Šta je novo?

Motorola moto x (2015)

http://www.gsmarena.com/motorola_moto_x_play-review-1325.php

Ako koga zanima... Izostavljen je Low Light camera test, mada oni to generalno testiraju samo na flagship-ovima, koliko znam.

Sem toga, potvrdjujem da je review prilicno realan. Za zvuk nisam merodavan da sudim, pa cemo im verovati da je jako dobar, a ekran, bateriju, kameru i fluidnost potvrdjujem.

Okacicu kasnije sa telefona i SS koriscenja baterije za vikend.

Mislim da do pojave i pada cene Lumia 950 modela necu menjati telefon. Sto je, za mene, vrlo hrabra izjava i znak da sam prilicno zadovoljan. :)

Nexus-like experience je prosto nesto nezamenjivo, i u kombinaciji sa ostalim prednostima telefona, i uzevsi u obzir da su mane (meni) nebitne i zanemarljive - svaka cast Motoroli.
 
uploadfromtaptalk1445249701841.png

uploadfromtaptalk1445249716190.png

Evo i obecanih SS-ova baterije. Par sati sam bio u roaming-u, pa je data bilo off, ali se to kompenzuje povremeno ocajnim signalom.

Generalno, da mi u firmi nije bas katastrofalan signal, gurao bih uvek 2 dana (ili da menjam na 2G kad dodjem na posao), ali ovako budem na 40-50% uvece, pa ga ipak napunim.

Sve u svemu, baterija odlicna!
 
Jel možda ima neko Moto X Play Dual Sim? Utisci i sl.
 
Jel postoji uopšte dual sim?
@ mironiko
I ja sam počeo da razmišljam o ovom modelu dosta, ponajviše zbog baterije i veoma povoljne cene po kojoj mogu da ga uzmem, ali se plašim da mi ovaj čipset ne bude downgrade u odnosu na Nexus 5. Nije to bitno samo po sebi, ali meni će da smeta ako bude loše radio.
 
@Tetsuo

Pa ne znam. Jedina stuckanja mi se desavaju u TT-u i FB-u, pa samim tim verujem da su "krive" aplikacije, jer neke optimizovanije prosto lete - npr. Chrome radi sjajno, a na mnogim telefonima mi je seckao, slicno i Instagram (mada ga pokrenem triput mesecno), Messenger, 9gag, Here...

Pritom, trenutno je na 300+ sati uptime-a, i ne primecujem razlike.

Moje misljenje je da Moto X Style i Nexusi sigurno rade bolje, ali da su bas, bas nijanse u pitanju, i meni to svakako nije vazno.

Je l' ima nesto da te posebno zanima? Voleo bih sagovornika u temi. :D
 
Haha. Pa šta znam. Čekam da stigne M na te Motorole da vidim kako će raditi ono spajanje kartice i interne memorije.
Play ima 16 GB memorije?
Oni gestovi za paljenje kamere i lampe su odlična fora.
Kako rade one active display fore kada stignu notifikacije?
 
Ima sa 16 GB i duplo vise. Moje je 16ica, ali ima i sd-card slot, tako da nema zime.

Imas Active Display i Moto Display. Active je valjda standardan na cistom 5.1 Androidu i svodi se na iskakanje Material Design "traka" na lockscreen-u u slucaju notifikacija (mogu se birati app za koje zelis da te notifikuje), sto traje par sekundi i ekran se opet ugasi. Samo sam isprobao, nije mi se svidelo i vratio sam se se na Moto Display, koji radi slicno, samo umesto tih "traka" imas centralni kruzic, cijim povlacenjem na dole se otkljucava telefon, a posto su dole izlistani dodatni kruzici sa ikonicama aplikacija za koje su pristigle notifikacije, njihovim povlacenjem na gore, pokrece se app ciji kruzic je odabran. Najbolje od svega je sto podizanjem telefona sa stola, odmah dobijas prikaz tih kruzica i mozes da otkljucas fon svaki out kad ga uzmes u ruku, ali uticaj na bateriju nije velik, jer taj upaljeni period bude svega oko 5s. Nekad cak i ne stignem da otkljucam, a hteo bih... :D

Nadam se da se da shvatiti iz ovog mog teksta kako to izgleda. :) Ako si/budes u NS, javi i ce pokazem. :)
 
Uglavnom, radi sve to dobro - power button pritiskam skoro nikad, sto po mom misljenju i jeste poenta.
 
Ja posjedujem Moto X Style, mogu reći da sam dosta zadovoljan.

"Trenutno imam Moto X Style, al mislim da kad uzmemi Nexus 6P da ću na njemu ostati. Moto x je super odlična kvaliteta izrade, ekran svijetli baš odlicno, puno jača svjetlina od S6 i Note 4 koje sam imao tako da. Inače mogu reći mobitel radi super, fali mi malo led svjetlo za obavijesti.

Bateriju onaj Moto display ubija pa sam ga isključio te SAD imam oko 4 i pol sata ekrana u prosijeku sa svjetlinom blizu polovice naravno automatska. "

Ne volim isključivati oređene stavke ali da dobijem malo više ekrana morao sam. Inače sa moto active display 3 do 3 i pol sata SOT-a preko toga ništa (naravno 3G konekcija) tako da sve je jasno.
 
Na X Play-u je samo donji, pa pretpostavljam da je mono. Zvuk sa njega je jak i bez nekih distorzija, a na sluskama je odlican (provereno sa Senheiser sluskama, neki brutalan model).
 
Nisam isprobao nikada.
 
s_60fad0cdfb6f475a9e8b2d34c5d0890c.jpg


[emoji15] [emoji16]
 
Ne znam sta da mislim...
 
Meni se svidja.. :) navodno prototip novog moto x ali to je samo nagadjanje..

Mozda je to moto x za trzista van usa posto moto maker nema svrhe sa full alu telefonom
 
Konacno stigao Marshmallow OTA za Moto X Play. Za sada deluje OK. Google services vise nije najveci zderac baterije. Nadam se da ce tako i da ostane.
 
Poslednja izmena:
Pitanje za korisnike Moto x style, koliko screen on time dobijate? Moj drzi u proseku oko 4-4 ipo sata sto mi je nekako malo
 
Mislim da ih je tacno nula osim tebe. :D

Meni je na Moto X Play-u SOT bio fenomenalan, preko 6h na 18h koriscenja, ili oko 4h na 40ak sati koriscenja...

Jedan od retkih telefona za koje mi je zao sto sam ih zamenio.
 
Pitanje za korisnike Moto x style, koliko screen on time dobijate? Moj drzi u proseku oko 4-4 ipo sata sto mi je nekako malo

Meni je izgurao 7h nakon dva dana korišćenja i ostalo je još 5%.

Upravo stigao update na 6.0.1.
 
Ja ću se držati još uvek moje Moto X 2. Gen. Inače sam jako ljubomoran zbog kapaciteta baterije na novim modelima. To je zaista Win za nove Motorola modele.
 
Ima li ovde jos zivih..? :)

Kakva je baterija na Moto X Style, posle update-a na Android 6..? Koliko ekrana od ustajanja do leganja (~16h) moze da se ocekuje..?

Sent from my ASUS_Z00TD using Tapatalk
 
Evo ja poručih danas Pure iz USA, ima neka akcija sa moto 360 sport pa sam uzeo oba. Stižu mi 5. Jula pa ću detaljno istestirati sve. Dosadio mi Nexus 5x pa ću ga verovatno prodati pošto mi je maltene ista cena.
 
Ima raznih akcija sa njim u poslednje vreme, i ja pratim. :)

Sent from my ASUS_Z00TD using Tapatalk
 
Bio je neki dan i deal za 16gb verziju za 239$, al' promakao mi... :(

Sent from my ASUS_Z00TD using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno