Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Nije,najverovatnije cu ici na e5450.Planiram da ga oc,ali pre toga mi treba napajanje,cpu cooler,pasta.Pa tek kad to nabavim ide oc.
 
Sutra bih trebao da uzmem procesor e5420,pa me zanima da li neko moze da mi da konkretno uputstvo sta sve trebam da odradim da bi on proradio na mojoj maticnoj ploci Biostar TP35D2-A7 ? Ima li neko iz bgd-a sticker viska ?
 
Da li prvo stavljam procesor pa flashujem bios ili obratno ? ovaj prvi deo posla je lepo opisan to cu bas sutra da odradim.Nadam se da cu videti neki napredak u radu u odnosu na e5700
 
Valjda je logicno da prvo odradis update BIOS-a cime "omogucavas" rad nove komponente, pa tek onda stavis tu komponentu. :)
 
A reci mi kada budem radio flash bios-a sta trebam tacno da radim ? I kako tacno da ga flashujem ?
 
Ne trebaju ti mikrokodovi, skini sa onog sajta kao sto sam ti rekao (to je vec odradjeno).
Update BIOS-a radis standardno, vidis na sajtu za plocu da li ima aplikacija za update ili kako ide update van Windowsa.
 
Da li prvo stavljam procesor pa flashujem bios ili obratno ? ovaj prvi deo posla je lepo opisan to cu bas sutra da odradim.Nadam se da cu videti neki napredak u radu u odnosu na e5700

Napredak ćeš videti u zahtevnijim aplikacijama i igrama. Siguran sam da planiraš da zameniš i grafiku iz potpisa, kako bi taj E5420 imao dobrog kompanjona na tvojoj platformi. Za ploču i memoriju nemoj da se brineš, jer dve komponente garantuju dobar rad sa quad core Xeon-om. Verujem da, na kraju, tvoj ulog za zamenu procesora neće biti veći od 10-12e, kada se podvuče crta - a to je i poenta cele priče. Ljudi su pre par godina davali par stotina eur za procesor sličnih karakteristika na P35 chipset-u :) Uživaj u modu! Pozz

Link ka BIOS fajlu za tvoju ploču sa Kokanovog, odnosno DeRadiccijevog sajta: https://mega.co.nz/#!fw4BmagS!l0EfVu9ZmhlWYb2BH844P5593UzlDTf9kUblmVkDhq4
 
Pozdrav,procitao sam prvih 11 strana i onda sam odustao jer sam video da na q43 plocama upgrade xeona ne bi radio dobro
dell optiplex 760,
q43 ploca
cpu je intel 8400
VGA Radeon 4850
racunar koristim samo za igrane Dote 2,mislio sam da bi mozda ugranjda xeona podigla malo framerate ali ocigledno ne mogu,
Zanima me na plocama na kojima odsecete plastiku da bi stao xeon da li moze kasnije da se vrati neki 775 ili ne,jer bi mozda i menjao moju plocu za neku na kojoj radi xeon pa me interesuje da li je onda ta ploca osudjena samo na xeone onda?
 
Ma jok, frikombinujes kako ti odgovara. Ne menjaju ta dva zareza funkcionalnost.
Ja sam prvo isekao plocu, cisto u slucaju da ne zeznem nesto, pa onda narucio xeona.
 
Pozdrav,procitao sam prvih 11 strana i onda sam odustao jer sam video da na q43 plocama upgrade xeona ne bi radio dobro
dell optiplex 760,
q43 ploca
cpu je intel 8400
VGA Radeon 4850
racunar koristim samo za igrane Dote 2,mislio sam da bi mozda ugranjda xeona podigla malo framerate ali ocigledno ne mogu,
Zanima me na plocama na kojima odsecete plastiku da bi stao xeon da li moze kasnije da se vrati neki 775 ili ne,jer bi mozda i menjao moju plocu za neku na kojoj radi xeon pa me interesuje da li je onda ta ploca osudjena samo na xeone onda?

Naravno da može da se vrati CPU sa LGA775 podnožjem, samo pazi kako ga okrećeš, a neće da mrdne jer ima posle onu kopču. Upravo to sam i hteo da ti predložim da onda uzmeš neku polovnu ploču na kojoj će dobro raditi Xeon.
 
Evo stigao je i meni e5450, ali cini mi se da imam problem sa temperaturom. Kuler nije stock nego ovaj sa slike.
Capture.JPG Capture1.JPG spire_21372041291.jpg
EDIT:
Ovo su idle temperature
 
Poslednja izmena:
te nam nista ne znace,pusti prime95 neko duze vreme pa okaci temperature.predhodno za svaki slucaj proveri jel' lepo zakacen hladnjak,i ima li viska paste.izguglaj kako se stavlja pasta,ima pregrst lepih tutoriala.
 

Pozdrav
Asus P5KC(C2D e6550), 3x1gb kvr800d2n5. konfiguraciju pretežno koristim za SolidWorks, Autocad, Matlab... Nećkam se između E54/40-50/ i ne bih oc procesore uopšte. Zanima me sledeće... Ako ne kupujem preko kartice već preko bank transfera da li će naknada biti simbolična ili ću povećati cenu procesorra za 50% http://bit.ly/140s4tp . Prvi put kupujem ovako, pa me zanima šta, kako i koliko...
 

Pozdrav
Asus P5KC(C2D e6550), 3x1gb kvr800d2n5. konfiguraciju pretežno koristim za SolidWorks, Autocad, Matlab... Nećkam se između E54/40-50/ i ne bih oc procesore uopšte. Zanima me sledeće... Ako ne kupujem preko kartice već preko bank transfera da li će naknada biti simbolična ili ću povećati cenu procesorra za 50% http://bit.ly/140s4tp . Prvi put kupujem ovako, pa me zanima šta, kako i koliko...

Nećeš platiti ni mm preko toga. Iako su cene blago skočile poslednjih dana, mislim da možeš da nađeš na Ali-ju i par eur jeftiniji E5450. Hoće ljudi sve da se dogovore. Srećno!
 
Poslednja izmena:
Jel moze predlog ploce sa ddr3 memorijom, da ne moram da se smaram sa mikrokodovima i ostalim, znaci da samo ubacim xeon-a, kao sto vec bio uradio sa ovom sto imam gigabyte?

Hvala

Pozdrav
 
Znam nego posto planiram da windows reinstall, pa sam dosao na ideju da promenim plocu i kad vec menjam da uzmem ddr3 memoriju,al kapiram da nije smaranje :). Jel ima nekog predloga :)?
 
Znam nego posto planiram da windows reinstall, pa sam dosao na ideju da promenim plocu i kad vec menjam da uzmem ddr3 memoriju,al kapiram da nije smaranje :). Jel ima nekog predloga :)?

Taj potez ti ne bi imao apsolutno nikakvog rezona, uz dužno poštovanje prema ideji, naravno. Ako je rezon da kad već radiš reinstall promeniš i neku komponentu, i.e. prelazak na DDR3, onda uradi kompletan upgrade mašine na neku noviju platformu, tj. batali Xeon-a. Pozz
 
Taj potez ti ne bi imao apsolutno nikakvog rezona, uz dužno poštovanje prema ideji, naravno. Ako je rezon da kad već radiš reinstall promeniš i neku komponentu, i.e. prelazak na DDR3, onda uradi kompletan upgrade mašine na neku noviju platformu, tj. batali Xeon-a. Pozz

To sve odradim u najbolje za 30-50evra, a ovo dok bi prodao pa da dodam, cimanje je. U svakom slucaju, i ne mogu da nadjem nesto ploca sa ddr3 :).
 
Batali to, neces dobiti nikakvo ubrzanje sa s775 plocom koja ima DDR3.
 
Nestasica. :d

Pa nije bas 30-50e, samo cpu ce te kostati oko 30e, ploca sa ddr3 minimum 40e jer su sada trazene, i na kraju memorija ddr3 (racunaceno polovnu) 4Gb 35e.
Izracunaj i vidi dal se uklapas. :)
 
Nestasica. :d

Pa nije bas 30-50e, samo cpu ce te kostati oko 30e, ploca sa ddr3 minimum 40e jer su sada trazene, i na kraju memorija ddr3 (racunaceno polovnu) 4Gb 35e.
Izracunaj i vidi dal se uklapas. :)

Ne znam da li ja negde gresim ili sta, ili nisam lepo napisao, ja hocu svoj postojeci XEON iz potpisa, da stavim na plocu 775 da ima ddr3 da ne bi jurio ddr2 memorije, posto imam 4gb hyper x neki black edition i sigurno ne bi nasao te jos iste, pa bi zato samo plocu promenio, zato kazem ako dam za plocu oko 40, prodam moju memoriju izadje glava za glavu i za uskoro kupujem po 2gb ddr3. Nadam se da sam sad jasniji. Ugusih temu :)
 
My bad, nisam video da imas vec Xeona.
Onda samo ploca, ali kako sto sam rekao tesko se nalaze, i onda kada su bile aktuelne slabo su se kod nas uvozile.
 
Nazad
Vrh Dno