Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 , 640XL

Mislio sam na office,odnosno bilo sta sto bi mi dozvolilo da otvaram i umereno editujem word/excell...
Znaci nema third party sms ni keyboard a ni firefox ni chrome? To su ozbiljni nedostatci. Mislim jako me svrbi sve da probam win phone ali majku mu nekako mi izlazi iz okvira smartphone ako ne moze da radi te neke osnovne stvari.
 
Lose sam te razumeo ,office dobijas naravno . Google je zabranio svoje aplikacije ,i uopste ne mislim da je promena tastature ili sms aplikacije osnovna stvar za smartphone.
 
Mislio sam na office,odnosno bilo sta sto bi mi dozvolilo da otvaram i umereno editujem word/excell...
Znaci nema third party sms ni keyboard a ni firefox ni chrome? To su ozbiljni nedostatci. Mislim jako me svrbi sve da probam win phone ali majku mu nekako mi izlazi iz okvira smartphone ako ne moze da radi te neke osnovne stvari.

Ja sam posle 4 godine na androidu (prosao od 2.3 do 5.1 androida i jos krs romova usput) presao na 640 DS, bas zbog te jednostavnosti. Imas sta imas, ne mozes previse sam da brljas, samim tim ni pokvaris. :D SMS aplikacija je skroz ok, imas search po porukama, ako je DS varijanta razlicite tonove za svaku karticu i automatski sync na OneDrive. Sa Win10 i slanje sa PCa. IE isto dobar skroz, brz, samo na pocetnom setupu popamtis bookmarke sa Chrome-a ili Firefoxa i to je to. Jedino sto mi fali je swype metod za srpski na tastaturi, ali kucam preko engleske sa iskljucenim autocorrectom i na 5'' ekranu sam se za 2 dana koriscenja 75 posto vec prebacio. xD

Moje iskustvo, daj mu sansu neces zazaliti. A opet mozes da ga preprodas, jos uvek se vodi medju novijim telefonima, ako ti se ne svidi sistem.
 
Swype sa srpskom latinicom radi OK, win10, 640DS.
Ja sam posle Nexusa5 i dnevnog menjanja romova, prešao na Lumiu..imao sam doduše L920 pre nekih godinu dana..
Samo da ispeglaju W10 biće to sasvim solidna celina.
 
Ja imam android na dva telefona i na tabletu, i wp mi je do sad najprakticnija platforma. Na tastaturu sam se navikao, stavio sam englesku, tu i tamo gresim pomalo ali nista vise ili manje nego na bilo kom drugom telefonu. :D
Jedino me ugao citljivosti malo nervira, kad nagnem od sebe malo ekran gornji deo malo potamni ali dobro, nije toliko strasno. :)
Cekam jos jedno 15-ak dana da se windows 10 stabilizuje pa da ga instaliram.
 
Smara sto niko ne kontrolise sta se kaci na store, ima dosta bloata i raznih shatro free programa, koji imaju jako ofanzivne reklame, da samu upotrebljivost aplikacije cine jako limitiranom.
Nista ne skidam novo, samo ono sto ima bar 100 preporuka
 
Kako se ovo namesta?

Pricao sam za 8.1, nisam bio u toku da se prica o 10.

Za 8,1 je settings/ringtones+sounds/manage app sounds/ i tu imas 2 messaging aplikacije, stavi sam sta hoces. Isto je i za phone aplikaciju
 
Pricao sam za 8.1, nisam bio u toku da se prica o 10.

Za 8,1 je settings/ringtones+sounds/manage app sounds/ i tu imas 2 messaging aplikacije, stavi sam sta hoces. Isto je i za phone aplikaciju

Da, samo sta god da stavis za phone 1 ili 2 svira uvek ton koji je odabran na pocetnoj strani podesavanja/tonovi zvona+zvukovi/ton zvona :(
 
Neko je napomenuo da mu baterija traje 2 dana...Nije mi jasno kako uspeva? :D Kod mene evo na 28% trenutno, a bila je na 100% jutros oko 8h.
 
^Meni izvlaci 2 dana bez problema.
Pricao sam za 8.1, nisam bio u toku da se prica o 10.

Za 8,1 je settings/ringtones+sounds/manage app sounds/ i tu imas 2 messaging aplikacije, stavi sam sta hoces. Isto je i za phone aplikaciju


Ja imam samo jednu messaging aplikaciju, verovatno zato sto su mi spojene plocice za oba sima a i rece kolega da to ne radi.
 
Poslednja izmena:
Od danas sam poceo da koristim lumiu 640xl. Ima dosta toga sto mi se svidja ali sam vec naisao na stvar koja me opasno nervira. Je l windows stvarno nema neko elegantnije resenje za sms delivery report? Je l to mora da stize kao posebna poruka ili ja ne mogu da nadjem?
 
Mislim da mora. Ali realno, iskljuci to. Pa sve poruke u univerzumu su isporucene ako je telefon na koji saljes ukljucen. Dakle, fail u slanju sms-a se nije desio od Slobe.
 
mozes da iskljucis obavestenja za tu konverzaciju i nece ti se oglasavati tel kad primi izvestaj (mute thread) a kad te bas interesuje da li je neka poruka isporucena, udjes tu pa pogledas..
 
Kad ti stigne delivery report u mobile operator ,udjes i samo odes na mute thread ,i nece vise stizati poruka al ces uvek moci da proveris da li je isporucena.
 
Poslednja izmena:
FM Balkan kako ti izgura dva dana? :S da li jos nekome izgura dva dana?
 
Kod mene moze al sa minimalnim koriscenjem . Inace standard mi je jedan dan.
 
@pajica123 i @south Hvala na ideji.
@mironiko Ipak se dešavalo i posle Slobe. :) A i telefon može da bude isključen, pa ipak da znam da li je određena osoba dobila poruku.
I koji Tapatalk koristite? Sad pišem sa androida jer mi na windowsu brljavi. Ne prikazuje ništa na u subscribed i participated kategorijama.
 
Kako moze da dobije poruku ako je iskljucen telefon?
 
Ok, preformulisaću. Telefon može da bude isključen, pa da znam da određena osoba nije dobila poruku.
 
FM Balkan kako ti izgura dva dana? :S da li jos nekome izgura dva dana?

Na isti nacin kao sto mi je android samsung trajao 2 dana. Mreza mi je uvek podesena na 2g dok 3g palim samo po potrebi. Mobile data iskljucen kada mi ne treba i kada god mogu zakacen sam na wi-fi, igrice slabije igram a muziku i ne slusam preko fona. Telefon se dnevno koristi za pozive (~20-tak minuta), sms i viber (~50-tak poruka), malo citanja dnevne stampe, citanje 7-8 foruma koje pratim preko tapatalka i sinhronizacija 1 mail naloga.
 
dosta je bolji na androidu svakako, ali upotrebljiv je nekako (tapatalk na wp)
 
Ja na tabletu ne mogu da nadjem benchmark preko tapatalka,a ranije dok sam koristio lg nisam imao problema.
 
Neko je napomenuo da mu baterija traje 2 dana...Nije mi jasno kako uspeva? :D Kod mene evo na 28% trenutno, a bila je na 100% jutros oko 8h.


493bd3011eec34c89a668b6820c20e87.png


Normalno koristenje. Glance ukljucen, WIFI uklkucen, 3g po potrebi. 640 XL
 
Pozdrav, do danas sam koristio Lumiu 630 a sutra mi stiže Lumia 640 XL.
Pre Windows Phone-a sam koristio Androide, ali moram da priznam da mi WP sasvim odgovara.

Sa Windowsom 10 sam se igrao na Lumiji 630 već dva meseca i mogu reći da dobro radi i jako dobro izgleda.
Mislim da će tek na Lumiji 640 XL bolje raditi a i kada bude finalna verzija.
 
Kupio sam Lumiu 640xl e sad paralelno koristim i lumiu 535 koju sam kupio da vidim kako ce mi leći wp. fon je super moje pitanje je ako neko zna da mi odgovori na 640xl nema Cortane dok sam je na 535 dobio instaliranu pa me zanima da li to ima neke veze na koji region je povezan fon 535 je na USA ali srpski jezik a 640xl je na region Srbije pa me interesuje da li to ima neke veze. I da li moze da se preko laptopa instaliraju aplikacije direktno na telefon kao sto moze na androidu?
 
Vrh Dno