Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Do sada najnizi ping koji sam dobio je 5ms ka mts bgd ili mts nis. Do ostalih je uglavnom 6ms. Kada su radili splajsovanje uredjaj meri verovatno shum ili slicno i rekli su da je na nuli i da bolje od toga ne moze.
Ruter mi daje max 48mbit preko wifi bilo mobilni ili laptop z avise morace neki na 5ghz Sto se tice rutera svidja mi se za sada opcija da ugasi wifi u zadatom vremenskom periodu.


Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Siguran sam da je ping veći zbog rutiranja unutar Telekom mreže. Sa vlaknom je sve OK.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Mladi momci. Firma nedavno otvorena i podizvodjaci su za glavnog podizvodjaca. Pitaju gde zelite da busimo, ja reko a d aprobamo kroz instalciju za telefon ili kablovsku, kazu moze provlacimo sajlu ako prodje idemo.
Rekli su mi da neki rade tako bahato da ne zavrsavaju posao do kraja...
Majstor "splajser" je slikao ugovor zajedno sa meracem signala i poslao na viber negde sliku i za 3min proradio net

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Svaka cast momcima, rade bas kako sam ja i zamislio da bi sve ovo trebalo da ide.
Pogotovo deo sa viberom, to im dodje kao dokaz odradjenog posla i zahtev da se korisniku pusti net.
A pusten net posle par minuta samo pokazuje da sve moze kada se radi kako treba, bez odugovlacenja i raznih izgovora.
Koliko je meni poznato meri se shum koji nastaje kod spajanja optike, ako je 0 onda je spoj odradjen "savrseno".
Kao sto kaze Qiza, veci ping je do njihovog internog rutiranja, ako se dobro secam bilo je na drugoj temi da su radili nesto kod njih i da je svima skocio ping za par ms.
 
Dok su momci pili kafu pitam ih zasto mts kaze korisniku da obicno ne proradi sve iz prve i da pustanje u rad traje dugo i da budem strpljiv.
Odgovor: u poslovnica a nemaju pojma kako se stvari odvijaju. Mi povezemo sve, javimo da je sve povezano (valjda preko aplikacije na telefonu) a onda se desavalo da cekaju po 2-3h da neko u Bgd vidi da je pusteno a za to vreme sede kod korisnika i cekaju.
Kada su izneli primedbu valjda je mts nasao nekog lika koji to bas brzo obradjuje i sada sve tece glatko.
Zakljucak: sve se moze kada imas vredne ljude a ne partijske lezilebovice

Meni su ostali duzni 2 STB i jedan switch. Arogantno me je juce klinka otkacila za stb, tek kada stignr ugovor nazad i zavede se mogu da dodjem (pozdravljam procedur aje procedura) ali je pogled bio tipa sta oces sad pustena ti optika.
Posto sam zadovoljan kako radi cekam ih nedelju dana pa idem opet (a prolazim pored njih barem 4 puta dnevno). Ako ne daju sve sto mi sleduje saljem mail za Bgd i siguran sam da mi salju sve na post express i imace sve sto treba isti dan.

Off: moj matori ode za tablet, oni mu kazu neeeema to ne znamo gde ima... On pozove korisnicki centar, decko ga je nasao iz naravno gde ima i sutra mu je stigao na postu. Znaci moze.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zemun

7814929369.png
 
Alex303, koji deo Zemuna?
 
Jel postoje paketi samo net , posto su nabam u zgradi samo nudili u okviru box 3....
 
Jel postoje paketi samo net , posto su nabam u zgradi samo nudili u okviru box 3....
Na sajtu imas sve opcije pa biraj. Lose su opcije, ne mastoviti su kod kreiranja paketa ali za sad optika sljaka ko sat.
 
Jel ima neko iz manjih gradova da je saznao nešto što se tiče optike. S obzirom da ide zima, neki ozbiljniji radovi u manjim mestima će verovatno krenuti na proleće..

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk
 
Da li zahtevaju postojanje aktivne parice za fiksni telefon da bih mogao da uvedem optiku u stan(vec je mts optika u zgradi)? Posto smo fiksni telefon odjavili pre nekoliko godina, zbog nekoriscenja. A zelim da uzmem samo internet paket, ostalo me ne zanima.
Izvinjavam se ako je vec odgovoreno, nisam pronasao :)
 
Da li zahtevaju postojanje aktivne parice za fiksni telefon da bih mogao da uvedem optiku u stan(vec je mts optika u zgradi)? Posto smo fiksni telefon odjavili pre nekoliko godina, zbog nekoriscenja. A zelim da uzmem samo internet paket, ostalo me ne zanima.
Izvinjavam se ako je vec odgovoreno, nisam pronasao :)

Ne zahtevaju, ali je fiksni obavezan uz bilo koji optika paket, dakle ili box2, ili fiksni plus bilo koji net ili net optika paket.
 
Obavezan je da se plati i tako svaki mesec da se placa, mozes cak i da dobijes prikljucak preko optike ali nisi obavezan da koristis, samo si u obavezi platiti nesto sto ti ne treba, sto ne bi da koristis i sto nicim nije potrebno za sam net i njegovo uvodjenje i koristenje...
Kako je sloboda lepa, jelde?
 
Kod nas u Republici Srpskoj nije potreban fiksni.
Ima promo period za optiku 100/50 za 15 Eura, ali optiku imaju samo neka naselja u većim gradovima.
 
Jedno interesantno zapazanje.
Skinuo sma glavni ruter iza ONT koji je bio.
Mreza je bila na 10.0.0.0/24
Hteo sma da ONT prebaci na 10.0.0.1 i to prolazi ali DNS koji dodeljuje ruter ostaje 192.168.1.1 doo adrese deli dobro.
Sve ovo ruter radi bez restarta.
Vezai nije pukla vec 8-9 dana pa nisam hteo da ga restartujem da vidim do kad ce da radi bez prekida



Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Ne zahtevaju, ali je fiksni obavezan uz bilo koji optika paket, dakle ili box2, ili fiksni plus bilo koji net ili net optika paket.

Hvala na odgovoru.
Moracu da razmislim sta mi je onda bolja opcija, dal MTS ili SBB, posto ne moze samo opticki internet da se uvede..
 
Da li je neko prikljucen na optiku na Zvezdari, Medak 3? Interesuje me kakvi su utisci..
 
Da li neko ima informaciju za optiku na Vozdovcu oko vozdovacke crkve? Saglasnost data pre par meseci - rekli radovi u novembru u zgradi, novembar prosao.
 
Stiglo! Mirijevo 4
7858277403.png

Box 3 paket bez moba. 6 meseci za dinar 3600.
 
Mnigo veliki ping. Jel si gledao kada su merili signal.
Pretezno je 6ms

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Jok. Premda manji je kad gadjam u lokalu, Radijus Vektor .

7858311043.png
 
Poslednja izmena:
Aj gadjaj nis, arandjelovac i slicno preko 100km cisto da uporedim.
Ja ne mogu nista iz Jagodine ispod 6ms ka bgd i nis.


Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Evo MTS Nis

7858380581.png
 
Prošla optika kroz soliter! :smash:
Kanarevo brdo je u pitanju. Uskoro uzimam paket.
 
Jel se može povećavati upload brzina po želji ? Ako može, koliko se doplaćuje ? Hteo bih 150/50 da imam
 
I mi bi smo hteli, samo nece to micu u TS, odvec im je komplikovano ...

Nego Vuče što ti je DL samo 95Mbps ?
Junacki uštrojili paket 5%, sta je 5% na optici i na 100Mbpas maximalnog...
 
Vrh Dno