Šta je novo?

MTS - Otimanje kartice (SIM hijacking)

Uvalio mu je kredit ili osiguranje preveratnski, pa hoce da mu se na neki nacin "oduzi"? To je nesto sto mi pada na pamet cim pomislim na bankara, ko zna sta drugo tek ima :)

Ja sam prvo ukapirao da kartica NIJE bila registrovana, i da je onda mogao uz LK da je preuzme (sto ne smatram nelogicnim, ako vec kartica nije na ime).
A sada ispada da je registrovana, i da je neko mogao... postpaid broj da ti preuzme? Ja sam jednom dao dve LK (ocevu i moju, posto su se razni brojevi vodili na njega/mene/firmu), i cura pogresi LK za neki broj - nije moglo nista da se uradi sa pogresnom LK!
 
Tema potpuno nema smisao i govori se dosta neprecizno i paušalno. Od prepaid kartice ako nemate sačuvan pin i puk i nije registrovana(što mi govori i koliko vam je bitan broj),onda ni nije vaša.
E sad, sve se može dokazati, iako smo banana država, ima sigurni 20 prijatelja/rodbine koji bi posvedočili da je to vaš broj i lično i svojim listingom. Tako da bi se moglo dokazati da je to bio vaš bro i da ga je baš pre nekoliko daba neko ponovo aktivirao...itd.Meni su ukrali tel u vojsci sa 064 brojem i za 2dana sam sce rešio, imao sam onu plastiku sa pin i puk kodom i nikakav problem nije bio..Njega isključili - meni uključili novu karticu sa istim br.
Meni ovo liči na neku porodičnu/ljubavnu srpsku svadju i podmetanje.
I naravno IZUZETAK NE ČINI PRAVILO čak ni kod partijsko/rodjačke firme kao što je Telekom.
 
[emoji357] [emoji372]
 
Mislim da je moglo lepo da se pozove na ICCID i IMEI logove i time dokažeš da to tvoja kartica i tvoj telefon i gotovo. Samo ti izgleda, treba debela veza za to.

S obzirom da je ovo tehnički forum, molio bih nekoga da potvrdi ili demantuje, ove moje navode.
 
Poslednja izmena:
Jedini nacin da vidite koje su sve kartice registrovane na vas u mts-u je da otvorite moj telekom i tamo pogledate spisak.
 
Сад је друга прича, мислио сам да си ти некоме отео број а оно теби неко то урадио. Да проверим, број си регистровао 2004. године и користио си га ових десетак година а онда си одједном остао без њега?
 
Ja sam imao neregistrovani prepaid broj u mts, online sam popunio obrazac za prebacivanje na postpaid (ugovor na 12 meseci). Sutra/prekosutra mi je poštom stigao ugovor i nova sim kartica. Nisu mi tražili nikakvu registraciju.
Na sajtu sam kao kontakt ostavio svoj drugi broj (063 broj) i stvarno se ne sećam da su me zvali da išta provere.

Sada kada sam celu temu iščitao, shvatam da to može da bude problem.
 
Ja ne - ako kartica nije registrovana, who cares...
Problem je ako JESTE registrovana.

Neces registraciju? Nema problema, snosi posledice.
 
Odes do mts filijale i registrujes..
 
Dasas sam inace bio u poslovnici, i bez LK odradio nesto (OK, markantna sam osoba prilicno, i nisam trazio nista ozbiljno da se uradi, ali opet..). Samo su po broju telefona odradili isto.

Ako sistem dozvoljava da radnik, bez LK, dobije novu SIM karticu sa postojecim brojem, to ne valja. Kod svakog operatera ce biti rouge factor.. ali MTS je bas zbog ovakvih stvari urnisao prilicno koliko obicni radnici mogu da urade, bez da cimaju nekog glavonju.
Bas bi me cudilo da moze bez unosa tacne LK da se zameni SIM kartica.
 
Ja ne - ako kartica nije registrovana, who cares...
Problem je ako JESTE registrovana.

Neces registraciju? Nema problema, snosi posledice.
@alfa
Ne bih se baš složio. Šta ih košta da pozovu i provere? Tim jednim pozivom mogli bi da spreče eventualni pokušaj zloupotrebe.
Inače, jako mi je dobro poznat taj njihov stav "who cares".
 
Poslednja izmena:
Malo sam se zeznuo, mislio sam na varijantu kada imas vec fizicku karticu, i prilozis je kao dokaz (da li si je ukrao ili ne, nije na operateru da proverava, to je princip neregistrovanih stvari).
A u slucaju da je "ukradena" ne moze se imati nikakav dokaz... u sustini treba da prosto broje nestane.
 
makar plastiku da traze sa brojem pa na konto toga da daju drugu ima ljudi koji to cuvaju ja to imam od par brojeva sto sam sam iskljucio prepaid jer sam imao pretnje pa sam polomio kartice isto neregistrovane pa znam da je drug uspeo jedan broj da uzme sebi al trebala je plastika pa sam mu dao posto cuvam i on je uzeo duplikat i koristi ga sad
pozdrav
 
Kakva tema
 
Ja ne - ako kartica nije registrovana, who cares...
Problem je ako JESTE registrovana.

Neces registraciju? Nema problema, snosi posledice.
OP je imao registrovanu karticu, kako on kaze jos od daleke 2004 godine.
To je takodje ozbiljan problem, da jednom registrovan broj postane neregistrovan u nekom momentu.
Mislim da je do takvih problema doslo zbog prenosivosti brojeva ali nisam siguran.
Sluzbenici kod sva tri operatera su cesto nedovoljno obuceni, inteligentni ili voljni da rade svoj posao i daju prave informacije. Telenor mozda ima najbolji kadar po mom misljenju, ne zna se ko je gori u tome, da li MTS ili Vip.
U VIP-su mi vise puta rekli da cu morati da registrujem broj posle prelaska sa postpaid-a na prepaid kod njih, nebuloza.
U MTS u su mi rekli da cu morati posle prebacivanja registrovanog prepaid-a iz Telenora u MTS da ponovo registrujem taj broj u MTS-u.
Ako se secate, kada je krenuo prenos brojeva bilo je neophodno svaki broj da bude registrovan, sada cak imamo situacije da se za registrovane brojeve podnosi zahtev za prenos kao neregistrovan da bi se izbeglo odbijanje zbog neazurnih adresnih podataka...
Sve je to potencijalan problem. Ja sam zbog ovakvih informacija gurao licnu kartu pod nos sluzbenicima po nekoliko puta, za svaki slucaj.
Nisam se bojao "kidnapovanja" broja, nego gubitka kartice.
Dobro je sto je op napravio ovu temu, iako je ovo malo verovatan scenario, svakako je nazalost moguc.

Bilo bi dobro ako bi op izneo potpune informacije kao i epilog svega. Siguran sam ako je u pravu, i jeste izvrsio registraciju broja, da ce moci bez ikakvih problema da povrati broj uprkos cudnovatom i previse birokratski (za pogresne stvari) nastrojenom ponasanju operatera.
 
Proday ti imas prepaid?
 
OP je imao registrovanu karticu, kako on kaze jos od daleke 2004 godine.
To je takodje ozbiljan problem, da jednom registrovan broj postane neregistrovan u nekom momentu.

Bilo bi dobro ako bi op izneo potpune informacije kao i epilog svega. Siguran sam ako je u pravu, i jeste izvrsio registraciju broja, da ce moci bez ikakvih problema da povrati broj uprkos cudnovatom i previse birokratski (za pogresne stvari) nastrojenom ponasanju operatera.
Ја имам једну регистровану припејд картицу (која је некада била постпејд па је прешла на припејд и ваљда се и даље води на мене) и повремено је користим, није ваљда да сада неко може да оде у мт:с, пријави да је изгубио картицу са тим бројем и да је добије а моја постане неважећа? Посебно зато што је на њој повећи кредит.
 
Pa onda kartica mora biti registrovana, samo prepaid valjda moze biti neregistrovan :) Zato i pitah.
 
Pojma nemam,al ne bih voleo da mi neki mamlaz mazne broj zato sto mu dosadno u zivotu i sto mts radi posao krajnje "profesionalno" koliko vidim ovde po temi.
 
Кад год сам ишао у неку мт:с пословницу, прво ме питају за број па траже ЛК и тек онда причам даље. Када сам прошле године пребацио најстарију припејд картицу на КТ, нису нашли на кога је регистрована (а тада је морало да се купи код њих са комплетним уписивањем података) али сам имао картицу па нисам могао да проверим процедуру ако је немам.

Мени и даље није јасна могућност да неко може да оде у пословницу, пријави нестанак картице са произвољним бројем и на лепе очи добије нову са све кредитом који се затекао. Још мање да то може да уради ако је картица регистрована и редовно се уплаћује кредит и користи. Овде ми недостају неке коцкице у причи.
 
. Овде ми недостају неке коцкице у причи.

Naravno da nedostaju, lik otvorio temu, dao polovične informacije jer je kivan na nekoga (dal' je neko njega zeznuo ili hoće on nekoga) i mi raspredamo kako je to moguće
 
Upravo. Evo sad stigoh iz mts-a,isao da zamenim karticu tj uzmem nano sim (u principu multisim). Sto rece calexx prvo su mi trazili lk pa smo nastavili pricu. Pitao sam i za registrovanje broja kaze da se postpaid broj vec vodi na mene. Jedino sto me nervira u celoj prici je sto je zamena kartice 200 din a kod vipa su mi menjali jedno 5x za par god i nikad nista platio nisam!!
 
Pa recite koje vam to informacije fale, iako sam sve vec objasnio? I ne razumem ove likove sto kazu "trazili mi licnu kartu", pa naravno da su vam trazili, to sam jos u uvodnom postu napisao da ce vam traziti. Nigde nisam ni napisao "moze i bez licne karte", pratite malo o cemu se diskutuje. Inace, izgleda da postoji jos laksi nacin za otimanje kartice - online prelazak sa prepaid na postpaid, kao sto je "desp" vec opisao. Cak stavise, ovo je idealan nacin za otimanje kartice - ne dolazi se licno u filijalu, nema naizgled niceg sumnjivog (za razliku od ukradenih kartica), sve ide glatko i brzo jer je strategija MTS-a takva da se motivise i nagradjuje prelazak na postpaid, itd... Takodje, izgleda da su one "stare" registracije prepaid brojeva sada uglavnom nevazece, a razlog ostaje nejasan. Ovo je potvrdilo nekoliko korisnika i na ovom, i na drugim forumima. Kad kazem "stare", mislim na period od 2000. do 2007. godine. Poredjenja radi, sredinom 2009. na sajtu MTS-a nije bilo ni reci o registraciji prepaid kartica, dok su korisnicima po filijalama govorili da to "nije moguce", "moguce je, ali sta ce vam to", i slicno (ima u arhivi foruma). Danas MTS daje besplatno po 50 din kredita mesecno u trajanju od pola godine svima koji se odluce da registruju svoj prepaid broj [link], ne zato sto su dobri Samaricani, vec izgleda zato sto su debelo zasr*li u proslosti.

@weasel
Jel mozes da izbrises "radashin"-ove postove na ovoj temi, doticni troluje i ne doprinosi raspravi.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno