan upload, ostao bi na ovom, jedino ako mts nekim čudom pristane da ti proda do 50/8 + Iris, da ti to plaćaš, a da ti oni isporuče 20-25/8Mbps + Iris.
 
Linija je dugačka oko 1 - 1.2km.
Teško da bi bio moguć protok od 50Mbps. 50Mbps + Iris (čak i SD varijantu sa samo jednim stb-om) treba zaboraviti.

Ono što bi mogao da dobiješ kod Telekoma je:
  • 20/4Mbps + 1 HD Iris prijemnik
  • 20/4Mbps + 2 SD Iris prijemnika

Ako ti je važan upload, ostao bi na ovom, jedino ako mts nekim čudom pristane da ti proda do 50/8 + Iris, da ti to plaćaš, a da ti oni isporuče 20-25/8Mbps + Iris.
Sad imam 30/8 a plaćam kao da imam 50 brzina mi bitna. Al ići na 20/4 ne isplati se. Ovde imam 2 stb-a slika odlična. Ipak mislim da je bolje ostati da mi mts ne sroza brzinu neta. Onda tek uradio ništa nisam.
 
Kakve su ponude od mts? Meni istekao ugovor na SBB tražim nešto što je baš povoljno. Vidim da MTS baš ima lošu ponudu za nove korisnike kada se sve sabere i oduzme nema razlike u odnosu na druge. Imate li možda neka saznanja dal će da bude nešto povoljnije uskoro?
 
Dele i dalje predizborne pakete, ukoliko imas fiksnu liniju dobijes TV i net besplatno na 2 godine.
Gde ces povoljnije za 660din. :ROFLMAO:
 
Pozdrav svima ovo je stvarno bezobrazno od strane mts-a daju nove ugovore sa novim cenama SKUPLJIM 5.499, a ništa se ne menja jer su nam STARE centrale adsl

BOX 4 CRVENI​

Za Optiku internet - do 200/100 Mb/s , televizija240+ TV kanala, mobilna12GB+6GB, fiksnaneograničeno.
U slučaju da ne postoji tehničkih mogućnosti za optičkom infrastrukturom, brzina interneta će biti do 20/4 Mb/s,
a zbog stare centrale meni ostaje 10/1Mb/s pisao sam da uvedu optiku nema nikakvog odgovora. Bezobrazluk na maxx.
 
Da li se na ZTE H168N v3.5 preko WLAN-a moze izvuci download protok preko 20Mbps ?
Isprobano na par telefona , menjani svi parametri za WLAN i ne vredi :(
Preko LAN-a ide oko 50/8.

dsl.jpg
 
Ovo je merenje sa telefona Astra Telekom 5GHz bežični internet, paket 36/4.....uvek je isto preko Wi-Fi i LAN-a.
Ruter je FRITZ!Box 7590 AX V2, isto je bilo dok sam kod Telekoma imao net, nikad odstupanja u merenjima preko Wi-Fi i LAN-a.
Screenshot_20240102_080031_com.android.chrome_edit_288203328481541.jpg
 
Poslednja izmena:
Da li se na ZTE H168N v3.5 preko WLAN-a moze izvuci download protok preko 20Mbps ?
Isprobano na par telefona , menjani svi parametri za WLAN i ne vredi :(
Preko LAN-a ide oko 50/8.

Pogledajte prilog 421281
To najviše zavisi od gužve u etru oko tebe. Prvo što bi probao je da promenim wifi kanal, da postavim širinu kanala na 20MHZ, izaberem 1 ili 6 ili 11 kao kanal i onda probam.

U principu 2x2 MiMo 2.4GHz Wifi 4 AP sa 20MHz širinom kanala može da radi do oko 100Mbps u praksi u idealnim uslovima, to sam više puta i sam video.

Ako je ipak gužva kod tebe tolika da ne može ni 30Mbps, jedino rešenje u principu ti je kupovina nekog bar wifi5 rutera (802.11ac), i korišćenje 5GHz spektra, sa svim prednostima i manama koje isti nosi.

Ako na kablu imaš 50Mbps, wireless protok niko ne može da ti garantuje.
 
Uzeo sam i ja vdsl 50 mbps, promocija dve godine uz obicnu pretplatu na fiksni 700 din mesecno na dve god posto nisam nikad koristio njihove usluge a oduvek imam fiksni, to mi ispalo odlicno jer dozvoljavaju prelaz na optiku kada proradi. Centrala je u zgradi do moje tako da ne bi trebalo da ima vecih problema bar tako su mi rekli. E sad na telefonu preko wifi u dnevnoj gde je ruter meri od 20 do 45 mbps kako kada a u mojoj sobi oko 10 mbps (ima jos jedna soba izmedju i zgrada je od betona). Za sada je sve stabilno i sto se tice tva i neta i sve radi. Imam pravo na jos jedan tv ali to cu otom potom kad budem imao vremena da se razvlace kablovi do sobe.
 
Pozdrav drustvo.. Imam vdsl sa protokom od 20mb/s..(daleko sam od centrale pa ne postoji mogucnost za vecom brzinom i to je ok). U susini manje vise nisam nikad imao problema sa internetom ili su to bili manji problemi. Medjutim u zadnje vreme je net jako los i spor, uglavnom na speedtestu je bacao rezultate od 14-16mb/s u proseku, sada jedva 2-3 mb/s. Imam i 2 stb SD koja rade korektno, ali sam net je jako los i spor. Evo rezultata i vrednosti (mereni preko LAN, a i na wifi su isti) pa ako moze neki savet i komentar na iste, pre nego sto se upustim u bespomucnu borbu sa "gospodom". Hvala svima
 

Prilozi

  • snimak1.jpg
    snimak1.jpg
    32.8 KB · Pregleda: 36
  • snimak2.jpg
    snimak2.jpg
    95 KB · Pregleda: 43
Pozdrav drustvo.. Imam vdsl sa protokom od 20mb/s..(daleko sam od centrale pa ne postoji mogucnost za vecom brzinom i to je ok). U susini manje vise nisam nikad imao problema sa internetom ili su to bili manji problemi. Medjutim u zadnje vreme je net jako los i spor, uglavnom na speedtestu je bacao rezultate od 14-16mb/s u proseku, sada jedva 2-3 mb/s. Imam i 2 stb SD koja rade korektno, ali sam net je jako los i spor. Evo rezultata i vrednosti (mereni preko LAN, a i na wifi su isti) pa ako moze neki savet i komentar na iste, pre nego sto se upustim u bespomucnu borbu sa "gospodom". Hvala svima
Evo da odgovorim sam sebi :) salim se, da se nadovezem posle 3-4 dana... Gospoda se naravno nisu jos pojavila, pa sam ih zvao opet.Operatorka mi je rekla da ce ponovo proslediti zahtev za izlazak na teren i kako je iznenadjena da me niko nije kontaktirao iz mts.. E sad, rekla mi je nesto jako cudno. Kao vidi u sistemu zabelezbu vezano za moju liniju kako ja od sad ne mogu da imam vise od 10mb/s protok, tj da ovaj postojeci paket 20 mb/s vise nije moguc i da se mora raditi korekcija tj smanjenja.Na moje pitanje zasto, nije mogla valjano da mi odgovori sem da ne postoje vise uslovi na mojoj liniji za VDSL 20/4 protokom. E sad ja vec punih 5 godina koristim taj protok od 20 bez ikakvih problema. Mislim da je to samo eto pokusaj da me skinu sa dnevnog reda jer sam im postao naporan u zadnje vreme zivkajuci podrsku.(mala je razlika u ceni protoka 10 i 20 mb/s nekih 100-200 din mesecno). U medjuvremenu ja sam svasta pokusavao da resim problem iz prethodnog mog posta, zamenio sam spliter i stavio drugi ruter( isti ZTE) imam jos jedan isti u rezervi. Na kraju sam ostavio uljucen samo LAN1 tj mrezu internet a iskljucio sam oba stb iris tv. Brzina se nakon toga drasticno promenila i evo ceo dan radi besprekorno internet, okacicu dole rezultate speedtesta i parametre. Prilikom ponovnog uklucenja stb brzina bi pala na 2-3 mb/s... Znamo da STB ne vuku toliko od protoka ali prave neku zajebanciju. Znaci sam net bez televizije radi besprekorno. Vidim primetan broj FEC errorsa ,sta to konkretno znaci i sta dalje raditi, ja svakako nebi pristao da mi smanje protok na 10 mb/s kada mi sad daje fantasticne rezultate brzine...
 

Prilozi

  • snimak6.jpg
    snimak6.jpg
    29.4 KB · Pregleda: 23
  • snimak7.jpg
    snimak7.jpg
    101.2 KB · Pregleda: 26
Evo da odgovorim sam sebi :) salim se, da se nadovezem posle 3-4 dana... Gospoda se naravno nisu jos pojavila, pa sam ih zvao opet.Operatorka mi je rekla da ce ponovo proslediti zahtev za izlazak na teren i kako je iznenadjena da me niko nije kontaktirao iz mts.. E sad, rekla mi je nesto jako cudno. Kao vidi u sistemu zabelezbu vezano za moju liniju kako ja od sad ne mogu da imam vise od 10mb/s protok, tj da ovaj postojeci paket 20 mb/s vise nije moguc i da se mora raditi korekcija tj smanjenja.Na moje pitanje zasto, nije mogla valjano da mi odgovori sem da ne postoje vise uslovi na mojoj liniji za VDSL 20/4 protokom. E sad ja vec punih 5 godina koristim taj protok od 20 bez ikakvih problema. Mislim da je to samo eto pokusaj da me skinu sa dnevnog reda jer sam im postao naporan u zadnje vreme zivkajuci podrsku.(mala je razlika u ceni protoka 10 i 20 mb/s nekih 100-200 din mesecno). U medjuvremenu ja sam svasta pokusavao da resim problem iz prethodnog mog posta, zamenio sam spliter i stavio drugi ruter( isti ZTE) imam jos jedan isti u rezervi. Na kraju sam ostavio uljucen samo LAN1 tj mrezu internet a iskljucio sam oba stb iris tv. Brzina se nakon toga drasticno promenila i evo ceo dan radi besprekorno internet, okacicu dole rezultate speedtesta i parametre. Prilikom ponovnog uklucenja stb brzina bi pala na 2-3 mb/s... Znamo da STB ne vuku toliko od protoka ali prave neku zajebanciju. Znaci sam net bez televizije radi besprekorno. Vidim primetan broj FEC errorsa ,sta to konkretno znaci i sta dalje raditi, ja svakako nebi Svaki

Svaki ti stb uzne 4mb neta
ti imas dva znaci 8 mb ti skoro 10mb..
 
Izgleda su im ruteri jako losi, ja sam primetio da se ruter "umara" i vidim na forumu da je cest problem i jednostavno je tako. Jednim delom dana brzina je super dok pred kraj dana padne na 3-4 mb, problem se resi ugasi se ruter nekih par minuta upali se ponovo i brzina neta je opet super. Ovo umaranje nije primetno na televiziju ona radi odlicno za sada. Najbolje tokom noci kad spavate ugasite ruter pa kad ustanete upalite ga. Razmisljam da li je ovaj problem resiv nekim kvalitetnijim ruterom i da li prilikom kupovine se samo utakne ili mora iz mts nesto da podesavaju i da li se moze naci ista solidno za oko 10000 din da je bolje od ovoga?
 
Хм... Немам посебних примедби на ZXHN H168N V3.1.
Код мене је успостављена ваљана DSL веза, без IPTV резервације.
Битније измењено у односу на подразумеване поставке, тренутно користим Pi-hole Unbound (својевремено сам мењао config и додељене DNS сервере са Smart-DNS), и MTU: 1460 уместо 1492.
Уређај је немилице упослен, али успешно опслужује мноштво жичних и бежичних веза, са више усмерења (телефони, бела техника, R-Pi (Pi-hole, Plex, sat-service-server...), AV receiver, Sat-TV receiver, TV, рачунари, AFTV 4K Max...).
Веза је стабилна, проток такође, деси се тек понека CRC/FEC грешка.
Ретко га искључујем/укључујем, прикључен је на UPS, offline не сме да се деси! :)
Установио сам још поодавно да LED расвета у близини ремети DSL везу, па сам и ожичење изместио и побољшао.
Кључна је квалитетна DSL веза, без сметњи, прекида.
Нисам сигуран да би други модем/router, у твом случају, дао више од оног што имаш, а то си већ покушао.
Умањење протока је добављачу најлакше. Када сам био у ситуацији сличној твојој, отежао сам им... па скоро до ген. директора. Инсистирај, нека долазе, мере, мењају... немаш шта изгубити, нек' зараде плате!
 
Obrni-okreni svelo se na to da kada su isključeni stb veza je stabilna a brzina fenomena za ovaj protok 19-20mb/s.. Pokušavao sam par puta da testiram kako se ponaša kada priključim televiziju i uvek bi došlo do zagušenja da tako kažem, i brizna bi padala tako nisko da speedtest ne može da se pokrene.. U suštini televizija mi nije ni bitna toliko ajde da kažem najviše sam gledao sportske kanale ali može se i bez toga. Bitniji mi ne stabilan i što brzi net. Tako da ne znam kako funkcioniše odjavljivanje televizije na postojećem box paketu.
A ovo sto kažeš vezano za dsl vezu planiram da izmenjam kablove u skorije vreme, to je meni sve razvučeno po tavanu kontam da je jedan od razloga za povecan broj fec grešaka možda lošija instalacija...
 
Da li neko moze da mi objasni kako da izmenim DNS na ZTE H168N ruteru od telekoma?
 
Prijavio sam bio kvar za fiksni i za net dolazili nisu resili verovatno znaju kvar ili nece da rese
Sad jos gori zuji fiksni i imam prekid interneta jedva 2 mb imam koliko gresaka imam i jedva imam db 6
optika vec instalirana u selu samo sto nisu pustili signal
Ne znam sta vise da radim
Negde se ovlazio kabl i nece da rese..
Ako je kabal - parica oštećena telekom to ne menja jer je ona u tvom vlasništvu i to moraš da je zameniš. Njihovo je do bandere i od rutera do stb-a sve ostalo je tvoje
 
Nazad
Vrh Dno