Šta je novo?

Meizu mx5/mx5 pro

Otisao u Telenor i onako prijateljski pitam lika koji radi tu, da li mi preporucuje da uzmem Meizu MX5 ....Kaze: Gov** kinesko, i on i M2 Note....Ja zabezeknut:trust: "Pa sta da uzmem" pitam ja, a on "Ma Iphone brate".....
Trazio da mi da neko objasnjenje, da li ih je koristio ali nisam dobio odgovor. Dakle citam ovde o Meizu aparatima, prelistao i sve testove i poredjenja na netu, i siguran sam da su dobri telefoni.
Ne kapiram cemu onda takav odgovor.
 
Tako mu je naloženo da kaže :)
 
Ili mu nalozeno, a i nema pojma lik i to je to. Da ti ne kazem sta sam sve cuo u prodavnici racunara "serviseri" sta su mi govorili, a ja ih samo slusam i smeskam se... Tako da ne shvataj zdravo za gotovo to sto pricaju radnici.
 
Probao sam u Telekomu mx5, ne radi on uopšte loše, kvalitet izrade je ok... ali one ikonice kao da je pravilo petogodišnje dete, i to ne bilo koje dete, nego neko zaostalo u razvoju. Prosto ne mogu da verujem na šta ono liči.
 
Proctao sa ceo topic, i opet nisam siguran dal da uzmem mx5 ili neki G3 sa 32gb, tj proverena kombinacija. Malo mi se ne svidja cela ta prica sa labavim tasterima i lte freq.. Dajte neki savet..
 
Proctao sa ceo topic, i opet nisam siguran dal da uzmem mx5 ili neki G3 sa 32gb, tj proverena kombinacija. Malo mi se ne svidja cela ta prica sa labavim tasterima i lte freq.. Dajte neki savet..

A svidja ti se G3 kome puca plastika na ramu sama od sebe.. hmmm..
 
Ma to uzimam za mesec dana, jos sam u fazi citanja.. Iskreno mnogo mi se svidja mx5, ali par stvari mi bode oci.. Tipa ti tasteri, garancije, kamera ima suma, i cini mi se da je bolja na mom G2 sa xcam modovima.. Ne znam.. A ova firma TCCM, ona je ovlasceni uvoznik za SR?

Edit..

Puca plastika i spali se ekran sam od sebe kad mu dodje :D

Ne znam za G3, ali na G2 mi se pojavila zuta mrljica na ekranu posle flesovanja kernela, i visoke temperature na kojoj radi tih 10 min dok bootuje.. krastavac
 
Poslednja izmena:
Pre neki dan sam na kratko imao G2, ne znam koliko je moguce da bilo koji smartphone 2013-1015 moze da ima goru kameru od one, pricam o uredjima iz gornjeg sloja... Ako ti kamera na MX5 ima suma na G2 onda ne da ima suma nego druze nema slike.. :D :d
 
Planiram za par dana da uzmem PRO 5 (zivim u kini :p) pa me zanima da li je to stvarno dobra kupovina za hardver koji se nalazi u njemu? Jedna losa stvar koja mi se ne svidja je to sto nema OIS a druga je sto je telefon ogroman(5.7). Ja cu uzeti model od 64GB +4GB RAM i cena mu je oko 460 evra.

Malo sam neodlucan pa mi treba neki savit i usporedba sa nekim slicnim telefonom :)

btw, drugar je uzeo Meizu 5 i odlicno mu sljaka, jedina omanja zamerka je sto dugme za detekciju otiska prsta i vracanje na homescreen povremeno kvrcne
 
Ako si već u Kini, pokušaj negde da probaš telefon pre kupovine. Verujem da ćeš negde naći. Pa vidi kako ti odgovara uživo.
 
Impressively loud audio output, very clean too

The Meizu PRO 5 audio output stunned us with its loudness. It was literally off the chart - its maximum loudness was too high for our setup to handle correctly so we recorded it at a step below 100%. And when plugged in an active external amplifier, the smartphone had the clarity to match, delivering a performance that's just perfect.

Plugging in our standard headphones caused some distortion, but impressively stereo quality remained almost unchanged. It's not the best result in terms of clarity, but it's up there and with the loudness staying just as high, this is overall one of the best results we've ever seen.

http://www.gsmarena.com/meizu_pro_5-review-1336p6.php

Meizu Pro 5 is a like a dream come true for many - a premium design, an AMOLED screen, one of the best chipsets on the market and one of the best still cameras there is right now in a smartphone. While the video recording is far from impressive, the battery life, performance, software skills and connectivity package are top-notch. 


Zver
 
Poslednja izmena:
Dobro naručih OP2 pre nego što ste krenuli ovako da hvalite ovaj Pro 5, da se ne bacam u dodatni trošak. :)
 
Otisao u Telenor i onako prijateljski pitam lika koji radi tu, da li mi preporucuje da uzmem Meizu MX5 ....Kaze: Gov** kinesko, i on i M2 Note....Ja zabezeknut:trust: "Pa sta da uzmem" pitam ja, a on "Ma Iphone brate".....
Trazio da mi da neko objasnjenje, da li ih je koristio ali nisam dobio odgovor. Dakle citam ovde o Meizu aparatima, prelistao i sve testove i poredjenja na netu, i siguran sam da su dobri telefoni.
Ne kapiram cemu onda takav odgovor.

To je posledica toga da je osoblje ekstremno nestrucno.
Sto se tice telefona, ja sam koristio 5 meseci mx4, i sada sam ga predao na reklamaciju u telenoru, cekam zamenu. Telefon je zaista vrhunski, veoma kvalitetan u svim aspektima, osim u trajanju baterije koje je prosecno, ili ispod proska, i po softveru.
Za telefon nema nikakvih romova, osim originalnog. To moze biti i prednost, jer to ti je sto je, nemas sta da cackas i slicno, jer bukvalno ne mozes :) ali ako ti to znaci, preskoci telefon.
Sve ostalo je stvarno vrhunsko, a mx5 mi isto deluje dosta dobro, kada sam ga probao u telenoru. Meni licno se nije svidelo to sto ima hardversko dugme napred, a moj ima samo jedno kapacitivno, sto mislim da je jako lepo, elegantno i efikasno resenje. Ekran na mx4 mi takodje deluje mozda lepse, ali to je verovatno efekat toga sto sam ga gledao 5 mesec+ IPS vs AMOLED. Kamera deluje bolje i brze na mx5. Izrada takodje vrhunska kao i kod cetvorke, ima vise metala, oblik i velicina slicni, a meni licno je mx4 najudobniji telefon koji sam ikada drzao u ruci,a da je velicine 5+ inca.
Sto se tice g3 vs meizu, ja bih mnogo radije uzeo meizu. Vredi probati kineske telefone, i iskociti iz sablona. Siguran sam da neces pozaliti, osim ako nisi od ljudi koji vole da cackaju, i menjaju romove. Isto tako, ako planiras da ga uzmes uz neki paket gde mu je cena skoro 400e, tu se onda vec otvara i siri izbor telefona bez ugovora
 
Pa to što ga reklamiraš posle nekoliko meseci i nije baš neka reklama... Šta je kvar?
 
Napisao sam da je na reklamaciji, nekih 10ak dana sada vec. Na jednom mestu na ekranu se pojavila svetlija tacka, i kada se tu jace pritisne ekran dodje do razlivanja boja
 
Da li neko zna kakav je sa 4g prijemom signala juce sam par sati proveo na Zlatiboru koji je valjda pokriven medjutim cim se poveze prebacivao me je na 3g?
 
Imas li karticu koja podrzava 4g, i imas li tarifni paket koji ti omogucava 4g?
 
Konacno uspeh da probam 4g doduse na kratko al opet zadovoljan nakon onih prica da su zwznuli nesto sa lte na internacionalnom modelu

uploadfromtaptalk1447612775684.jpg
 
Pa nisu. Ali kada budu pustili 800mhz koji ima veci opseg neces moci da ga uhvatis
 
Poslednja izmena:
E dok ja to docekam ovde gde zivim verovatno ce samsung s9 biti aktuelan
 
Dobio sam mx5, umesto mx4 koju sam predao na reklamaciju. Prvi utisci dosta pozitivni, bice i vise detalja kada malo sazivim sa novim telefonom
 
Lepo lepo.. Baci neki utisak.. Ja se lomim iskreno izmedju mx4 pro, mx5 i Sony Z3...
 
Nazad
Vrh Dno