Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Sad sam ponovo zvao telekom i kazu mi da nemam mogucnosti za 10 MB!Poludeo sam.:mad:

Upstream max rate (kbit/s) 1157
Downstream max rate (kbit/s) 17620
Upstream line rate (kbit/s) 1022
Downstream line rate (kbit/s) 10240
Line standard ADSL2+
Channel type
Interleaved
Upstream SNR (dB) 10.9
Downstream SNR (dB) 13.2

Sta mislite po ovoj tabeli,dali stvarno nemam "mogucnosti"?

Zar ne vidis ovde da ti pise da ti je modem setovan na 10Mbps

Nego koliko si udaljen od centrale koliki ti je Downstream attenuation ili kasnjenje signala

http://www.kitz.co.uk/adsl/max_speed_calc.php
 
ako nemas vise od jednog iptv-a, trebalo bi da moze bez problema da ti puste 10mbps. ali nisam bas strucan :)
 
Upstream max rate (kbit/s) 1161
Downstream max rate (kbit/s) 17628
Upstream line rate (kbit/s) 1022
Downstream line rate (kbit/s) 10240
Line standard ADSL2+
Channel type
Interleaved
Upstream SNR (dB) 10.7
Downstream SNR (dB) 13.2
Upstream line attenuation (dB) 13.3
Downstream line attenuation (dB) 21.1
Upstream output power (dBmV) 11.9
Downstream output power (dBmV) 19.7
Upstream Interleave Depth 8
Downstream Interleave Depth 64
Upstream CRC 2
Downstream CRC 0
Upstream FEC 737
Downstream FEC 1063
Upstream HEC 0
Downstream HEC 0
Upstream Total Cell Count 7329898
Downstream Total Cell Count 2236963471
Upstream Interleave Delay 14
Downstream Interleave Delay 12

Evo.Udaljen sam od centrale oko 700 metara i imam jedan iptv uz to.
 
Upstream max rate (kbit/s) 1161
Downstream max rate (kbit/s) 17628
Upstream line rate (kbit/s) 1022
Downstream line rate (kbit/s) 10240
Line standard ADSL2+
Channel type
Interleaved
Upstream SNR (dB) 10.7
Downstream SNR (dB) 13.2
Upstream line attenuation (dB) 13.3
Downstream line attenuation (dB) 21.1
Upstream output power (dBmV) 11.9
Downstream output power (dBmV) 19.7
Upstream Interleave Depth 8
Downstream Interleave Depth 64
Upstream CRC 2
Downstream CRC 0
Upstream FEC 737
Downstream FEC 1063
Upstream HEC 0
Downstream HEC 0
Upstream Total Cell Count 7329898
Downstream Total Cell Count 2236963471
Upstream Interleave Delay 14
Downstream Interleave Delay 12

Evo.Udaljen sam od centrale oko 700 metara i imam jedan iptv uz to.

nisi 700m nego 1.5km po onom kalkulatoru ciji sam ti link postavio gore

zbog toga neka ti setuju modem na maksimum koliko ti pise Downstream max rate (kbit/s) 17628 onda bi trebao imati povecanje
 
Poslednja izmena:
Pa oko 700 metara je vazdusnom linijom,a po banderama je verovatno 1,5 km.

A to za setovanje modema,to treba da jurim telekom jel da?
 
mene interesuje ova postpaid mobilna linija da li tih 300 minuta u mts mreži ostaje tek kad se potroše 300 minuta u nacionalnom saobraćaju ili se troši u isto vreme npr. ako zovem 064 broj onda skida sa onih 300 za mts ili ako su ostale mreže u pitanju onda onih drugiih 300 minuta.Da li neko ko koristi može malo da objasni?
 
Pa oko 700 metara je vazdusnom linijom,a po banderama je verovatno 1,5 km.

A to za setovanje modema,to treba da jurim telekom jel da?

sta ti uopste znaci podatak vazdusna linija???

tebi je jedino vazno koliko ti je dugacak kabl od tebe do prve centrale

a posto imas IPTV vezan preko tog modema koji koristis i za internet treba svakako da ti setuju brzinu na najvecu mogucu koje tvoja linija podrzava

a za to svakako trebas da cimas telekom
 
na ovom linku nije objašnjeno to što sam pitao.Znam da ima 300+300, ali mene zanima dali se prvo troše minuti za nacionalni saobraćaj pa onda ostanu samo ka mts mreži.Tako je na telenoru, dobiješ minute ka svima pa posle samo u mreži..
 
na ovom linku nije objašnjeno to što sam pitao.Znam da ima 300+300, ali mene zanima dali se prvo troše minuti za nacionalni saobraćaj pa onda ostanu samo ka mts mreži.Tako je na telenoru, dobiješ minute ka svima pa posle samo u mreži..

kao kod telenora prvo 300 ka svima i onda 300 u mrezi
 
Bolje je uzeti solo paket uz 50 posto popusta.
 
Upstream max rate (kbit/s) 1273
Downstream max rate (kbit/s) 26764
Upstream line rate (kbit/s) 1021
Downstream line rate (kbit/s) 10239
Line standard ADSL2+
Channel type
Interleaved
Upstream SNR (dB) 10
Downstream SNR (dB) 27.2
Upstream line attenuation (dB) 6.4
Downstream line attenuation (dB) 10.5
Upstream output power (dBmV) 7.2
Downstream output power (dBmV) 12.6
Upstream Interleave Depth 1
Downstream Interleave Depth 128
Upstream CRC 0
Downstream CRC 0
Upstream FEC 0
Downstream FEC 272
Upstream HEC 0
Downstream HEC 0
Upstream Total Cell Count 3009173
Downstream Total Cell Count 155515630
Upstream Interleave Delay 0
Downstream Interleave Delay 8


Ja sam i dalje na 6MBit-a
 
mene interesuje ova postpaid mobilna linija da li tih 300 minuta u mts mreži ostaje tek kad se potroše 300 minuta u nacionalnom saobraćaju ili se troši u isto vreme npr. ako zovem 064 broj onda skida sa onih 300 za mts ili ako su ostale mreže u pitanju onda onih drugiih 300 minuta.Da li neko ko koristi može malo da objasni?

zvao sam I potvrdili mi, prvo se trose nacionalni a posle u mrezi
 
Pedjoni parametri linije odlicni, zovi ih ta linija gura mnogo vise od 10mbit, tacnije moze, komso sta cemo sa tobom, pazi ovako moji parametri linije su bili slicni tvojima, e sad kada ti povecaju brzinu parametri su jos losiji i snr znatno opada, kod mene je to na ivici pa su mi pustili, kod tebe verovatno je malo losija situacija i ne bi imao stabilan net, vec net koji bi pucao, pitaj sta ti nije jasno
 
Poslednja izmena:
Pedjoni parametri linije odlicni, zovi ih ta linija gura mnogo vise od 10mbit, tacnije moze, komso sta cemo sa tobom, pazi ovako moji parametri linije su bili slicni tvojima, e sad kada ti povecaju brzinu parametri su jos losiji i snr znatno opada, kod mene je to na ivici pa su mi pustili, kod tebe verovatno je malo losija situacija i ne bi imao stabilan net, vec net koji bi pucao, pitaj sta ti nije jasno

Pa sve mi je jasno,moracu da ih u ponedeljak cimam,da trazim nekog ko se razume,a ne salterusu koja prica jedno te isto, i da trazim da mi povecaju,jel po ovome:

Downstream max rate (kbit/s) 17628

bi morao da imam vecu brzinu,kao sto kaze armor+,a i zvao sam jednog poznanika koji radi u telekomu u tehnickoj sluzbi,i on mi je isto to potvrdio.Tako da ako i nesto uspem,bice na misice.Mada cisto sumnjam.
 
Nisi me razumeo taj kalkulator jeste tacan ali kada su slabljenja na liniji sto manja, znaci snr margina za download mora da bude dobra, to veze ima sa paricama, ti bi u praksi mogao da vuces 10mbit ali verovatno bi ti pucala koneksija jel su parice lose, meni je na ivici, snr mi je 6 a to je minimum za normalni rad, znaci snr opada kada ti povecaju protok
 
Калкулатори баш и не морају да буду тачни, ја имам слабљење 7 и по калкулатору је то око 507м а инфо који сам добио из Телекома (од поузданог извора) каже да сам по њиховим мерењима на 754м од централе.
 
Pre toga mnogo ranije su davali ljudima ISDN stari prikljucak ( na jednu paricu dva stara klasicna PSTN broja) koje su kasnije integrisali u BOX kao i linije sa jednim pretplatnim brojem

Lepo te po 100-ti put pitam kakav ti prikljucak imas???
Ја сто пута понављам да сам имао (и имам) ИСДН (од пре више од 10 година) који подразумева две линије на једној парици од којих је једна носећа а друга се води као Вишеструки претплатнички број (MSN). Сви рачуни, импулси, листинзи ... иду на име основног броја. Онда сам узео Бокс 3 и у њему је та ИСДН линија ... па питам да ли ово ново важи само за број који се свуда води или важи за оба. Иначе сам неки дан питао и њихов КС али одговора нема па ћу једини прави да добијем када проради приказ стања и онда испробам.
 
Ја сто пута понављам да сам имао (и имам) ИСДН (од пре више од 10 година) који подразумева две линије на једној парици од којих је једна носећа а друга се води као Вишеструки претплатнички број (MSN). Сви рачуни, импулси, листинзи ... иду на име основног броја. Онда сам узео Бокс 3 и у њему је та ИСДН линија ... па питам да ли ово ново важи само за број који се свуда води или важи за оба. Иначе сам неки дан питао и њихов КС али одговора нема па ћу једини прави да добијем када проради приказ стања и онда испробам.

tako brate da se objasnimo ide ti na oba broja isto kao sto si imao BOX 3 stari.
 
Bice novi BOX paketi...Interesantan je MEGABOX sa downloadom do 50mbt/s, naravno ko ima teh. mogucnosti, pretplata ce biti oko 3500 sa HD paketom televizije i neogranicenim fiksnim kao i mobilnim 300min+300min+600sms+1GB podataka.
Meni je na modemu down na 23 mbt/s ali mi box dalje radi na 6 mbt/s, planiram da uzmem ovaj megaBOX jer se nalazim na 300m od cvorista i same centrale i zgrada mi je na optickom kablu.
 
Moze li neko da objasni sta se kuca u "downstream attenuation"? Hteo bih da proverim parametre da znam da li da ih zovem ili ne, posto mi brzina i dalje oko 5mb i manja. Imam huawei HG520s modem, nekih 300 metara od centrale.
 
Poslednja izmena:
Meni jos nista nije menjano,cak nisam nikad ni imao 6 mbit nego 5.2 za down i oko 0.80 za up. Evo i mojih parametara Wan.png
3660586363.png
 
Poslednja izmena:
Tebi su odlicni parametri, meni je down attenuation 20 pa mi radi I 20mbit kad je bio ovde lik da testira pa pustio unlimited speed paket, a kad sam hteo I iptv rekli parica ne podrzava :(
 
Moze li tumacenje ovih parametara? Unapred hvala.
Box.jpg
 
Poslednja izmena:
BOX4, udaljenost od centrale oko 1,5 km, sa ukljucenim IPTV prijemnikom, rezultat:

3665227126.png

BOX4, udaljenost od centrale oko 1,5 km, sa iskljucenim IPTV prijemnikom, rezultat:

3665229931.png

Uredjaj je Huawei HG532e i evo ga Status > WAN > DSL:

Huawei-HG532e.jpg
 
Nazad
Vrh Dno