Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

To je greska. Ja u drugom stanu nemam optiku jer matori ludaci nisu dali da se busi. Ovo jednostavno mora ovako jedi o ovja veliki orman ne znam zasto nije bio dovoljan jedan u podrumu.
Optika je buducnost a i povecava cenu nekretnine.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
U mojoj zgradi to izgleda dosta bolje. Optički kabl je 100% zaštićen metalnim kanalicama i nigde ne viri.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
SBB je svoju instalaciju kroz zgradu provukao vrlo elegantno kroz spratne kutije. Provericemo sa njima šta oni nude. Ova rešenja su mi estetski neprihvatljiva

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Slikaću i ja sutra da se vide slike, da ne budu ove slike jedino merilo. Dosta je dobro urađeno, ne vidim što bi ikome smetalo estetski. Pogotovo kada se uzme u obzir koliko je to pucanje u nogu sebi odreći se ovakve ponude. Čak i da se kasnije odlučite na uvođenje, načekaćete se ko zna koliko.

Treba obratiti pažnju i na to da svaki podizvođač verovatno ima neki svoj "šmek" tj. način kako izvode i koliko kvalitetno. Garantujem da ako popričate sa njima i možda se dogovorite ispod žita za neku sitnu dodatnu kompenzaciju da će se prilagoditi vašim zahtevima i uraditi sve da bude "savršeno" i po vašoj volji. Naravno, ukoliko to ne odstupa od njihovih nekih osnovnih principa kojih se moraju držati zbog kontrole.

Ono što vi možete da uradite je da im "pripremite teren". Ako postoji određena infrastruktura gde se može sve provući da bude elegantnije a da ne ugrožava funkcionisanje optike, ne vidim zašto ne bi tuda sproveli.
 
I kod mene u zgradi su usli kroz saht ispred zgrade u podrun potom u ulazni hol gde je rack i odatle sve kanalicama i nista se ne vidi. Slikacu sutra.. inace dva tri dana instalacija u zgradi a potom dve nedelje dok ne dodje prvi instalater :) a imao sam vezu u telekomu ali ne rade to telekomovi instalateri vec mali privrednici kod mene kbv


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I kod mene u zgradi mts juce krenuo da razvlaci optiku, neki pod izvodjac im radi to pise na tabli ime firme, jako lepo rade metalne lepe male kanalice 2 opticka kabla u njima, pre par meseci znam da je telekom razvlacio opticke kablove po nbg viri iz sahtova ko ninja kornjace :D tek eto sad krenuli u zgradi da spajaju na to, doduse jos niko se nije pojavio od mts da nudi prikljucenje bilo kakvo al nece se nesto ovajditi imamo 3 opticka linka vec u zgradi... (orion sbb/beogrid telenor)
 
SBB je svoju instalaciju kroz zgradu provukao vrlo elegantno kroz spratne kutije. Provericemo sa njima šta oni nude. Ova rešenja su mi estetski neprihvatljiva

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
I u mojoj zgradi je SBB elegantno provlačio kablove ali je zato spolja prebacivao kablove sa krova na krov zgrade kao u nekoj selendri, mogu veš da sušim na njima. Telekom bar sve stavlja pod zemlju.
 
To sa krova na krov nije ni legalno pored toga što je ružno.
 
Разумном кориснику уопште није битно да ли сигнал добија бежично, са крова на кров, преко сателита, подземно, подводно или кроз воду. Битна му је брзина интернета, поузданост, понуда канала, квалитет слике и тона, техничка подршка и наравно цена претплате. То би требало да буде најбитније и држави ако је решена да функционише у интересу својих грађана. Док год ми је интернет брз и поуздан а ТВ понуда квалитетна, није ми битно куда пролазе каблови до моје зграде.
 
Poslednja izmena:
Разумном кориснику уопште није битно да ли сигнал добија бежично, са крова на кров, преко сателита, подземно, подводно или кроз воду. Битна му је брзина интернета, поузданост, понуда канала, квалитет слике и тона, техничка подршка и наравно цена претплате. То би требало да буде најбитније и држави ако је решена да функционише у интересу својих грађана. Док год ми је интернет брз и поуздан а ТВ понуда квалитетна, није ми битно куда пролазе каблови до моје зграде.

Ako tako razmisljas, onda baci djubre kroz prozor... neko ce ga pokupiti...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li je neko probao/uspeo da prebaci MTS opremu za optiku u bridge mode?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Evo obećanih slika. Ako se zanemari što je zgrada nesređena i da nema podruma, pa je morao glavni ormar ovako da se stavi i ovako uvedu kablovi, mislim da i nije loše odrađeno.
 
Poslednja izmena:
Dizajn velikih ormana je skroz retardiran i zbog toga kabl tj. crevo mora labdi u vazduhu

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Bio danas cova iz Telekoma (ili podizvodjaca, nisam pitao) da skicira kako da se izvodi uvodjenje. Potpisali smo vec saglasnost letos.
Dorcol. Najzad se nesto desava, mada mozda i ne pocne nista ove godine :d
 
Evo i na Banjici juce provlacili vertikalu...na spratnim kutijama stoji natpis Nexans a na velikoj podrumskoj Telefonkabl.
 
Samo kod mene koči upravnik, potpisali svi stanari nekom liku iz telekoma što je bio još u februaru, i sada mi 1x nedeljno dolaze na vrata i pitaju da li sam još uvek za optiku :D E pa više nisam jer danas uzeh sbb 300/15 na 2 godine akcija, pa će do tada valjda i telekom provući optiku. Taman kada mi istekne uo od 2 godine biće Novembar 2020te, i onda će se setiti da urade vertikalu :D
 
Разумном кориснику уопште није битно да ли сигнал добија бежично, са крова на кров, преко сателита, подземно, подводно или кроз воду. Битна му је брзина интернета, поузданост, понуда канала, квалитет слике и тона, техничка подршка и наравно цена претплате. То би требало да буде најбитније и држави ако је решена да функционише у интересу својих грађана. Док год ми је интернет брз и поуздан а ТВ понуда квалитетна, није ми битно куда пролазе каблови до моје зграде.

Naravno da je bitno jer kada je lose vreme ti kablovi sto vise od zgrade do zgrade lelujaju i internet bude nestabilan, dolazi do prekida itd. Petnaest godina ja mucim muku sa time, ajde razumem da je to kraktorocno resenje ali SBB je to tako ostavio i nikada im nije palo na pamet da isprave. E sada ce da vide kada pola kraja predje na Telekom, ima da se cesu oni njihovi govedji menadzeri gde im nestadose korisnici.

Ontopic: Dosli jutros, ceo dan radili. Nisam se muvao po podrumu niti zagledao ko je podizvodjac ali znam da poslednji put kada je komsija (univerzitetski profesor poznatiji po nadimkom Dzihad, u biti jedno govedo neopevano) sredjivao stan osecao sam se kao da sam zarobljen u onoj velikoj vibracionoj busilici sto se njome razbija asfalt, beton itd. Ljudi dosli, nisam ih video od tada, jedva da sam ih cuo (izgleda da imaju kvalitetniji alat). Sto rece kolega iznad, kao da sam u Svabiji. Instalacija ide kroz pozarne stepenice, ne pored grozote koju je svojevremeno ostavio SBB po hodnicima.
 
Poslednja izmena:
Pustena optika.
Prva ekupa cca 45min iskoristili smo ulaz preko creva za fiksni telefon pa nije bilo busenje zida. Do mog ormana sa opremom sve glatko proslo. Splajsovanje jos nekih cca 1h i sve vozi.

Nije mi jos dostupan ceo paket kanala, navidno bi trebalo d aga kupim i naplatice mi se 1din, da li neko zna nesto o ovome?
c5ea0b80b1a243a255c447dad4a1c4b3.jpg
5deb6e0713b10dd3f04006d6ada02a82.jpg
18a7b0c7022466c0588d0f1c39a3433e.jpg
e17a71e79b3fce4c9938c33b092d2f6b.jpg
286647e451fe2fa59dd4e35ac7190f4a.jpg
c9756fcce9862fc50dd56b95dde58b8b.jpg
93d0dd4f18d439c13abaa5f2a5758762.jpg


Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
@jjoksa
cestitke za uvedenu optiku :party:
Kako su provukli kabel kroz crevo za fiksni? Prvo su uvukli sajlu pa povukli kabel ili je kratka distanca izmedju dve kutije pa su samo "nagurali"?
Izgleda da ovaj kabel sto stavljaju lepo trpi savijanje u tankim kanalicama i to pod uglom od 90 stepeni (na slici strelicama oznaceno).
Ako bi mogao jedan closeup ovog detalja sto sam oznacio crvenim kvadratom (deo gde prelazi iz kanalice u kutiju).
detalji.png
 
Što je lep ZOK. :d Sigurno si uzeo Box tj i IPTV čim "ide" net na 250 Mbps a ne da "fali"?
 
@jjoksa
cestitke za uvedenu optiku :party:
Kako su provukli kabel kroz crevo za fiksni? Prvo su uvukli sajlu pa povukli kabel ili je kratka distanca izmedju dve kutije pa su samo "nagurali"?
Izgleda da ovaj kabel sto stavljaju lepo trpi savijanje u tankim kanalicama i to pod uglom od 90 stepeni (na slici strelicama oznaceno).
Ako bi mogao jedan closeup ovog detalja sto sam oznacio crvenim kvadratom (deo gde prelazi iz kanalice u kutiju).
Pogledajte prilog 260719
Sad idem d aim otmem 2 stb i switch sto mi sleduje
22716ce36b328307098075e2d814beec.jpg
bf6d79d089df0b34366857206e471d99.jpg
b5fae1c2543b431fb381da0e16e58f67.jpg
8b027520eef694df67f8b0d465c5d23c.jpg



Distanca kutija u zgradi do stana je 4m. Imaju ekstra sajlu za ovo protrcala je ko nista. Kazu da lakse nisu nigde prosli.
Ostaje da zapusim rupu imam neki silikonski lepak iz Grcke pa sam ja preuzeo da resim da ne mazu oni gips.
Kroz kanalicu ide silikonsko crevo.

Inace rekli su mi da su pustili juce korisnika oome fiksni radi, net radi a tv secka da ne moze da se gleda i jos nisu useli da otklone problem.

Pustaju 4-5 korisnika dnevno. Radi lokalna firma bukvalno registrovana za ovu namenu ali bas su uigrani i brzo ide. Ja majstore uvek castim ekstra kafon, sok, slatko sve po zelji da bolje odrade posao.
 
Poslednja izmena:
Lepo odradjeno...
Bolje od ovoga bi samo bilo da su izvlacili telefonski kabel i umesto njega skroz provukli fiber kroz crevo u zidu.
Ali na puno mesta to ne bi bilo izvodljivo.
Kroz 200 godina kad sve sadasnje zgrade/kuce budu zamenjene novim bice valjda bolje kablirano :d
 
Cekamo kamere u zgradi koje ce biti preko clouda pa mogu da pocuam komplet bakar i koaksijalnu mrezu jer nece imati vise funkciju, dobro dosli u 21 vek

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Pustena optika.
Prva ekupa cca 45min iskoristili smo ulaz preko creva za fiksni telefon pa nije bilo busenje zida. Do mog ormana sa opremom sve glatko proslo. Splajsovanje jos nekih cca 1h i sve vozi.

...

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

E ja sam očekivao da ovako izleda uvođenje optike kod mene, ali "majstori" su tvrdili da to "ne može".
Kod mene još stoji ogromna rupa u zidu, koju još nisu zakrpili, oštetili mi strujni kabel, a i još ni nemam optički internet.
Rado bih pozvao tu ekipu koja je tebi radila optiku, da dođu kod mene u Novi Sad, da mi uvedu optiku u stan.
 
Mladi momci. Firma nedavno otvorena i podizvodjaci su za glavnog podizvodjaca. Pitaju gde zelite da busimo, ja reko a d aprobamo kroz instalciju za telefon ili kablovsku, kazu moze provlacimo sajlu ako prodje idemo.
Rekli su mi da neki rade tako bahato da ne zavrsavaju posao do kraja...
Majstor "splajser" je slikao ugovor zajedno sa meracem signala i poslao na viber negde sliku i za 3min proradio net

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Sve se može kad se hoće, lepo odrađeno za pohvalu.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Rado bih pozvao tu ekipu koja je tebi radila optiku, da dođu kod mene u Novi Sad, da mi uvedu optiku u stan.

Kod nas su ušli u zgradu još krajem jula meseca ove godine i stoji sve onako, razvučeno i spremno za puštanje...samo niko ne dolazi niti zove...
Par puta sam zvao MTS i pitao ih kada će konačno optika, svaki put ista priča. Nije na vašoj adresi sve spremno i da ću biti obavešten kada to bude...
Srećom pa mi se ne žuri dobar mi i ovaj vdsl...

@jjoksa

Jel uvek ovako (po meni) veliki ping na optici? Pazi ja na vdsl imam nekada i 6ms prema Vip Bg. ili Telenor Bg. iz NS a...
opet kontam na optici bi trebalo biti makar 2-3 ms max. ili čak i manje od tebe prema Bg.??
 
E ja sam očekivao da ovako izleda uvođenje optike kod mene, ali "majstori" su tvrdili da to "ne može".
Kod mene još stoji ogromna rupa u zidu, koju još nisu zakrpili, oštetili mi strujni kabel, a i još ni nemam optički internet.
Rado bih pozvao tu ekipu koja je tebi radila optiku, da dođu kod mene u Novi Sad, da mi uvedu optiku u stan.

Sve se može kad se hoće, za pohvalu.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
On je u stanu sam sve razvuko zato izgleda lepo odrađeno, pošto su pristali da prođu kroz postojeće creva za fiksni telefon nisu mogli mnogo štete da naprave ko kod tebe ostalo su ko i drugim manje više isto odradili.
 
Nazad
Vrh Dno