Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 , 640XL

Meni se nije dopala Kurtana pa sam se vratio na nas region :)
 
Pozdrav, imam par pitanja u vezi Lumia telfona. hoću da kupim windows phone, u opticaju su tri modela 640XL(problem veličina ekrana, nisam koristio ništa preko 5"), 730 i eventualno 830(ako ga nađem povoljno). zanima me da li će lumie 730 i 830 dobiti Windows 10, vidim da 730 nema Glance screen, deluje kao korisna stvarčica pa dođe kao minus ovom telefonu, a kod 640 xl kao što rekoh plašim se veličine telefona, bitan mi je i kvalitet kamere. Pa me zanim neko vaše mišljenj i savet. Hvala unapred
 
Pozdrav, imam par pitanja u vezi Lumia telfona. hoću da kupim windows phone, u opticaju su tri modela 640XL(problem veličina ekrana, nisam koristio ništa preko 5"), 730 i eventualno 830(ako ga nađem povoljno). zanima me da li će lumie 730 i 830 dobiti Windows 10, vidim da 730 nema Glance screen, deluje kao korisna stvarčica pa dođe kao minus ovom telefonu, a kod 640 xl kao što rekoh plašim se veličine telefona, bitan mi je i kvalitet kamere. Pa me zanim neko vaše mišljenj i savet. Hvala unapred

Na youtubu svaki review hvali kameru ovog telefona. Kažu da je odlična za ovaj cenovni rang. Ja sam ga danas kupio i nisam isprobao.
 
Kamerica na L735/L730 otkida sa tako "malom" pixelažom.
L830 je neka zlatna sredina od 5" sa još boljom kamerom.
Ja sada , po drugi put, imam L735 i prezadovoljan sam. Manje se greje od starije rođake L830 i, jedino, nema glance koji generalno dosta znači ali krastavac. Nemere i jare i pare...
L735 - zlatni kompromis u vezi svega!!!
 
Kamerica na L735/L730 otkida sa tako "malom" pixelažom.
L830 je neka zlatna sredina od 5" sa još boljom kamerom.
Ja sada , po drugi put, imam L735 i prezadovoljan sam. Manje se greje od starije rođake L830 i, jedino, nema glance koji generalno dosta znači ali krastavac. Nemere i jare i pare...
L735 - zlatni kompromis u vezi svega!!!

830 se ne greje, ali bukvalno, tako da manje sigurno ne moze.
Prava razlika, 830 ima glance i bolju kameru sa OIS, vise mikrofona kada snimas pa umanjuje spoljnu buku i lepsa je, tj izgleda kao premium telefon zbog alu rama. Ovo poslednje moze biti skroz subjektivno, tako da se neko ne uvredi :) A da, na 830 je IPS ekran, a neko bas voli AMOLED. A izgleda da se, sto se tice telefona, svi priblizavaju AMOLED-u.
Slazem se da je 73x, zlatna sredina...a cini mi se da su i ova dva modela (640/XL) u tom rangu.
 
640 je niža klasa kojoj su zarad atraktivnosti dodelili glance.
Kamerica nikako nije ista na 640 XL i L735/L730. Subjektivno mislim da je na 7xx bolja.
Moja L830 se u odnosu na L735 poprilično grejala...
 
Ma nema poređenja, 735 je bolji uređaj od 640, kamera na 640 je 'nako (i lošija od toga), jedina prednost je veći ekran (što nije prednost svima).
Čak ni baterija nije bolja na 640, jer i na 735 može da izdrži nepuna 2 dana.
830 nisam koristio, ali mi je prelep :D .
 
640 XL ima odlicnu kameru. 735 nisam probao. Xl jedino ima problem u slabim uslovima osvjetljenja i blic bi mogao biti jaci.
 
640 xl ima po meni bolju kameru od 735 .

YT review kaže da ima ali sad je pitanje, ne verujem da je mnogo velika razlika.
Sa druge strane za tu zanemarljivu razliku treba gledati i druge stvari, recimo veći drastično ekran i druge karakteristike a i noviji model, što ga čini boljim za prodaju ako želimo da ga promenimo jednog dana.
 
Ima li neko iskustva sa auto drzacima. Treba mi nesto da moze da se upakuje 640XL, da je siguran, da ne trese i po mogucnosti da ne ostavlja fleke po staklu ili tabli. Ako ima neko neku preporuku preko ebay-a ili amazona?
 
Meni malo ima lufta maska na 640. Da li moze da se kupi nova i zameni ili nema pomoci...Video sam da se jos neko zali na isti problem...
 
Naruči sa Alija, meni je pre neki dan stigla Orange maska, sa fabričkom Cyan sam imao manji luft gore, sa ovom nemam nikakav.

Inače

mozes da iskljucis obavestenja za tu konverzaciju i nece ti se oglasavati tel kad primi izvestaj (mute thread) a kad te bas interesuje da li je neka poruka isporucena, udjes tu pa pogledas..

Kad ti stigne delivery report u mobile operator ,udjes i samo odes na mute thread ,i nece vise stizati poruka al ces uvek moci da proveris da li je isporucena.

Hvala za ideju, smaraju reporti u tri lepe :D

Posle malo jače od mesec dana sa 640 LTE utisci su da sam prezadovoljan. Dan završavam sa 20-45% posto baterije , wifi i 3g nikad ne gasim, whatsapp,viber,skype,gps nikad ne gasim,plus provedem bar 8 sati dnevno u uslovima slabog signala. Fali par aplikacija ali IE tako lepo radi ( nikad nisam ni pomislio da ću napisati ovako nešto :d )da i bez njih funkcionišem ( Polovni automobili, FB, YT, sve preko IEa )
 
Meni malo ima lufta maska na 640. Da li moze da se kupi nova i zameni ili nema pomoci...Video sam da se jos neko zali na isti problem...

Ja sam imao malo taj problem pa sam zalepio unutra na cetri coska onu traku sto lepi sa obe strane i zatvoris nema da mrdne :D .

Posle sam narucio neku masku sa ebay i ona nije imala nikakav luft.
 
Jel koristite neku futrolu za ovaj tel ili ne. Buduci da zadnji poklopci mogu da se menjaju brzo, lako i jeftino?
 
Poslednja izmena:
Nista ne koristim, ni foliju cak
 
Kad stigne na kućnu adresu, piše. :)
 
Ja zalepio mat foliju i stavio silikonsku futrolu. Folija dobro dođe jer manje ostaju otisci prstiju ali me futrola opasno nervira. Telefon mi čudno izgleda i postaje širok za držanje. Redovno promašim slovo "a" i otkucam "s" kada kucam jednom rukom.
 
Nameravam da kupim 640 lte ili ds, na koji naidjem. Ono sto mene zanima, da li je neko od vas imao ili ima LG L9 II pored 640 i ako moze da mi da neko poredjenje kamera navedenih telefona. Pre svega nocnih fotografija (sa portretima).

Samo zbog androida koji mi se ogadio, hocu da promenim telefon, a sa slikama koje L9 II pravi sam prezadovoljan, pa da se ne razocaram.. jer LG prodajem...



Hvala.
 
Ja sam imao LG Optimus 4x HD, malo bolji telefon od L9 II ali 640 ima dosta lošiju kameru. Razočaraćeš se sigurno. Ostalo je sve na strani 640ice.
 
Nameravam da kupim 640 lte ili ds, na koji naidjem. Ono sto mene zanima, da li je neko od vas imao ili ima LG L9 II pored 640 i ako moze da mi da neko poredjenje kamera navedenih telefona. Pre svega nocnih fotografija (sa portretima).



Samo zbog androida koji mi se ogadio, hocu da promenim telefon, a sa slikama koje L9 II pravi sam prezadovoljan, pa da se ne razocaram.. jer LG prodajem...







Hvala.

Poslao sam ti ja slike iz mraka ;-)
 
Nazad
Vrh Dno