Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Hvala, bolje vas našao :) znači može i cpu da bude ograničavajući faktor za fsb od 400MHz? ja sam nekako kontao da će ploča biti usko grlo...
 
Stize mi u petak 3x2GB ddr3 sve isti moduli :cigar: , pa cemo da vidimo ima li sta od ovog mog 5440!
 
evo defaultnih 4ghz
 

Prilozi

  • xeon4ghzlinx.jpg
    xeon4ghzlinx.jpg
    489.7 KB · Pregleda: 153
Opa! Širiš se za NG? :p A gde ćeš da bocneš treći modul?

P5KC ima 6 slotova, 2 X DDR3 i 4 X DDR2 ;), tako da ce doci tu jos 2 posle tih 6 i onda sam sa 8 miran dok ne zamenim platformu.
 
A do mojega... tek sam sada skontao da sam danas napisao 3x2GB ddr3 a u stvari sam porucio ddr2 :lupko:. Samsung je inace u pitanju i cipovi se nalaze na QVL listi tako da ne bi trebalo da bude problema.
 
Pa pazi i nije tako los... za sada je na ~50 kada je pod konstantnim opterecenjem na 3.23 GHz. Ja licno pucam na stabilnih 3.5 - 3.6 GHz tako da kontam da bi trebao da bude u opsegu 60 - 65 sa "propelercicem" ali videcemo i za to, tamo posle novaka hoce li biti sta u dzepu za pazar :D.
Inace danas mi se javio jedan ortak koji hoce da nabudzi komp malo, tj. da proda celu konfiguraciju i doda kesha da kupi novo i tek posle malo natezanja, posto smo pricali preko face-a, sam saznao da ima Gigabyte G31 DS3 plocu sa C2D E2180, te sam video da moze na nju da se bocne xenonche. Idem u Zrenjanin od novaka, pa cu da vidim kakvo ima napajanje i da mu porucimo jedan E5450 sa alija. I uz GTX 460 koji ima mislim da je to i vise nego pristojno za sada umesto da kupuje neki celeron 16xx/18xx ili cak i pentijum koji je i skuplji, a morao bi da menja i plocu i ram...
Tako da ako sve prodje kako treba bice jos jedan mod tamo od kraja januara.
 
Demius klokuje sa Windows 98 temom da bi imao koji gflops vise...
 
Ja pre mislim da su to bakine preferencije :d, nostalgija je cudo ;)
 
OldSchool like Boss. :D
 
Može li neki ss, linX, prime, cpuz, voltaže? Mnogi imaju u šteku P5K i oko P5K, ali su skeptični u vezi sa istom, pa čisto da razbiješ predrasude :) Hvala!

Već sam to kačio, ali evo. Moglo bi to i više, ali mene sigurno koči RAM. Možda i još neka finija podešavanja, ali nisam stručnjak.
 

Prilozi

  • Xeon5450-CPUZ_1.jpg
    Xeon5450-CPUZ_1.jpg
    85.2 KB · Pregleda: 160
  • Xeon5450-CPUZ_2.jpg
    Xeon5450-CPUZ_2.jpg
    59 KB · Pregleda: 128
  • Xeon5450-OC_1.jpg
    Xeon5450-OC_1.jpg
    224.1 KB · Pregleda: 149
  • Xeon5450-OC_2.jpg
    Xeon5450-OC_2.jpg
    156.7 KB · Pregleda: 141
Poslednja izmena:
Pozdrav svima, evo i ja da se zapljunem u temu, kanda ću i ja da se priključim retro-quad ekipi, ovih dana stiže Gigabyte GA-G41MT-S2 ddr3 775 pločica, pa se mnogo razmišljam koji cpu poručiti od kineza, ova tri mi se čine kao najbolje opcije: L5420 za 32$, E5440 za 35$ ili X5450 za 36$? Od ploče ne očekujem baš mnogo ~400MHz fsb, a grafika će verovatno biti 270X, pa recite šta mislite koji bi cpu bilo najpametnije uzeti... (p.s. ako neko ima viška cpu neka slobodno baci pm da ne čekam 3 nedelje krška iz kine :d )

steta tek sam sad video poruku a prodao sam danas e5420 koji je bio bas dobar primerak..od tih sto si naveo ja bi isao na e5440..a sa g41 nznm koliko ces moci da klokujes...bez barem p35 ne bih ocekivao neke dobre klokove (stabilne)..i samo da kazem za pricu oko asus p5k ploca, ploce su za pare najbolja kupovina za oko 25e-30e nema boljih...punokrvne p35 ploce sa dobrom naponskom, to sto nema fensi smensi dugmice i crvene tribale nista ne znaci...asus p5kc je ploca od armiranog betona napravljena (u smislu kvaliteta komponenti) a moze da se nadje za oko 30e..imaju dobro hladjenje cipseta i oprastaju svako preterivanje sa oc-om..sto je neko rekao, ploce iz 07-08 koje su jos uvek zive radice bar jos 10 godina.. bukvalno su prosle sve zive testove i ostale su samo najkvalitetnije (po oglasima i to)..peace out
PS: a tek sam sad video da sam slucajno kliknuo na 75. stranu al nema veze, dobro je barem da nisam pisao o necemu sa 16. strane
 
Poslednja izmena:
Koje su razlike,tj. koji je bolji procesor ? E5420 ili L5420 ?
U sustini,meni je zanimljiviji L5420 zbog male potrosnje...
 
evo malo preko defaulta :D
 

Prilozi

  • xeon42ghzprime.jpg
    xeon42ghzprime.jpg
    523.4 KB · Pregleda: 166
Przis ga, przis. :D
 
smorih se shto ne moze nepton da se montira na njega, preblizu faze i kondenzatori soketu :(
 
hdd odnosno win su iz jednog majning riga

plafon shto sam chupao je oko 58 gflopsa na 4300 ili 4350 ne secam se, mozda sam kachio ovde.
 
Rudar Nr. 5. :) ovo iz nekog rudnika sa xeonima?

Ovo ima isti gflops kao moj x3440 (i7) na 1156 socketu? Mada moj xeon je na 3.6ghz ali opet ne verujem kako se drze tako dobro ovi stari xeoni kad se odvrnu na 4ghz.

Što i ti malo ne odvrneš taj X3440?? Pa ta Asusovača se klokovala kao mutava! ;) Isključi HT, ako je to problem za MHz i Gflops više..
 
Da provalio sam i ja da kad je HT ukljucen na istom OC-u baca manje gflopsa, mada mi je dovoljno i ovih 3.5ghz za svaki dan ionako igram samo WoW.
 
Pozdrav
Je'l dovoljno napajanje LC power 420w za E5450. Konfiguracija Asus P5KC, 3gb ddr2, asus 8600gts 512mb.
 
Vrh Dno