Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 , 640XL

Ja sam imao LG Optimus 4x HD, malo bolji telefon od L9 II ali 640 ima dosta lošiju kameru. Razočaraćeš se sigurno. Ostalo je sve na strani 640ice.

Ja sam video neke dnevne slike koje su mi se stvarno svidele na flickr-u, od nekih nasih ljudi... i koje ako imaju bilo kakvu obradu opet ekstra izgledaju, ali nocne nisam. Tako da me samo to plasi. I jedino sto me jos uvek zadrzava kod sadasnjeg telefona.
Poslao sam ti ja slike iz mraka ;-)

Hvala.:)
 
Jedno pitanje za sve koji koriste neku feed aplikaciju. Da li je realno da svaka koju sam skinuo ne prikazuje tekst do kraja...Bar je to slucaj sa benchmark sajtom.... Postoji li neka dobra aplikacija za RSS feed?
 
Na Nextgen readeru imas opcija da ti ucita ceo artikal, ali se on placa. Probaj Phonly. Ili Fedora Reader, neko ga je vec preporucivao.
 
Ja sam video neke dnevne slike koje su mi se stvarno svidele na flickr-u, od nekih nasih ljudi... i koje ako imaju bilo kakvu obradu opet ekstra izgledaju, ali nocne nisam. Tako da me samo to plasi. I jedino sto me jos uvek zadrzava kod sadasnjeg telefona.


Hvala.:)

Ima negde na temi moje slike sa flickera slikane sa 640 ja sam prezadovoljan.
 
8.1, instalirao sam, navodno je to update od maja ove godine i omogucava da 640 predje na Windows 10. Ja jos nisam presao, vidim da su iskustva jos uvek podeljena. :D
 
Na Nextgen readeru imas opcija da ti ucita ceo artikal, ali se on placa. Probaj Phonly. Ili Fedora Reader, neko ga je vec preporucivao.

Pazario sam Nextgen Reader... Nije mi problem da dam 100 din za neki softver koji valja. Bacio sam toliko para na razne gluposti, a da mi bude cim da dam 100 din.... :) tnx
 
8.1, instalirao sam, navodno je to update od maja ove godine i omogucava da 640 predje na Windows 10. Ja jos nisam presao, vidim da su iskustva jos uvek podeljena. :D

Ja sam Windowsom 10 na 640 prezadovoljan. Msm ovim zadnjim buildom. Apsolutno nikakav problem nemam i bukvalno imam osecaj da koristim drugi telefon sto mi je dobro doslo jer sam vec 3 godine na WP.


Nextgen reader je odlican. Samo sto sam ga ja maznuo besplatno nekad kad je bio na Myappfree ili Appdeals.
 
Kako instalirate win10 , preko updatea ili ručno?
 
Ja sam Windowsom 10 na 640 prezadovoljan. Msm ovim zadnjim buildom. Apsolutno nikakav problem nemam i bukvalno imam osecaj da koristim drugi telefon sto mi je dobro doslo jer sam vec 3 godine na WP.


Nextgen reader je odlican. Samo sto sam ga ja maznuo besplatno nekad kad je bio na Myappfree ili Appdeals.


I ja sam prezadovoljan kako radi desetka ,i da i ja sam maznuo next reader kad je bila besplatna ,mada ne vidim da je nesto bolji od phonly koji je besplatan.
 
Evo posle par dana testiranja, i ja sam veoma zadovoljan desetkom. Kamera još uvek šušti, ali mi to smeta samo kad koristim skype. Ostale nedostatke, koji bi mi zaista smetali, još tražim.
 
Pazi, ja sam čuo šum samo zato što sam čekao da mi se burazer javi, nisam još imao priliku da razgovaram sa nekim, i da vidim da li zaista smeta.

A kad smo već kod skajpa, ne dopada mi se što me prednja kamera deformiše, a to se nije dešavalo na 8.1.
A recimo tapatalk mi ne daje da editujem prethodni post, pa zato sad to radim sa androida. Ili ja nisam uspeo da nađem način za to na wp10, mada nisam siguran ni da je moglo na 8.1.
 
Poslednja izmena:
Jel postoji neki cache cleaner, poput onih za android, valjda se Clean Master zvala aplikacija?
 
Mozes da editujes post ako nije proslo mislim vise od sat vremena kako si ga postavio .
 
Sta ce ti to? Na androidu samo stvara probleme i usporava telefone

+ troši više baterije jer mnoge aplikacije i procesi OS androida moraju da se izvršavaju u pozadini, neke od njih pogase ti cleaneri ali njima za startup treba više energije baterije i oni se startuju opet hteli vi to ili ne.
Android aplikacije troše višestruko više baterije dok se startuju nego dok rade u pozadini.

Sami ti cleaneri retko šta ugase stvarno. Pravi giganti aplikacije poput FB, FB mess., WhatApp, Viber se ne ugase...
 
Ne da gase, nego da brisu nepotrebne fajlove, recimo ako uslikam nesto sa rich capture i odaberem efekat, on nakon toga zadrzi jos 3 nepotrebna fajla, koja su veca od same slike, ako je slika 3mb lupam ima jos 3 fajla vezana za sliku od tipa 3-8mb i samo zauzimaju mesta.
 
Tako je i sa live images kad slikas ostaju neki fajlovi pored slike ,a kad obrises te fajlove slika vise nije ziva ,dakle gube se efekti ,srecom popravili su to na wm10 .
 
Bas sam zainteresovan za ovaj telefon i hteo bih da ga uzmem.
E sad gde kupiti, na sta obratiti paznju,ko ga proizvodi,ima li fals lumia...
Dosta su velike razlike telefona,ili na kraj platis malo skuplje i na rate sunce mu :)
 
Iz serije 6xx ako hoćeš solidnu kamericu, onda neki od XLa a ako hoćeš nešto uobičajeno a da dobro radi onda neku 640 bez sufixa.
 
Aplikacija Banka Intesa još uvek ne postoji za wp.
 
Koje aplikacije nemamo na WP a imamo na Android platform I, mislim na ceste koje su u upotrebi, da znam za eventualnu kupovinu da li bez necega ne bih mogao
 
Koje aplikacije nemamo na WP a imamo na Android platform I, mislim na ceste koje su u upotrebi, da znam za eventualnu kupovinu da li bez necega ne bih mogao

Bolje ti kazi bez cega ne bi mogao pa da ti mi kazemo da li ima ili ne.

Ima android mnogo vise aplikacija od winodws pa bi spisak bio jako dugacak. A svakom od nas trebaju drugacije aplikacije.
 
Novine, sportske novine, poneki sajt za pracenje rezultata, igre me ne int, viber wu
 
Vrh Dno