Šta je novo?

Mini pekare

Od odloženog starta je jako bitan redosled sastojaka.
Prvo idu mokri sastojci.
Nekad i brašno zna da napravi problem.
Jednom sam natrpao sve i svašta od brašna (integralno, ražano, heljdino...) i ostavio ga preko noći. Ujutru sam dobio hleb u prahu, testo se uopšte nije umešalo kako treba, niti je naraslo. Pretpostavljam da je brašno upilo svu vodu pre početka mešenja. Ista mešavina je na momentalnom startu ispadala perfektno.
 
Pre će biti da si nešto zeznuo sa kvascem
 
Ja mogu da potvrdim da je hleb ispao super, nista losiji od standardnog iz stare Moulinex pekarice (ova sada je iz Lidla). Isao sam po redosledu koji je Daki naveo, suvi kvasac i puter je cak bio u komadicima, nije prethodno rastopljen. Ja sam ocekivao haos ali ispalo je super. Jedino ako pravi neku razliku to sto ja ne volim semenke u hlebu, samo standardni lebac :)
A ako stignem ovog vikenda, probacu onaj kao kolač s višnjama tj patišpanj s višnjama, video sam to u knjižici s receptima. Baš me interesuje kako će da ispadne.
 
Danas lepa mogućnost za Panasonic pekaru (model SD-YR2550).
Na popust su 25%, a samo danas još 10% u G radnji. Finalna cena 23k.
Odličan model sa posebnim komorama za automatsko doziranje kvasca i drugih dodataka.
 
Poslednja izmena:
Imate li predlog modela koji može da ispeče hleb bez ulja ili putera (posni na vodi)? A i da dobro pravi bezglutenski hleb (sa uljem)?
 
U principu ulje je opciona stvar,tako da moze svaki. Bezglutenski vec nisam probao,mada imam neko matoro bezglutensko brasno.
 
U principu ulje je opciona stvar,tako da moze svaki. Bezglutenski vec nisam probao,mada imam neko matoro bezglutensko brasno.
Učinilo mi se da su za Gorenje najviše preporuke, gledam model

GORENJE BM 1210 BK, ali jedna recenzija kaže da se lopatice moraju podmazati da bi se hleb izvukao posle pečenja?

 
Nema favorita, igaš kao poker aprat. Veća manja. Gorenej ne, sve ostalo da se proba. Trenutno imam onu iz Lidla i za sada je o.k.
 
Ja imam gorenje vec 15 godina,ok radi,raspale se sve lopatice do sada. Tako da u principu za neki osnovni hleb je svaka dobra,sad imamo neku sencor mini.
Da imam para uzeo bi mulinex ili philips recimo.
 
Pa u Lidlu :) 12.000 din.
Da li je u pitanju isti model kao iz prethdonog posta koji će biti u ponudi 25. marta za 10.000 ? Neobična mi je razlika u ceni od 2000. Obično vremenom proizvodi budu sve skuplji i skuplji, a ne obrnuto kao što je u ovom slučaju. :)
 
Ne znam koji je model pre bio, mi imamo ovaj koji sada dolazi u ponedeljak - SBB 850 E1. Odlicna pekarica, ali rezervni delovi jesu problem. Mi nabavljali iz Nemacke.
 
Da li je u pitanju isti model kao iz prethdonog posta koji će biti u ponudi 25. marta za 10.000 ? Neobična mi je razlika u ceni od 2000. Obično vremenom proizvodi budu sve skuplji i skuplji, a ne obrnuto kao što je u ovom slučaju. :)
Pozdrav,ovaj model je kod mene:
 

Prilozi

  • 20240321_163719.jpg
    20240321_163719.jpg
    228.1 KB · Pregleda: 15
imaju dva modela u lidlu ukupno bez obzira na oznaku modela
 
Ja je koristim vec par meseci,radi besprekorno.
 
Znaci best buy za 10-15k dinara su Lidl i Gorenje, za oko 15000 dinara koliko vidim krece Tefal, i za 20000 dinara i preko je takodje Tefal, i ako se nadje negde Moulinex, Panasonic i slicni su preporuka.
 
Da li postoji neka mini pekara kod koje se menja dihtung za posudu? Da se ne menja posuda kada procuri.
 
Nazad
Vrh Dno