Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Još jedna zamljivost vezana za davanje skena MasterCard kartice umesto "kartice TR" (plastificiranog kartončića). Pokušavali su da mi uplate na broj kreditne kartice kao da je to TR. Pa me zvali jer "ne ide". Kažem im: ispod je broj TR. Ovaj put sam pričao sa devojkom koja ima 30-ak godina i neverovatno mi je da na skenu kartice ne prepoznaje šta je šta a to joj je posao! (Da, radi u državnoj službi.) :wall:
 
У принципу уплата на картицу постоји,само не знам да ли иједна банка у Србији то омогућава.Не би било лоше.
 
Haha, mi o vuku, upravo mi stigla SMS poruka iz četvrtog računovodstva:

"Molimo donesite iskopirane obe strane kartice vašeg tekućeg računa." Pozovem i objasnim da imam samo platnu karticu, ne i kartonsku plastificiranu karticu. "To je onda problem", kaže mi. Pokušavam lepo, mirno, staloženo da objasnim preko telefona kako i zašto nemam, i ponudim da pošaljem platnu karticu na kojoj se ne vidi broj kartice, ali se vidi broj TR. "A, ne, to je onda modifikovani dokument. Ne verujem da će prihvatiti. I obavezno pošaljite poleđinu". Objasnim da na poleđini nema ništa i da ću morati opet da brišem deove poleđine jer se i tu vidi broj kartice, datum isteka, kao i šifra (CVV), drugim rečima, neće se videti baš ništa.

Takođe ponudim joj da još pošaljem "Instrukcije za plaćanje" u formatu koje mi je banka dala (iako ne znam ima li toga na sajtu i kako izgleda). Iako za plaćanje realno nije potrebno ama baš ništa više od broja TR (u sebi sadrži i šifru banke). Kaže mi da joj to ništa ne znači.

"Niko ne komplikuje kao vi", kaže mi, i doda besno: "Pošaljite to što imate pa ćemo videti!"

* * *

Znam da sam dosadan s ovom temom, ali ne mogu biti jedini, sigurno će još nekome pomoći. :-devil-:
 
Pa i jesi - odi u normalnu banku i ne zezaj, imaces ti prilicno problema sa TB ;)
Ti bi vise vremena ustedeo da si morao od pocetka da otvaras racun u Intesi, i to dao, nego sto si se preko TB cimao :)
 
^ I dalje imam sve u Intezi, hteo sam malo da se "osavremenim", probam nove stvari. :) Ni reč više o karticama TR. Sve jasno.
 
Niko ne komplikuje kao vi
+1:D Пусти осавремењавање.Банке су већином сличне и има одређених проблема у свим.Тек кад испадне проблем види се разлика а најлакше се тај проблем рјешава лицем у лице(мада некад ни то не помаже)Треба поједноставити.Угасио сам и у Интези Основни(због *****не дебитне и 3 бесплатна онлајн плаћања) и Стартер у ТБ(због милион ствари) и умјесто та два рачуна отворио један са заједничким карактеристикама,само ми је још девизни у Интези јер мислим да је ненадмашив уз картицу.
 
Поново у Комерцијалној ,уз Мастеркард дебитну за онлајн динарска плаћања(за страна електрон од девизног из Интезе), након 10 год.Сви налози су бесплатни.Имају још моје податке мада се све промијенило од тада много.Крећем у други круг банака.:DКод ТБ нисам имао банкомат,незнање радника у пословници тј. продавници а и онлајн.Окидач за гашење у ТБ ми је био потписан уговор за кредитну послије којег нисам добио ни кредитну,ни било какво обавјештење о томе СМС,мејл,ни потврду о одбијању,ни картицу,ништа.Звао 9005,питао у пословници(три пута ишао),слао мејлове,слушао разне изговоре и тако више од 20 дана док нисам поцијепао уговор и угасио рачун.Једноставно нисам се имао конкретној особи жалити,која би била одговорна за тај проблем.
 
Svi korisnici startera od 25. do 31.5. mogu da vrše plaćanja računa bez plaćanja provizije, dok korisnici progresiva mogu da kupuju ili prodaju evre po srednjem kursu.
 
^ Wow, čitavih 6 dana! I to kad sam platio sve račune već.
 
Sbb na klik bi trebali uvesti najdalje za 2 meseca.
Mnogo su spori,ali dobro,bitno da to odrade konacno.

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока
 
^ Wow, čitavih 6 dana! I to kad sam platio sve račune već.
Наравно.То је период кад највише људи има најмање пара.Ко плаћа редовно рачуне давно је платио,а ко није неће ни 25.-31.Струја је помјерена до 28. због пензија а пензионери су у најмањем проценту клијенти ТБ.
 
Svi korisnici startera od 25. do 31.5. mogu da vrše plaćanja računa bez plaćanja provizije, dok korisnici progresiva mogu da kupuju ili prodaju evre po srednjem kursu.

Ima li zvanicno ovo? Da napravimo opet menjacnicu :D
 
"Niko ne komplikuje kao vi", kaže mi, i doda besno: "Pošaljite to što imate pa ćemo videti!"

Haha, ja ne mislim da ga komplikuješ ali karma ti je....
:)
Sa trenutno aktivnim računima u šest banaka (rsd, tekući, devizni) i u svakoj od njih aktivnim platnim i kreditnim karticama nemam NI jednu "plastificiranu karton-karticu". Ja bih pre rekao da je to izumrlo nego što je standard da se ima u 2016!
Siguran sa da i u nekoj od mojih 6 banaka mogu da mi izdaju, bar u nekoj ali...
FYI, i ja sam imao uplate honorara od strane državnih firmi i uvek su "Instrukcije za uplatu" zadovoljavalo standarde Mice ubice i sličnih.
Srećno!
 
Poslednja izmena:
Ne popustati botovima u drzavnim firmama pogotovo kada ste u pravu, tako ih trenirate da se prilagođavaju promenama ;)
 
Kako bi bilo da omoguce manje kredite npr do 20 000 ili 30 000 bez prenosa plate? npr za tehniku ...
 
Kako bi bilo da omoguce manje kredite npr do 20 000 ili 30 000 bez prenosa plate? npr za tehniku ...
Не знам да ли мислиш на намјенске кредите или нешто друго,али за кредитну не мораш пренијети плату а искористиш колико ти треба.
 
Radi li vam aplikacija? Meni vrti u nedogled.

Sent from my m2 note
 
I sad ja ne znam jel moram ići da uplatim pare i koliko para imam ili ne moram da idem i mogu da platim... Ebem ih nesposobne!

Sent from my m2 note
 
Evo kao proradilo, ali se raspada...
 
Radi, mada sam pomislio da se vrti samo, jer je BAS dugo sada vrtelo posle logina.
 
Radi, ali kazem raspada se kada se prelazi iz jedne opcije u drugu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno