Šta je novo?

MOTOROLA Moto G

Pa mobilan net postaje sve pristupacniji i kod nas, mada generalno operateri pokusavaju da deru...
Ali ima tu i paketa za neke relativno male pare, kao dodataka i sl., recimo ja koristim za 100 din mesecno, 50mb full plus neograniceno po nizoj brzini i sasvim je ok... za sve zive notifikacije, whatsapp, a i pandoru sam probao samo malo vise baferuje...
 
Da ne širimo priču, definitivno je komotnije i brže da sadržaj imaš lokalno nego da ga svlačiš sa mreže.

Posebna kartica ima i prednosti kao što su bekap iz samog telefona, menjanje izmedju uredjaja (telefoni, tableti, kamere, plejeri,...), zamena za, po pravilu, sporiju internu memoriju prilikom upisa (recimo kod 1080p snimanja ili sad već nadolazećeg 4K), očuvanje podataka ako vrisne telefon, štednju interne memorije (flash kao i svaki drugi), izmenjivost, laka zamena u slučaju kvara, itd. itd.
 
Posebna kartica ima i prednosti kao što su bekap iz samog telefona, menjanje izmedju uredjaja (telefoni, tableti, kamere, plejeri,...), zamena za, po pravilu, sporiju internu memoriju prilikom upisa (recimo kod 1080p snimanja ili sad već nadolazećeg 4K), očuvanje podataka ako vrisne telefon, štednju interne memorije (flash kao i svaki drugi), izmenjivost, laka zamena u slučaju kvara, itd. itd.

Naravno sve si u pravu i slazem se, jednostavno negde su morali, ili nisu morali ali eto uvek se desi, da zakinu... Moja konstatacija je samo da ovakvom telefonu to nije prevelika mana...

Videcemo kako ce se ostale stvari pokazati...

Nego izgleda da dual sim verziju planiraju u januaru i to samo za Indiju i Brazil, nadam se da ce biti i globalno predstavljena, bila bi to dobra opcija...
 
Super telefonče za te pare. 200 ojra za 16gb i to je to.
 


ovaj kaze da ce neka trzista imati dual sim verziju.. sto je super
 
Poslednja izmena:
Nema još ništa, čeka se test gsm i ostalih.
 
Ajd' sto nema sluske, ali punjac... U pakovanju samo USB cabl.
 
Pa sad svako ima takav punjac, ceo ili makar samo adapter u koji ubodes usb kabl. Kao sto vec rekoh ako ovo sledece godine na jesen bude kod mts-a, uzecu bez razmisljanja. Motorola definitivno dominira ostale proizvodjace sto se cene tice. Jedino sto nema sd card slot, al na necemu mora da se ustedi.
 
Stvarno su ga ustedeli sto nisu stavili punjac, ok sluske, ali punjac su bar morali, ali dobro...

Pri tome, malo je razocarenje sto baterija nije promenjiva iako izgleda tako...
 
Батерија може да се замени, само мора мало шрафцигер да ради, што и није немогућа мисија као што је случај са HTC One или Xperia Z1 и сл. где мора да се врелим ваздухом одлепи екран коришћењем вакуумске хватаљке и применом других егзибиција које не може баш свако да уради у кућним условима.
 
Ovaj telefon ce ispasti odlicna kupovina, ubica za te pare.
 
Ne razumem kukanje za nedostatak punjaca. Zar nije bila neka ideja da se to skroz izbaci u cilju smanjivanja elektronskog otpada, jer svi manje vise imamo po par punjaca, hteli ne hteli...

A sam telefon deluje odlicno za te pare. Da li su bile neke informacije kada ce se tacno pojaviti? (I koliko ce mu trebati da stigne do nas :D )
 
Ne razumem kukanje za nedostatak punjaca. Zar nije bila neka ideja da se to skroz izbaci u cilju smanjivanja elektronskog otpada, jer svi manje vise imamo po par punjaca, hteli ne hteli...
Dobio sam prvi i jedini taj punjač uz telefon i kad ga prodam (telefon) ostajem na 0 USB punjača. Kako da punim Moto G bez računara i dodatne kupovine? Istu trulu foru ima i Sony sa nekim (čak skupim) modelima.
 
Razbojnice, razbojnice...'oces iGO i celu Evropu na dlanu bez imalo para :D
 
Ti si onda jedan od retkih i kao takav ces kupiti punjac.
Nije uopste trula fora. Fora je do jaja jer nemas proizvodnju stvari koje se gomilaju a ne koriste.
 
fora nije do jaja nego je totalni promasaj.. pa na sta da punim mob,solarnu energiju ? smesno..
 
Otvori se 500din za punjač.
 
ne radi se o tome.. a i sto bi se cimao da kupim punjac ? njima je tesko da stave nesto sto je u masovnoj proizvodnji vredno 2 dolara max. realno ja zbog tog ciganisanja nikada ne bi kupio ovaj mob
 
Ti si onda jedan od retkih i kao takav ces kupiti punjac.
Nije uopste trula fora. Fora je do jaja jer nemas proizvodnju stvari koje se gomilaju a ne koriste.
Megatrula je fora. 90% populacije ne ide na Benčmark forume, nisu napredniji i informisaniji IT korisnici i ne gomilaju svakakvu elektroniku u svom vlasništvu, tako da će veliki broj kupaca da dobije telefon koji ne može da puni iz utičnice.

I kad svi proizvodjači počnu sa istom forom, jedina opcija će da bude da se punjač dokupi. Onda će da počnu da ne pakuju ni slušalice, jer, je l' te, "svi imaju po jedan par kod kuće, a i nije dobro za prirodnu okolinu", pa USB kabl, pa će na kraju da bude baterija... "Telefon košta samo $150, ali ne dobija se ovo, ovo,ovo,..."

Ako to ne treba punjač, ostavi ga u kutiji telefona koju ćeš negde sigurno da držiš ili ga pokloni.
 
Poslednja izmena:
U pravu si. Treba i slušalice da se standardizuju i da ih izbace iz paketa. Žao mi da bacim ispravne punjače i slušalice ali ne znam gde sa njima.
 
Realno, ako nece da daju beats, sennheiser ili neke 3. uz telefon, bolje ni da ne stavljaju ove krs :D
 
Realno 90% njihovih kupaca ne prodaje telefone, tako da im ostaju punjači... Kada se radi trade-in, ne traže punjače već sam aparat. Inače i ja imam jedan jedini punjač u kući iako sam dosta telefona promenio.
 
Steta sto ne moze da se promeni baterija, mogli su i to da izbace. Pa dokupi neku veceg kapaciteta :d
 
Nazad
Vrh Dno