Šta je novo?

Midea Breezeless

Svaka srednjeg budzeta ce da krcka. Stavi fiksni mod krilaca pa nece krckati.
Neće baš svaka da krcka iz srednjeg budžeta. Pre bi se moglo reći da klime iz srednjeg budžeta ne krckaju, a posebno ne na 15 sekundi.
Kod mene se čuje jedno ili dva krckanja plastike kada klima uđe u defrost i kada izađe iz njega pa nagazi kompresor.
 
Bas sam razocaran u kvalitet plastike. Krenuo sam da pipkam klimu kako bih video gde skripi, gde god sam naslonio prst na plastiku, ti je skripalo... 😨
Ne znam da li moze ovde snimak da se okaci ili mora preko youtube...
Kada kupis nesto jeftino uvek je opravdanje za ove pare dobro je da radi. Ali kada das 50% vise novca za isto to, pa red je da bar ima truknu kvaliteta vise.
Muka je sto sam ja birao model i ja ga kupio, da mi je neko predlozio ovaj model i ugradio, rekao bih mu skidaj ovo i daj neku jeftiniju pa nek krcka koliko hoce.
Inace krcka samo dok ne postigne neku temperaturu ali dzabe kad mene to iritira. Jos sam cuo neko zujanje u toku rada, krenem da osluskujem odakle dolazi i ispostavi se da zidna uticnica nije lepo namestena. Plehcici u uticnici bili razmaknuti, grejala se viljuska, a ni sraf od nule nije bio lepo zategnut. Savrsen recept za havariju velikih razmera.
 
Ne bih bas rekao da midea ima losu plastiku, cak sta vise ima dosta dobru.
pre bih rekao da to krckanje plastike ipak nastaje usled grejanja unutrasnje jedinice i tu ipak dolazi do diletacije, pa pucka dok se cela ne zagreje.

Moze da se napravi i da ne puca ali onda bi morali biti veci zazori izmedju plasticnih delova da se ne dodiruju a to nije estetski lepo,
ili bi morali svi plasticni delovi biti izolovani medjusobno na tackama dodirivanja.
 
Kako se ovde podesava ugao krilaca?
Nema na daljinskom air direction, samo swing. A tu samo setaju 😐
 
Verovatno isto kao i na TCl držis dugme i pustiš u željenom položaju koji vidiš na daljinskom
 
Bas sam razocaran u kvalitet plastike. Krenuo sam da pipkam klimu kako bih video gde skripi, gde god sam naslonio prst na plastiku, ti je skripalo... 😨
Ne znam da li moze ovde snimak da se okaci ili mora preko youtube...
Kada kupis nesto jeftino uvek je opravdanje za ove pare dobro je da radi. Ali kada das 50% vise novca za isto to, pa red je da bar ima truknu kvaliteta vise.
Muka je sto sam ja birao model i ja ga kupio, da mi je neko predlozio ovaj model i ugradio, rekao bih mu skidaj ovo i daj neku jeftiniju pa nek krcka koliko hoce.
Inace krcka samo dok ne postigne neku temperaturu ali dzabe kad mene to iritira. Jos sam cuo neko zujanje u toku rada, krenem da osluskujem odakle dolazi i ispostavi se da zidna uticnica nije lepo namestena. Plehcici u uticnici bili razmaknuti, grejala se viljuska, a ni sraf od nule nije bio lepo zategnut. Savrsen recept za havariju velikih razmera.
Ovaj novi jeftiniji model breezeless e ne krcka. Barem ja nisam primijetio za ovih desetak dana korištenja.
A krcka mi plastika kod Gree.
 
Krcka vecina klima kada krene ozbiljnije grejanje.
 
Za krilca sam privalio kako rade, kada zastane u nekom položaju, stisnuti dugme swing i to je to. Malo mi cudno ali dobro.
E sada ne mogu da provalim kada postiže temperaturu. I da li to ima veze sa ekranom na klimi? Vidim da jedno vreme piše na njoj temperatura i posle nekog vremena se ugasi.
Temperatura unutrasnje jedinice u aplikaciji je priblizno tacna samo kada klima ne radi. Kada se upali, podesi se temp na 24c, u aplikaciji 28-29...
 
Tako je to kod Midee
 
Normalno je da kod senzora klime bude nekoliko stepeni veca temperatura od zadate.
 
Trebalo bi da korisniku prikaže umanjenu temperaturu. Meni zbog toga brlja Vivax by Midea jer prikazuje da je u sobi npr. 26 C, zadata je 24 C, a realna 21 C. I tako u krug...
 
Da li mozda nekom izbacuje ovu grešku u aplikaciji prilikom grejanja? Screenshot_20231017_191032_com.midea.aircondition.obm.jpg
 
Ne, sve je ok.
Da li je to midea air app?
Kako vam se krecu potrosnje? Kod mene nece ispod 390 W, a trenutno nece ispod 580 W
 

Prilozi

  • Screenshot_20231017_193711_SmartHome.jpg
    Screenshot_20231017_193711_SmartHome.jpg
    55.4 KB · Pregleda: 43
  • Screenshot_20231017_193659_SmartHome.jpg
    Screenshot_20231017_193659_SmartHome.jpg
    42 KB · Pregleda: 42
Ne, sve je ok.
Da li je to midea air app?
Kako vam se krecu potrosnje? Kod mene nece ispod 390 W, a trenutno nece ispod 580 W
Da, u Midea Air aplikaciji. Ovako mi stoji u aplikaciji dok greje, ali greje sasvim ok, bez problema, kad krene da održava temperaturu ne izbacuje ovu grešku. Dok ne dostigne temperaturu troši oko 1100W, kad održava temperaturu troši oko 500W, a kad prebaci temperaturu onda se ugasi, tj stoji na nekom standby modu gde troši 11W.
 
Smanji temp i pojacaj fan pa ti mozda radi konstantno na nizoj modulaciji pa se nece gasiti.
 
Krcka Midea prilicno. Slusam moju svakodnevno... i za sad je kuliram.
Meni je potrosnja oko 450W ovih dana, letos na hladjenju ispod 200w.
 
Imam izostren sluh za te gluposti, a ono sto treba da cujem jok. :D
Recimo da cujem vibracije spoljne jedinice u hodniku kuce (centralni deo kuce) a jedinica je montirana na zid koji nema veze sa tim hodnikom. Cak cujem to brujanje-zujanje u sobama na drugoj strani kuce.
 
Moze krckati Brezezeless, ali kao ova - Midea MSAFBU-12HRDNX-QRD0FGW nema sanse. Toliko krcka plastika i cuje se da sam pisao reklamaciju i trazio da mi zamijene klimu da doplatim za neku drugu novu i da snosim troskove dizalice. Jer ovo vodi ka tome da je slomim u 1000 djelova. Jos sam u sobi all day, znaci PAKAO. Vidjecemo oce li odobriti.
 
Moze krckati Brezezeless, ali kao ova - Midea MSAFBU-12HRDNX-QRD0FGW nema sanse. Toliko krcka plastika i cuje se da sam pisao reklamaciju i trazio da mi zamijene klimu da doplatim za neku drugu novu i da snosim troskove dizalice. Jer ovo vodi ka tome da je slomim u 1000 djelova. Jos sam u sobi all day, znaci PAKAO. Vidjecemo oce li odobriti.
Ja sam imao mideu ne pamtim tacno model kupljenu za spavaću sobu to krckanje plastike me izludjivalo,legneš da odmoris ili spavaš i slušaš krckanje plastike koje je nepodnošljivo plus sto nikad nije održavala zadatu temperaturu,plus bespotrebno zaletanje kompresora kao da mi nadlece helihopter iznad kuce,klimu sam reklamirao usvojena reklamacija i posle ugradio Daikin koja je skroz druga priča.
 
A ja sam tu napravio veliku glupost, narucio klimu u firmi u kojoj radim a klimu ugradio neko drugi. Nema nista od tog posla.
 
Ja sam imao mideu ne pamtim tacno model kupljenu za spavaću sobu to krckanje plastike me izludjivalo,legneš da odmoris ili spavaš i slušaš krckanje plastike koje je nepodnošljivo plus sto nikad nije održavala zadatu temperaturu,plus bespotrebno zaletanje kompresora kao da mi nadlece helihopter iznad kuce,klimu sam reklamirao usvojena reklamacija i posle ugradio Daikin koja je skroz druga priča.
Ovo je da covjek poludi od ovih zvukova. Vidjecemo kako se reagovati ovaj iz servisa kao i prodavnica, snimio sam im par klipova dje u 30 sec po 4-5 puta krcne :D
Ako upali imam izbor da doplatim za model extreme save, on je 90e doplate ili ova breezeless 175e + sto bih vjer morao dizalicu o svom trosku, a oni da odrade montazu za dz. Ako odobre, ako ne skrckacu je i ponijeti u radnju uz bocu :D
 
I breezeless krcka, da imam opciju, vratio bih je i uzeo neku low cost klimu i cao!
 
Nazad
Vrh Dno