Šta je novo?

MS Industrial Black Widow

Dejane, ima li razlike u temperaturi sa I bez kabriolet krova? Po nekoj logici bi trebalo I otvaranje poklopca da spusti malo temperaturu, ali se poveca buka jer poklopci imaju one padove za prigusenje zvuka.
 
Sutra stizu jos 2 f14, tako da ce ih biti 3 i miran sam sa ventovima :)

Ово је послао 6п!
 
Dejane, ima li razlike u temperaturi sa I bez kabriolet krova? Po nekoj logici bi trebalo I otvaranje poklopca da spusti malo temperaturu, ali se poveca buka jer poklopci imaju one padove za prigusenje zvuka.

Ima itekako pogotovo za HDD cak i do 10c manje kad sam otvorio krov i pustio dva sharkona na low preko onog kontolera :)
Pustio sam prime 95 da vrti small ftt na sat vremena i ovo su rezultati:

Znaci napred 2 x F14 koji rade na oko 600rpm do 50c , kada nabije preko 50c cpu onda ga automatski kontroler sa ploce podize do max vrednosti iako open hw prikazuje 75% ?! mozda je bug u senzoru, mada koliko sam pratio nece preko 1200rpm i naravno cuje se airflow ludacki :D
Gore na krovu sam stavio ona 2 x 14 Sharkona i oni rade preko fan kontrolera sa kucista na low - zaista se ne cuju a lepo izbacuju topao vazduh, istina prvi malo izbacuje hladan vazduh , dok drugi odvodi onaj vruc sa cpu hladnjaka. Kada bi na high radili to bi vec bilo bez smisla, pogotvo taj prvi.
Pozadi na kucistu je preko PST-a F12 Pro PWM i CPU vent povezan na cpu 4pin na ploci, rade na identicnim brzinama na oko 900rpm-a do 50c a posle automatski se povecava.

Capture.JPG

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A ovo je situacija gde je gore zatvoren krov, a pritom nema uopste prednja dva ventilatora, testirao pre nego sto sam montirao F14.
Znaci samo F12 Pro PWM koji izbacuje vazduh pozadi i cpu vent.
Tada sam igrao neke pucacine i steta je sto nisam mesto toga ukljucio Prime 95 al krastavac, opet je neki test.

without front 2 fans.JPG

Koliko sam zakljucio F14 i otvaranje krova najvise znace zbog HDD cage-a i temperature koja je zaista odlicna za te matore HDD-ove.
Takodje i koji stepen manje kod grafulje i CPU ali nista posebno.
Sve u svemu isplati se uzeti 14ice :) ko ne zeli da odvaja i te 12ice stock su ok.
E da temperatura u sobi mi je oko 18c, leti je druga prica :)
 
Poslednja izmena:
a394630383c2cf62814973118594bd7c.jpg

Levo kupljen sad, desno star 2g. Noviji ima mnogo vise peraja. Mozda je i verzija drugacija, novi je pwm pst.

Ово је послао 6п!
 
Cek statiji ima 7 a noviji 9?!

Kakvi su kablovi na F14 toj starijoj verziji, ima 3pin?!
 
4pin sa jos jednim malim zutim 3pinskim. Nego ovi novi nece da pocnu da se vrte. Cim ih mrdnem prstom vrte se, ali bez toga nece da pocnu.

Ово је послао 6п!
 
Reklamiraj to, meni lepo rade.
 
Sad cu probati na drugoj ploci. Ako i na njoj ne rade, do njih je.

Ово је послао 6п!
 
Stigli filteri za udovicu i mali 80mm sulent r3 fd fan, da hkadi ispod shrouda. Jedva cekam da za 10ak dana kad dodjem na odmor kuci sklopim komp :)
 

Prilozi

  • 20161112_135021-2124x1195.jpg
    20161112_135021-2124x1195.jpg
    449.6 KB · Pregleda: 158
Proveri da ti nije PWM podešen ispod 40% u biosu, jer onda ne rade.

Often motherboards don't provide PWM signals below 40 % and thus make PCs unnecessary loud - not so with the F14 PWM PST.

Da li koristiš taj PWM šering kabel?
To je bio problem, resio sam ga odmah. Podesavanja u biosu su bila, ali nije radilo bas sjajno pa sam odustao sam od varijante da mi bios redukuje te ventove i uzeo sam 3-pin spliter i povezao ih sa prekidacima napred. Znam da gubim smisao pwm ventova, ali uzeo sam ih prevashodno iz odnosa cena/kvalitet, to sto su pwm je samo plus, ali meni ne igra ulogu sada. Ovako mogu da ih iskljucim kad zelim tisinu, pogotovu dok nemam graficku :)

Ово је послао 6п!
 
Dje si nasao taj splitter sa 4 pin na 3pin daj link :)
 
Dje si nasao taj splitter sa 4 pin na 3pin daj link :)
Microprinc radnja na Slaviji. 180 din. Ovo sto sam uzeo nije sa 4 na 3 pina nego spliter za 3 pina, ali podrzava i 4. Medjutim video sam da imaju i taj sa 4 na 3.

Ово је послао 6п!
 
Poslednja izmena:
Hvala :) nego jel neko uspeo da vrati krov na udovicu a pritom ima monitirane dve 14ice gore :-D placem mema sanse udara onaj osigurac u profil od venta.
 
Pa mislim I da nije predvidjeno da imas I ventilatore I poklopce u isto vreme.
Nego, jel ja tripujem il je ona elasticna mreza gore prilicno restriktivna, ovako pod rukom mi se cini da 12 vent na ~1000 mnogo bolje duva kad nema te mrezice.
 
Ja mogu poklopce da vratim gore, ali ja gore imam 12-ice.
 
I ja imam 12-ice gore i nisam mislio da vratim poklopce.. cemu to, ne razumem. Ako stavis ventove, onda poklopac samo smeta.
 
Naravno, ali postoji mogucnost.
 
Bilo bi dobro ostaviti gornji vent blizi zadnjem kraju kucista, a na mesto prednjeg staviti poklopac. Treba za to kasapiti filter ili nabaviti drugi.
 
Naravno, ali postoji mogucnost.
Naravno bas traljavo odradjeno, mozda hocu da stavim ploce gore to je moj izbor... Sa 12icama moze sa 14 ne.

Da primetio sam da gore i nema nekih potreba za ventovima, mozda samo onaj skroz pozadi da odvodi toplotu sa cpu hladnjaka, ko ima nor lc cc120 i tako te vece hladnjake.
 
Poslednja izmena:
Ovo kuciste mi je bas uhvatilo oko i svidja mi se. Planiracu u skorije vreme da ga uzmem. Posto vidim da ga pojedinci imaju mozete da mi kazete da li poseduje restart dugme?

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Steta neko resenje drugo sem dugmeta za ukljucivanje jel ima?

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Windows pa reset?
Zadržiš power dugme par sekundi?

Koji će ti đavo posebno dugme uopšte? Ne radiš valjda reset na dugme svaki dan.
 
Ja sam nesto u ubedjenju da je power on kriticniji od restarta. Sta sam propustio?
 
I meni je bilo malo cudno, a i trebalo mi je jednom. Ali navikne se covek, nista strasno.

Ово је послао 6п!
 
Nazad
Vrh Dno