Šta je novo?

Mozilla Firefox [FAQ u II postu]

Probaj sa adblock plus
 
MBAM + Adwcleaner, za svaki slučaj. Ume i on da počisti neke stvari. Koristio sam ga kod drugarice na komp kad joj se stalno vraćala neka glupa stranica.
 
Koje DNSove koristis - sta je podeseno na kompu i routeru?
 
F5 i dobices comments
 
Treba mi neki addon (nesto kao bookmarks) da se otvori novi tab i u njemu da prevucem linkove ostalih otvorenih tabova :)
Malo sam iskomplikovao. Imam gomilu otvorenih youtube tabova pa bi sve te tabove da grupisem u jedan (da zauzme manje mesta) - da izgleda kao, recimo explorer, da se vidi slika tog linka sa YT (kao ikonica)...
Uff :)
 
Session manager. Mislim da se tako zove. Biras sta hoces da sacuvas, u kojoj sesiji, da posle restorujes, brises dodajes...
 
Mozilla Firefox 33 mi pravi probleme naprimer kada slusam youtube i posetim neki sajt recimo b92 , secne youtube muzika i optereti se procesor na 100% sekundu pa onda bude sve normalno , tako skoro uvek ako otvaram novi tab , na Mozilla Firefox 32 nisam imao takvih problema , ima li jos neko ovaj problem?
 
Kod mene sve normalno.

Probaj HTML5 na YouTube, ili iskljuci hardware acceleration.
 
Cudan problem od juce.
Jako sporo mi ucitava stranice na facebooku, znaci bilo sta na fb.
Cak i kada iskljucim ili izbrisem sve addon-ove, i dalje je tako. Nisam probao Clear History, nisam probao reinstalaciju programa (ovo je bio update na v33).
A zanimljivo, na drugom Firefox profilu (za ostale ljude koji mi sednu za komp), gde je namesteno da ne pamti history, tog problema nema.

Jel jos neko ima ovaj problem? Resenje?
 
Poslednja izmena:
Zaboravih da napisem resenje. Inace, nije problem do v33 - javljao se i ranije kod ljudi.


Odraditi ovo:

1. Clear the Cache
Firefox/Tools > Options > Advanced > Network > Cached Web Content: "Clear Now"

2. Remove Cookies from sites causing problems
Firefox/Tools > Options > Privacy > History: "remove individual cookies"
 
Posto danas treba da odradim format/install celog sistema moze li mi neko pomoci kako da sacuvam sve postavke mozilla firefoxa koje cu posle da vratim na sveze instaliran sistem?
Nisu mi toliko bitne lozinke za sve sajtove vec sam izgled firefoxa, moj favorites meni itd...
Zapravo samo da mi izgleda kao na slici
Untitled.jpg
 
Odradi backup tako sto ides na history pa na show all history i onda imas opciju import and backup .
 
Ukucaj na googletu backup firefox data pa ces imati uputstva od same mozille.
 
Da vratite klasičnu temu bez ekstenzija uradite sledeće
- U vašem URL bar-u ukucajte about:config a zatim kliknite na dugme "i`ll be carefull, i promise"
- Kada vam se pojavi polje za pretragu (ispod URL bar-a) ukucajte (ili kopirajte) "browser.tabs.drawInTitlebar" (bez navodnika) i dva puta kliknite na dobijeni rezultat
Nećete dobiti pravu classic temu nazad ali ćete dobiti nešto vrlo slično tome
------------------------------------------------------------------------------------

Gledajte YouTube bez seckanja
Mnogi se žale kako im Flash player pravi problem a jedno od rešenje je da isključite a zatim i obrišete plugin container
- U vašem URL bar-u ukucajte about:config a zatim kliknite na dugme "i`ll be carefull, i promise"
- Kada vam se pojavi polje za pretragu (ispod URL bar-a) ukucajte (ili kopirajte) "dom.ipc.plugins.enabled" (bez navodnika) i dva puta kliknite na dobijeni rezultat
- Ugasite vaš Firefox
- Idite na C:\Program Files\Mozilla Firefox i obrišite plugin-container.exe
- Ponovo pokrenite vaš Firefox i gledajte Youtube
 
Interesantna stvarcica, narocito mozda za starije masine...
No Flash 0.4.2
 
Poslednja izmena:
Na kompu koji ima g1820 procesor i na laptopu koji ima 2020m imam isti problem , Mozila Firefox 33 i Adobe Flash Player 15,0,0,189 imam , surfujem par dana normalno sve bude ali ipak ponekad zasecka youtube kada udjem u neki sajt koji malo vise opterecuje procesor recimo ovaj http://www.techradar.com/news/software/applications/best-browser-which-should-you-be-using-932466 , sada vec posle 2 dana koriscenja , seckanje postaje intenzivnije uz posecivanje benchmark foruma i nekih drugih sajtova nebitno procesor se opterecuje na par sekundi preko 80 ponekad i 90% , na Mozila Firefox 32 nije bilo takvih problema , evo primera:

Capture.PNG

Znaci ne odma , par dana lepo radi i tek po koji zeseck(mada ne bi smelo ni to na 32-ci mi nije to bilo ni na kompu ni na laptopu) , da li se jos nekom ovo desava , na Windows 8.1 manje secka a na 10 secka kao lud youtube zvuk! Naravno ne uvek ako ne posecujem zahtevnije sajtove moze da ne secka par sati...
 
Hvala puno druze, bas ovako nesto mi je trebalo
За чување комплетног садржаја тј пребацивање на други комп/ОС није потребан никакав додатак, само копираш фолдер са профилом и све је апсолутно исто. Наравно, после промениш путању да води на тај профил. Користим то десетак година, свеједно да ли на windows или линух ОС. Исто важи и за Thunderbird.
 
Ko prati Waterfox, verziju 33 može skinuti sa ove adrese ( http://213.39.50.27/ ).

Ovo će biti nova verzija zvaničnog waterfox site-a.

Pozdrav,
 
Taj sam :)
Inace kako radi ovaj bloker na WF? https://www.admuncher.com/
Ja uvek nesto strahujem da ne blokira i nesto sto ne bi trebalo...
 
Nerviraju me problemi sa puštanjem videa na YT, naročito HTML5, koji jedino u IE 11 radi kako treba u svakoj prilici. Sada ne znam ni ko je tačno kriv, jer Vimeo već duže vreme ima samo HTML5 i on perfektno radi.
 
Kakvi problemi sa pustanjem videa na YT? Meni sve normalno (flash).
 
Desi mi se često da prestane da se učitava...
 
Nazad
Vrh Dno