Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Nestasica. :d

Pa nije bas 30-50e, samo cpu ce te kostati oko 30e, ploca sa ddr3 minimum 40e jer su sada trazene, i na kraju memorija ddr3 (racunaceno polovnu) 4Gb 35e.
Izracunaj i vidi dal se uklapas. :)

Nisi pratio.. Čovek ima E5450, slabašnu ploču i DDR2 memoriju, a hoće da pređe sa istim procom na DDR3 775 plojku i uzme 2x4GB DDR3 memare.. Ima logike, ima računa, ali kao što DR kaže, čemu? Ne dobija se ništa posebno tim potezom, a treba prodati, naći, kupiti, uzeti ispravno, itd.

P. S. Nisi ugušio temu, mnogi tako razmišljaju.. :)
 
Poslednja izmena:
Nisi pratio.. Čovek ima E5450, slabašnu ploču i DDR2 memoriju, a hoće da pređe sa istim procom na DDR3 775 plojku i uzme 2x4GB DDR3 memare.. Ima logike, ima računa, ali kao što DR kaže, čemu? Ne dobija se ništa posebno tim potezom, a treba prodati, naći, kupiti, uzeti ispravno, itd.

P. S. Nisi ugušio temu, mnogi tako razmišljaju.. :)

Mislis da ne bi dobio sa jos 4gb rama?
 
Dobio bi, naravno. Kolicina je uvek bitna, a brzina ne.
Samo je pitanje koje module od 4GB te starije ploce podrzavaju. Bilo je primera da ljudima nece da rade moduli od 4, vec samo od 2GB DDR3.
 
Taj ES3G bi odleteo za 20e (da ne kažem i 25). Dodaš još 10-15 (da ne kažem 20e) i kupiš krštenu DDR2 ploču za tog finog Xeon-a i tu finu memaru. +2 ili +4GB kasnije uvek možeš da dodaš, ako naleti nešto povoljno. Značilo bi još memorije, ali ne i prelazak na DDR3 sa tim procom. To je, manje više, poruka svih kolega.. :)
 
Taj ES3G bi odleteo za 20e (da ne kažem i 25). Dodaš još 10-15 (da ne kažem 20e) i kupiš krštenu DDR2 ploču za tog finog Xeon-a i tu finu memaru. +2 ili +4GB kasnije uvek možeš da dodaš, ako naleti nešto povoljno. Značilo bi još memorije, ali ne i prelazak na DDR3 sa tim procom. To je, manje više, poruka svih kolega.. :)

otprilike sam ovakav odgovor i hteo, al samo da nadjem hyper x :). Bice valjda nesto :).
 
Ugradio sam E5450 u septembru i sve je bilo uredu do pre dve-tri nedelje, a onda posle par uzastopnih nestanaka struje - počela je da mi trokira GPU GTX460. Sad ne verujem da to ima neke veze sa ovim modom, ali šta vi mislite? Pogledajte ovaj moj post, pa mi dajte neki savet jer je ovo druga tema, ali rekoh da ipak napišem i ovde jer me se eto to desilo posle ove modifikacije.
 
Ugradio sam E5450 u septembru i sve je bilo uredu do pre dve-tri nedelje, a onda posle par uzastopnih nestanaka struje - počela je da mi trokira GPU GTX460. Sad ne verujem da to ima neke veze sa ovim modom, ali šta vi mislite? Pogledajte ovaj moj post, pa mi dajte neki savet jer je ovo druga tema, ali rekoh da ipak napišem i ovde jer me se eto to desilo posle ove modifikacije.

Možda je najlakše da probaš sa drugom grafom - čisto da skineš sumnje sa Xeon-a i ploče.. Btw, zar nema nVidia neku zavrzlamu sa power management-om ili sl. Proveri na Net-u, ja guram ATI ,)
 
Taj ES3G bi odleteo za 20e (da ne kažem i 25). Dodaš još 10-15 (da ne kažem 20e) i kupiš krštenu DDR2 ploču za tog finog Xeon-a i tu finu memaru. +2 ili +4GB kasnije uvek možeš da dodaš, ako naleti nešto povoljno. Značilo bi još memorije, ali ne i prelazak na DDR3 sa tim procom. To je, manje više, poruka svih kolega.. :)

Za 4500 sam uzeo asus P5Q deluxe, nadam se da sam dobro prosao? Kad zbudzim sve za koji dan ili nedelju javaljm utiske oko OC-a eventulanog itd :).

Pozdrav
 
Nije loša cifra. Nemoj da si gadjliv na uparivanje svojih HyperX-ova sa drugom memorijom na 1066 - trebalo bi to sve lepo da radi.Ili da se i tu zezaš, prodaš prvo svoj DRAM, pa uzmeš 4x2GB od iste fele.. Ali polako, ima vremena. Prvo testiraj CPU na pravoj plojki :) Pozz
 
Kako ste vi flešovali BIOS za svoju MB? Ja sam za moju preko floppy diskete, jer Asus EZ flash nije video USB. Interesuje me kako bi to bilo za Asus P5E WS Pro matičnu ploču jer njen BIOS ROM ima 2MB pa ne bi moglo preko diskete.
 
Kako ste vi flešovali BIOS za svoju MB? Ja sam za moju preko floppy diskete, jer Asus EZ flash nije video USB. Interesuje me kako bi to bilo za Asus P5E WS Pro matičnu ploču jer njen BIOS ROM ima 2MB pa ne bi moglo preko diskete.

ROM nije 2MB nego 2Mb. Mada je sam fajl oko 1MB. Flopi je inače najgora moguća varijanta, najnepouzdaniji i veoma sklon oštećenjima. Velike šanse da se ubije bios.
Inače ASUS Update program iz Win-a radi prilično pouzdano i lepo. Svejedno, preporuka ide za manji USB fleš, FAT(32) formatiran!
 
Montirana P5Q ploca, stavljen bios sa onog sajta sto je kolega dao, sve radi odlicno, samo su mi cudne temperature od 29-36 su idle, moguce da nistam pastu lepo stavio?

Pozdrav
 
Normalno je to, vidi kakve su temperature pod opterecenjem. A imas odlican cooler. :D
 
Poslednja izmena:
To su normalne temperature, sto pega kaze mozes ga i bez coolera drzati kako je hladan...
 
ROM nije 2MB nego 2Mb. Mada je sam fajl oko 1MB. Flopi je inače najgora moguća varijanta, najnepouzdaniji i veoma sklon oštećenjima. Velike šanse da se ubije bios.
Inače ASUS Update program iz Win-a radi prilično pouzdano i lepo. Svejedno, preporuka ide za manji USB fleš, FAT(32) formatiran!

ROM Fajl za navedenu MB je 2.097.152 bytes = 2MB, ali ipak hvala na odgovoru. Moguće da ga AsusEZ flash nije video jer mi je fleška bila formatirana u NTFS, sada se setih.
 
Aida stress test do 74 je isla temperatura al oko 70 je onako bila konstantna. Jel to ok? Pozdrav.
 
Pa pazi, sve te temperature su u principu korektne. Max temp za E5450 je 67 C; o tome smo vec pricali. Ako ti nije cimanje i ne predstavlja problem u smislu novca, zameni taj TX3 nekim kvalitetnijim kulerom za izvlacenje krajnjih dometa proca na tom setup-u. E sad, sta je zgodno da se ne vadi ploca i sl. (ne znam kako ti je resena zadnja strana kucista) - mozda neka stara Vendetta 2, uz kvalitetniju pastu, naravno. Mada kazem, i ovo je korektno. Ali za neki OC - a steta je da ga ne odrapis malo, bolji kuler je a must! ;)

P. S. Ako resis sve to i uspesno ga podesis na stabilnih 3.6GHz ili vise, zanima me kako proc parira 7850 karti. Obavezno postuj ss. Hvala!
 
Poslednja izmena:
Moj Xeon E5450 je stepping E0 i evo kako izgleda na 3,68GHz Xeon5450-OC_1.jpg Čudi me samo to kako je tolika razlika (čak 10-12°C i to 1. i 3. jezgra su toplija) u temperaturi između gornjeg jezgra i ovih ispodXeon5450-OC_2.jpg. Inače je kuler OCZ Vendeta a pasta je Arctic Silver 5.
 
Pitanje ukratko, kako znate koja ploca podrzava koji procesor? Kako sam skontao procedura je bas jednostavna...
 
da li je mozda neko uzeo x5470 i probao da ga cherechi preko 4ghz?
 
Nazad
Vrh Dno