Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Ako ne radi sa ni jednim CPU-om onda si uhebo BIOS tj nisi odgovarajuci flesnuo :(
 
^ U jednom od prethodnih post-ova si napisao da ti je boot-ovala ploča sa starim procesorom i novim, Xeon BIOS-om, zar ne? Problemi su nastali od trenutka kada si ugradio Xeon CPU?

Koje hlađenje imaš i kako si i da li si vršio jači pritisak na CPU i regiju oko njega?

Probaj još jednom sve razmontiraj, stavi ploču na sto ili negde sa strane, van kućišta, pa probaj.

Ako ti je kolega dobro odradio BIOS, ne verujem da je brick-ovana zbog flash-a, nego je možda zbog pritiska kulera ili premeštanja procesora, jednog, pa drugog, pa opet sve u krug (uz napad panike), zabagovala usled hladnog lema ili sl.

Bad investment ta brand G plojka, rekoh pre par dana :(

Sent from my SM-N9002 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^ U jednom od prethodnih post-ova si napisao da ti je boot-ovala ploča sa starim procesorom i novim, Xeon BIOS-om, zar ne? Problemi su nastali od trenutka kada si ugradio Xeon CPU?

Koje hlađenje imaš i kako si i da li si vršio jači pritisak na CPU i regiju oko njega?

Probaj još jednom sve razmontiraj, stavi ploču na sto ili negde sa strane, van kućišta, pa probaj.

Ako ti je kolega dobro odradio BIOS, ne verujem da je brick-ovana zbog flash-a, nego je možda zbog pritiska kulera ili premeštanja procesora, jednog, pa drugog, pa opet sve u krug (uz napad panike), zabagovala usled hladnog lema ili sl.

Bad investment ta brand G plojka, rekoh pre par dana :(

Sent from my SM-N9002 using Tapatalk

Redosled dogadjanja:
Pre desetak dana flashovao BIOS (verzija P01-B3 modovan za Xeon). Procesor E5700 sve radi. Prekjuce stigao Xeon, stavio ga u leziste - ne radi - crn ekran. Vratim E5700 bez problema podigne Win 10. Flashujem BIOS unapred pripremljenim modovanim najnovijim BIOS-om P02.A2. Flashovanje radim iz windowsa. Nakon toga racunar sam krece u restart i nista se ne dogadja. samo radi ventilator CPU kulera i to je sve. Xeona vise nisam ni stavljao. Trazio sam po Netu uputstvo za reset BIOSA, probao sa vadjenjem baterije, i reset uz pomoc jumpera CLRCMOS koji postoji na ovoj ploci. Nista nije pomoglo. Eto to je sve. Ako neko zna sta jos vredi pokusati, neka predlozi, bio bih mu veoma zahvalan.

Evo da dodam i slike socketa i samog procesora pa vidite ima li tu fizickih ostecenja. Fotke nisu bas najbolje ali mislim da se dovoljno dobro vidi....

E5700.jpg
SOCKET.jpg
 
Poslednja izmena:
Redosled dogadjanja:
Pre desetak dana flashovao BIOS (verzija P01-B3 modovan za Xeon). Procesor E5700 sve radi. Prekjuce stigao Xeon, stavio ga u leziste - ne radi - crn ekran. Vratim E5700 bez problema podigne Win 10. Flashujem BIOS unapred pripremljenim modovanim najnovijim BIOS-om P02.A2. Flashovanje radim iz windowsa. Nakon toga racunar sam krece u restart i nista se ne dogadja. samo radi ventilator CPU kulera i to je sve. Xeona vise nisam ni stavljao. Trazio sam po Netu uputstvo za reset BIOSA, probao sa vadjenjem baterije, i reset uz pomoc jumpera CLRCMOS koji postoji na ovoj ploci. Nista nije pomoglo. Eto to je sve. Ako neko zna sta jos vredi pokusati, neka predlozi, bio bih mu veoma zahvalan.

Evo da dodam i slike socketa i samog procesora pa vidite ima li tu fizickih ostecenja. Fotke nisu bas najbolje ali mislim da se dovoljno dobro vidi....

Pogledajte prilog 200763
Pogledajte prilog 200764
Što si radio flash iz Win-a? Na slici je E5700?

Sent from my SM-N9002 using Tapatalk
 
@Pega

Da, na slici je E5700. A flash sam i prvi put radio iz Win-a alatom koji sam skinuo sa Acer sajta i sve je proslo Ok. Nikada nisam radio flash iz DOS-a.
Da li ti procesor i socket izgledaju osteceni ili ne? Nadam se da mozes dovoljno dobro da vidis....
 
Poslednja izmena:
Nevezano za tvoj problem... dosao juce drugar da mu ocistimo komp... izvadili mi sve iz kucista,sredili,vratili.... ploca crkla,ne daje znake zivota... a nju nismo takli skoro... iz cista mira znaci.
Nadam se da nije kod tebe slicno...mada vrv nije,nego je do lose flesovanog biosa,sto opet nije tvojom krivicom,tako mu se zadesilo
 
Ono sto mene interesuje u ovom trenutku je, ima li spasa ovoj ploci ili da trazim neku drugu......jednostavno, ja ne znam sta bih vise probao da je vaskrsnem. Ako mislite da joj nema spasa, odoh da nadjem nesto drugo....
 
Poslednja izmena:
Ako se taj bios lose flesovao,mozes da je nosis kod onih sto flesuju van ploce. Ne znam samo koliko kosta i da li se isplati.
 
Pinovi nisu iskrivljeni. Ja bih rekao da je flash iz Windowsa zeznuo stvar. Verovatno ima ko bi mogao programatorom da flashuje ponovo BIOS na čip, ali s obzirom na cenu ploče, možda je bolje da uzmeš drugu.
 
@ivicanikolic34

Hajde me samo uputi gde da nadjem takvog nekog ko to radi, posto nemam pojma gde da trazim takvog majstora, s obzirom da se ovakvim stvarima ne bavim bas ceto ( sto se iz do sada prilozenog moze i zakljuciti)
 
Pojma nemam,nisam nikada to radio. Preporucice ti neko,otvori temu na kraju krajeva...
 
Tu sam , nije to problem , potreban je dobar bios fajl i čip se skine i napuni na programatoru i ploča će proraditi.
 
Tu sam , nije to problem , potreban je dobar bios fajl i čip se skine i napuni na programatoru i ploča će proraditi.
Ma daj nek uzme čovek nešto krštenije za taj 5440, prepisujemo se s tom ubogom G brand plojkom predugo.. Kakav programator..

Sent from my SM-N9002 using Tapatalk
 
Ma daj nek uzme čovek nešto krštenije za taj 5440, prepisujemo se s tom ubogom G brand plojkom predugo.. Kakav programator..

Sent from my SM-N9002 using Tapatalk

OK, daj mi neku prepruku, koja bi po tebi bila optimalna ploca za 5440? Da probam da je nadjem, ako ima za neke pristojne novce.
 
Zato sam ti i stavio linkove za onaj HP alat za pravljenje USB-a. Može i sa FreeDos-om. Na YouTube ima opisa sa Rufus-om i UNetbootin. Sad nije bitno.

Za oporavak idemo drugi fazon.
USB disk se formatira u FAT32, iskopira se samo ROM fajl, onaj P01, P02, koji već. Najbolje da se fizički otkače svi HDD. Ubode se USB disk i proba sa nekom kombinacijom tastera. Ovde ima za različite BIOS-e

https://www.bios-mods.com/bios-recovery/ami-bios-recovery/

Eventualno, ako ne prepoznaje USB tastaturu, da se proba sa PS/2 tastaturom, mada meni nikad nije trebalo.

PS

Uh, al' ste vi brzi. Što bi reko Ciga

Može tako, a može i ovako. ;-)
 
Poslednja izmena:
OK, daj mi neku prepruku, koja bi po tebi bila optimalna ploca za 5440? Da probam da je nadjem, ako ima za neke pristojne novce.
Najoptimalniji je neki GA tipa DS3L ili sl., dakle P35, ako hoćeš pristojnije rešenje za taj proc, neka Asus-ovača na bazi Vanilla serije, tj. P5Q. Hajde, baciću pogled na oglase, pa ću ti šibnuti par linkova kasnije tokom dana. krastavac-a, ja poklonih P5P43TD Pro u nekoj kombinaciji komponenti juče, mada je bila ektremno loša na OC-u, čitaj nije vredela pažnje.. Javim ti. Pozz

Sent from my SM-N9002 using Tapatalk
 
Hvala, javi sta ima odgovarajuce, pa da vidim sta je najpametnije. U medjuvremenu cu probati da se igram sa ovim sto mi je napisao tuxserbia.
 
Poslednja izmena:
Zato sam ti i stavio linkove za onaj HP alat za pravljenje USB-a. Može i sa FreeDos-om. Na YouTube ima opisa sa Rufus-om i UNetbootin. Sad nije bitno.

Za oporavak idemo drugi fazon.
USB disk se formatira u FAT32, iskopira se samo ROM fajl, onaj P01, P02, koji već. Najbolje da se fizički otkače svi HDD. Ubode se USB disk i proba sa nekom kombinacijom tastera. Ovde ima za različite BIOS-e

https://www.bios-mods.com/bios-recovery/ami-bios-recovery/

Eventualno, ako ne prepoznaje USB tastaturu, da se proba sa PS/2 tastaturom, mada meni nikad nije trebalo.

PS

Uh, al' ste vi brzi. Što bi reko Ciga

Može tako, a može i ovako. ;-)

Uradio sam ovako kako si rekao, ali racunar uopste ne konstatuje USB. Kada gaupalim samo na kratko trepne lampica na DVD uredjaju, USB uopste ne trepne. Da li vredi da narezem taj fajl na CD?
 
A tastatura? USB ili PS/2?

Ajde malo više detalja. Koja grafika, integrisana ili imaš diskretnu? Možda ti prebacuje sliku na integrisanu, nakon resetovanja BIOS-a.
Jesi proverio opet kakva je situacija sa procesorom? Možda stvarno nije dobro legao. Možda je i crkenzi, sve je moguće.
 
Grafika je integrisana, nema diskretne.
A kako se proverava da li je crkao processor?
 
Nazad
Vrh Dno