Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Tu je negde, verovatno cu izvuci 4 GHz sto posto stabilno. Sa boljim kulerom od Brockena bi bilo i vise.

Zanimljivo da mi Football Manager pre otkrije nestabilnost nego Linx i Prime.
 
Stigo seckani i lemljeni Kinez :D Samo sam ušao u ubuntu da vidim da li radi. Ploča je Gigabyte GA-P35-DS3L.

03072015201355368.png
 
Poslednja izmena:
Probaj samo da smanjis fsb termination voltage. Mislim da nema potrebe da drzis na 1.28, meni 4X1Gb radi na x5460 na 3,6Ghz na vrednost 1.10 (1010mhz) za fsb termination voltage, a probao sam i 4x2 stapove,stabilno su radili na 1.16 na istom kloku. Ako te ne mrzi poigraj se i testiraj. E sad, zavisi od milion faktora, imas jacu grafiku ali i jace napajanje.
 
Slaba vajda od ove Gigabyte GA-P35-DS3L ver1.0 ovo je najviše što sam izvukao.



Ima i Vdroop gde podesim u BIOSu 1.25V i dobije idle napon koji šeta od 1.175 -1.185. A Vdrop je katastrofa, pod opterećenjem ode i do 1.085V :zgran:
 
Probaj da ga zvizneš na 3.8GHz. I moja ne uspeva da bude stabilna ni na kojoj frekvenciji između 3.4 i 3.7GHz, ali 3.9GHz tera stabilno. Isti procesor, ista ploča. Doduše, kao i u slučaju C2D procesora, najveći neprijatelj ove ploče je cold boot, ume da se ne probudi na OC kloku iako je Windowsu stabilna više sati pod Primeom.
 
Meni ponekad ulazi u Win i na 4GHz ali nedovoljno stabilno čak ni za slikanje, na 3.4-3,8 odrati 2-3 kruga Linxa i pukne. Do sad nisam imao ni jedan cold boot. Treba da dobijem danas-sutra jednu P5B deluxe pa ću da probam sa njom.

Ajd' ako ti nije teško baci tvoja podešavanja za tih 3.9, možda nešto propuštam.
 
Ako neko prodaje slucajno svog mezimca, kupujem za burazera neki e54xx, da zameni pentium e5700... :)
 
Meni ponekad ulazi u Win i na 4GHz ali nedovoljno stabilno čak ni za slikanje, na 3.4-3,8 odrati 2-3 kruga Linxa i pukne. Do sad nisam imao ni jedan cold boot. Treba da dobijem danas-sutra jednu P5B deluxe pa ću da probam sa njom.

Ajd' ako ti nije teško baci tvoja podešavanja za tih 3.9, možda nešto propuštam.

I meni je nestabilan na 4GHz.

Ovo su neka okvirna podešavanja za 3.9GHz:

FSB: 434MHz
CPU voltage: 1.325V | 1.33125V | 1.3375V (neki od ova tri, ja ga držim najčešće na srednjem, uz Vdrop bude taman ispod 1.3V kad se podigne)
PCI-E: 100MHz
Memory multi: 2x
DDR2: +0.2V (nema potrebe da dižeš napon ako imaš npr. 1066MHz module)
MCH & FSB: +0.1V

MCH i FSB mogu i na +0.2V, ali u mom slučaju nije bilo potrebe. Eto, pa javi kako se ponaša.
 
Ni da čuje. Ili je ploča ili sam pazario krljav primerak. Ovo potonje da zakucava preko 3330 me je prosto neverovatno. Koliko god da je loš ne mogu da verujem da neće bar 3600, ja u dugoj karijeri nevideh neki 45nm quad da neće 3600. U drugoj mašini imam X3360 775 Xeona na deluksari i to godinama radi na 3800 onako ladno. Memara sigurno nije razlog ipak su Microni D9 koji rade provereno na >1000 CL5
 
Baš bez veze. A jel baca bar BSOD sa nekom greškom?
 
Jel ima neko iskustva sa Xeonom I Asus P5Q-EM plocom,kakva je za OC...?
 
^
Vidim po forumima da ima fsb wall na nekih 420-425,ovi sa gornjeg linka su sa integrisanom zaglavili na FSB 412 a bez integruse su uspeli na 455-485FSB,jel tako Pego?
U svakom slucaju OK, da ne idem dalje van teme I tih 420 je dovoljno.
 
Baš bez veze. A jel baca bar BSOD sa nekom greškom?

Instant reset. Nego sad sam nešto primetio, sa F12 u BIOSu sam učitao poslednju stabilnu postavku, i postade i ona nestabilna, kad vidim u RTu i AIDI da šeta multi gore dole iako su isljučene sve opcije koje se tiču toga. I to šeta pod punim opterećenjem Linxa. Učitem def. vrednosti u bios, postujem pa ponovo učitam sa F12 i opet je stabilan a multi zakucan na 9 . Znači definitivno je problem do ploče.
 
@ Misko78 - Sto se tice vdrop-a ako tvoja ploca ima opciju load line calibration - stavi na enable, smanjice ni varijacije napona tj bice priblizan kao u biosu konstantno, bar je tako kod mene na asusovoj ploci.
 
Nema to ova ploča, mora hard mod a nešto me baš mrzi.
 
Ne znam za Gigabyte ali meni ova opcija zakuca napon na recimo 1.160 ili 1.167 i ne mrda na 3.60 Ghz, nebitno da li je prime95, linx, IntelBurnTest
 
Uzeo sam od CARa njegovu famous P5B Deluxe i evo radi drugi dan LAN Party_ja na 3.8 1.280v :D
 
Ja imam P5B DL. Kada stavim voltažu na auto i dignem fsb, ploča sama setuje čini mi se preko 1,4V(!). To sam prvi put uopšte i video negde. Ali, Heatsinkovi preko čipseta su baš vreli. Ako setujem voltažu manuelno, Vdrop je priličan (sa 1.36-1.38 isto padne na 1.28 čini mi se), ali svejedno xeon radi na 400 (čisto probe radi). E sad, brine me to usijavanje. Neki savet u vezi toga? Imam i one kulerčiće :), ploču sam kupio novu pre x godina.
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se ako je moj problem već pomenut ali nisam uspeo da pročitam svih 100 strana.
Pazario sam Xeon X5460 sa stikerom, odradio potrebno pre ubacivanja novog CPU-a, ubacio modifikovani bios (Kinez), isekao zubiće sa podnožja, ubacio novi CPU (proradilo je iz trećeg puta pošto se izgleda sticker malo pomerio) krenulo učitavanje Windowsa i zviz... BSOD ko kuća. Odmah nakon Welcome screen-a 10 sekundi maksimalno radi i iskoči plavi ekran ili ekran bude potpuno crn nema pozadine ni ikonica samo strelicu mogu da pomeram :D Podešavanja u BIOS-u su na default-u.
Cooler je CM Hyper 212, napajanje Chieftec 650w, ploča P5Q-E.


Ne znam gde grešim, ako neko ima neki predlog bio bih mu zahvalan.
 
Koja se ploca pokazala kao najbolja za ovaj mod ?
Pozeljno je ne modovati bios i da je radilo sve na keca....tu mislim i na procesor,koji..?
 
Nema tu najbolje ploce, sve koje podrzavaju mod su ok.
Jedino ako trazis najbolju overclockersku...
 
Izvinjavam se ako je moj problem već pomenut ali nisam uspeo da pročitam svih 100 strana...učitavanje Windowsa i zviz... BSOD ko kuća. Odmah nakon Welcome screen-a 10 sekundi maksimalno radi i iskoči plavi ekran ili ekran bude potpuno crn nema pozadine ni ikonica samo strelicu mogu da pomeram :D Podešavanja u BIOS-u su na default-u. ...

Podešavanja memorije. I tajminzi i voltaža.

Niko da mi odgovori za usijavanje čipseta?
 
Nema tu najbolje ploce, sve koje podrzavaju mod su ok.
Jedino ako trazis najbolju overclockersku...
Gigabyte EP45-DQ6.Da li za nju treba modovani bios za ziona ?
Inace trazim da je kupim,ispravna ili ne,svejedno,pa eto da se malko informisem o njoj...
 
Naravno da treba BIOS sa mikrokodovima za Xeone, kao za svaku 775 plocu.
 
Poslednja izmena:
Podešavanja memorije. I tajminzi i voltaža.

Memorija je podešena kako je i do sada radila, tajming 5.5.5.15 voltaža 2.10 kako i piše na nalepnici, DRAM frequency 1066MHz.
Ostalo, FSB frequency 333, CPU ratio 9.5

U safe mod može da digne sistem ali zamrzne.
 
Ja imam P5B DL. Kada stavim voltažu na auto i dignem fsb, ploča sama setuje čini mi se preko 1,4V(!). To sam prvi put uopšte i video negde. Ali, Heatsinkovi preko čipseta su baš vreli. Ako setujem voltažu manuelno, Vdrop je priličan (sa 1.36-1.38 isto padne na 1.28 čini mi se), ali svejedno xeon radi na 400 (čisto probe radi). E sad, brine me to usijavanje. Neki savet u vezi toga? Imam i one kulerčiće :), ploču sam kupio novu pre x godina.

Čisto da te utešim, upravo mi je sa gajbe otišla jedna modovana konfa, koja je sadržala E5440 C0, TR True, Asus P5Q Pro, Kingston HyperX Limited Black 2x2/1066, itd. Relativno blag OC na 3.6GHz, sve voltaže umerene, MOSFET-ovi i NB U-SI-JA-NI!!!! Napravio sam dobar flow vazduha u kućištu, čitanja temperatura uopšte nisu loša, ali sam ostao nezadovoljan temperaturama "pod ruku". Takođe, sam P5Q Pro ovog puta, tj. ovaj konkretan primerak je bio teško dupe.. Poznato je da quad-ovi usijavaju NB. Čisto preventive sam stavio jedan mali 40x40 vent na njega da skine bar neki stepen. Sa tim malim ventom nije više toliko topao bio NB..

Izvinjavam se ako je moj problem već pomenut ali nisam uspeo da pročitam svih 100 strana.
Pazario sam Xeon X5460 sa stikerom, odradio potrebno pre ubacivanja novog CPU-a, ubacio modifikovani bios (Kinez), isekao zubiće sa podnožja, ubacio novi CPU (proradilo je iz trećeg puta pošto se izgleda sticker malo pomerio) krenulo učitavanje Windowsa i zviz... BSOD ko kuća. Odmah nakon Welcome screen-a 10 sekundi maksimalno radi i iskoči plavi ekran ili ekran bude potpuno crn nema pozadine ni ikonica samo strelicu mogu da pomeram :D Podešavanja u BIOS-u su na default-u.
Cooler je CM Hyper 212, napajanje Chieftec 650w, ploča P5Q-E. Ne znam gde grešim, ako neko ima neki predlog bio bih mu zahvalan.

Da li je sve na "auto" za početak, ili si nešto brljao po settings-ima? :)

Koja se ploca pokazala kao najbolja za ovaj mod ?

Uh.. preopširno pitanje - ne postoji odgovor, samo dobra i bolja iskustva, kao i dobri primerci komponenti.

Gigabyte EP45-DQ6.Da li za nju treba modovani bios za ziona ?
Inace trazim da je kupim,ispravna ili ne,svejedno,pa eto da se malko informisem o njoj...

GA-EP45-DQ6 je brutalna ploča za Xeon-a. Provtri malo temu unazad i videćeš moje rezultate sa njom i E5430 nasviranim na 3.92GHz; ploča hladna kao smrt, procesor takođe. Nema cviljenja kondenzatora, napojnica i bilo šta sl. Evo mi je u sobi parkirana GA-EP45-UD3R, koja bi u teoriji morala da obezbeđuje veći OC - ma kakvi.. ili je bulja primerak.

Memorija je podešena kako je i do sada radila, tajming 5.5.5.15 voltaža 2.10 kako i piše na nalepnici, DRAM frequency 1066MHz.
Ostalo, FSB frequency 333, CPU ratio 9.5 U safe mod može da digne sistem ali zamrzne.

Vrati memaru na "auto", pa probaj setup.. Pozz
 
Vratio sam stari C2D nazad dok mi ne stigne nova tuba termalne paste (potrošio sam rezerve skidajući i vraćajući procesesor) Prvi setup je odrađen na teškom default-u ništa nisam dirao, ovo sam pokušao da namestim kako je bilo na C2D. Probaću reset pa ajmo sve iznova.
 
Nazad
Vrh Dno