Šta je novo?

Mobi Banka (2024)

Će da vidimo. Nešto ga oni to odlažu podugačko. U novembarskom mejlu su pominjali kraj godine, neki operateri su onda govorili februar, pa početak marta, sad kraj marta. Neko je pominjao i septembar, ali ne verujem, zato što tada treba da proslave 10 godina banke, pa neće valjda da to rade sa tek postavljenim softverom koji verovatno neće da radi najbolje prvih 15-20 dana.
Nadam se samo štagod da bude da ću i ja da proslavim deset godina sa njima u septembru., da će mi odgovarati i dalje.
 
A da li može da se uzme kredit ako si na Lite paketu?
 
Može. Nude ih svima kojima vide da im je legla plata.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: uji
Da li da im vratim Master i da li je potrebno da uzmem papir iz poslovnice gde sam otvorio račun ili u nekoj drugoj da sam presao na novi ugovor?
Uostalom, videćeš i sam u aplikaciji da ti ostaje samo Dina i to je to. Nju ne reizdaju :smeh: a što se ft1p tiče, to valjda stoji pod Moja dokumenta. Elem, apropo toga, kliknulo mi je da možda na web verziji pak nema tih problema oko skidanja potvrda i pdf-ova, pošto je to odvojen kanal (znam, pitao sam se i ja škk, ali tokom poslednjeg „izazova" je samo mobilna aplikacija bila van funkcije).
 
Možda je nekad već pisano o tome, ali to je verovatno nekada davno, u staroj temi. Nisam neki učestali korisnik evra, pa da pitam one iskusnije. Da li bankomati Mobi banke primaju uplatu u evrima u starim novčanicama evra, napr. one banknote u apoenima od 100 ili 200 €, iz prve, početne serije iz recimo 2002. godine? Navodno, one su jos uvek u platnom prometu, s tim da ih Narodna banka zamenjuje, tj prosleđuje Centralnoj evropskoj banci na zamenu.
Pretpostavljam da bi bankomat trebao da prima takve novčanice, ali ne i da ih isplaćuje korisnicima bankomata, već da se one pri pražnjenu bankomata šalju Narodnoj banci (?) Ili ja imam samo prevelika očekivanja od ove banke i u uopšte veru u dobre usluge celog bankarskog sektora koji posluje sa stanovništvom.
 
Najlakse je da probas na licu mesta, logikom stvari trebalo bi da prima ako je novcanica validna ali je u procesu zamene.
 
Uredno prima stare novčanice, pre neki dan probao stare od 50 i 100
 
E hvala, baš mi je korisna ta informacija. A da li neko možda zna, da li taj bankomat (ili bilo koji drugi) koji te novčanice iz prve serije prima, iste isplaćuje drugom korisniku ili se to ne dešava poslednjih godina? Već zaista idu u NBS za slanje u Centralnu evropsku banku i ne puštaju se dalje u cirkulaciju?

U prevodu, da li je bankomat nekom isplatio "stare pare"?
 
  • Like
Reagovanja: uji
Da li je bankomat nekom isplatio "stare pare"?
Jeste meni jednom Rajfajzenov 1000 dinara i depo mašina za pazar ih je prvi put odbila, a nakon očitavanja kartice blagajnika, okrenuo sam je naopako i prošla je. Juče sam isto tako pustio novčanicu sa selotejpom u ćošku i sve je bilo uredno. Mobi bankomat bi možda pravio problem prilikom uplate, jer je meni jednom zadržao novčanice kojima su ćoškovi bili povijeni i od tada svaku ispravljam.
 
E hvala, baš mi je korisna ta informacija. A da li neko možda zna, da li taj bankomat (ili bilo koji drugi) koji te novčanice iz prve serije prima, iste isplaćuje drugom korisniku ili se to ne dešava poslednjih godina? Već zaista idu u NBS za slanje u Centralnu evropsku banku i ne puštaju se dalje u cirkulaciju?

U prevodu, da li je bankomat nekom isplatio "stare pare"?
dobijam 50 eura iz stare serije na bankomatu veoma cesto
 
Mobi bankomati izgleda ne isplaćuju novčanice iznad 50eur. Među njima se često nađu stare.
Generalno, stare novčanice su u opticaju, banke ih uredno i primaju i isplaćuju.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Gde da vidim koji paket mi je aktivan? Odradili smo zahtev za promenu paketa, rekoše od 01.03 postaje aktivan, ali nigde ne nalazim naziv aktivnog paketa
 
Pa to su samo ponude paketa, ne vidim koji tip paketa mi je aktivan
 
Da da, sad sam to tek videla. A ovaj Progresiv 5+ nigde nema. Stoji mi samo Progresiv
 
Danas sam dobio mejl da sam presao na Lite i da će MC biti ugašena.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Staru karticu ne znam da li da vraćam ili cuvam ili bacam.
 
1. Vraćaš - Ne
2. Čuvaš - ako je želiš kao suvenir pošto je deaktivirana
3. Bacaš - ako ne želiš da ti zauzima prostor, preseci je za svaki slučaj
 
Nešto ne verujem da će biti tog spominjanog rebrendinga, jer sam sinoć na RTS video reklamu za Mobi, nešto o kreditima. Valjda ne bi ulagali novac u reklamu za stari brend ako će za 15 dana da prave novi. Promene softvera verovatno hoće. Baš dugo nisam video reklamu za Mobi, ali je istina i da TV uključujem svake prestupne.
 
1. Vraćaš - Ne
2. Čuvaš - ako je želiš kao suvenir pošto je deaktivirana
3. Bacaš - ako ne želiš da ti zauzima prostor, preseci je za svaki slučaj
Ok, hvala.
----------------------------------

Meni naplatili Lite mesečnu naknadu 150 din. Zar nije besplatno? Mozda sam kasno promenio 27. valjda, pa se i dalje vodi kao Starter. Meni je prekjuče 1. marta stigla poruka u app da sam promenio paket. Nema veze sad. Videcu kako ce biti sledeći mesec.
 
Koliko znam, održavanje se plaća za prethodni mesec.
 
Da li državljani BiH mogu otvoriti račun u Mobi banci?
Na njihovoj stranici piše sledece, ali nisam 100% siguran pa ako neko zna.

Tekući račun mogu otvoriti:
  • Državljani Republike Srbije sa statusom rezidenta
  • Državljani Republike Srbije sa statusom nerezidenta
  • Državljani Bosne i Hercegovine i Crne Gore sa statusom nerezidenta

 
@S03 mogu, ali nerezidenti učestvuju u swift platnom sistemu.
 
Nagađamo, gledamo u pasulj, pretpostavljamo. Zvanično ništa još.
 
Nisam ja u vezi toga pominjao april, odgovor je bio na neku sasvim drugu poruku, ali svejedno će biti zanimljivo videti kako će to ići.
 
Nazad
Vrh Dno