Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nema nista od cudjenja i gundjanja ali naplata onog sto se nije naplacivalo kao i nikakve novosti/koristi od toga su uvek za kritiku.
Nadam se da postoji neko normalan u tom Mobi sektoru.
Odlaziće im korisnici ako nastave ovako.
Iskreno ne znam kakva je MTS banka, možda oni malo preuzmu od ovih...
 
Zato je dobro da koristiš aplikaciju.
To rade da bi smanjili gužve na bankomatima haha.
Pa jeste ali kad aktiviras karticu moras da je koristis. Inace kad podizem karticom nikad ne uzimam isecak. Dolazi mi svakako email

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ha, dosao je i kraj oktobra/pocetak novembra i sada ste se setili da krece naplata startera, svih sms, a i provera stanja na bankomatu. Sve to smo upozoravali jos u septembru - mogli ste da predjete na osnovni ili progresiv ako bas zelite ili da zatvorite racun.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Pa trebalo je jos 35 sms-ova da posalju izgleda, uvek se neko iznenadi koliko god to bilo neverovatno.



Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Pa trebalo je jos 35 sms-ova da posalju izgleda, uvek se neko iznenadi koliko god to bilo neverovatno.



Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
Nisu problem sms, bar za mene. Ko to nije idmah iskljucio i treba da plati. Problem je sto sam dobio karticu, ja i mnogi koji su presli na osnovni a to su iz MOBI banke iskoristili, sibicarski, da od svakog uzmu po 50 dinara za proveru stanja. Razumem ako to radis zato sto te interesuje stanje na bankomatu i onda i treba da platis. Ali ako to moras da uradis zato sto te je banka uslovila da bi koristio karticu i to na njihovom bankomatu e onda je to šibicarenje. Nikad od njih prava banka. Mozda su u pocetku imali kapacitet i tada su imali trziste... Sada, da nema klik servisa placanja i upate isplate evra na bankomatu, za mene ne bi bila ni alternativna banka. MTS ih tu za 3 koplja šije


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Pa trebalo je jos 35 sms-ova da posalju izgleda, uvek se neko iznenadi koliko god to bilo neverovatno.



Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
Problem je u tome što mnogi misle da sms ne treba da im bude premium feature barem što se tiče ebankinga, pa tako je i naplata istog nebulozna.
 
Ma ne mislim na to nego na sms obavestenje da ce krenuti da se naplacuje.



Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Ljudi kako ste zadovoljni sa Dina karticom, jel moguće da je povežem sa paypalom, kako ide online kupovina prema inostranstvu, utisci?!
Hvala
 
Ne mozes Dinom da placas na netu, otvori tatifnik i sve ti pise.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Ljudi, ja cuo Telenor Banka Full ovo ono NAJ banka u Srbije... I kada sam napravio racun ona se pretvorila u neku MObi Banku i moj prvi prenos novca sa PAYPALA na racun je izaslo gore nego u bilo kojoj drugoj banci u Srbiji(samo je raišpajzen gora).
Znači na Priliv od 995$ oni meni uzeli naknadu za priliv novca WTF? Ne znam da li je tako i pre bilo,ali dizao sam u mogu reci vise nego 5banaka i kolega u jos nekoliko zbog provere kursa dolara.... i nijedna mi nije naplatila nista dodatno. Evo i jedan ScreenShot sa tacnim iznosom naplacenim za prijem 995$Pogledajte prilog New Bitmap Image.bmp
Ko god planira da dize novac sa Paypala: TOP 3 banke po kursevima su: INTESA>ERSTE>AIK Znaci daju vam i vise nego sto je trenutni kurs na https://www.xe.com/currencycharts/?from=USD&to=RSD&view=12h
Nisam jos isprobao sve banke u Srbiji,ali mnoge sam video na licnim primerima i tudjim. Raišpajzen izbegavati u širokom luku jer su mi dali tako bedan kurs konkretno oko 5din manji od Inteze, da je na kraju i Mobi banka sa sve naknadom dala više novca po Dolaru nego oni. Žalio sam se preko mejla,a odgovor od njih je bio smešan.
 
Poslednja izmena:
Ajde i kapiram 150din da se ne bunim, ali ne znam sto su mi skinuli jos 150din preko kao za pretplatu a pre par meseci sam promenio ugovor da mi po transakciji skidaju a ne da imam mesecno odrzavanje.. Resetovali i to bez obavestenja ? 3-4 meseci nisam placao odrzavanje bas iz razloga sto mi se ne isplati, vec po potrebi u prodavnici platim tu proviziju od 30-40din preko po potrosnji.
 
Juče sam dobila poruku da mi je, prelaskom na paket Osnovni račun, ugašena MasterCard kartica, čiju sam izradu uredno platila 500din kad sam otvarala račun.

Ovaj račun koristim retko, isključivo za internet plaćanja, tako da nisam previše obraćala pažnju na promenu cenovnika. Kada sam pre 15ak dana (sa zakašnjenjem) videla da su uveli naknadu od 150 din za korišćenje računa, rešila sam da promenim paket na trenutni besplatni.

Pritom me NIGDE nisu obavestili da će mi ugasiti važeću (i naplaćenu) karticu pri promeni paketa.

Poslala sam mail žalbe, kartica mi važi do 11/22 (još pune 3 godine), i tražila sam da mi vrate karticu, ili novac koji sam dala za izradu iste.
Pretpostavljam da neće biti ništa od ovog, i da ću dobiti neki generički odgovor od njih za par dana, tako da planiram da ugasim račun čim podignem preostali novac.

Vidim da će brzo da izgube većinu korisnika ovakvim poslovanjem.
 
Na prethodnih 30 stranica se pise kako gase Master Card karticu a i u njihovom tarifniku pise u svim kolonama gde se pominje MC da ta usluga nije dostupna na tom racunu...
 
Na ovoj temi je baš simptomatično kako ljudi ne prate šta se piše, ali uopšte ne čitaju komentare. A onda kad imaju neki problem, neku muku dođu ovde čisto da napišu šta im je na duši, da im bude lakše, šta li..
 
Na ovoj temi je baš simptomatično kako ljudi ne prate šta se piše, ali uopšte ne čitaju komentare. A onda kad imaju neki problem, neku muku dođu ovde čisto da napišu šta im je na duši, da im bude lakše, šta li..
I meni se tako cini.
@avalon
I ja sam platio 500 din i vazeca je i dalje bila ali sve lepo pise i ljudi su ovde na vreme pisali.
Ta kartica je vezana za ta dva paketa, dina za osnovni i kako mislis da zadrzis karticu kad ne ide ista u tom paketu.
Prezalis 500 din kao ja ako ne zelis da placas 150 mesecno i cao.
 
Znam da se o tome ranije pricalo ali ne mogu da pronadjem poruke.

Uplatio sam novac na bankomatu. Odmah sam isti novac upotrebio. Posto imam dozvoljen minus, obracunali su mi kamatu na minus.

U pocetku nije bilo ovako. Kakva je sada situacije i da li je ovo u skladu sa ugovorom koji imamo sa bankom?
 
Juče sam dobila poruku da mi je, prelaskom na paket Osnovni račun, ugašena MasterCard kartica, čiju sam izradu uredno platila 500din kad sam otvarala račun.

Ovaj račun koristim retko, isključivo za internet plaćanja, tako da nisam previše obraćala pažnju na promenu cenovnika. Kada sam pre 15ak dana (sa zakašnjenjem) videla da su uveli naknadu od 150 din za korišćenje računa, rešila sam da promenim paket na trenutni besplatni.

Pritom me NIGDE nisu obavestili da će mi ugasiti važeću (i naplaćenu) karticu pri promeni paketa.

Poslala sam mail žalbe, kartica mi važi do 11/22 (još pune 3 godine), i tražila sam da mi vrate karticu, ili novac koji sam dala za izradu iste.
Pretpostavljam da neće biti ništa od ovog, i da ću dobiti neki generički odgovor od njih za par dana, tako da planiram da ugasim račun čim podignem preostali novac.

Vidim da će brzo da izgube većinu korisnika ovakvim poslovanjem.
Da je bilo pameti u toj Mobi banci ostavili bi dva računa bez ovog trećeg i sve bi bilo super.
Vremenom su počeli da se ciganisu, nisu ništa bolji a ni gori od konkurencije...
 
Da je bilo pameti u toj Mobi banci ostavili bi dva računa bez ovog trećeg i sve bi bilo super.
Vremenom su počeli da se ciganisu, nisu ništa bolji a ni gori od konkurencije...

Мислим да има 4 рачуна.Слажем се да је бар један вишак,који,не знам:?Постоје зналци који су плаћени.
 
Ako gledaš odvojeno na progresiv i progresiv plus onda 4. A realno i razlikuju se, ne mnogo ali se razlikuju
U principu, starter paket je suvišan, jer plaćati 150 dinara za nešto što se ne koristi je suludo. A ako se i koristi, onda sa provizijama se lako dođe do cifre od 300, a tu je već progresiv. Osnovni je samo za ljude koji kupuju telefone preko Mobi banke i eventualno neki račun na klik. Iskreno, nisam ni ispratio da li može plaćanje računa na klik na osnovnom paketu.
 
Poslednja izmena:
Moze na osnovnom račun na klik. Platio sam prošlog meseca Infostan na taj način.
Kurs evra u menjačnici je isti za osnovni i za starter paket.
Dina kartica je potpuno beskorisna, pritom i dosta nebezbedna, prilikom krađe neko može da provuče na bilo kom POS terminalu poveću sumu novca uz neku škrabotinu (potpis) na papiru. Ne traži pin. Nema contactless.
Ne kažem da je greška do Mobi banke ali taj osnovni paket sa Dinom je totalno beskorisan. Eto, ostale uplate i isplate i RSD i EUR sa bankomata free kao i slanje novca u okviru banke drugim korisnicima, dok se ne sete da i to na osnovnom mogu da isključe i nateraju te da uzmeš starter /progresiv.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Osnovni je dobar i za prijem novca iz inostranstva, jer nema provizije (adsense...).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moze na osnovnom račun na klik. Platio sam prošlog meseca Infostan na taj način.
Eto, ostale uplate i isplate i RSD i EUR sa bankomata free kao i slanje novca u okviru banke drugim korisnicima, dok se ne sete da i to na osnovnom mogu da isključe i nateraju te da uzmeš starter /progresiv.

Ne mogu da te nateraju, to ako bi uradili bilo bi definitivno ćao zdravo za mnogo korisnika. Mada od nas takvih i nemaju nikakve prihode heheh. Ja imam svoju računicu i odgovara mi i osnovni ovakav kakav je, dok je džabe. Kad ne bude bio, adios.
 
Питање у вези рачуна на клик за основни пакет. Јел су сви рачуни предефинисани и можеш да изабереш само неки из листе или можеш да захтеваш да платиш за неки други? Пример нисам видео да има Телеком (Мтс) рачун?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno