Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

zdravo, rekoh da javim utiske sa optikom i wifi antenama za 5ghz
kupio sam TP-Link Archer T3U ac1300 usb adapter. U sobi gde mi je komp koji se nalazi 2,5-3m udaljen od rutera a zid je izmedju
maximum mogu da izvucem preko wifi 200mb/sek u downloadu
u decijim sobama na spratu maximum je u jednoj sobi 120mb a u drugoj 50mb
Govorim naravno o merenju 5ghz wifi mreze
Mts ruter je HG8245W5-6T i ne znam da li ima nesto da se podesi da bi mozda dobio bolji signal i jacinu. evo slika kako je trenutno podeseno u samom ruteru

1668177937857.png1668177973891.png
 
si kupio onaj Mini ili onaj High gain koji ima antenu ? da li koristis najnovije drajvere za taj chipset ?
na stranicama rutera jedino samo da probas neki drugi kanal na primer 48 ili 108 (mislim da ne mozes da stavis da je channel width forsiran na 80MHz, niti da je Mode forsiran na AC)
Iskljuci Band Steering ako ti naziv mreze nije isti za 2.4ghz i 5ghz (sto je bolje resenje)
 
si kupio onaj Mini ili onaj High gain koji ima antenu ? da li koristis najnovije drajvere za taj chipset ?
na stranicama rutera jedino samo da probas neki drugi kanal na primer 48 ili 108 (mislim da ne mozes da stavis da je channel width forsiran na 80MHz, niti da je Mode forsiran na AC)
Iskljuci Band Steering ako ti naziv mreze nije isti za 2.4ghz i 5ghz (sto je bolje resenje)
Kako se updateuju driveri?
 
u pitanju je onaj mini bez antena, kupio sam i 1kom sa antenom ali isti mi je rezultat, driveri su latest a i iskljucio sam Band Steering i isti je rezultat, sa promenom kanala dobio sam goru brzinu nego inace,razmisljam se da implementiram kabl ali ne buse mi se zidovi nikako :)
 
Onda jedino Powerline adapteri, mada ni sa njima neces izvuci punu brzinu.Ovi sa vecom brzinom nisu bas ni jeftini, tako da razmisli dobro.

 
skupi su, a nikako se ne dobija brzina koju stavljaju na marketinski materijal, ja mislim da bi ti av1000 sto si linkovao ustvari bili slicni ili gori nego ovih 200mbps sto on dobija (zavisi od kvaliteta i duzine el. zica u zidovima). tek bi oni papreno skupi AV2000 mogli da izvuku > 500mbps da bi imao full brzinu interneta.

mnogo bolje bi mu bilo da je kupio pravu AX210 pcie karticu sa 2 antene za kompjuter nego usb mini stick bez antene/sa jednom antenom.
kao na primer ove
https://www.ebay.com/itm/134133059925
ili busi zid/vuci kablove, najjeftinije/kvalitetnije resenje
 
Ne znam koju brzinu on ima, ali mislim da bi sa ovima od 1000 izvlacio vise nego sto je izvukao sa ovim usb adapterom. Slazem se da mu je najkvalitetnije i najjeftinije da stavi kabl i resi problem.
 
ja sam testirao:
AV200 izvlace oko 50-90
AV1000 oko 250
AV1200 oko 400
AV2000 oko 700 (ali brzo se ovo smanjuje kada ides dalje kroz vise kablova)
ukljucis vesh mashinu i ode brzina kod svih, kao i svaki drugi uredjaj koji se ubaci u neki utikac na istoj fazi (manje nego vesh mashina)
najvise mrze dimere za svetla (ne mora ni da bude ukljuceno svetlo, samo da postoji dimer na fazi), to im najvise brzinu smanjuje
 
Poslednja izmena:
nisam bro, usb 3.0
 
Pozdrav svima , Imam bas veliki problem ovih dana sa MTS optickim internetom i nihovim Nokia modemom , stalno mi puca lan veza sa kompom , neprodje ni dve - tri minute a da nepukne ,Zna li mozda neko kako podetiti modem da sve to bude malo stabilnije ?Trenutno pretrazujem postove u nadi da cu naci neko resnje ali s obziom da ih ima preko 200....
Pozdrav svima , Imam bas veliki problem ovih dana sa MTS optickim internetom i nihovim Nokia modemom , stalno mi puca lan veza sa kompom , neprodje ni dve - tri minute a da nepukne ,Zna li mozda neko kako podetiti modem da sve to bude malo stabilnije ?Trenutno pretrazujem postove u nadi da cu naci neko resnje ali s obziom da ih ima preko 200....
Zaboravio sam dodati da zaita mislim da je do modema ili do MTSa ,jer sam vec instalirao najnovije drajvere na mom kompjuteru i cak promenio i kabel
 
Poslednja izmena:
Meni se to skoro dešavalo. U pitanju bila žabica na kablu, ulaz u PC. Stalno se gubila veza, klinci drndaju nogama i rukama i verovatno je cviknuli.
Imaš signal sigurno? Wifi radi?
Probaj drugi port na modemu, proveri opet kabl... Idi redom i ako ne radi zovi tehničku i prijavi.
 
Iskoristicu priliku samo da se JAVNO zahvalim clanu @rajkosto na svemu ovome sto se trudi i pomaze.
DA POSTOJI MVP nagrada na ovom forumu, mislim da bi trebalo da glasamo da se dodeli NJEMU i plus da vicemo: MVP... MVP .... MVP:)
 
Meni se to skoro dešavalo. U pitanju bila žabica na kablu, ulaz u PC. Stalno se gubila veza, klinci drndaju nogama i rukama i verovatno je cviknuli.
Imaš signal sigurno? Wifi radi?
Probaj drugi port na modemu, proveri opet kabl... Idi redom i ako ne radi zovi tehničku i prijavi.
Svaka cast ,zaista je izgleda bio u pitanju kontakt ,i to kontakt na maticnoj ploci , samo sam malo ocistio alkoholom i izgleda da je proradilo , Hvala
 
kupio sam danas mercusys ac1300 ac12g wireless ruter, kada mu podesim wireless WDS i izaberem kanal 5gh sa huawei/telekom rutera
dobijem cisto ~500mb protoka preko kabla iz toga rutera u komp
ali imam problem sa nekim konfliktom i gubi mi se wifi i prekida na svim uredjajima koji su nakaceni na huawei wifi
ne znam kako da resim, ima li neko iskustva sa tim da mi pomogne, polomih se celu noc
kod mene sve radi uredno na kompu ali svi ostali uredjaji gube protok
 
Koliki vam je UL na 500/160?
Jer na maksimumu ili malo nize?
 
475 down, 151 up je speedtest.net max za mts 500/160.
Ako dobijas dosta manje nego to probaj neki drugi server na speedtest.net sajtu (meni orion daje najvise), telekom (a i SBB) server je nekad prebukiran.
gledaj u Windows Task Manager-u Performance tab, Ethernet grafik kliknes, dok radis speedtest i videces da to jeste 500/160mbps
(mts limitira total throughput, ne samo goodput kao sto speedtest.net pokazuje, SBB radi drugacije i daje ti malo vise throughput da bi speedtest.net pokazao blize 600/60)
13937636551.png
 
Poslednja izmena:
šifra nikad nije bila admin admin, da li možda misliš telekom telekom ? Probaj admin tzlkisonpk jer to je šifra pre nego što je tr069 server promeni na hwont
Za svaki slučaj da proverim, ti imaš mts logo u gornjem levom uglu web interfejsa rutera ?


Mogu i da stave tebe i tvog brata na 1:2 spliter, ili da zamene 1:32 spliter sa 1:64, signal nivo će pasti za 3db tako ali i dalje funkcionisati 100% osim ako vam signal već nije ispod -25 onda ne može se više deliti. Takodje verovatno nisu tebe otkačili random nego su videli da ima 2 kabla u istu kuću i mislili da je greška ?

U svakom slučaju ovo nije tvoj problem nego njihov i ja bi se uveliko bunio da se meni desilo, a ako se desi još jednom to je neprihvatljivo. Koji je razlog zašto ne deliš jednu konekciju, prevelika razdaljina između rutera ?

Kad je postavljen ruter i kad sam se ulogovao na 192.168.1.1 pisalo je da ukucam sifru koju zelim ja stavio admin, pa mi je login admin:admin
Evo slike kako izgleda interfejs
 

Prilozi

  • ss.jpg
    ss.jpg
    108.4 KB · Pregleda: 59
ne razumem, taj korisnik koji ima to ogranicenje da ne moze da menja DNS/WAN opcije treba da se zove telekom, admin ima sve opcije, kada te pita da promenis sifru, pita da promenis za telekom, a ti si ulogovan kao admin (tako da treba da imas sve opcije)

sta ti pise na stikeru ispod rutera ?
2022-11-14_10-52-18_xwyVcDBeR.jpg
 
475 down, 151 up je speedtest.net max za mts 500/160.
Ako dobijas dosta manje nego to probaj neki drugi server na speedtest.net sajtu (meni orion daje najvise), telekom (a i SBB) server je nekad prebukiran.
gledaj u Windows Task Manager-u Performance tab, Ethernet grafik kliknes, dok radis speedtest i videces da to jeste 500/160mbps
(mts limitira total throughput, ne samo goodput kao sto speedtest.net pokazuje, SBB radi drugacije i daje ti malo vise throughput da bi speedtest.net pokazao blize 600/60)
13937636551.png
Dobijam 150 pa rekoh da pitam da li nekom ide svih 160,bar povremeno.
 
Kad je postavljen ruter i kad sam se ulogovao na 192.168.1.1 pisalo je da ukucam sifru koju zelim ja stavio admin, pa mi je login admin:admin
na pocetku kada pita user pass zar nisi usao sa telekom:telekom ?
onda kada pita da menjas sifru u fast setting, to menjas za telekom nalog:
2022-11-14_11-12-23_xsU3rxuao.png

DNS nije moguce promeniti ako si ulogovan kao telekom:
2022-11-14_11-13-11_t1Fvpmsxl.png

ali ako se ulogujes kao admin, moguce je promeniti sve:
2022-11-14_11-14-20_HXAls02gF.png

sta ti pise na ovoj stranici za softversku i hardversku verziju, da nisu mozda stavili neki novi firmver koji nema vise telekom nalog (bio bi onda prvi)
2022-11-14_11-27-32_YPtAtdDI1.png

Dobijam 150 pa rekoh da pitam da li nekom ide svih 160,bar povremeno.
ako pise 151 na speedtest.net onda dobijas svih 160. nikada nece preci preko osim ako nije neka privremena mala greska u merenju (zasecne browser pa se zbuni koliko vremena proslo).
 
Poslednja izmena:
1668427579455.png
Mts brzina optike... Mada varira uvek i nije merodavno

Uspeo sam da povezem dva rutera da nemaju konflikte...bar za sada :)
 
na pocetku kada pita user pass zar nisi usao sa telekom:telekom ?
onda kada pita da menjas sifru u fast setting, to menjas za telekom nalog:
2022-11-14_11-12-23_xsU3rxuao.png

DNS nije moguce promeniti ako si ulogovan kao telekom:
2022-11-14_11-13-11_t1Fvpmsxl.png

ali ako se ulogujes kao admin, moguce je promeniti sve:
2022-11-14_11-14-20_HXAls02gF.png

sta ti pise na ovoj stranici za softversku i hardversku verziju, da nisu mozda stavili neki novi firmver koji nema vise telekom nalog (bio bi onda prvi)
2022-11-14_11-27-32_YPtAtdDI1.png


ako pise 151 na speedtest.net onda dobijas svih 160. nikada nece preci preko osim ako nije neka privremena mala greska u merenju (zasecne browser pa se zbuni koliko vremena proslo).

Evo slike u prilogu
 

Prilozi

  • ss1.jpg
    ss1.jpg
    97.7 KB · Pregleda: 48
  • ss2.jpg
    ss2.jpg
    96 KB · Pregleda: 63

Prilozi

  • Screenshot_2022-11-14-18-15-56-429-edit_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
    Screenshot_2022-11-14-18-15-56-429-edit_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
    77.3 KB · Pregleda: 39
Evo slike u prilogu
Nešto ovde nije kako treba, si probao factory reset ? Pa onda da udjes sa telekom/telekom prvi put i admin/tzlkisonpk ili admin/20HWont17. drugi put

Jer ne bi trebao da ti dozvoli da menjas šifru za admin, treba da kaže "to change admin password contact telecom provider". Tebi misli da je admin user account a ne superuser
 
Ne razumem onda sto kao pise da je UL 160 kada nije,vec 150.

mts ti daje 500mbps/160mbps throughput, speedtest.net prikazuje samo goodput, razlika je u SSL+TCP+IP+PPPoE headerima koje ne racuna: https://en.wikipedia.org/wiki/Goodput
Windows Task Manager Performance tab pokazuje Throughput na mreznim interfejsima, tu ces videti da tokom speedtesta koji pokazuje 151mbps upload, ustvari saljes 160mbps
 
Nešto ovde nije kako treba, si probao factory reset ? Pa onda da udjes sa telekom/telekom prvi put i admin/tzlkisonpk ili admin/20HWont17. drugi put

Jer ne bi trebao da ti dozvoli da menjas šifru za admin, treba da kaže "to change admin password contact telecom provider". Tebi misli da je admin user account a ne superuser
Radio sam factory reset, kada ga odradim opet na prvoj strani traži da setujem password ali za admin nalog a ne telekom.
Izgleda je admin kod mene user acc kao što si rekao.
 
Nazad
Vrh Dno