Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Mislim da ova rečenica objašnjava dosta toga:

"Bonus kredit se koristi za SMS u mreži, pozive u mreži i prenos podataka, a "regularni" kredit za sve ostalo."

http://forum.mtsmondo.com/index.php?showtopic=6069&st=0&gopid=54964&#entry54964


Edit:
I nije toliko loša akcija, oni koji su već na prepaidu taman mogu malo više da surfuju, ili pričaju u mreži... A da je navlakuša - naravno da jeste, ipak je to MTS :D
Ako se Omiljeni broj naplaćuje od "bonus" kredita, ja ću sigurno da dopunim ovih 500din, samo za to i koristim prepaid broj :)

Edit2:
Omiljeni broj se naplaćuje od "regularnog" kredita, bezveze...
 
Poslednja izmena:
Telenor je postavio nove granice prepaida, barem kod nas.
Ovo izgleda smesno u poredjenju sa ponudama na *111#.

A da ne pominjemo da je jeftinije zvati MTS broj sa Telenor-a nego sa MTSa :bottle:
 
Ili da je jeftinije sa MTS prepaid zvati mobilni u Singapuru, nego broj u MTS mreži :d
Preko inocall vaučera i 0800 broja.
 
Edit:
I nije toliko loša akcija, oni koji su već na prepaidu taman mogu malo više da surfuju, ili pričaju u mreži... A da je navlakuša - naravno da jeste, ipak je to MTS :D

Nemoj tako... nisu oni ništa specijalno po tom pitanju.

Primera radi VIP kaže za svoj postpaid: "Besplatni minuti u okviru Vip mreže važe nakon iskorišćenih minuta ka svim mrežama" ili ti ako u prvo vreme zoveš VIP a ne druge mreže ko ti kriv :).

Što se Telenora tiče... koliko se sećam akcija pričajte za 10 para po minutu bila je isprva za razgovore u gluvo doba noći, sad dal su nešto tu promenili ne znam.

Marketing ti je čudo, prodaće ti TV LCD 50" za 10.999 din... samo ćeš isporuku na kućnu adresu da platiš 89.999 din :)
 
Ne moze se reci da je akcija toliko losa, tako reci imamo mesec dana besplatno u mts mrezi (sto svakako znaci mnogo vise nego mesec dana u vip mrezi), ono sto mene nervira je njihov nastup. "Ponovo akcija"! Kakva ponovo akcija, ovakva akcija nikada nije bila, i nema veze sa prethodnom, mislim da bi jednom neko udruzenje korisnika trebalo da napise tuzbu da bi se zaustavile ovakve obmane.

Ja sam inace na postpaidu, ali zbog dosadasnjih prevara i izmisljanja promocija samo cekam da mi istekne ugovor za par meseci. Pamtim sve sto su radili i odoh ja na vip (zbog gprs-a uracunatog u cenu) ili telenor (kod kojih prenesi znaci prenesi).
 
Poslednja izmena:
Što se Telenora tiče... koliko se sećam akcija pričajte za 10 para po minutu bila je isprva za razgovore u gluvo doba noći, sad dal su nešto tu promenili ne znam.

Nisi pratio na casu, 10p/min je bilo u bilo koje doba dana, 5p/min je bilo za razgovore i poruke nocu i to su uveli kasnije.
Trenutno uglavnom nude 10p/min (npr 1000min za 100din u mrezi) i "Pricaj i kuckaj" (gde dobijes dosta manje min i neke poruke)... Ali sve zavisi od broja, ima raznih ponuda na razlicitim brojevima.
 
Nisi pratio na casu...

Vidiš, u pravu si... nisam se lepo setio reklame.

Pre par meseci kada je to krenulo išla je reklama na TV-u u stilu: "Šta sve možeš sa 10 para.... ošišaš pramen kose, pročitaš pola lista novina itd. Ali zato možeš da pričaš do mile volje za 10 para..... po minutu"

Baš me zanima koliko ti maj-moon-i iz marketinga misle da se čovek može "ispričati do mile volje" za jedan minut.
 
Dakle, zna li neko da li se pozivi ka prijateljskim brojevima naplacuju od bonusa ili regularnog kredita?
 
Zadnji put kad sam pitao bilo je za postpaid i važilo je da se ne računaju u besplatne minute... znači ne bi me iznenadilo da se ne računaju u bonus kod prepaid-a.
 
Ajde nek' neko proveri bonus na *108#, uplatio sam caletu pre par dana 500 DIN i zvao je samo "friends&family" brojeve mozda 10-ak poziva u proseku 5min i sada mi pise da ima 0 dinara!
 
Uplatih na pripejd da ne istekne kartica i pripisano isto kolika je uplata nije duplirana.
 
Kako se uopste aktivira taj bonus? Jel kad potrosis 500 dinara, automatski se trosi taj bonus?
 
Valjda prvo trosis bonus. Ali samo za mts vazi.
I trebalo bi da se ne vidi u obicnom kreditu, vec na onom *108# (ili kako vec bese)
KOliko ja skontah :\
 
Bonus kredit je odvojen od "običnog". Kad zoveš nekog u MTS mreži, ili mu šalješ SMS/MMS, ili koristiš GPRS - to se sve skida sa bonus kredita. Sve ostale akcije se naplaćuju sa regularnog kredita. Dodatni kredit traje do 25.12. (tada ga brišu sa tvog stanja).

Nadam se da je sad sve jasno? :)
 
Bonus kredit je odvojen od "običnog". Kad zoveš nekog u MTS mreži, ili mu šalješ SMS/MMS, ili koristiš GPRS - to se sve skida sa bonus kredita. Sve ostale akcije se naplaćuju sa regularnog kredita. Dodatni kredit traje do 25.12. (tada ga brišu sa tvog stanja).

Nadam se da je sad sve jasno? :)

Tako je, decko je u potpunosti objasnio...
I ja sam se bio uplasio posto sam uplatio kredit 500 i obnovio "omiljeni broj" i kada sam ukucao *100# je bio skinuo samo sa tog regularnog racuna. Pomislio sam au kakvi lopovi pa kad onda da stignem da potrosim taj "bonus", medjutim ipak su ispali fer svaka uspostavljena veza, sms, gprs i ostalo se skida sa bonus kredita, a ovaj regularan miruje...:type:
 
Tacno tako skida se sa bonusa, ali evo zovem broj u mrezi 064 i za 17sec. skinuo mi je sa bonusa 12 din. sto svakako nije regularna cena/obracun na normalnom kreditu, koji kad zovem mrezu bude oko 9din.min. sa svim porezima, znaci po meni je ovo pljacka jer oni su ti kao ''dali'' ali ti mnogo vise skidaju sa bonusa nego sa normalnog racuna sto nije fer jer se to nigde ne pojavljuje da pise samo kazu skocis do 500 i preskocis jos 500 klasika za MTS kradja ali to je kradja na koju smo sami pristali.
 
Na kojoj si tarifi?

Pogledajmo Toki:
Pozivi u okviru mt:s mreže, po minutu 7,00 8,96
Uspostava veze se naplaćuje 2,90 dinara, odnosno 3,71 dinara sa porezima (i PDV i dodatni porez za mob).
8.96+3.71=12.76din
Izvor

Znači, ako si na Toki tarifi, čim ti se javi onaj koga zoveš, potrošio si 12,76din... Kaži koja si tarifa, pa da razjasnimo šta je u pitanju :)

Btw, ovo je strašno skupo, postpaid je zakon...

Edit:
Nije mi bilo mrsko da proverim i za ostale tarife:

Tipi:
Pozivi ka svim mrežama u domaćem saobraćaju, po minutu 7,50 9,60
Uspostava veze se naplaćuje 2,80 dinara, odnosno 3,58
9.6+3.58=13.18Din

Kul:
Pozivi tokom prva tri minuta razgovora u okviru mt:s mreže, po minutu 5,90 7,55
Uspostava veze se naplaćuje 3,90 dinara, odnosno 4,99 dinara
7.55+4.99=13.54din

Znači, ako si na bilo kojoj od ove tri postojeće tarife, 1-60sekundi razgovora te košta 12-13din. Što će reći da te MTS, barem u ovom slučaju ;), nije pokrao.

p.s. zvanje F&F brojeva i sl. nisam uzeo u obzir...
 
Poslednja izmena:
oko 9din.min. sa svim porezima, znaci po meni je ovo pljacka

Molim sve koji su "kivni" na MTS (a ima ih mnogo i sa razlogom) da ipak prvo prethodno provere sve relevantne cinjenice u vezi svog problema sa MTSom pa onda iznose "teske" kvalifikacije javno.
Na MTS prepaidu ne postoji niti jedna tarifa gde prvi minut kosta ispod 12-13din. Zaokruzivanje prvog minuta traje vec par godina, cini mi se.

Ovo je za dobrobit i korisnika i ove zajednice.
Hvala na razumevanju :wave:
 
slika4.png

quick chat detalji i pravila...
 
Zasto li su uopste trosili vreme i novac na ove gluposti. Mogli su, umesto toga, konacno da srede proveru stanja na postpejdu.
 
Jel ovako moze iz roaminga da se covek dopisuje za DZ maltene? :)
 
To sam ja odmah pitao :), ali niko mi nije odgovorio...uključujući i drugara koji je bio u roamingu...samo sam posle zaboravio da ga pitam da li je dobio flash poruku,..
 
Jel dobio neko poruku od mts-a ako posalje 66 poruka do kraja nedelje da ce dobiti sledecu celu godinu poruke u mrezi za dz. Poruku je dobio samo cale koji ima oko 6 godina karticu
 
Postoji akcija za 066 prepaid i tih 66sms poruka - ali dobijaju besplatan sms samo do 4.jan.2010 u okviru MTS mreze.

To sto ti kazes - to bi bilo nesto stvarno novo. :)
 
Postoji akcija za 066 prepaid i tih 66sms poruka - ali dobijaju besplatan sms samo do 4.jan.2010 u okviru MTS mreze.

To sto ti kazes - to bi bilo nesto stvarno novo. :)



xexe, onda nisam lepo razumeo caleta :) dobio je na 66 a ne na 64.

Sorry :smash:
 
Poslednja izmena:
Danas videh, do 18.decembra u svim Postama za uplacenih 500din. kredita na prepaid-u, dobija se bonus jos 500dinara.
 
Nazad
Vrh Dno