Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

^ Toga više nema, danas sam proverio. I ja bih "poklon" uz 2x 50% koje uskoro obnavljam, al' nema, ni kod drugih dilera telefona.
 
Ma oba paketa su validna, tj. trenutno aktuelna ali su nizi od ovih sto trenutno nude za zamenu.

Moracu poznanika u telekomu da pritisnem da ispita te kartice. Tj. da vidim da li mogu da dobijem novu 4G karticu na nizim paketima.
Da dobijes karticu mozes bez problema. Ja uzeo pre petnaestak dana bez problema za dva mix net m ...ali naravno jos uvek ne daju 4g konekciju.
Inace malo sam ispitivao mogucnost uSIM kartice i sto se imenika tice ovo su mu ogranicenja:

- maksimalno 250 kontakata,
- uz jedan kontakt se mogu smestiti maksimalno dva broja i jedna mail adresa
...npr. Ako imamo kontakt sa 5 brojeva i 5 mail adresa to ce u imeniku izgledati ovako:
ime=2broja+1mail & ime=2broja+1mail & ime=1broj+1mail & ime=1mail & ime=1mail ...dakle bice utroseno 5 mesta za taj jedan kontakt sto i nije bas onakav napredak kakav sam mislio da ce biti dok sam o ovome samo citao. Bolje nego SIM svakako ali ipak nije to to.
 
Trebalo bi vise kontakata da stane na karticu.Ja sam ceo imenik iskopirao na uSim (oko 700 kontakata)
 
Kapacitet zavisi od operatera, a MTS naravno nabavlja najsocijalniju mogucu, da ustedi na korisnicima.
 
Podneo sam zahtev za prenos (vraćanje) broja iz mts-a u telenor. Danas me je zvao neko iz Telekoma da me pita zašto prenosim broj, šta mi ne odgovara. Kažem da mi ne odgovara smanjenje interneta u mix net L koji sam do sada koristio (i često doplaćivao internet dodatke) sa 1,5 GB na 1 GB i da im je mreža u poslednje vreme loša, kao i to što ne daju box 3 paket bez adsl-a, a ja imam 4 računa kod njih (fiksni, iptv, adsl na drugoj lokaciji i ovaj postpejd broj) koja ne mogu ni u šta da spojim, jer ne mogu da dobijem saglasnost za fiksni koji se vodi na osobu koja nije u zemlji.
Ponudio mi je da potpišem ugovor za mix xl bez popusta uz obavezan telefon na dve godine, da prve godine imam 2 GB, a druge godine 1 GB, ili prve dve pretplate po dinar. Kažem da bih bio zadovoljan da vrate onih 500 Mb što su skinuli, on kaže da sada imam 6000 minuta u mreži. Pa jedva sam izdržao da ga ne oteram u #$%&. Da li oni iz mts-a misle da smo mi svi pošuntaveli, šta će mi 6000 minuta?! Još mi kaže da im je žao što prenosim broj i da se nada da ćemo ponovo sarađivati, da ne potpisujem ugovor u telenoru, rekoh nema problema, čim daju ponudu koja mi odgovara, vratiću broj.
 
Tako treba da se reaguje kod svakog operatera, ali kada je pusteno da i MTS smanji saobracaj a poveca cene, kasno je.
 
Svako ko potrebu za normalnim mobilnim internetom će ih napustiti odmah po isteku ugovora ukoliko ne uvedu neke dodatne povoljnosti.
Jednostavno, Telenor više u ovom trenutku pruža mnogo više za skoro isto novca kao u mts-u uz mnogo bolju uslugu i kvalitet mreže.
 
I dalje su oni najpovoljniji, samo im je potez sa smanjenjem interneta bio jako loš, bolje da su podigli cene, a ostavili internet. Kap koja je prelila čašu u mom slučaju je pucanje veze od pre par dana i povremeno jako loša veza, ne uvek, ali na nekim mestima je skoro nemoguće razgovarati.
U svakom slučaju, sačekaću par meseci pre potpisivanja ugovora u Telenoru, možda izmisle neku novu ponudu.:)
 
I dalje su oni najpovoljniji, samo im je potez sa smanjenjem interneta bio jako loš, bolje da su podigli cene, a ostavili internet. Kap koja je prelila čašu u mom slučaju je pucanje veze od pre par dana i povremeno jako loša veza, ne uvek, ali na nekim mestima je skoro nemoguće razgovarati.
U svakom slučaju, sačekaću par meseci pre potpisivanja ugovora u Telenoru, možda izmisle neku novu ponudu.:)

mislim da prvo proveris sa nekom telenor karticom na te lokacije koje koristis

speed test mislim da nije validan , ja nokia lumia 620 telenor , zena nokia lumia 720 mts , ona ima duplo vecu brzinu od mene ali skype tesko radi
 
To i jeste telenor kartica, pre godinu dana prenesen broj u mts, bilo je sve u redu sa vezom na svim tim mestima.
 
Svako ko potrebu za normalnim mobilnim internetom će ih napustiti odmah po isteku ugovora ukoliko ne uvedu neke dodatne povoljnosti.
Jednostavno, Telenor više u ovom trenutku pruža mnogo više za skoro isto novca kao u mts-u uz mnogo bolju uslugu i kvalitet mreže.
Usluga i kvalitet su subjektivni.
Povovljniju ponudu NEMAJU, ni blizu. Vec nekome daju kada bas traze 50%. To nije ponuda.

Ali ako se poredi 50%/50% i fon/fon, MTS vise nije nesto konkurentan, stvarno je mala razlika, a Telenor ipak ima vise opcija za net.
 
Danas su mi zamenili staru sim card za novu combo, nisam ništa platio, ne znam da li mogu da zaduže račun.
 
Usluga i kvalitet su subjektivni.
To nikako nije subjektivno. Mogu samo da budu drugačija očekivanja i iskustva, sa čime je čovek zadovoljan, pa da ima drugačije mišljenje. Glavno merilo čime je čovek zadovoljan. Subjektivno je da je meni lepši telefon sive boje, a tebi plave i sl. Isto, ne može da se kaže da je subjektivno da je npr. u servisima u EU bolja usluga nego u našim. Kao što si i objasnio ovde.
 
Poslednja izmena:
Da, u stvari, stvar misljenja/ocekivanja, pogresno sam se izrazio.

Ironman, ako je postpaid, to i rade zaduzenjem sledeceg racuna.
 
KT, ali isto mu dođe.
 
Ја сам пар пута питао да ми замене картицу за нову сечену па су ми предлагали да исеку ову коју имам да ми не би наплаћивали.
 
[YOUTUBE]wCXAQcNzRoE[/YOUTUBE]

Snimio sam problem koji mesec dana ne mogu da rešim - upload na 4G ne radi jednostavno evo već mesec dana ...

5 reklamacija i svaki put isto - prihvate i nema promena na bolje.


screenshot2015-05-03-21-.png
 
Poslednja izmena:
Je l' moze da se raskine ovo (prebaci broj na prepaid) ili smanji tarifa, ako je potpisan ugovor na godinu dana?
Ne moze na prepaid naravno, a na nizu moze posto nije sa telefonom, samo moras naci nekoga u poslovnici ko nije bolid ili ne mrzi da pomeri usta :) BUkvalno.
 
@danilo, piši žalbu Ratel-u i priloži taj video i vašu korespondenciju. Ja se više ne preganjam sa njima, dva puta sam pisao žalbe na opeartere i oba puta je rešeno pre nego što mi je Ratel i odgovorio. Ne postoji drugi (legalan) način.
 
Izgleda da ću morati, nego ajde da sačekam još koji dan...

Moje neko mišljenje je da su samo hteli da na papiru pokažu kako jedini van Beograda imaju 4G, a vidimo da i u drugim gradovima postoji identičan problem sa uploadom..

Kragujevac, Šabac, Niš koliko sam video na forumu...

Što je najgore trenutno ima 1% ljudi koji koriste 4G i ovako radi, kako će tek da radi kada bude veće opterećenje?
 
Poslednja izmena:
@danilo, piši žalbu Ratel-u i priloži taj video i vašu korespondenciju. Ja se više ne preganjam sa njima, dva puta sam pisao žalbe na opeartere i oba puta je rešeno pre nego što mi je Ratel i odgovorio. Ne postoji drugi (legalan) način.
Otprilike, za MTS pogotovu, ako nije nesto vanserijsko, pa se zamisli da procita, onaj kome dodje prigovor, cisto jer ga zanima, nema nista od toga.
Ali posle RATELa rade.
 
Gledam sada mts sajt i ne nalazim nigde da li jos uvek postoji popust 50% i koji je minimalni paket koji je moguce uzeti uz eventualni popust 50%...
 
Da, Prica. (ili KT500 ako to uzimas u obzir)
Zar nisi na Telenoru skoro uzeo fon?
 
:D :D :D

Prica onda, jer ima 100 minuta ka svima, pa 1000 u MTS mrezi, a 300 dinara je sa popustom ;)
 
Pozdrav ljudi, bio sam u ponedeljak u MTS da prenesem broj iz Telenora u MTS. Potpisao neka dva papira i dobio MTS karticu sa obaveštenjem da ću za par dana dobiti SMS u kome će me obavestiti kada će biti izvršen prenos broja i da nakon toga mogu da ubacm MTS karticu i da je potrebno da kada se prenos izvrši opet dođem u poslovnicu kako bih potpisao aneks ugovota za 50% popusta na pretplatu.
Poruke nije bilo ali od jutros Telenor kartica više ne radi, zvao sam MTS i kažu da je broj prenet i da je nova kartica aktivirana, mene sad zanima da li je ovo sa dodatnim odlaskom u poslovnicu radi potpisa 50% popusta standardna procedura pošto mi nekako sumnjivo deluje?
Da li smem da ubacim MTS karticu pre nego što potpišem tih 50% popusta?
 
Vrh Dno