Šta je novo?

MTS - Otimanje kartice (SIM hijacking)

Moj prepaid je registtovan 2004./5. i jos uvek je pre 2meseca bio registrovan na MojTrlekom.
 
Pa recite koje vam to informacije fale, iako sam sve vec objasnio? I ne razumem ove likove sto kazu "trazili mi licnu kartu", pa naravno da su vam trazili, to sam jos u uvodnom postu napisao da ce vam traziti. Nigde nisam ni napisao "moze i bez licne karte", pratite malo o cemu se diskutuje.
Ја сам помињао личну карту у причи да ми је увек потраже, упореде са бројевима на које се жалим или нешто хоћу да променим и тек ако се све слаже онда настављамо причу.

Када си последњи пут уплатио кредит и колико си имао на рачуну? Ако је повише, онда ово већ прелази у отимачину па бих се ја обратио правној служби мт:с-а и тражио паре назад.
 
@weasel
Jel mozes da izbrises "radashin"-ove postove na ovoj temi, doticni troluje i ne doprinosi raspravi.

Rasprava je totalno besmislena, štaviše, čitava tema koju si otvorio, tako da bih ja, da sam na mestu gosn weasel-a, ovu temu u kantu već posle 3. posta.
 
Ko kaze da je besmislena, ti? Po cemu si ti to neki bitan faktor ovde, pa odlucujes sta je besmisleno, a sta ne?
 
Да поновим питање, да ли се сећаш када си последњи пут допунио кредит и где си то урадио? Не верујем да си сачувао рачун али можда је у телефону остала информација да је кредит допуњен или тако некако. Ако се сетиш неког доказа о уплати, онда можеш да их појуриш. Мада би и скорашњи разговор са неким могао да докаже да си ти прави власник тог броја.
 
aLti odgovara samo na provokacije. Na konkretna pitanja...jok. ;)
 
Zar posedovanje PIN I PUK kodova za originalnu karticu nije jedini dokaz o vlasnistvu nad neregistrovanim brojem?
 
Najgluplja tema godine. Cestitke autoru, a i svim ucesnicima.
 
Najgluplja tema godine. Cestitke autoru, a i svim ucesnicima.

Upravo. S obzirom na celu problematiku, koja ima kriminalnu konotaciju, čudi me kako je tema opstala duže od 3 posta a da nije otišla pod lock.
 
На почетку је било криминалне конотације али се касније испоставило да је покретач теме био жртва описаног и после је расправа ишла у правцу провере свега овога и евентуалне могућности да се понови неком од нас. Није ваљда криминална тема у којој неко описује како му је украден телефон или ауто?

Једино што покретач теме неће да одговори на питања која су можда битна за целу причу.
 
Odgovorice, dajte mu vremena.
 
Да поновим питање, да ли се сећаш када си последњи пут допунио кредит и где си то урадио? Не верујем да си сачувао рачун али можда је у телефону остала информација да је кредит допуњен или тако некако. Ако се сетиш неког доказа о уплати, онда можеш да их појуриш. Мада би и скорашњи разговор са неким могао да докаже да си ти прави власник тог броја.

Da, imam SMS poruke kao dokaz uplate, ali problem je sto sam ja u inostranstvu trenutno, pa sve te "sto ih ne izjuris" price mogu da realizujem tek od Nove godine. Imam i PUK broj i plastiku sacuvanu, a ako se ne varam, i potvrdu o registraciji broja.
 
Da, imam SMS poruke kao dokaz uplate, ali problem je sto sam ja u inostranstvu trenutno, pa sve te "sto ih ne izjuris" price mogu da realizujem tek od Nove godine. Imam i PUK broj i plastiku sacuvanu, a ako se ne varam, i potvrdu o registraciji broja.

ja bih sve to skenirao, i poslao barem mejlom na sto vise adresa u telekomu za pocetak. bar dok ne dodjes opet u zemlju.
 
ja bih sve to skenirao, i poslao barem mejlom na sto vise adresa u telekomu za pocetak. bar dok ne dodjes opet u zemlju.

Ne mogu da skeniram nikako, jer mi je sve to u Beogradu. A osnovni problem je - sto je neko i bez svega toga preregistrovao karticu. U mom slucaju, znam i ko, i ta osoba to nije uradila sa zlom namerom, ali... to je mogao bilo ko da uradi, dakle postoji ogroman propust u organizaciji MTS-a. Teoretski gledano, dok ti provalis da vise nemas kontrolu nad karticom, spremis papire, odes do filijale, oni to provere, onda krenu da resavaju... ima da prodje 3-5 dana, tokom kojih kradljivac moze da sazna sve o tebi, da prima tvoje poruke i pozive, da izvadi listing poziva, itd. Sad zamisli situaciju gde muz to uradi zeni jer misli da ga vara pa hoce da proveri, otac sinu jer sumnja da se drogira, neka baba tebi jer je greskom permutovala cifru pa unela tvoj broj umesto njenog, ili jednostavno neko sa potpuno zlom namerom... ma ima milion primera i ovako nesto jednostavno ne bi smelo da se dogadja.
 
Sve ove primere koje si rekao ja uopste ne vidim kao problem MTSa, jer obicno ce otac biti vlasnik broja deteta, zene i babe.

Taj ko je preregistrovao tvoj broj je to namerno uradio, bez zle namere, ili slucajno pogresio?
 
Hmmm, kad sam procitao prvi post mislio sam da je lik zreo za zatvor i imao sam nameru da prvi post prosledim mojima, medjutim sad vidim da je on zrtva, bar tako izgleda iz ovog sto pise.
 
Moj prepaid je registtovan 2004./5. i jos uvek je pre 2meseca bio registrovan na MojTrlekom.

Pa dobro, mozda si ti neki izuzetak, ali imas i na ovoj temi i na drugim forumima brdo ljudi cije su registracije brojeva nemarom MTS-a ponistene. Evo ti ukratko sta je decko juce napisao na mojoj temi, na jednom drugom forumu:

"Da potvrdim pricu... Karticu 064 imam od 2000g... 2008g otisao u lokalnu poslovnicu... tada sam i registrovao karticu na moje ime, tako su mi rekli, kao zbog moje zastite... Pre skoro 3 meseca sam polomio karticu cackajuci nesto na telefonu... otisao u poslovnicu rekao da sam polomio karticu i bacio je, devojka... mi rekla da je registrujem ja kazem registrovana je odavno, ona pogleda i kaze nije..."

Da li su ovakve stvari normalne za jednu ozbiljnu firmu?

Hmmm, kad sam procitao prvi post mislio sam da je lik zreo za zatvor i imao sam nameru da prvi post prosledim mojima, medjutim sad vidim da je on zrtva, bar tako izgleda iz ovog sto pise.

A koji su to "tvoji" - MTS ili drotovi...? Realno izmedju te dve grupe, ne zna se koja je gora. :smash:
 
ja sam pomenuo moj primer, ali ako je on pravilo, tvoj je svejedno izuzetak, tj. u pitanju je usputna opaska vise.
 
I ja sam bio ubedjen da je otvaranje teme bilo zbog pokušaja neke zloupotrebe, malo pažljivije sam prelistao zadnjih par postova i videh da sam se prevario. Naravoučenije je da nas MTS uvek može iznenaditi, negativno. Imam broj kod njih od 2003 i tu nikakvih problema nije bilo. Što ne znači da ih neće biti :S:.

mts.png
 
Ја и даље не верујем у могућност да неко може да оде у представништво (не рачунам ако то буде нека мутљавина) мт:с-а, каже да је изгубио број који се води на моје име и они му дају нову картицу и на њој сав кредит који имам. Чак и ако није активирана, не дели се то тек тако. Рецимо знам да другар има десетак кила пара на свом припејд броју и сад ја одем у представништво и на лепе очи (и плус 200 кинте) ће да ми дају картицу са тим кредитом?
 
Ја и даље не верујем у могућност да неко може да оде у представништво (не рачунам ако то буде нека мутљавина) мт:с-а, каже да је изгубио број који се води на моје име и они му дају нову картицу и на њој сав кредит који имам. Чак и ако није активирана, не дели се то тек тако. Рецимо знам да другар има десетак кила пара на свом припејд броју и сад ја одем у представништво и на лепе очи (и плус 200 кинте) ће да ми дају картицу са тим кредитом?

Moze i tek kako... Eto npr ja sam pre nekih 15-20 dana uzeo karticu sestri na moje ime, jer je izgubila staru.

To ne bi bilo neobicno jer njena kartica i nije registrovana na njeno ime vec na ime drugarice koja joj je tu karticu kupila pre jace od 10-15god (ili koliko vec) kada je tek krenula 064 mreza i u mom gradu nije bilo ni da se uzme, nego je uzeta direktno u telekomu u BG gde je i registrovana odmah (na ime drugarice). E sad otisao sam u telekom i pitao sta i kako i dobio odgovor da moze drugarica da dodje i da na licu mesta dobije novu (200din izdavanje nove), ili ja da podnesem zahtev i dodjem za 2-3 dana i dobijem novu karticu sa istim brojem koja ce se voditi na moje ime... Vijao sam tu drugaricu par puta, nema problema odradicemo to i tako par puta i na kraju sam otisao sam i podneo zahtev, dao LK, dosao posle 2 dana potpisao dao 200 dinara i pokupio karticu...

E sad kako je ta procedura (provera) isla kod njih ja ne znam... Ako neko aktivno koristi karticu verujem da ne bi moglo, ali ako se zadesi da neko nije tu i ne koristi karticu trenutno i tek kako moze da izgubi broj.
 
Želim samo da se zahvalim pokretaču teme,da ne bi njega, ja bih ostao bez jednog meni dragog broja.
Naime,greškom sam uništio i bacio sim karticu mislivši da je to neki stari pro-monte broj. Kad sam kroz mesec-dva shvatio da sam bacio moj prvi mts broj star 15 godina :smoke:
Naravno,nikad nije bio ni registrovan,godinama ga ne koristim,samo jednom godišnje uplatim dopunicu-čisto da preživi.
Elem,ja ga već oplako-računam,neregistrovan kome da se jadam...i tako odoh ja u Lelekom prijavio izgubljen sim,nemam puk,dadoh LK,blokada 48h...i sutra idem po novu sim karticu! Jupiiii!
Još jednom hvala,nikad ne znaš kome je kakva informacija zlatna. Pozdrav za sve forumaše!
 
Pocetkom nedelje sam se vratio iz inostranstva i pre dva dana sam karticu preregistrovao na sebe. Danas me je MTS opet prevario (ne samo mene, vec sve korisnike, o cemu cu detaljno pisati malo kasnije u posebnoj temi) i tokom razgovora sa seficom filijale potvrdjeno mi je da su stare registracije jednostavno "isparile" zbog prelaska na novi sistem. U medjuvremenu, znajte da je MTS-ov "Besplatni Facebook i Twitter do kraja 2015. godine" teska prevara, a uskoro cu detaljno napisati sve.
 
Druže, ti kao Vučić, više detalja ću napisati kasnije. Vidi pa nam javi po utorku kakve su malverzacije
 
Их, ја ових дана потписао гомилу уговора са мт:с-ом, узео неколико картица, телефон ... и сад чујем да су преваранти. Дај што пре те информације а за Фејсбук и Твитер одавно знам да су тешке преваре како год гледао.
 
Clan aLti, pokretac teme.
Obican bot. Vidi mu i sledecu temu.
 
Nazad
Vrh Dno