Šta je novo?

mts Banka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pre 4 dana sam poslao zahtev za racun plus i karticu i status je bio u zahtevima Aktivan....sada mi ne stoji nista i dozvoljava mi da opet otvaram racun
 
@маркић,не знам да ли за виза мај таг дебитну картицу имаш и-бенкинг, мој брат нема... Ткд је боља опција мтс, ако будеш могао са <18 да отвориш :)

Sent from mTalk
 
Što neki kažu, ne bih da bacam hejt, ali MTS banka je, pa, pišijada.
Razumem ja i uhodavanje, rashodavanje, prohodavanje, ali, koliko će to da traje?
Račun su mi otvorili za jedan dan, svaka čast. Kartica stigla za 6 dana, predivno.
Ali, evo i mojih ličnih prvih razočarenja. Obaveštenja mi ne stižu na mail, iako sam ih odmah podesio. Niti na mail niti u aplikaciju.
Jutros pošaljem novce iz TB u 8:03 je nalog prošao, a stiglo oko 9 što nije loše. Stiglo SMS obaveštenje. Odem da platim MTS račune, karticom, preko portala. Hop, račun plaćen, nema 3DSecure, samo tako, prošlo.
Nema SMS obaveštenja da je kartica zadužena. Pa to je tako, Banca Intesa style.
Onda odem da povežem karticu sa PayPal-om, verifikacija prođe, opet nema obaveštenja. To je opet tako, Bankca Intesa stile.
Baš zbog toga sam i napustio Intesu.
Za ove skoro tri godine u TB, ja sam navikao na jedan visok nivo obaveštavanja i tačnosti, i skoro uvek na 3DSecure.
Pa nije ovo 2004. godina.
TB je čak bila u stanju i da me poziva zbog nekih, njima sumnjivih transakcija. Evo sad poslao novce nazad u TB, stiglo obaveštenje. Ali ogroman minus jer nema obaveštenja o zaduženju kartice. Zbog toga i svega navedenog, ovo će biti sekundarni račun. Za eventualno podizanje novca u gradovima gde nemam TB bankomata, ili kad me mrzi da lutam po vrućinama.
Toliko...
Dok ovo pišem, transfer iz MB u TB je prošao za 7 minuta, ali valjda zato što TB sad ima kliring.
A da, meni se ne naplaćuje SMS o odlivu bilo kakvom, iako je to uključeno i stiže redovno.
:)
 
Stigla je i meni kartica u utorak, ugovor potpisan 26og Maja putem kurira. Nisam još isprobao karticu, ali npr ono kad je bila afera vectone mobile, TB mi je bez 3D secure koda prihvatio transakciju, plus oterao račun u nedozvoljenih 100€ i to sve sa debitnom karticom. U poslednje vreme čekam otp i po 5 sati da mi stigne putem sms-a, pa se smorim da platim račune. Npr plaćao sam prošlog meseca mts račun u 19h, a kod mi je stigao putem sms-a tek u 01h. Popravili su se sada malo, ali i dalje čekam 30ak minuta. Nadam se da će mts banka biti bolja po tom pitanju, pa da mi bude primarna.
 
Što neki kažu, ne bih da bacam hejt, ali MTS banka je, pa, pišijada.
Razumem ja i uhodavanje, rashodavanje, prohodavanje, ali, koliko će to da traje?
Račun su mi otvorili za jedan dan, svaka čast. Kartica stigla za 6 dana, predivno.
Ali, evo i mojih ličnih prvih razočarenja. Obaveštenja mi ne stižu na mail, iako sam ih odmah podesio. Niti na mail niti u aplikaciju.
Jutros pošaljem novce iz TB u 8:03 je nalog prošao, a stiglo oko 9 što nije loše. Stiglo SMS obaveštenje. Odem da platim MTS račune, karticom, preko portala. Hop, račun plaćen, nema 3DSecure, samo tako, prošlo.
Nema SMS obaveštenja da je kartica zadužena. Pa to je tako, Banca Intesa style.
Onda odem da povežem karticu sa PayPal-om, verifikacija prođe, opet nema obaveštenja. To je opet tako, Bankca Intesa stile.
Baš zbog toga sam i napustio Intesu.
Za ove skoro tri godine u TB, ja sam navikao na jedan visok nivo obaveštavanja i tačnosti, i skoro uvek na 3DSecure.
Pa nije ovo 2004. godina.
TB je čak bila u stanju i da me poziva zbog nekih, njima sumnjivih transakcija. Evo sad poslao novce nazad u TB, stiglo obaveštenje. Ali ogroman minus jer nema obaveštenja o zaduženju kartice. Zbog toga i svega navedenog, ovo će biti sekundarni račun. Za eventualno podizanje novca u gradovima gde nemam TB bankomata, ili kad me mrzi da lutam po vrućinama.
Toliko...
Dok ovo pišem, transfer iz MB u TB je prošao za 7 minuta, ali valjda zato što TB sad ima kliring.
A da, meni se ne naplaćuje SMS o odlivu bilo kakvom, iako je to uključeno i stiže redovno.
:)

Jesi li im to prijavio o čemi pričaš?
 
Nadam se da će mts banka biti bolja po tom pitanju, pa da mi bude primarna.
Сви се томе надају али тешко да ће се остварити.Треба много времена за такве ствари а не пуко преписивање од ТБ(па и у ономе што не ваља) и нуђење бесплатног рачуна.Волио бих да гријешим али ја више волим и да платим услугу с којом немам баш никаквих проблема него да добијем нешто бесплатно а да сваки дан стрепим,зовем,пријављујем неисправност и губим живце.:)
 
Stigla juče, našao u sandučetu, k8verta mokra, pokisla.... :( :( :(

Aktivirao je, odabrao PIN, i sad da proverim u nekom bankomatu da li radi.....
 
Da, proveri stanje...
 
@agasoft, to sa notifikacijama u svim bankama ume biti problem. Bez 3DSecure - vidi sta je owim pisao za Telenor Banku :)

Na sta mislis ono "banca intesa stile"? Nije mi se desavalo da ne rade notifikacije ili da ne trazi 3DS i sl. ako je aktiviran. (na nekim karticama ne moze biti aktiviran SMS notification, sto je cista bildeoza)

Sa druge strane, u Piraeus sam za obe kartice morao nekoliko puta zvati da mi prorade SMS i e-mail notifications :) Da ne ustedim 200e godisnje njome, ne bi se bakcao, ali ovako.. vredi!
 
Banca Intesa style, ovako:
Imao sam tamo račun 6 godina, 3DSecure nije tad ja mislim ni postojao, ali svejedno,n nikada nisam imao obaveštenja po kartici, šta god radio. Podizao sa bankomata, plaćao preko interneta. TO jednostavno nije moglo da mi se aktivira. Dobro, Intesa je mene maltretirala po mnogo osnova, tako da je TB za nju božanstvo.
Da, dešava se da i na TB nema 3DSecure, ali postoje mesta na kojima znam da ima, a sa MTS-om danas nije bilo, i to dva puta.
Sa TB zaista nikada nisam imao problema što se obaveštavanja tiče. Prosto želim da dobijem obaveštenje bilo gde kada kartica napravi neki promet, bilo isplatu ili uplatu. Kod TB mi je bar to radilo od prvog dana.
I ja sam bio žrtva Vectona na TB pisao sam o tome ovde, ali se sve to na kraju lepo završilo, onako kako treba. Tamo sam imao 3DSecure.

Bez 3DSecure se još nekako i može izdržati, nisam to imao ni u Intesi 6 godina, ali bez obaveštenja bi bilo previše.
 
Sa druge strane, u Piraeus sam za obe kartice morao nekoliko puta zvati da mi prorade SMS i e-mail notifications :) Da ne ustedim 200e godisnje njome, ne bi se bakcao, ali ovako.. vredi!

kako ustedis 200e?
 
Banca Intesa style, ovako:
Imao sam tamo račun 6 godina, 3DSecure nije tad ja mislim ni postojao, ali svejedno,n nikada nisam imao obaveštenja po kartici, šta god radio. Podizao sa bankomata, plaćao preko interneta. TO jednostavno nije moglo da mi se aktivira. Dobro, Intesa je mene maltretirala po mnogo osnova, tako da je TB za nju božanstvo.
Da, dešava se da i na TB nema 3DSecure, ali postoje mesta na kojima znam da ima, a sa MTS-om danas nije bilo, i to dva puta.
Sa TB zaista nikada nisam imao problema što se obaveštavanja tiče. Prosto želim da dobijem obaveštenje bilo gde kada kartica napravi neki promet, bilo isplatu ili uplatu. Kod TB mi je bar to radilo od prvog dana.
I ja sam bio žrtva Vectona na TB pisao sam o tome ovde, ali se sve to na kraju lepo završilo, onako kako treba. Tamo sam imao 3DSecure.

Bez 3DSecure se još nekako i može izdržati, nisam to imao ni u Intesi 6 godina, ali bez obaveštenja bi bilo previše.
Sve stoji sto kazes ali kakve veze ima 3d secure sa time sto je vectone tebi skinuo 100 funti umesto dinara [emoji2] svakako bi se ta greska desila i tad...to je bilo do banke i njih..ali vise mislim njih
 
Nema nikakve veze Vectone sa 3DSecure, neko je to drugi pomenuo a ja samo odgovorio. Čudno mi samo što danas ovde nisam ni imao 3DSecure gde ga inače ima.
 
markic ovo ti je najbolje: http://www.kombank.com/start-set dobiješ i dinarski sa viza electron i devizni i ebank i mbank i odvojeno my tag za net plaćanja a održavanje 0din.

A jel postoje neke značajnije razlike između MasterCarda i Visa Electron kartice? Vidim da ima nekih pogodnosti za korisnike Mastercarda, a za Visa nema, ili? I da li sigurno postoji u tom Start Set-u E-bank i M-bank, na sajtu nigde ne piše o tome.
 
Napokon otisao da dovrsim aktiviciju na bankomatu .. naravno bankomat Telenor banke ..

provera stanja .. pokazuje 0 ne radi ;-)
podigao 500din . pokazuje da sam podigao 500 raspolozivo 0 delimicno radi ')
dobio sms da sam podigao pare na bankomatu
ni kod mene ne stizu email notifikacije ..

Jos da je probam na pos teriminalu da vidim jel ce da dolazi email ili poruka u prijemno sanduce ili ce sms koji sam deaktivirao ...;-)

E da juce uzimao zeleni karton u Dunav osiguranju i pored je Mts banka koja radi do 16h .. ja dosao posle 17h ehhe i iznenadih se da nemaju bankomat u okviru poslovnice.;-)
 
Poslednja izmena:
Za placanja van neta nema razlike, ta visa je perfektna. Za net placanja koristis visa my tag(ima svoju dinarsku partiju na koju uplatis pare ili ako imas para na dinarskom racunu sa njega prebacis preko ebank ili mbank) koja je kao visa prepaid i radi dobro-juce sam kupovao za preko 200e sa njom i pre neki dan sam je povezao sa paypalom sve radi super(uzeo sam je krajem maja) . Imas sms obavestenja mbank i ebank pise na tom linku :)

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Za placanja van neta nema razlike, ta visa je perfektna. Za net placanja koristis visa my tag(ima svoju dinarsku partiju na koju uplatis pare ili ako imas para na dinarskom racunu sa njega prebacis preko ebank ili mbank) koja je kao visa prepaid i radi dobro-juce sam kupovao za preko 200e sa njom i pre neki dan sam je povezao sa paypalom sve radi super(uzeo sam je krajem maja) . Imas sms obavestenja mbank i ebank pise na tom linku :)

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Koliko vidim da bih otvorio to moram imati između 18 i 27 godina. Ja imam 17 (imam ličnu), jedino ako je moguće otvoriti ga uz posredstvo roditelja.
 
Ne znam pitaj kontakt centar. Trebalo bi da može.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Važi, pogledaću onda. Javili su mi iz mts banke, da je nemoguće otvoriti račun na maloletno lice uz posredstvo roditelja. Tako da ako ni u Kombank-u ne bude moglo, dođe mi na isto, mogu i u mts-u da otvorim na roditelja. Pitanje je samo šta je bolje, mts ili Kombank i Mastercard ili Visa.
 
Ja sam otvorio Visa Electron My Tag karticu za mlade kod KB, bez prisustva roditelja. Takođe imam 17 godina i ličnu kartu
 
Napokon otisao da dovrsim aktiviciju na bankomatu .. naravno bankomat Telenor banke ..

provera stanja .. pokazuje 0 ne radi ;-)
podigao 500din . pokazuje da sam podigao 500 raspolozivo 0 delimicno radi ')
dobio sms da sam podigao pare na bankomatu
ni kod mene ne stizu email notifikacije ..

Jos da je probam na pos teriminalu da vidim jel ce da dolazi email ili poruka u prijemno sanduce ili ce sms koji sam deaktivirao ...;-)

E da juce uzimao zeleni karton u Dunav osiguranju i pored je Mts banka koja radi do 16h .. ja dosao posle 17h ehhe i iznenadih se da nemaju bankomat u okviru poslovnice.;-)

Gde u Dunav, obično imaju kombank bankomati, kao npr u Vasinoj...
i a sam uradio aktivaciju na bankomatu Telenor banke, sve je radilo. Kao i sad. mail.
Onako usput ima li ovde neko punoletan :)
 
Banca Intesa style, ovako:
Imao sam tamo račun 6 godina, 3DSecure nije tad ja mislim ni postojao, ali svejedno,n nikada nisam imao obaveštenja po kartici, šta god radio. Podizao sa bankomata, plaćao preko interneta. TO jednostavno nije moglo da mi se aktivira. Dobro, Intesa je mene maltretirala po mnogo osnova, tako da je TB za nju božanstvo.
Inspire kartica mozda? Posto ja imam Amex, Visa Electron i MC (imao sam jos nekoliko kartica, vise ne), sve one imaju SMS obavestenja. Ali dodatne nemaju :(
I Septimus rece da Inspire nema - ne bih znao, bukvalno sam je samo jednom koristio i ne znam ni gde je sada, a mozda sam je i striknuo :) (presekao)

Da, dešava se da i na TB nema 3DSecure, ali postoje mesta na kojima znam da ima, a sa MTS-om danas nije bilo, i to dva puta.
Owim je bio na sajtu koji ima 3DS, ali nije dobio SMS od TB-a. Cak je imao i reklamaciju na dve takve transakcije (naplaceno nesto sto niti je inicirao, niti je dobio SMS OTP, a sajt ima 3DS) - reklamacije u TBu su nepostojece :( Nema uopste pracenje po predmetu!
Kada odgovoris na odgovor, neko sasvim novi cita samo taj mail, ono prethodno kao da nije postojalo :(

Sa TB zaista nikada nisam imao problema što se obaveštavanja tiče. Prosto želim da dobijem obaveštenje bilo gde kada kartica napravi neki promet, bilo isplatu ili uplatu. Kod TB mi je bar to radilo od prvog dana.
Slazem se.

Bez 3DSecure se još nekako i može izdržati, nisam to imao ni u Intesi 6 godina, ali bez obaveštenja bi bilo previše.
3DS postoji u Intesi od kada je zvanicno moguc, samo je do pre nekih mesec-dva bio moguc iskljucivo preko njihovog citaca (koji se plati 1000RSD).
 
kako ustedis 200e?
Imam 2% cashbacka, dodatne kartice. 2000 mesecno cashback, 24.000 godisnje.
Jedini uslov je da mi ostane VIP placanje vezano trajnim nalogom preko kartice, ali meni to ne smeta.
Nema vise toga za nove korisnike :(

Važi, pogledaću onda. Javili su mi iz mts banke, da je nemoguće otvoriti račun na maloletno lice uz posredstvo roditelja. Tako da ako ni u Kombank-u ne bude moglo, dođe mi na isto, mogu i u mts-u da otvorim na roditelja. Pitanje je samo šta je bolje, mts ili Kombank i Mastercard ili Visa.

U obicnim bankama moze i maloletno lice da otvori racun, samo ne moze kreditne proizvode i slicno dobiti, ali obicno sve banke imaju neke studentske racune.
MTS verovatno ima tehnicki (glup) razlog zasto ne da.
 
Poslednja izmena:
Мени је бисер што се наплаћује провизија на уплате за Телеком услуге у пословници банке,пошти.
 
Gde u Dunav, obično imaju kombank bankomati, kao npr u Vasinoj...
i a sam uradio aktivaciju na bankomatu Telenor banke, sve je radilo. Kao i sad. mail.
Onako usput ima li ovde neko punoletan :)
Ugao Pariske komune i Goce Delceva...Mts banka filijala..nema bankomat
 
Owim je bio na sajtu koji ima 3DS, ali nije dobio SMS od TB-a. Cak je imao i reklamaciju na dve takve transakcije (naplaceno nesto sto niti je inicirao, niti je dobio SMS OTP, a sajt ima 3DS)
Jos gore od toga. Dobio sam SMS OTP u TB, nisam nigde uneo (ni inicirao, ni autorizovao), a racun mi je zaduzen za taj iznos. Reklamacija uz puno muke i botova trajala 6 meseci i polovincno prihvacena.
Ugao Pariske komune i Goce Delceva...Mts banka filijala..nema bankomat
Moja dva centa je da MTS banka nikada nece imati svoje bankomate. Zasto bi? Oni su bas virtuelna banka. Resili su problem uplata i isplata.
 
Poslednja izmena:
Napokon otisao da dovrsim aktiviciju na bankomatu .. naravno bankomat Telenor banke ..

provera stanja .. pokazuje 0 ne radi ;-)
podigao 500din . pokazuje da sam podigao 500 raspolozivo 0 delimicno radi ')
dobio sms da sam podigao pare na bankomatu
ni kod mene ne stizu email notifikacije ..

Jos da je probam na pos teriminalu da vidim jel ce da dolazi email ili poruka u prijemno sanduce ili ce sms koji sam deaktivirao ...;-)

E da juce uzimao zeleni karton u Dunav osiguranju i pored je Mts banka koja radi do 16h .. ja dosao posle 17h ehhe i iznenadih se da nemaju bankomat u okviru poslovnice.;-)
Ja juce aktivirao na Postinom bankomatu, sve normalno radi, kaze da sam u minusu 450 rsd, nema nikakvih problema.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno