Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Ja sam morao da reinstaliram Win 10 kada sam ubacio Xeon. Boot krene i onda na pola puta stane i ne mrda. U međuvremenu mi je crkla ploča, pa sam pozajmio drugu dok se ne snađem, i nije htelo da podigne sistem dok nisam flešovao modovani Bios. Kombinacija je bila G41 i E5450.

I ja sam isto morao da instaliram win7 sa E5440
Isto zabode na bootu win 10, dok je x5460 bez problema radio na win10
Mesec dana mi je stajao E5440 u fioci i mislio sam da jednostavno nece da radi sa mojom plocom, dok nisam sasvim slucajno ubacio E3300 i video da se isto desava sa win10.
Jedina razlika izmedju x5460 i E5440 i E3300 je ta sto je x5460 C0, a ova 2 E0.
 
Majstori, ne znam koje verzije Win-a vi plaćate, al` ova moja guta šta god joj metnem, čitaj zamenim.

Prekjuče sišao s konja na magarca sa istim SSD-om i OS-om:

E5450 E0 na E5430 E0
P5QC na P5P43TD Pro
8GB Mushkin RedLine Frostbyte na GeIL 4GB Black Dragon
Sapphire HD 5870 na Gainward 9600GT

Voda, struja i sve ostalo naravno isto.

Osim grafe, nič nisam morao da "reinstaliram". Jeste P45 vs P43 ista baza u smislu chipset-a, isti driver-i, itd, ali vi pričate samo o zameni proca? Pa ne mora ni da se flash-uje Xeon BIOS 1st. Može to sve lagano i posle ;)

E, sad, ako ćemo picanjski i step by step, to je druga priča :) Ali nemojmo generalizovati. Lepo vam rekao Kokan, a vi ga kulirate. Živeli!
 
Poslednja izmena:
Recimo različite generacije procesora?

Meni, nakon zamene Merom-a Penryn-om, nije pokazivao nove instrukcije i EIST nije funkcionisao.

T2330 - > T5750 Ista generacija, sve OK
T5750 - > T8100 Druga generacija, (skoro) ništa
 
Izvinjavam se ako je pitanje glupo.
U cemu je razlika izmedju Xeona sa oznakom E0 i C0?
 
linux odavno kuburi sa c1e i eist, što se win7 i nadalje tiče, automatski nalazi sve novo što je promenjeno (evontualno treba prvo ući u sejf mod).

e0 i c0 je oznaka za steping, tj generaciju izrade istog procesora. e0 je noviji, bolje se overklokuje , traži manje napona i manje se zagreva.
 
I to ne mora da bude pravilo - vise zavisi od samog primerka procesora.
 
linux odavno kuburi sa c1e i eist, što se win7 i nadalje tiče, automatski nalazi sve novo što je promenjeno (evontualno treba prvo ući u sejf mod).

e0 i c0 je oznaka za steping, tj generaciju izrade istog procesora. e0 je noviji, bolje se overklokuje , traži manje napona i manje se zagreva.

Hvala.
 
Asus P5G41T-M LX2 i E5430?

Ce ovo raditi. Je li neko probao?
Chipset je podrzan.
 
ja sam veliki hejter svega novijeg,pocevsi od windowsa 7 pa nadalje. koristim xp pro 64 i ne nameravam da ga menjam. nervira me to sto je veca hardverska zahtevnost u odnosu na xp,a samim tim koristi novije directx-ove,tako da,sve u svemu,uvek na sedmici imam nize performanse. u svakoj igri,mada ja igram samo jednu jedinu (dota2,of kors). eto recimo jedan primer. na win 7 ultimate (32),koji i sada imam (dual-boot),dota 2 tako prokleto secka i zastaje (koci se) i to na neke odredjene periode. takoreci,to se zove "micro stutters",tako ga englezi zovu. znaci mini-kocenja i mini-zamrzavanja,traju oko jedne sekunde. a vako generalno,nisam primetio neki poseban pad frejmova u odnosu na xp,sem sto na sedmici koristi directx 10,tako da opet,mogu da pretpostavim da ima manje performanse u odnosu na dx9. a u trenucima dok mi se desavaju ta mikro-zamrzavanja,odmah cujem kako ventilator na procesoru zavrti malo brze,dok traje ta jedna sekunda,a onda se vrati u normalu. znaci,jede procesor nesto u sistemu. nema virusa,to je sveza instalacija sedmice...sa iskljucenim automatskim nadogradanjama i strogo kontrolisanim task manager-om. citao sam nesto tipa,kao svi noviji sistemi,pocevsi od sedmice,rezervisu odredjenu kolicinu sistemskih resursa,odnosno jezgara,iliti dela snage procesora,sacuvaju za operativni sistem. i to se zove core parking,skinuo sam taj maleni softver za xp,uradio test,nije nista nasao,znaci svi resursi na xp-u su mi slobodni,ko sisa operativni sistem. uradicu ga i na sedmici,mozda ce naci nesto,neku sistemsku rezervaciju. znaci,ta mikro zamrzavanja me ubijaju u pojam,tako da sam jako zamrzeo windows 7. o osmici necu ni da pricam,posto ne podosim onaj metro izgled (kockice).
 
@Nislija
Predji na Win8.1 - ipak je zivahniji od Sedmice. Metro nije kao na prvoj Osmici, a za start meni instaliras programcic Classic Shell i vozi Misko...
 
Majstori, ne znam koje verzije Win-a vi plaćate, al` ova moja guta šta god joj metnem, čitaj zamenim.

Prekjuče sišao s konja na magarca sa istim SSD-om i OS-om:

E5450 E0 na E5430 E0
P5QC na P5P43TD Pro
8GB Mushkin RedLine Frostbyte na GeIL 4GB Black Dragon
Sapphire HD 5870 na Gainward 9600GT

Voda, struja i sve ostalo naravno isto.

Osim grafe, nič nisam morao da "reinstaliram". Jeste P45 vs P43 ista baza u smislu chipset-a, isti driver-i, itd, ali vi pričate samo o zameni proca? Pa ne mora ni da se flash-uje Xeon BIOS 1st. Može to sve lagano i posle ;)

E, sad, ako ćemo picanjski i step by step, to je druga priča :) Ali nemojmo generalizovati. Lepo vam rekao Kokan, a vi ga kulirate. Živeli!

Nije problem u verziji wina.
Verujem da svi znaju da 7ica ima svoje drajvere u startu pa zato sve i radi i da windows update-om se instaliraju ostali za komponente.
Poenta price je u procu da neki nece da rade na win10.
 
Win10 se vezuje za hw id, ploče prvenstveno (mac adresa mrežne). Što je vid stalnog prisluškivanja i prikupljanja podataka o interesovanjima
Korisnika (slično kao fejsbuk). I zato ga kao ovakav ne treba instalirati.
Što se tiče operativnog, win8.1 64bit pro, i ugasiti apdejt.

Classic shell, startisback...kome smeta metro. Radi i na 2gb rama odlično.
 
Poslednja izmena:
porucio sam sa alija za 20e bio neki popust za 5440 bez stikera. videcemo kad stigne
 
SLANS ili SLBBJ?

Ima li L5420 ili L5430 na tom Aliju? :)
 
Poslednja izmena:
Uradio sam flash BIOS-a na maticnoj Acer MG43M - modovan BIOS za Xeon. Sve lepo radilo sa starim procesorom E5700. Juce mi stigao Xeon (iz Kine, vec pripremljen za 775 socket) ubacio ga - ne radi. Vratim E5700, podignem Win bez problema uradim flash BIOS-a na najnoviju verziju sa sajta Acer-a (takodje modovan za Xeon). Flashovao ga iz Win10 kao i prethodni. Odradio flash, krenuo u restart i - nista. Samo vrti ventilator CPU kulera i nista vise. Kako ovo moze da se resi?
 
moraces da probas procesor na jos jednoj ploci.... moguce da je mrtav
jel lepo odradjen,pogledaj lemove odozdo? i da li lepo upada u soket?
 
porucio sam sa alija za 20e bio neki popust za 5440 bez stikera. videcemo kad stigne

Imao si u lokalu E5440 C0 za 20 jura sa zalepljenim sticker-om, kao i E0 za 25. Šteta što nisi provrteo malo oglase. Ja rekoh pre par postova, cene procova padaju, ali zato plojke divljaju! :mad:
 
moraces da probas procesor na jos jednoj ploci.... moguce da je mrtav
jel lepo odradjen,pogledaj lemove odozdo? i da li lepo upada u soket?

Pa sad, vizuelno sve izgleda savrseno i glatko ulazi u leziste.....mene brine sto ni sa starim procesorom (E5700) komp ne reaguje.....ima li tu neka fora za reset BIOS-a?
 
^Probaj i reset biosa,neces nista izgubiti,ali ako vrti kulere bez prestanka a nema slike,a pritom kad ubacis taj 5700 sve radi,ja mislim da taj xeon ne radi.
 
^Probaj i reset biosa,neces nista izgubiti,ali ako vrti kulere bez prestanka a nema slike,a pritom kad ubacis taj 5700 sve radi,ja mislim da taj xeon ne radi.

Nisi me razumeo. problem je u tome sto ni sa starim procesorom ne radi, posle zadnjeg flasha!!! Probao sam reset BIOS-a sa jumperom CLRCMOS, odradio sve po uputstvu koje sam nasao na Netu, ali i dalje isto.......sada cu ostaviti jumper oko pola sata da stoji na CLR poziciji, ali cisto sumnjam da ce se nesto promeniti. Ima li jos neka caka za reset BIOS-a?
 
pega opusti se pare su tu da se trose ;) ako ne radi uzecemo u lokalu :)
 
Nisi me razumeo. problem je u tome sto ni sa starim procesorom ne radi, posle zadnjeg flasha!!! Probao sam reset BIOS-a sa jumperom CLRCMOS, odradio sve po uputstvu koje sam nasao na Netu, ali i dalje isto.......sada cu ostaviti jumper oko pola sata da stoji na CLR poziciji, ali cisto sumnjam da ce se nesto promeniti. Ima li jos neka caka za reset BIOS-a?

Izvadi bateriju,sacej malo pa vrti i probaj..
 
Vadio bateriju, probao sa CLRCMOS jumperom, ali nista ne pomaze....
 
Nazad
Vrh Dno