Šta je novo?

Midea Breezeless

Meni se ova klima uopste ne gasi u skladu sa temperaturom. Pokusala sam sve opcije, ukljucujuci Follow me, automatski rad za grejanje, automatski rad opsti bez navodjenja rezima rada tj moda. Temperaturu podesim npr. na 23, prema termometru u sobi dostigne 25, ali klima radi potpuno nepredvidivo. Smanji duvanje par minuta, pa onda stane minut dva, pa onda malo duva hladno, pa opet full gas kao da je temperatura pala i tako u krug. Kad greje, zagreje odlicno ali ja je moram rucno gasiti. Ne znam kako ce se ponasati kod hladjenja. Tek je kupljena.
 
Kako da se gasi?

Poenta inverter klime i jeste da se ne gasi. Ona radi tako što kontinuirano smanjuje i povećava snagu i radi nonstop.

Nemoj da gledaš brojeve na klimi, ako tebi je vruće kada je klima na 23 ti stavi 22 bitno je da je tebi prijatno a ne koliko piše.
 
Kako da se gasi?

Poenta inverter klime i jeste da se ne gasi. Ona radi tako što kontinuirano smanjuje i povećava snagu i radi nonstop.

Nemoj da gledaš brojeve na klimi, ako tebi je vruće kada je klima na 23 ti stavi 22 bitno je da je tebi prijatno a ne koliko piše.
Kad kažem gasi mislim da ne prestaje da greje i kad dobrano premaši temperaturu. Pokušala sam da stavim i na 22. Ili malo stane pa posle minut dva kreće da greje iako temperatura nije realno pala.
 
Tesko da neko napamet daljinski moze znati sta je kod tebe slucaj...

plasticno objasnjeno:
Dovoljno je da zidovi odaju toplotu brze nego sto treba ili da je neki prozor odskrinut na kip i ona ce da sipa toplotu jer negde "curi" da nadohnadi taj gubitak

Spusti za jos jedan stepen ako ti se cini da mnogo greje ili stavi na auto
 
Kad kažem gasi mislim da ne prestaje da greje i kad dobrano premaši temperaturu. Pokušala sam da stavim i na 22. Ili malo stane pa posle minut dva kreće da greje iako temperatura nije realno pala.
Smanji je na 21
Kod mene radi na 28
Ako bih je držao na 22 ne znam da li bi i radila 🫣
 

Prilozi

  • Screenshot_20231122_223347_SmartHome.jpg
    Screenshot_20231122_223347_SmartHome.jpg
    42.5 KB · Pregleda: 68
  • Screenshot_20231122_223333_SmartHome.jpg
    Screenshot_20231122_223333_SmartHome.jpg
    55.2 KB · Pregleda: 50
Ako ti radi na 28 stepeni, koliko ima realnih stepeni u sobi?
 
Čari Midea klima...
 

Prilozi

  • Screenshot_20231122_224422_Mijia Reader.jpg
    Screenshot_20231122_224422_Mijia Reader.jpg
    48 KB · Pregleda: 71
Isti slucaj kod mene, klima pokazuje oko +3c u odnosu na temperaturu u sobi.
 
Klima pokazuje temperaturu na plafonu a ne u sobi
 
Pise da ima 31...
Piše da ima 31, al znamo svi da je to merenje koje klima registruje pored nje blizu plafona. Mislio sam na realnu temperaturu u sobi merenu termometrom na nekih metar visine.
 
Trebao bi klimu za hlađenje, dvije sobe su, jedna oko 20, druga oko 15 m2, ali najbitnija mi je ova prva, koliko drugu kroz vrata ohladi - dobro. Budući da mi je to radna soba u kojoj sam preko 12 sati dnevno, htio bi izbjeći puhanje po glavi, Je li ova Midea Breezeless dobar izbor u mom slučaju? Vidim da su razna iskustva i određeni problemi s njom, al većinom se sve odnosi na grijanje, Hvala
 
Teško da će u breezeless modu da hladi 35 kvm kad upeče sunce.
 
Meni se ova klima uopste ne gasi u skladu sa temperaturom. Pokusala sam sve opcije, ukljucujuci Follow me, automatski rad za grejanje, automatski rad opsti bez navodjenja rezima rada tj moda. Temperaturu podesim npr. na 23, prema termometru u sobi dostigne 25, ali klima radi potpuno nepredvidivo. Smanji duvanje par minuta, pa onda stane minut dva, pa onda malo duva hladno, pa opet full gas kao da je temperatura pala i tako u krug. Kad greje, zagreje odlicno ali ja je moram rucno gasiti. Ne znam kako ce se ponasati kod hladjenja. Tek je kupljena.
Imam slicne probleme. Jasno meni da software nije sjajan taj kineski i da je temperatura plafona uvek veca od temperature sobe i poda.
Ali da cudno radi tj los software to je cinjenica. Ne znam da li i ostale klime se tako cudno ponasaju ako neko ima iskustva sa drugim klimama da podeli.

Cesto se desava da spusti krilica kada greje i greje lepo, a onda vidim da duze vreme u tom modu, stavim ruku i vidim da duva ne bas hladno nego obican vazduh znaci ne greje. Zasto nije vratio krilca u pocetni mod nego simulira grejanje???

U 18h, hladnije u sobi stavim na 22 C, onda tako greje ali ne bas topli vazduh ali polako zagreva sobu i dize temperaturu... Zatim oko 19h kao toplije odjednom u sobi (mozda proradila pa izbacivala jaci topli vazduh mozda dok se spolja jedinica pripremila sta znam) i postaje toplo da ja smanjim na 21 C. Oko 21h, odjednom pocinje da duva i to cesto da zagreva sobu nenormalno da ja bacam na 19 C samo da bi prestala da greje. I onda celo vece do spavanja toplo znaci nemam nikakve gubitke energije. Inace imam 12 cm stiropor izolaciju, novogradnja.
Cudno na 22 C jedva i polako zagreva a onda posle toplo u sobi a ona na 21 C neprestano duva, tj cesto prelazi u mod mirovanja ali na po 5 min kao da sam povecao na 24 C. Tako se ponasa a napolju hladnije kako pada noc.

Onda pred spavanje vratim na 21 C i srecom ne radi ali ne radi ni u 5-6 ujutru kada najhladnije pa moram onda rucno da povecam na 22 C da bi mi temparura sobe bila kao pred spavanje. Iskreno mislim da ova klima daleko radi od dobrog. Kineska igracka.
 
Imam slicne probleme. Jasno meni da software nije sjajan taj kineski i da je temperatura plafona uvek veca od temperature sobe i poda.
Ali da cudno radi tj los software to je cinjenica. Ne znam da li i ostale klime se tako cudno ponasaju ako neko ima iskustva sa drugim klimama da podeli.

Cesto se desava da spusti krilica kada greje i greje lepo, a onda vidim da duze vreme u tom modu, stavim ruku i vidim da duva ne bas hladno nego obican vazduh znaci ne greje. Zasto nije vratio krilca u pocetni mod nego simulira grejanje???

U 18h, hladnije u sobi stavim na 22 C, onda tako greje ali ne bas topli vazduh ali polako zagreva sobu i dize temperaturu... Zatim oko 19h kao toplije odjednom u sobi (mozda proradila pa izbacivala jaci topli vazduh mozda dok se spolja jedinica pripremila sta znam) i postaje toplo da ja smanjim na 21 C. Oko 21h, odjednom pocinje da duva i to cesto da zagreva sobu nenormalno da ja bacam na 19 C samo da bi prestala da greje. I onda celo vece do spavanja toplo znaci nemam nikakve gubitke energije. Inace imam 12 cm stiropor izolaciju, novogradnja.
Cudno na 22 C jedva i polako zagreva a onda posle toplo u sobi a ona na 21 C neprestano duva, tj cesto prelazi u mod mirovanja ali na po 5 min kao da sam povecao na 24 C. Tako se ponasa a napolju hladnije kako pada noc.

Onda pred spavanje vratim na 21 C i srecom ne radi ali ne radi ni u 5-6 ujutru kada najhladnije pa moram onda rucno da povecam na 22 C da bi mi temparura sobe bila kao pred spavanje. Iskreno mislim da ova klima daleko radi od dobrog. Kineska igracka.
Upsli ifeel na daljincu i neka gkeda u klimu
 
ako može malo više info kako se to namešta? da prati temperaturu na daljinskom?
 
Trebalo bi da na daljincu imas dugme IFEEL ili se mozda drugacije nekako zove. Pogledaj u uputstvu za tvoju klimu. To kiiknes i stavis daljinski negde u sobu, recimo na stcic u dnevnoj, okrenut prema klimi-da se gledaju bez prepreka. Tada ce klima da se upravlja po realnoj temperaturi koju meri daljinac a ne UJ.
 
ako može malo više info kako se to namešta? da prati temperaturu na daljinskom?
Pritisnes SET, i onda 2 puta dugme za gore ili dole, dok se ne pojavi coveculjak u sredini. Nakon toga ok dugme i to je to.
Samo obrati paznju da daljinski bude okrenut ka klimi kako bi imali komunikaciju, ali da klima ne duva direktno u njega, i imaces tacnu temperaturu i kontrolu klima uredjaja.
 

Prilozi

  • Breezeless-6-Remote.jpg
    Breezeless-6-Remote.jpg
    57.5 KB · Pregleda: 41
Posle 2 mjeseca reklamacija. cuda, pisanja, montirana danas brezeless klima, djeluje top, nema pucketanja, od kad sam je upalio izduvava, na 22c podesena, 20% brzina, napolje - 4, nijednom nije podigla krilca, ugasila se il nesto, samo ovako cepa, izduvava u IECO pise da trosi oko 330-350w, vrlo toplo, prijatno za moju sobu od 18kv, za sad top u odnosu na staru MIDEU, spoljna se ne cuje uopste. Uzeo sam smart uticnicu pa cu uporedit potrosnju da li je tacna.
 
Probao i cudno radi. Tipa namestim (coveculjak opcija) na 25 C a na daljinskom pokazuje 24 C. On se upali, spusti krilca i krene da greje.. greje tako greje postaje veoma vruce posle pola sata, i dalje spustena krilca cudna situacija, pogledam sta je ovo ono pise 26 C na daljinskom, znaci ne 25 koliko sam zeleo, greje i nema nameru da prestane.. Onda isljucim klimu skroz i otvorim prozore jer nepodnosljivo vruce a struju potrosi samo tako. Ja ne znam da li ovo samo kod mene i da li imam pravo na reklamaciju, kada mi cistili klimu skoro, ja se zalio oni rekli pa tako ona radi sta ocekujes (i to ovlasceni servis)
 
Prebacuje 2 c kada greje u odnosu na zadatu. Kinezi krastsvac. I moje sve tri isto.
 
A da se temperatura steluje po osecaju a ne po onom sto pise na ekranu?
Umesto 24, staviti 22 ili 21.
 
Probao i cudno radi. Tipa namestim (coveculjak opcija) na 25 C a na daljinskom pokazuje 24 C. On se upali, spusti krilca i krene da greje.. greje tako greje postaje veoma vruce posle pola sata, i dalje spustena krilca cudna situacija, pogledam sta je ovo ono pise 26 C na daljinskom, znaci ne 25 koliko sam zeleo, greje i nema nameru da prestane.. Onda isljucim klimu skroz i otvorim prozore jer nepodnosljivo vruce a struju potrosi samo tako. Ja ne znam da li ovo samo kod mene i da li imam pravo na reklamaciju, kada mi cistili klimu skoro, ja se zalio oni rekli pa tako ona radi sta ocekujes (i to ovlasceni servis)
Coveculjak je verovatno ifeel. Bitno je da vidi daljinac klimu non stop. Takodje staviti ga negde ne previse visoko da bi gadjao temp. koja je prijatna. Te cifre koje pisu na klimi i daljincu okaci macki o rep. Steluj po osecaju a ne po ciframa. Nema druge. Ako i to nece onda reklamacija.
 
Probao i cudno radi. Tipa namestim (coveculjak opcija) na 25 C a na daljinskom pokazuje 24 C. On se upali, spusti krilca i krene da greje.. greje tako greje postaje veoma vruce posle pola sata, i dalje spustena krilca cudna situacija, pogledam sta je ovo ono pise 26 C na daljinskom, znaci ne 25 koliko sam zeleo, greje i nema nameru da prestane.. Onda isljucim klimu skroz i otvorim prozore jer nepodnosljivo vruce a struju potrosi samo tako. Ja ne znam da li ovo samo kod mene i da li imam pravo na reklamaciju, kada mi cistili klimu skoro, ja se zalio oni rekli pa tako ona radi sta ocekujes (i to ovlasceni servis)
Naravno da ti je vruce na 25-26 stepeni, toliko imas leti u stanu kad je vruc dan.

Umesto otvaranja prozora bolje da si drzao nizu temperaturu na klimi, posto je verovatno u pitanju mala prostorija.

Nije lose ponoviti, Inverter klime se ne gase, one smanjuju grejanje.

Koji je u opste kriterijum da se stavi temperatura od 25 stepeni za grejenje na daljinskom?
Racunas da to nije nesto vruce, ili racunas da klima ne moze da zagreje na 25-26...?


Postoje nizi brojevi 21,22,23...probaj sa njima
25,26 vredi staviti jedino ako ti prostor brzo gubi toplotu, onda klima greje vecim intenzitetom.
 
Poslednja izmena:
Evo i moja iskustva sa pomalo nepoznatom nam Mideom brezeless E. Vidim da se cesto spominje krckanje, pogresna pokazivanja temperature, grijac tacne...
Dakle kod mene krckanje uopste ne postoji na ovom primjerku, mozda vam je ostala napeta prilikom ugradnje, mora sve leci samo na svoje mjesto. Jedini zvuk koji mogu izolovati je strujanje zraka, to mogu znatno umanjiti ako prebacim ventilator na rucno cca 20, 30%. Sto se tice vanjske jedinice mogu primijetiti vibracije samo u ekstremnim slucajevima kada goni i 1400W i to kako neko ovde rece skroz u drugom dijelu stana, u kupatilu npr.
Mjerenje i pokazivanje temperature je vrlo siroka tema, u jednoj prostoriji normalno je imati razlike 3, 4 stepena pa i vise, ovisno gdje se mjeri. Mozda je bolje ne zamarati se tim brojevima nego podesiti po sopstvenom osjecaju. U mom slucaju i to radi besprijekorno i kod mene temperatura u kucistu klime iznosi 2 do 3 stepena vise nego u okruzenju, mislim da je tako fabricki podeseno. Ako je podesim na 24 i tako duze stoji onda mi bude 24 i na neovisnom pokazivacu koji godinama stoji na istom mjestu u stanu dok ce u kucistu gore biti mislim 26,5 dakle sistem radi.
Grijac tacne nema, to sam znao i prilikom kupovine. Mislim da mi je to suvisno jer ne mislim je tjerati u neke velike minuse. Za tih 460€ mislim da dobro odradjuje posao, vidicemo opet kad odu temperature dole.
Koristim SmartHome i uredna je, potrosnja, statistika i ostalo sve radi.
Imam oko 9m instalacije, po specifikaciji trebalo bi dodati oko 50g plina, ne znam je li to velik nedostatak?
 
Nazad
Vrh Dno