Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Karticom preko Bookinga i ne možeš da platiš, ali možeš tom istom karticom kada dođeš u hotel. Kod posebnih ponuda, može hotel da naplati (dakle ne rezervacija, nego naplata!) i ceo iznos u momentu rezervacije.
Hotel svakako dobija broj kartice, mora da se naplati u slučaju no show, recimo.
Booking nikada i ništa ne naplaćuje od tebe kao korisnika.
 
Meni je neverovatno da niko u CA banci ne zna kako radi to sa Visa karticom i rezervacijom. Išao sam 3 puta u banku, zvao nekoliko puta telefonom da pitam šta sad, kad mi je tekući u minusu, ali niko nije siguran, kao sve je i redu. Ali ja sada imam blokiran dinarski račun sa kog ne mogu da plaćam EBankingom.
Meni se čini da bih trebao da podignem evre sa evro računa, konvertujem u dinare, i uplatim na dinarski račun.
Zato sam pitao da li neko ima iskustva, kako ovo izgleda u Telenor banci.
 
Ako sam dobro propratio u Telenoru prvo skida sa deviznog racuna ako ima novca. Kada sam registrovao karticu na PP i Googlu, skinuo je novac sa racuna na kome su evri. Dolare nisam imao, a na dinarskom je bilo novca, ali nije diran.
 
Ako sam dobro propratio u Telenoru prvo skida sa deviznog racuna ako ima novca. Kada sam registrovao karticu na PP i Googlu, skinuo je novac sa racuna na kome su evri. Dolare nisam imao, a na dinarskom je bilo novca, ali nije diran.

odlično si propratio. Ako je plaćanje u evrima ili dolarima prvo se taj deo skida,a kada na njemu nema novca onda se skida sa dinarskog računa,ali u tom slučaju kurs nije 120,nego je 125din,zato je pre plaćanja promeniti u € ili $ pa nakon toga platiti nego sa dinarskog plaćati u stranoj valuti.
 
PO zilioniti put, NE KONVERTUJETE U DOLARE. TO je jedino sveto pismo za nase kartice - ne bacajte na dolar, UVEK ce biti konvertovan u Evro ili Dinar.
Iskljucivo dinari ili evri. Najbolje su kartice koje imaju samo Evro partiju, ili kreditne kartice koje imaju barem Evro partiju. (Visa Internet/Electron i MasterCard Intesin recimo)

Bilo je price u temi da je pogresno Telenorov MasterCard nesto rezervisao ili proknjizio, ne secam se tacno... nije bilo glupo kao kod Visa Inspire kod Intese (zbog cega sam otvorio temu da se ista izbegava trajno, jer nije definisano ili uradjeno kako treba), ali opet nije kako bi normalna osoba htela.
 
Iako imam samo dinare na racunu, automatski konvertuje u dolare ako je to valuta placanja jel da? Da li ima neke razlike u toj automatskoj konverziji i u rucnoj kupovini deviza?

I jos jedna stvar, porucio sam nesto preko aliexpressa, platio u dolarima, medjutim nisu poslali paket, pa su mi vratili pare, ali u evrima, cemu to?
 
Jesi procitao post bukvalno iznad tvog? :D Barem na drugo pitanje je zilioniti put odgovoreno u njemu :D
 
Meni je neverovatno da niko u CA banci ne zna kako radi to sa Visa karticom i rezervacijom. Išao sam 3 puta u banku, zvao nekoliko puta telefonom da pitam šta sad, kad mi je tekući u minusu, ali niko nije siguran, kao sve je i redu. Ali ja sada imam blokiran dinarski račun sa kog ne mogu da plaćam EBankingom.
Meni se čini da bih trebao da podignem evre sa evro računa, konvertujem u dinare, i uplatim na dinarski račun.
Zato sam pitao da li neko ima iskustva, kako ovo izgleda u Telenor banci.
Daleko od toga da ne zna nego ih boli...pisi na call centar ili na mail kartica ako postoji javno dostupan. A imas dve moguce varijante u toj prici, ili ti je kartica primarno vezano za dinarski racun ili se sistemski sve rezervacije prvo vrse u dinarima. Ako je opcija jedan ostavlja ti se mogucnost da karticu koju koristis za placanje na internetu "odvezes" sa dinarskog i vezes samo za devizni. Javi kako si prosao ;-)
P.S. Radio sam tamo nekad ali davno bese pa ne znam kako sad sve funkcionise.
 
Sve rezervacije na Visu se rade samo na dinarskom računu.
Ali mi to niko nije rekao, odnosno, nisu znali da će biti samo rezervacija, koja će duže trajati.
Sada sam i ja naučio kako to funkcioniše. [emoji1]
 
Za koju banku i karticu pricamo? Budite precizni, razlikuje se prilicno izmedju banaka KAO I KARTICA ISTE BANKE.

I pripazite kada se proknjizi koji kurs se koristi i da li ima provizije! Erste, Raiffeisen, Alpha, Piraeus imaju provizije za devizne transaksije, bez obzira na tip kartice.
AIK ima za ne-debitne kartice.
Intesa nema osim za Amex u valutama koje nisu Evri/dinari.

Za ostale ne znam iz iskustva ;)
 
Poslednja izmena:
Sve rezervacije na Visu se rade samo na dinarskom računu.
Ali mi to niko nije rekao, odnosno, nisu znali da će biti samo rezervacija, koja će duže trajati.
Sada sam i ja naučio kako to funkcioniše. [emoji1]
Da, to je poslovna politika banke za sad.
Kartica koja radi po principu dinarske transakcije na tekuci, devizne na valutni racun je Maestro Travel (pricam samo o CA).
Koliko se secam tu su i balansi (stanja) odvojeni tako da ne mozes kombinovati po principu deo sa dinara, deo sa evra.
 
Za koju banku i karticu pricamo? Budite precizni, razlikuje se prilicno izmedju banaka KAO I KARTICA ISTE BANKE.

I pripazite kada se proknjizi koji kurs se koristi i da li ima provizije! Erste, Raiffeisen, Alpha, Piraeus imaju provizije za devizne transaksije, bez obzira na tip kartice.
AIK ima za ne-debitne kartice.
Intesa nema osim za Amex u valutama koje nisu Evri/dinari.

Za ostale ne znam iz iskustva ;)

Moje iskustvo je vezano za Credit Agricole i Visa debitnu karticu.
A zanimalo me je kako ovo radi u Telenor Banci. :)
 
Ma niko nije hteo da ulaze ako ne mora. E pošto se Telenor umesao, sad ce i ostali da se mrdnu.
 
Nece nijedna banka toliko brzo toliko toga da uradi, zbog guranja. Prosto ne moze... pogotovu ne u ovoj zemlji.

Mislim, lepo je razmisljati da "konkurencija radi", ali se kod nas to pokazalo zavaravanjem 100%. Pa i ovde.
 
Evo Telenor banka saveta:
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1430900133752.jpg
    uploadfromtaptalk1430900133752.jpg
    970.3 KB · Pregleda: 179
proradilo je ipoak nesto je bilo do telenor banke izgleda.uplatio sam telekom pripeid internet.
 
Ovo je ocekivano, i to vec znamo (mada nismo znali da idu prvo druge valute, pa tek onda dinari).
Pitanje je sta ce tacno biti kada nema dovoljno evra za rezervaciju, ali ih bude za krajnju transakciju, ili bude polovicno evra za krajnju transakciju?
Who is brave enough? :D
Evo Telenor banka saveta:
 
proradilo je ipoak nesto je bilo do telenor banke izgleda.uplatio sam telekom pripeid internet.
Imam utisak da smo mi mislili da ti obican prepaid kredit da uplatis :D
Kako si uplatio inace? Preko MojTelekom portala dopunio kredit samo?
 
Ovo je ocekivano, i to vec znamo (mada nismo znali da idu prvo druge valute, pa tek onda dinari).
Pitanje je sta ce tacno biti kada nema dovoljno evra za rezervaciju, ali ih bude za krajnju transakciju, ili bude polovicno evra za krajnju transakciju?
Who is brave enough? :D
Trebalo bi istim redosledom eur->devize->rsd, ali to mora praksa da potvrdi :)
 
Bas to, pricaju svasta u bankama, ali sacekajmo praksu :)
Neko je skoro to uradio, ali ne mogu da pronadjem post :(
 
Mozda ovo nema mnogo veze sa temom, ali izgleda da konkurencija i u bankarskom sektoru cini svoje. Danas u ekspozituri Intese u Pozarevcu, devojka sa tabletom u rukama "juri" stranke da im objasni prednosti m-bankinga i e-bankinga. Sve vreme naglašava kako je to sada sve besplatno, bez ikakve provizije i drugih troskova, uz hit tr. Zainteresovanima bukvalno odmah aktivira sve opcije u vezi toga. :)
 
Dzaba Intesi to kad za svaku sitnicu moras u ekspozituru. Jedino Telenor prepušta 99% posla klijentu.
 
Ja imam 2 zamerke
1.Stravicno malo automata za Beograd u nekim mestima ne postoni ni jedan.

2.Prozirna stakla kada udjes u prostoriju sa bankomatom ,ja bi voleo da su zamagljena..
 
Mozda ovo nema mnogo veze sa temom, ali izgleda da konkurencija i u bankarskom sektoru cini svoje. Danas u ekspozituri Intese u Pozarevcu, devojka sa tabletom u rukama "juri" stranke da im objasni prednosti m-bankinga i e-bankinga. Sve vreme naglašava kako je to sada sve besplatno, bez ikakve provizije i drugih troskova, uz hit tr. Zainteresovanima bukvalno odmah aktivira sve opcije u vezi toga. :)

Da izbacili su svoju 2.0 verziju aplikacije koja je drastično bolja u odnosu na staru.

Nije baš na nivou kao Telenor banke ali se sada može dosta operacija izvršiti preko telefona.

Što je najvažnije sve jeste besplatno valjda dok traje promocija same aplikacije i usluge.

Ali da se ne lažemo to i dalje neće smanjiti redove i intesinim poslovnicama.
 
Poslednja izmena:
Ja sam u TB presao iz 2 prosta razloga.
1. E-banking i M-Banking na odlicnom nivou
2. Progresiv paket mi nudi da 5 puta dignem novac na bilo kom automatu bez provizije. Toliko puta i odem do bankomata, ostalo sve zavrsavam karticom.
 
uplatio sam preko mojtelekom sajta pripeid dopunu pa onda na usb internet modemu od telekoma porebacio u megabajte.ona sto radi u telekomu u immocentru pitam je mogu li dopuniti broj od internet broja pa da prebacim u megabajte kaze nemoze kaze mora kod nas kako laze ili nije u toku.nije vazno prebacivacu preko sajta mojtelekom.
 
Ja sam u TB presao iz 2 prosta razloga.
1. E-banking i M-Banking na odlicnom nivou
2. Progresiv paket mi nudi da 5 puta dignem novac na bilo kom automatu bez provizije. Toliko puta i odem do bankomata, ostalo sve zavrsavam karticom.

Cekaj na progresiv paketu 5 puta je free ali samo prvih pet puta ili je svakog meseca 5 puta free ?
 
Svakog meseca prvih 5

Isplata gotovine na bankomatu drugih banaka u zemlji - prvih 5 podizanja novca mesečno – bez naknade, dodatna podizanja novca – 50 RSD
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno