Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Ćerkina porodica od nedavna koristi MTS optiku. Srećnim sticajem okolnosti, ruter se nalazi iza televizora (Samsung smart TV series 7). Povezao sam TV sa ruterom UTP kablom, ali TV ne vidi internet konekciju. Koji se konekcije podešavaju i sa kojim parametrima, kako bi TV koristio žično povezivanje?
 
LAN 4 je još za internet konekciju........2 i 3 su za IRIS TV........u koji ste LAN priključili kabl?
 
Ko je najbrži za dolazak u Bg-u za optiku od MTS, yunet, yettel..Orion izgleda nemam u zgradi, treba mi za neku konferenciju za 4 dana, cene su svuda slične, pa mi treba ko je najbrži.
 
nema pravila ko je brz ali ako bismo išli logikom ko ima najviše korisnika da ujedno taj ima i najveću gužvu - pa shodno tome prvi je telekom pa jetel pa junet sa najmanje korisnika, pogotovo što su od skoro krenuli sa ponudom solo optičkog interneta bez ugovorne obaveze ( priključak samo € 30 )

Probaj prvo sa junetom varijantu bez ugovorne obaveze najmanji paket 200/100 sa besplatnom statičkom IP adresom
 
Imam mts box 3 paket internet 400/200, max hd sa iris tv, i fiksni. Da li u paketu ide i iris go ili se zasebno plaća? Na moj mts piše iris GO deaktiviran.
 
Jel ima neko problem sa ruterom huawei tj sa 4 antenice?
Mnogo slabo baca wifi kroz dva zida jedva hvata
Dok u stranu imam nokiu ruter optika kroz 3 zida bolje hvata?
 
Da li je u prvom slučaju 2.4 ili 5GHz?
Da li je u drugom slučaju 2.4 ili 5GHz?
 
Pitao te da li opcija gde ti je lošiji signal da li si nakačen na Wi-Fi mrežu na 2.4GHz ili na 5GHz.

Kada si konektovan na Wi-Fi mrežu 5GHz signal je slabijeg dometa.
 
Kada imaš prepreke u vidu 2-3 zida Wi-Fi signal mreže od 5GHz je prilično manjeg dometa u odnosu na 2.4GHz mrežu.
 
Poslednja izmena:
Wifi nije svemoćan, izuzetno je bitna i vrsta zida.

Nije isto da li je zid armirana betonska ploča, ozidan siporeks ili gipsani zid.
 
Kako "poterati" MTS da dovede optiku u moju ulicu?
Najblizi cvor je u ulici koja se nastavlja na moju. Vodovi su na banderama, tako da razvlacenje kablova ne zahteva kopanje. Cak mislim da je kabl doveden u ormaric na pocetku moje ulice ali nisam siguran da je povezan...
Ja sam slao upit MTSu za uvodjenje optike i kazu da u mojoj ulici nema tehnickih mogucnosti.
 
Kako "poterati" MTS da dovede optiku u moju ulicu?
Najblizi cvor je u ulici koja se nastavlja na moju. Vodovi su na banderama, tako da razvlacenje kablova ne zahteva kopanje. Cak mislim da je kabl doveden u ormaric na pocetku moje ulice ali nisam siguran da je povezan...
Ja sam slao upit MTSu za uvodjenje optike i kazu da u mojoj ulici nema tehnickih mogucnosti.
Bio sam u istoj situaciji i na kraju se ispostavilo da su planirali za moju ulicu da postave supernova optiku. A kao gde prolazi jedan, drugi neće proći i obrnuto.
 
Kod mene vec postoji Supernova ali koaksijalna infrastruktura. To sam u decembru uveo.
Koaks infrastruktura je bivsa PostaNet, tako da koaksa ima svugde.
Mada kako sam nacuo, MTS planira da sav internet i televiziju prebaci na Supernovu a da se MTS bavi samo telefonijom.
 
Kod mene vec postoji Supernova ali koaksijalna infrastruktura. To sam u decembru uveo.
Koaks infrastruktura je bivsa PostaNet, tako da koaksa ima svugde.
Mada kako sam nacuo, MTS planira da sav internet i televiziju prebaci na Supernovu a da se MTS bavi samo telefonijom.
Isto je bilo i kod mene, ptt koaks. Preuzela ga supernova i razvukla optiku svuda. A za ovo drugo, ja sam pročitao u onom intervjuu da Telekom planira kasnije da spoji supernovu i mts u samo mts. Ipak im je mts bitniji brend od supernove.
 
A za ovo drugo, ja sam pročitao u onom intervjuu da Telekom planira kasnije da spoji supernovu i mts u samo mts. Ipak im je mts bitniji brend od supernove.
Slabo si ti razumeo intervju koji si čitao, ako misliš na TS portal intervju. Tu je MTS debeljko izneo jasno svoj stvar da objedinjenja na nivou IP mreže neće biti bar još 5 godina i izneo svoje viđenje Supernova brenda kao nešto što korisnici vezuju za coax tehnologiju bla bla a MTS brend je nešto drugo bla bla bla.
Njima je bitno da pare ležu na isti račun a za korisnike i kvalitet usluge nekom su majka a nekom maćeha i baš ih briga.
 
Slabo si ti razumeo intervju koji si čitao, ako misliš na TS portal intervju. Tu je MTS debeljko izneo jasno svoj stvar da objedinjenja na nivou IP mreže neće biti bar još 5 godina i izneo svoje viđenje Supernova brenda kao nešto što korisnici vezuju za coax tehnologiju bla bla a MTS brend je nešto drugo bla bla bla.
Njima je bitno da pare ležu na isti račun a za korisnike i kvalitet usluge nekom su majka a nekom maćeha i baš ih briga.
Mislimо da je najbоlje zadržati оva dva brenda, Supernоvu i MTS, jоš nekо vreme. Planiramо u nekоm trenutku da ih spоjimо, ali tržišnо gledanо, vidimо da ljudi lakše razumeju razliku оvakо. Evo baš ovde kaže da planira da ih spoji, nema šta da se ne razume. A drugi deo rečenice sam pročitao ovde na forumu od nekoga (možda čak i od tebe, ne sećam se, znam samo da je neko od vas aktivnih na forumu).
 
"u nekom trenutku" može da bude i za 15 godina ;) Koliko je već prošlo godinaa od rođenja "Supernove"? 5? Pa od toga i "najavljenog" objedinjena u pravom smislu isto X od tih 5.
Ne ide to baš tako brzo naročito ako i "gazda" ima određen stav ka tom pitanju kako treba ili ne treba da izgleda komercijalna ponuda.
 
Zdravo svima, malopre sam razgovarao sa mts centrom u vezi dostpupnosti optike za moju lokaciju (nema optike) pa su mi rekli da se obratim putem [email protected] sa podacima da sam zainteresovan te bi oni razmatrali isplativost i plan sprovodjena opreme kroz taj deo ulice. Optika postoji u sporednoj ulici koja je udaljena 200m. Kakva su vasa iskustva i da li da saljem taj zahtev ili ne? Hvala!
 
Da, pošalji, ali napiši da si zainteresovan za neki malo skuplji paket, nemoj najniži...

Piši za bar Box3 od 400/200+TV+fiksni.
 
Da li me taj zahtev posle obavezuje da postanem korisnik ili ne?
 
Fora je da moras da uradis posao umesto njih, navataj par komsija prijavite se da ste zainteresovani, sto vas bude bilo vise to bolje. Nece sigurno postavljati bandere za 1-2 korisnika. Dok ne potpises nista nisi u obavezi da prihvatis.
 
Mene lažu za optiku već jedno 6 godina. Živim u Borči, Centar III, SBB je provukao optiku, ima sigurno 3-4 godine, a ovi iz Telekoma lažu li lažu. Kao, trebali su da razvlače baš kad je počela korona, pa ih je ona omela, a od korone prošlo iha-ha, i dalje obećavaju da će biti, da stalno šire infrastrukturu, ali NE ZNAJU KAD. Je l' oni uopšte imaju optiku bilo gde u Borči? Ne verujem, ali čisto da pitam.
 
Ako ima EPS bandera, hoce da ih iskoriste, tesko ce da se cimaju da naprave za jednog korisnika na najnizem paketu.

Predlog je da ti i jos neki komsija (sto vise njih to bolje) posaljete upit.

Dal te obavezuje ili ne, pa valjda hoces mts optiku, sto bi im slao zahtev da neces?

Pitaj, pregovaraj pa vidi. Postavljanje nove betonske bandere (ukljucuje i cenu bandere i montazu) je reda velicine 100eur, sad dal se njima isplati, videce, ako bandere vec postoje, lakse je. Zato bi ja pisao da zelim neki malo skuplji paket - vece su sanse da se iscimaju.
 
ja jos uvek nemam optiku u zgradi u centru samo sa SBB. Upravnik se glupira iz ko zna kog razloga (verovatno besplatan SBB) a i neki stanari. A nisu ni svi penzioneri. Neki stanovi su prazni. Ne znam kako da nadjem vlasnike.
Kad bih nekako nasao motivisanog akvizitera iz MTS, mozda.
A dosta susednih zgrada ima
 
Nazad
Vrh Dno