Šta je novo?

Motorola moto x (2015)

Doneo sam revolucionarnu odluku za sebe, sad otkako ssam nabavio X Play - necu ga rootovati! Pa kako bude...

Nemam vise zivaca time da se drndam, ako me bas reklame i nedostatak Titanium-a i Xposed-a dovedu do ludila - pasce ipak root. U suprotnom, da vidimo kako je sa ove strane...
 
Ja sam cepao nexus 5 jedno 6 meseci bez ruta.
Jedino što mi je falilo su adblock (i to ne za reklame u app, već za reklame u browseru, koje su postale neverovatno dosadne i zahtevne) i greenify (iako sam promenio bateriju sve češće nisam mogao da isteram dan, sa greenify lagano).
 
Videcemo, ja krecem od sutra, pa koliko izdrzim... Baterija me ne brine, a probacu onda definitivno taj Adguard. :)
 
Ja to ne bih koristio, ali je to onaj pseudo proxy.
 
@Tetsuo
Zasto konkretno, sta ne valja u vezi toga?

@marketman
To je ime aplikacije?
 
Jer je to proxy koji blokira reklame i sav saobraćaj ide preko njihovih servera.
Nešto kao opera max, samo bez "kompresije".

Ja nikada ne bih dozvolio da moji podaci idu preko nekog levog, nepoznatog servera.
Ne postoji tako nešto poput besplatnog i dobrog proxy.

@marketman
kakve su performanse tog browsera?
a i editovanje host fajla mi je praktičije jer koristim chrome i bubble browser istovremeno.
 
Reklame me i ne nerviraju toliko, koliko to sto nemam nikakvu precicu za screen off iz navigation bar-a ili tako nesto... :D

Neka ideja, izludecu..?
 
Nova launcher+screen off aplikacija, ali mislim da ne može status bar, samo neki gesture po ekranu.
 
Mozda cu zvucati kao degen, ali pokusavam da zadrzim stock launcher. A prosto mi je neverovatno koliko root otvara mogucnosti... Izgleda ipak necu moci bez njega. A zaista sam nameravao...
 
Ok, 3 dana koristim telefon, pa evo izvestaja polako. :)

Prvo, ocekivano, izrada telefona je odlicna, uz jednu ozbiljnu zamerku - dugmici (power i volume up/down) su prilicno klimavi. Mislim, na prvi pogled mi je to bas zasmetalo, sad sam se vec navikao, i naravno ne utice na ergonomiju ili funkcionalnost, ali ostavlja ruzan utisak... Osim toga, telefon je rock solid, imam utisak da mu nista ne bi bilo bi da predjem kolima preko njega.

Ergonomija je takodje strava. Naime, pre ovog telefona imao sam nekoliko modela ekrana od 5", i svi su bili tu negde oko 142mm. Moto X Play je 5.5" i dugacak je 148mm, a pozadi je zakrivljen i suzava se pri dnu, tako da i ne primecujem neku razliku u odnosu na prethodne telefone, cak ni u dzepu. S druge strane, razlika u velicini ekrana se oseti. :)

Ekran je divan. Zacudio sam i sam sebe odabravsi vibrant colours, ali prosto mi lepse izgleda od true colours opcije. Automatic brightness savrseno funkcionise, a nisam jos koristio telefon na nekom jacem suncu (jer su dani presivi) pa ne bih procenjivao kako se tada ponasa, iako imam osecaj da ima sasvim dovoljno nit-ova. :D

Primetio sam dva, tri lagovanja u aplikacijama, ali apsolutno zanemarljivih, i na rad nemam bas nikakvih zamerki. Stavise, u nedostatku vremena za zayebanciju, odlucio sam da ne rootujem telefon, o cemu smo diskutovali na prethodnim stranama. Nerviralo me sto nema opcija za custom-izovanje navigation bar-a i slicnih cudesa koje bi Xposed doneo, ali gasenje ekrana sam resio sa Screen off&on aplikacijom, Active display opcija mi resava paljenje ekrana, a ostale situacije koje sam hteo sam sredio, i sad mi sve funkcionise po zelji. Nedostaju mi neka resenja sa WP8 (imao Lumiu 640 do nedavno), ali odlucih se na opciju nerootovanja i mislim da cu ipak izdrzati ovako. :D

Kameru jos nisam upotrebljavao, ali kad budem, okacicu koju sliku, a screenshot-ovi koji slede pokazuju upotrebu baterije. Nisam ga mnogo njakao od juce ujutro, ali sve vreme je na 4G preferred (sto cu takodje sve manje menjati - ranije sam stalno drzao 2G pa po potrebi prebacivao na 3G, sad me mrzi) i WiFi. Pa videcemo jos kako ce se ponasati, tek je dva ciklusa punjanja proslo.

Ako neko ima nekih pitanja... :)

uploadfromtaptalk1443355407585.png

uploadfromtaptalk1443355423828.png
 
Kakva je ta baterija u odnosu na druge Androide koje si imao?
I koliko si ga platio? Dovlačio spolja?
 
Da da, doneo ga drug iz Ciriha. 315€ na dan kupovine, kad se preracuna iz franaka. Nismo isli na povracaj poreza (a i radi se o samo 7%).

Ne mogu jos da uporedim bateriju sa prethodnim modelima, koristim ga nepuna 3 dana tek, 2 punjenja. Kad prodje vise dana, javicu kako mi se to cini.
 
Prijatelj ima taj mobitel i mogu reci da je odličan. Ekran je super, po svjetlini je jači od Galaxy S6 osobno jedan pokraj drugog na max svjetlini i jednostavno se vidi da jace svijetli. Zvučnik također je super pogotovo sto je naprijed. Pogasili mu nepotrebne aplikacije. Ostavio, face, messenger, whatsapp, viber, snapchat, 2 email sinkronizacije. 1 dan i 2 sata na upotrebi i ostalo mu 13% baterije i 5 sati 28 minuta ekran upaljen. Sto reci nego super trajanje baterije s obzirom da on siluje mobitel. Također to je wlan/3g mix i svjetlina je stajala na pola slidera naravno automatska.
 
Evo preseka ponasanja baterije. Ponovicu: konstantno je 4G preferred (primeticete da je nekoliko sati signal bio krajnje ocajan), WiFi je upaljen stalno a koriscen jedno pola vremena, nisam slusao muziku, niti fotkao.

uploadfromtaptalk1444076938527.png

uploadfromtaptalk1444076951686.png
 
Odlican rezultat.
Verovatno bi moglo i malo bolje jer se vidi na grafikonu da u periodu kad je ocajan signal i awake je drasticno porastao.
Jel si tad koristio data ili si bio na wi fi?
Mozda je fast dormancy ako si bio na mobilnom netu. . .
 
Tad nisam bio na WiFi-ju. A sumnjam da je FD, jer se inace odlicno ponasa kad je na mobilnom internetu, malo skida. Jednostavno je do signala u tom periodu - u novoj firmi mi je signal ocaj i to je to.

Mada, generalno, prezadovoljan sam baterijom. Da me ne mrzi da prebacujem na 2G kad treba, dva dana bi izvlacio la-ga-no.
 
Je l' ima u nekoj radnji kod nas da se pogleda ovaj telefon?
Ovaj moto x mi je idealan telefon, ali posto nisam neki grmalj velicina me zabrinjava.
 
Nema kod nas. Cak ni nelegalnim kanalima. Jos ni Moto G3 nisu poceli sverceri da donose, a o ovim skupljim modelima da ne pricam...
 
Nisam siguran da li je uopšte izašao iz preordera i na zapadu...? Možda i jeste do sad...

Inače, Najav5en je Droid 2, ali kao Verizon exkluziva...Ameri dobijaju najlepše igračke -.-
 
Nazad
Vrh Dno