Šta je novo?

Microlab Solo and Pro series (official thread)

@Didi
Ima li mozda ovaj 3.5mm to RCA ali 1.5m? :)
 
@garson - Izvini nisam stigao ranije da odgovorim. Ne nažalost nemaju onih od 1.5m i ja sam hteo baš kraći da kupim, ali ostalo kažu samo ovih od 3m, a ne znaju da li će dobijati. Razlika u ceni je nekih 200 dinara, pa ne bi trebalo da je veliki problem.
 
Didi, gde si uzeo ovaj zvučnički i za koliko novčanica? Došlo je vreme da zamenim kabl, pa videh tvoj post.
 
@trenje - Kupio sam ga u ukizujM ageM <-- pre neke 2 nedelje, a koštao je čini mi se 250 din/metar. Koliko ja mogu da primetim kvalitet je jako dobar, licne su upletene, a i cena je prihvatljiva. Ja sam kupio 5 metara.
 
Od kada ne smes javno napisati gde sta ima da se kupi pa su neophodne ove satro fore?
 
@trenje - Molim ;)

@gvlada - Od juče :p... Šalim se naravno, stvar forumske navike ;)
 
Jel moze neko da postavi fotografije svojih stalaka za solere?? Planiram neke stalke od drveta, ali sam u nedoumici kako bi izgledale moje 6c kutije na njima. . Neki predlog, sugestija u vezi modela stalaka?
 
Neki moji radovi od ranije...
 

Prilozi

  • 29122008(002).jpg
    29122008(002).jpg
    293.5 KB · Pregleda: 114
  • ALIM7896.jpg
    ALIM7896.jpg
    760 KB · Pregleda: 129
  • ALIM7510.jpg
    ALIM7510.jpg
    1,018.9 KB · Pregleda: 251
  • 2.jpg
    2.jpg
    105.7 KB · Pregleda: 992
  • DSC_1483.jpg
    DSC_1483.jpg
    23 KB · Pregleda: 93
attachment.php

Ovako nesto sam mislio da napravim. Mozes mi reci dimenzije stalka, gornja/donja ploca i dimenzije stuba. Stub planiram od punog drveta, a visina 75cm sa spajkovima. Sugestije? Inace, stalci su prelepi, svaka cast. .
 
Spajkovi su siljci (ili u ovom slucaju srafovi). Ne secam se dimenzije konkretno ovog para stalaka, bio je jedan od mnogih narudzbi radjen pre nekoliko meseci. Ovo je inace MDF, nije drvo, a ni tebi ne savetujem puno drvo jer je nezgodno na izvesnim frekvencijama (rezonuje), a to nije preporucljivo. Ovi i svi ostali su punjeni peskom, tacnije ceo stub je supalj i napunjen peskom koji ga dodatno umrtvljuje i otezava. Siljci umanjuju dodirnu povrsinu sa podlogom i sprecavaju prenosenje nezeljenih vibracija na pod (poboljsavaju i definiciju bass-a). Stubovi i ploce su spajane vijcano, ili lepljenjem, ili kombinacijom obe metode. Kad su siljci s vecim hodom kao na ovim slikama, moguce je i stelovanje nagiba celog stalka preko siljaka.
 

Prilozi

  • ALIM7904.jpg
    ALIM7904.jpg
    762.9 KB · Pregleda: 130
  • ALIM7905.jpg
    ALIM7905.jpg
    605.9 KB · Pregleda: 144
  • ALIM7882.jpg
    ALIM7882.jpg
    530 KB · Pregleda: 144
Novi su bili jevtiniji, tako da, po tome sudeći ne vrede. Međutim nove više niko ne uvozi, tako da...
 
U maloj sam dilemi, dal uzeti Microlab PRO-3 ili neku muzicku liniju koja ce imati vise RMS snage pa "mozda" i bolji zvuk? Sta vi mislite? Nadam se i uz vasu pomoc da dodjemo do nekog resenja...
Ovo ce biti samo privremeno, posle sam u planu da uplovim u HI-FI vode :D
 
Koliko vidim ima opet Microlaba na nasem trzistu ali cene su bukvalno duplo vece. Ne znam kakve su cene napolju ali ovde postaje isplatljivije neki polovni najjeftiniji hifi nego Microlab, pa B73 kostaju 52-61e.
 
SOLO 1 kosta 15000 ?!?

Pobogu, pa kostao je ispod 8000 pre nove godine. Ja sam moje PRO uzeo za 9900.
 
@Ljanmi

HI-FI "zaludjenici" su posebna sorta - ovo njih ne dotice ( ili mozda tek po nekog ) - slicno kao i kod automobila,kao da pitas npr. kupca Aston Martina sto je uzeo model Cygnet umesto
"identicne",a 3-4 puta jeftinije Toyote iQ.

Microlab je i dalje ostao u PC segmentu,modeli su ostali isti,nije bilo znacajnijih promena odnosa kursa yuana,dolara i eura - cime se opravdava ovoliki skok cene ?
 
Imam licno 3x Microlab kompleta zvucnika ali imam i hifi sistem. Neuporedivi su kako po ceni, tako i kvalitetu. Sta je bolje? Sve na strani hifi sistema.

Imao sam i ja to bas to sto imas i ti i detaljno sa svojim drustvom analizirao zvucnu sliku(mesecima) i dosli smo do zakljucka da MX5021 svira bolje od toga sto imas ti tj od onoga sto sam imao ja. Ali necu da ulazim sa tobom u dalju diskusiju, ovo sto ja kazem potvrdice 9 osoba od 10(uvek ce da postoji 1 koji ce da tvrdi drugacije), za tebe jednostavno svira bolje taj monitor audio koji imas i to je to a za mene je neprevazidjena kombinacija MX5021 + Solo 6C i to je opet to. Licno smatram odvojene kombinacije(pojacala + zvucnici) prevazidjenim, necu diskoteku u stanu vec samo detalje i kvalitet. Opet ponavljam ovo je moje misljenje i misljenje moje okoline u kome se potpuno slazemo bez izuzetka. Sad sorry ako sam povredio necija "osecanja"(citaj:ulozene pare)...

P.S.
Ovim postom ne zapocinjem rat na forumu vec samo najiskrenije prenosim ljudima svoje vidjenje stvari jer ce mozda nekome ovaj post ustedeti gomilu para i lutanja.
 
Ја сам после СОЛО 7 купио Кантон ГЛЕ 402 за 200е, које је дупе СОЛО 7 у односу на Кантон ја немам речи. Ове цене су им циркус.
 
Sa ovim cenama Microlab je potpuno neisplativ. Za te novce se mogu uzeti bolji polovni HiFi zvucnici stari par godina. ;)
 
Nezgodno je porediti "kompjuterske zvucnike" od oko 100€ ( gde spada i Microlab Solo ) na kojima se sa kompa pusta MP3 i neke kvalitetnije zvucnike od preko 200€ koji su zakaceni na solidno pojacalo,a izvor nije "krs MP3".

I bicu dosadan i na ovoj temi - da li je neko imao prilike da cuje zvucnike koji se kod nas prodaju kao Junglerex AF ?

Da li su dostojna zamena za Microlab,po "normalnoj" ceni ?


SVEN MA-333 - Junglerex AF-21
SVEN MA-332 - Junglerex AF-31

http://www.ixbt.com/multimedia/sven-ma333.shtml
http://article.techlabs.by/100_1378.html
http://article.techlabs.by/100_30956_1.html
http://www.ixbt.com/multimedia/microlab-solo2.shtml
 
Vrh Dno