Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Ja sam uspeo da uparim Magic remote sa q11. Prošlogodišnji model TV-a um7500.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pošto daju uz pakete jače od crvenog 2 dodatna STB uređaja, i treći bi bio osnovni, ne znam kako u tom slučaju povezuju te uređaje sa ruterom. Dakle ako ti oni nakače 3 tv ti na četvrti port staviš switch za net.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka

Ja imam na 4 tv povezu je se svicom koji oni donesu moze max na 5 tv
 
Probaj ovako, ideš na one tri tačke ispod devetke na daljinskom, podešavanje univerzalnog daljinskog, TV dekoder, odaberi izlaz, dalje, dalje, Telekom Srbija, dalje, izabereš da bude glavni dekoder i gotovo. Sad probao, radi.

Takođe sve tri opcije u podešavanje, pa veza su mi uključene.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Moze li stb q11 da se iskoristi za bilo sta, osim da ga otvorim i odlemim delove koji mi mozda nekad zatrebaju? Secam se da se ovde vodila diskusija da li je moguce flash-ovati uredjaj. Monter je ostavio viska uredjaj i rekao da ga bacim, jer su ga valjda brick-ovali ili sta vec. Kad se poveze, upali se normalno mts softver, ali ne moze da prodje login, mada mi to nije ni bitno.
 
ne može, ne služi ničemu
 
narode pitanje nekom ko je iz blokova i ko moze da kaze kako radi optički net na boxu
presao bih do kraja iduce nedelje sa super....ra na box4
i razvode li svuda kablove - lan u sobama gde ih koristite
Hvala
 
Iz blokova, odlično radi optika, razvlače kablove koliko kod da treba. Isto pitanje, samo za Supernovu, prebacio bih se ovih dana (nemam njihovu optiku u zgradi)?

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk
 
@spinks
Ajde procitaj poslednje 2-3 strane i SVE ti je tu receno.
 
Moze li stb q11 da se iskoristi za bilo sta, osim da ga otvorim i odlemim delove koji mi mozda nekad zatrebaju? Secam se da se ovde vodila diskusija da li je moguce flash-ovati uredjaj. Monter je ostavio viska uredjaj i rekao da ga bacim, jer su ga valjda brick-ovali ili sta vec. Kad se poveze, upali se normalno mts softver, ali ne moze da prodje login, mada mi to nije ni bitno.

Probaj ovo, pa nam javi.... [flesovanje androidom]

http://bottlestonightapp.com/content-firmware/huawei-stb-q11-firmware
 
Bane, nisam odavno gledao minimum specs za android, ali mislim da cak i za 4.0 i starije verzije je potrebno barem 1GB flash memorije, znaci nema nikakve sanse instalirati android na 256MB flash. Mozda je moguce iskoristiti usb/sdcard kao storage ali jos nisam uspeo tako nesto. Taj link je jednostavno clickbait, probabao sam da vidim sta ce da DL ali naravno nista, samo uradi redirect na pocetak....


Dobio sam dosta info lemljenjem header-a na serial port, ali jos uvek nisam uspeo izvuci mts fw ili staviti neki drugi, work in progress. Ako neko zeli da se igra, mislim da ne treba da napominjem da ne koriste Q11 koji su dobili na koriscenje, mislim da prema ugovoru Q11 je 65eur...
 
Poslednja izmena:
Bane, nisam odavno gledao minimum specs za android, ali mislim da cak i za 4.0 i starije verzije je potrebno barem 1GB flash memorije, znaci nema nikakve sanse instalirati android na 256MB flash. Mozda je moguce iskoristiti usb/sdcard kao storage ali jos nisam uspeo tako nesto. Taj link je jednostavno clickbait, probabao sam da vidim sta ce da DL ali naravno nista, samo uradi redirect na pocetak....


Dobio sam dosta info lemljenjem header-a na serial port, ali jos uvek nisam uspeo izvuci mts fw ili staviti neki drugi, work in progress. Ako neko zeli da se igra, mislim da ne treba da napominjem da ne koriste Q11 koji su dobili na koriscenje, mislim da prema ugovoru Q11 je 65eur...
U jedan drugi njihov njihov uređaj koji je hardverski jači i koji već ima android dečko je uspeo da instalira dodatne aplikacije. Uspeo je da udje u root menu uređaja preko HDMI-CEC funkcije ali izgleda da se tu potrefila neka kompatibilnost jer neće da radi na svakom TVu.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Ističe mi ugovor za desetak dana, zanima me ako bih raskinuo BOX 4 (optika) a ćale se nekoliko dana kasnije prijavi za BOX 2 (fiksna + net) na istoj adresi, da li dobio 12 meseci po dinar? Već je mts postpaid korisnik, ali biznis tarifa, mada kapiram da to nema veze...

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk
 
Ističe mi ugovor za desetak dana, zanima me ako bih raskinuo BOX 4 (optika) a ćale se nekoliko dana kasnije prijavi za BOX 2 (fiksna + net) na istoj adresi, da li dobio 12 meseci po dinar? Već je mts postpaid korisnik, ali biznis tarifa, mada kapiram da to nema veze...

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Evo ovako. Najbolje bi ti bilo da okrenes 064733 - mts benefiti i kazes sta zelis i izacice ti u susret. Ja sam bio na box 4 (bakar) i presao sam na optiku i dali su mi 12 meseci iako je to promo samo za nove korisnike. Izasli su mi u susret, na dan isteka ugovora ja sam raskacio opremu i vratio u kor servis i istog dana podneo zahtev za optiku (prethodno dogovoreno sa sluzbenicima mts benefita sa ovog broja). Za par dana dosli i ugradili optiku i stb uredjaje. Rekli su mi da za svaki slucaj povedem nekoga iz porodice sa sobom ako sistem ne bude hteo da me prihvati ponovo, ovaj put kao novog korisnika, mada je sve bilo ok. U poslovnici su mi rekli da ce oni protokolisati taj zahtev cim im sistem dozvoli i to su uradili istog dana. Vazno je da iz benefita puste imejl u njihov sistem da je to dogovoreno i onda svaka poslovnica gde odes da to sprovedes, vidi tu informaciju.

Ovo je moje iskustvo od pre mesec dana


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Probaj ovako, ideš na one tri tačke ispod devetke na daljinskom, podešavanje univerzalnog daljinskog, TV dekoder, odaberi izlaz, dalje, dalje, Telekom Srbija, dalje, izabereš da bude glavni dekoder i gotovo. Sad probao, radi.

Takođe sve tri opcije u podešavanje, pa veza su mi uključene.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Probao sam na sve moguće načine i ne uspevam da dođem do podešavanja univerzalnog daljinskog. Kod mene je godinu dana starija serija (sk8500), pa samim tim i model Magic Remote-a je stariji jednu godinu (LG AN-MR18BA). Po svim specifikacijama i uputstvima i on bi trebao imati Universal Remote opciju, ali bar u slučaju kad povezujem MTS STB (Q11) ne postoji opcija (nisam probao druge uređaje koji imaju IR kontrolu).

Menjao sam i državu u podešavanjima TV-a, ali ni to nije pomoglo da se dokopam opcije za univerzalni daljinski.
 
Evo ovako. Najbolje bi ti bilo da okrenes 064733 - mts benefiti i kazes sta zelis i izacice ti u susret. Ja sam bio na box 4 (bakar) i presao sam na optiku i dali su mi 12 meseci iako je to promo samo za nove korisnike. Izasli su mi u susret, na dan isteka ugovora ja sam raskacio opremu i vratio u kor servis i istog dana podneo zahtev za optiku (prethodno dogovoreno sa sluzbenicima mts benefita sa ovog broja). Za par dana dosli i ugradili optiku i stb uredjaje. Rekli su mi da za svaki slucaj povedem nekoga iz porodice sa sobom ako sistem ne bude hteo da me prihvati ponovo, ovaj put kao novog korisnika, mada je sve bilo ok. U poslovnici su mi rekli da ce oni protokolisati taj zahtev cim im sistem dozvoli i to su uradili istog dana. Vazno je da iz benefita puste imejl u njihov sistem da je to dogovoreno i onda svaka poslovnica gde odes da to sprovedes, vidi tu informaciju.

Ovo je moje iskustvo od pre mesec dana


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zvali me malo pre, za Box4 plavi dobio bih 4 meseca za dinar, za Box4 crveni 3 meseca, za Box2 sa 200 netom mesec dana za 1 din.

Slabo, podneo sam zahtev za raskid ugovora. Samo me zanima da li bi se moj ćale vodio kao nov korisnik u slučaju da sklopi ugovor (bilo Box2 ili Box4), tj. da li bi mogao da dobije 12 meseci za dinar [emoji848]

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk
 
Probao sam na sve moguće načine i ne uspevam da dođem do podešavanja univerzalnog daljinskog. Kod mene je godinu dana starija serija (sk8500), pa samim tim i model Magic Remote-a je stariji jednu godinu (LG AN-MR18BA). Po svim specifikacijama i uputstvima i on bi trebao imati Universal Remote opciju, ali bar u slučaju kad povezujem MTS STB (Q11) ne postoji opcija (nisam probao druge uređaje koji imaju IR kontrolu).

Menjao sam i državu u podešavanjima TV-a, ali ni to nije pomoglo da se dokopam opcije za univerzalni daljinski.
A kada ideš na podešavanja, veza, pa konektor uređaja koje opcije imaš?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Zvali me malo pre, za Box4 plavi dobio bih 4 meseca za dinar, za Box4 crveni 3 meseca, za Box2 sa 200 netom mesec dana za 1 din.

Slabo, podneo sam zahtev za raskid ugovora. Samo me zanima da li bi se moj ćale vodio kao nov korisnik u slučaju da sklopi ugovor (bilo Box2 ili Box4), tj. da li bi mogao da dobije 12 meseci za dinar [emoji848]

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Znam za to sto su ti nudili, ALI ti kada odjavis sve nakon isteka ugovora koji imas (mora da istekne ugovor ne moze ranije) i prijavis se ponovo, uz podrsku odeljenja za benefite (zamolis kao dugotrajni korisnik i sl...koji ne vi da menja operatera i blah blah) dobices 12m po dinar. Sto se tice tvog oca, ako je vec registrovan kao vlasnik box paketa mozda pokusaju da ga rese sa tim malim benefitom 4 ili 4mes, ali uz insistiranje mislim da mozes dobiti. Pricam ti moje iskustvo, mnogo zavisi od tvog licnog stava u komunikaciji sa njima i od sluzbenika iz benefita sa kojim razgovaras. Ono sto jeste sigurno, da ako prebacis broj na nekoga ko nije do sad registrovan kao vlasnik boxa (koliko sam razumeo tvoj otac vec ima neki box na svoje ime), npr dete, supruga, brat, mozes prebaciti broj na ime te osobe (par minuta u poslovnici ti treba za to) i ta osoba najlaganije podnosi novi zahtev i uzima 12m po dinar. Inace to kruzenje vlasnistva u okviru porodice je siguran modus za ostvarivanje benefita.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Baš čudno, jedino da ga vratiš na fabrička podešavanja ako već nisi probao pa ispočetka. Stvarno neobjašnjivo zašto neće da se upari.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pitah na irisTV temi, a možda je trebalo ovde: da li u okviru box paketa sa Net10 rade HD kanali?
 
Minimalni paket koji sada daju je net20, što znači da bi trebalo da ti nezvanično povećaju protok preko parice da bi imao stabilnih 10Mbs net + hd kanale koji dodatno vuku nekih 5-6Mbs kako se već ovde pričalo. Nego, jel koristiš i njihovu televiziju?
 
Ne koristim ja mts... Roditelji imaju box 4 sa net10 i ne rade im HD kanali, a ne znam razlog... Nema više doplate za HD paket kao nekad?
 
Za iptv sa HD kanalima moras da proveris ili u poslovnici MTS ili putem kontakt centra koje su ti tehnicke mogucnosti, ja sam do maja ove godine imao box 3 bez iptv sa netom VDSL protok 50/8 i da bi imao HD kanale morao sam box 4 crveni sa VDSL protok 20/4 i mogucnost maximalno 2 uredjaja sa HD kanalima i sve radi perfektno, ne primecuje se slabiji protok neta i kada merim brzinu ide preko 21... a da sam ostao na netu 50/8 mogao sam da dobijem do 3 uredjaja ali bez HD kanala... ako imas tehnicke mogucnosti moras da im naglasis da hoces HD uslugu i u start paketu ima vise nego dovoljno hd kanala da ne moras nista drugo da gledas... uvek mozes da uzmes nov ugovor ako uzimas veci, bolji, skuplji paket...
 
Može neki hint? Ništa od onoga što sam probao nije upalilo
Ja mislim da ti nije neka novost.
Kod mene se normalno upario na Q95T, a znam da I kod brata isto radi na midelu iz 2017 UE50MU6172.
Ali u svakom slucaju je dobra stvar..


Sent from my SM-A307FN using Tapatalk
 
Hajde da pitam još jednom ovde, možda znate vredi li pokušavati preko akvizitera izboksovati nešto, pošto mi je ugovor istekao pre skoro 2 meseca, a u međuvremenu su od 5, 6, pa 7 meseci za plavi box 4 spali na 4 meseca sada, kad sam stigao time da se pozabavim. Iskreno se razmišljam da se prebacim na SBB, toliko su mi se smučili. :)
Gospođa koja me redovno kontaktira me bukvalno zekila (dobro i ja sam malo zekio) - kad sam rekao da mi je malo 5 meseci, ponudila mi je 8 meseic, ali za beli box. Kad sam se raspitao ovde i shaman mi reče da neće valjati parica za to, rekoh da hoću bar 6 za plavi, reče da ne može, ali može 9 za beli. Kad sam se promislio i za par dana rekao da ipak može 9 za beli, reče da ne može sad 9, već samo 8. Kad rekoh da to nema smisla i da hoću ponudu koju mi je lično ponudila, za koji dan me zvali da mi ponude 7 za plavi, ali ne može 9 za beli. Rekoh da su izuzetno nedosledni i da ću razmisliti. Kad pozvah za par dana (ne znam što sam čekao, valjda potpuno zatečen ovakvim ciganisanjem s njihove strane), ona me pozvala tek posle 2-3 dana i reče sad može samo 4 i to za plavi.
Rekoh da ću da odjavim usluge, reče da joj javim kad to odlučim, ali se kao nada da neće doći do toga. :D
 
Čoveče... Ko kupus za zimnicu da kupuješ

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno