Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Pozdrav
Je'l dovoljno napajanje LC power 420w za E5450. Konfiguracija Asus P5KC, 3gb ddr2, asus 8600gts 512mb.

Iskreno mislim da je tu na granici negde... sama ploca zahteva iole kvalitetnije napajanje, taj gts pretpostavljam da ima jedan 6-pin konektor (moj gainward gts je imao), tako da ako imas sta jace ja bih ti preporucio da promenis. Pri tom taj c2d koji sada imas ima 65W TDP, a Xeon 80, jos ako ga kloknes malo ne verujem da ce dugo izdrzati.
 
Poslednja izmena:
http://bit.ly/1CNzC1f Silent je u pitanju... Ne nameravam da klokujem, jer prelazak sa c2d E6550 na xeon E5450 i bez kloka bi trebalo da predstavlja nebo i zemlju, koliko sam čitao postove o ovoj temi.
 
E, to je vec druga stvar, posto si napisao gts prvo... u principu ako ce biti tako ne vidim sto ne bi radilo bez nekih problema.
 
Pitanje je koji tačno model LC-a je u pitanju? Ako je ono "gold", SilentGiant isl, neće nikakav problem CPU da bude za njega. Ali ako planiraš neku ozbiljniju grafu, može da bude ograničavajući faktor. Sa druge strane, 750Ti npr radiće i na njemu :p
 
Pega, a da ja lepo kupim nov kompjuter i da zaboravimo na ovaj xeon koji će u skorije vreme doći i neki oled od 80" da uzmem :D Boki u pitanju je 420H-12 kad budem želeo da se igram sa novijim naslovima onda tu treba i hdd i graf. i napajanje za sada samo solidworks, matlab, autocad. ;)
 
Namontirao sam sinoc E5440 na As Rock G41M i sve radi ok samo su mi temperature malo visoke?Ili mi se cini?Doduse,kuler je stock,i u sobi je toplo..Sta vi mislite?CoreTemp-Scr.png
 
Pa jesu visoke... Nema veze sto je stock, ne greju se oni puno... Jel sigurno naleglo sve lepo? Nisi preterao sa pastom?
Probaj sa otvorenim kucistem malo
 
Pa jesu visoke... Nema veze sto je stock, ne greju se oni puno... Jel sigurno naleglo sve lepo? Nisi preterao sa pastom?
Probaj sa otvorenim kucistem malo

Znam da se ne greju puno,zato mi je i cudno..skidao sam pa sam ponovo namestio,pastu uvek stavim samo na kuler i to tanko bas..probao sam cak i drugi proc da stavim jer imam par komada ali se nista nije promenilo..Mozda mi je kuler izakan pa ne naleze dobro,skidan je dosta puta..
 
Hmm, ja pastu nanesem na CPU veličine zrna graška, pa onda pritisnem kuler. Ja sam svoju OCZ Vendeta malo ispolirao (ne baš do ogledala, ali blizu, nisam imao baš sve šmirgle i pastu za poliranje) i to može da pomogne da se temp. skine za 5-7°C. Jesi li proverio br./o ventilatora?
 
Znam da se ne greju puno,zato mi je i cudno..skidao sam pa sam ponovo namestio,pastu uvek stavim samo na kuler i to tanko bas..probao sam cak i drugi proc da stavim jer imam par komada ali se nista nije promenilo..Mozda mi je kuler izakan pa ne naleze dobro,skidan je dosta puta..

Čini mi se da nisi namestio offset u CoreTemp-u.. Tjmax za tvoj proc je 85 C. Unesi -15 C u offset setovanja za sva jezgra i dobićeš prave temperature. Možeš i preko hwmonitor-a da meriš. Opisano ovde kako se tamo sređuje offset pogledaj Pozz
 
Čini mi se da nisi namestio offset u CoreTemp-u.. Tjmax za tvoj proc je 85 C. Unesi -15 C u offset setovanja za sva jezgra i dobićeš prave temperature. Možeš i preko hwmonitor-a da meriš. Opisano ovde kako se tamo sređuje offset pogledaj Pozz

Ladno sam zaboravio na to :) Uneo sam u CoreTemp -15 i sad sam vec dobio ok temperature..sve u svemu,lazna uzbuna :)
Hvala!
 
Kad ste već kod CoreTemp da vas pitam kako menjate TjMax? Meni očitava 100°C iako u offset unesem -15.
 
Čisto da ga pokažem :)
P1030197.jpg; P1030196.jpg
 
Ne, nisi lepo obratio pažnju na obe slike.
Radi se o već pripremljenom procesoru, ne treba da sečeš soket, samo ga ubaciš i uživaš.
Sa "Ali"-ja
 
Zapravo izašao je ~40€. E0 revizija. Obrezan, prelemljen, testiran. Čekan oko 15 dana. Vredi.
Ploču nikako nisam želeo da kasapim.
Uzgred, teško da u poslednje vreme može da se nađe za~30€ bilo gde, a koliko sam video nije ni moglo ranije. Ostali modeli, da.

Pitanjce: otkud sada to da kada mu namestim fsb na 400, on sam(!?), ili ploča, podigne napon na preko 1.4V. Tako nešto prvi put vidim, za prvobitne C2D i C2Q u mom vlasništvu, uvek sam, normalno, morao sam ručno da štelujem voltaže.
Nisam mogao više da se upuštam u experimentisanje, čekam bolje hlađenje.
 
Poslednja izmena:
Moguće, video sam, mada nisam imao takvih problema. Ploča nije pipana, a BIOS mod sam lično radio.
I, naravno, od starta koristio sam dobra napajanja. Enlight, LC 6550SG, OCZ. Procesori koji su bili: E4300, E6300, E6420, i onda Q6600 sve do skora.
Nikad se ne žicam za par evrića :p
Veselo...pišemo se u sledećoj godini...
Srećna Nova svima cheers
 
Poslednja izmena:
SRECNA NOVA SVIMA :-D i da nam dugo pozive xeoni, i najbolje ih iskorishcavali :-D

Prodam P5QD TURBO, ostavim P5Q PRO TURBO, ona posle 5 meseci skvikne.......
Prvo sam mislio da je CPU otishao u vechna lovishta, ALI :-D
Izvuchem svoju back up, back up-a MB GA P31 DS3l :D i probam :-D Kad vid chuda RADI, i to bez flash-ovanja BIOS-a :-D
Ja sam odradio mod na 7 plocha :) Jednu sa ugradio kod zene u komp(Medion brand sa G33 chpisetom, ubachen mu L5420, proradio iz prve,bez problema, i potrebe za shtelovanjem BIOS-a), jednu sam prodao, jedna je riknula od starosti, jedna je trenutno kod mene u mashini, a ostale tri su kod ljudi koji nisu imali hertza da sami odrade mod :)
Moja trenutna konfa glasi ovako:
GA P31 DS3l
XEON X5450@3,4Ghz i FSB375
OCZ VENDETA hladnjak
2x2GB ram-a na 900Mhz
GTX470
ASUS TV karta
3 HDD-a
2 DVD-RW-a
Termaltake 850W
Kako je divno opet koristiti svoj 4jezgarni XEON ^___^
 
Poslednja izmena:
Da se pridružim ekipi - Xeon X5470, MSI P45 Neo3, Hyper 212

Imajte u vidu da se prostorija u kojoj je komp ne greje pa uzmite temperature sa rezervom :)
 

Prilozi

To sam napisao na brzinu, sad vidim da je x.
Sad imam vremena da lepo od pocetka da procitam ovu sjajnu temu, pa cu videti koji mi treba(E5440 ili E5450 verovatno). Imam istu plocu kao ti ne bi trebalo problema da bude. :)
 
Verovatno ću i ja sporta radi sestriću sklopiti jedan komp sa nekim xeonom. :) Samo, dobro se drže cene ploča s obzirom da im je prosečna starost 6 godina. :trust:
 
Nazad
Vrh Dno