Šta je novo?

Meizu mx5/mx5 pro

Sve ok, ali uporediti brzinu e4 sa mx5 i reći da nije ništa specijalno bolje i fluidnije.... Nemam komentar.. Koristio sam oba uredjaja, znam zašto pričam

Meni nije problem ni da snimim pa da vide ostali na sta mislim :) Ne znam kako i sta si koristio tacno na oba fona ali meni nikakve razlike nema u svakodnevnom radu sa stvarima koje korisnici najcesce koriste. Oba su Mediatek cipset koji generalno nije nista posebno kako god okrenes, osim sto je bolji CPU kod Meizu uz verovatno malo optimizovaniji cipset koliko vidim. Xperia E4G (nije isti kao E4) je nekako dobro optimizovan telefon (sa najnovijim apdejtom), zato sa slabijim procesorom radi lepo i fluidno, odnosno dobro se nosi sa aplikacijama - to je bila moja poenta a ne da kazem da je brzi jer MX 5 jeste brzi, ali nije onoliko koliko sam ocekivao. Obican korisnik nema teorije da primeti to u radu sa regularnim aplikacijama (FB, Instagram, Viber i slicno). Eventualno ako neko koristi neke jako zahtevne stvari za koje treba brzi procesor i vise RAM-a, a takvih je ni 5%. Naravno ta dva telefona se ne mogu porediti ovako u svim ostalim segmentima, ali reko kad sam vec dobio telefon da iskomentarisem. Takodje, ogroman minus je storage koji se pojede odmah. Odslikas 200 fotki, tri video zapisa i cao. Ne znam zasto nema slota za SD karticu bar ovaj sa 16GB prostora. Danas sam se igrao malo vise, ekran je bas dobar, koloritet veoma dobar, kontrasti i uglovi su bas dobri, odziv na touch takodje je super, rezolucija odlicna, telefon ne krcka nista, lepo lezi u ruci, dobra izrada. Probao sam i kameru i dobar je u uslovima loseg svetla, brz je pri fotkanju, dobar metering ima, ima suma naravno na 100% kako god okrenes i na ISO 100, ali je kvalitet fotki iznenadjujuce dobar. Baterija je stabilna, izdrzala je 24h maltretiranja, ne greje se drasticno uopste. Da mu je cena manja za 100e onda mozemo da kazemo da je ovo dobar izbor (koliko vidim 450e je prosek), doduse verzija sa 32GB.
 
drugar je uzeo mx5 pre jedno mesec dana, zalio se malo da mu nesto steka i da se restartuje pa je malo sizeo prvih par dana....posle toga je stavio novi flyme (5.0) sistem i telefon je bukvalno progledao, instalirao je sve i svakakve stvari na njega i sta god da je probao sve je radilo bez problema
ja sam prosle nedelje uzeo PRO 5 i za sad ni na jedan problem nisam naisao, jedino sto ja cekam je zvanicna verzija flyme 5.0 za PRO 5 :)
slikanje i snimanje odlicno radi cak i u slabom osvetljenju, snimao sam i slow motion koji izgleda odlicno
video razgovori na 4g mrezi su predobri, pogotovo kad se uzme u obzir da razgovaram na relaciji kina-srbija ;)
Opa pro 5 :)

Daj neki mini review :)

Kako se cuje muzika kada se slusa sa kvalitetnim sluskama ?
 
Meni nije problem ni da snimim pa da vide ostali na sta mislim :) Ne znam kako i sta si koristio tacno na oba fona ali meni nikakve razlike nema u svakodnevnom radu sa stvarima koje korisnici najcesce koriste. Oba su Mediatek cipset koji generalno nije nista posebno kako god okrenes, osim sto je bolji CPU kod Meizu uz verovatno malo optimizovaniji cipset koliko vidim. Xperia E4G (nije isti kao E4) je nekako dobro optimizovan telefon (sa najnovijim apdejtom), zato sa slabijim procesorom radi lepo i fluidno, odnosno dobro se nosi sa aplikacijama - to je bila moja poenta a ne da kazem da je brzi jer MX 5 jeste brzi, ali nije onoliko koliko sam ocekivao. Obican korisnik nema teorije da primeti to u radu sa regularnim aplikacijama (FB, Instagram, Viber i slicno). Eventualno ako neko koristi neke jako zahtevne stvari za koje treba brzi procesor i vise RAM-a, a takvih je ni 5%. Naravno ta dva telefona se ne mogu porediti ovako u svim ostalim segmentima, ali reko kad sam vec dobio telefon da iskomentarisem. Takodje, ogroman minus je storage koji se pojede odmah. Odslikas 200 fotki, tri video zapisa i cao. Ne znam zasto nema slota za SD karticu bar ovaj sa 16GB prostora. Danas sam se igrao malo vise, ekran je bas dobar, koloritet veoma dobar, kontrasti i uglovi su bas dobri, odziv na touch takodje je super, rezolucija odlicna, telefon ne krcka nista, lepo lezi u ruci, dobra izrada. Probao sam i kameru i dobar je u uslovima loseg svetla, brz je pri fotkanju, dobar metering ima, ima suma naravno na 100% kako god okrenes i na ISO 100, ali je kvalitet fotki iznenadjujuce dobar. Baterija je stabilna, izdrzala je 24h maltretiranja, ne greje se drasticno uopste. Da mu je cena manja za 100e onda mozemo da kazemo da je ovo dobar izbor (koliko vidim 450e je prosek), doduse verzija sa 32GB.

Može, ja bih voleo da vidim :) nije da ti ne verujem, i nije do brzine mx5ice, pa kad i moj opt ima stuttere u najobicnijim situacijama( npr. kad spustim not bar, zabode, ili kad klikcem na toogles desi se da ne reaguje), a telefon ima jedan od najjačih hw na tržištu... Sve to do optimizacije roma, e4 sam koristio nekih 2 nedelje u martu, i imao je dosta problema sa fluidnoscu sistema, ali normalno, jer je to ipak budžet smartphone... Ne znam koja je razlika izmedju običnog i 4G modela...
 
Evo mog vidjenja telefona posle nekog duzeg perioda. Verovatno vec znaju svi da sam imao 5 seseci mx4 i sada mx5, ali cisto da ponovim.
Elem, telefon je zaista odlicno izradjen, dosta kvalitetniji od mx4. Isto tako, u direktnom poredjenju sa mx4, deluje mi da neke radnje obavlja dosta brze, a pre svega je dosta brzi sto se tice kamere. Fokusira i slika brzo kao ostali telefoni koji su u vrhu ponude. Isto tako, telefon se skoro ne greje. Npr dok se od igranja asphalta 8 cetvorka bas znala ugrejati. mx5 jedva da se nesto zagreje, i za to ide svaka pohvala. Zvucnik po meni glupavo lociran ali daje fin zvuk, nema probijanja, i bas je glasan. Kvalitet poziva odlican, dok opet na mx4 nije bilo tako. Baterija isto nesto bolja nego na 4ci, i drzi nesto preko 4 sata sot u danu. Po meni, 3 gb rama se bas primeti. Ispada da je to i neki minimum za komotno koriscenje telefona u 2015 godini, kada je android u pitanju. Flyme uopste nije toliko los. Jednostavan je, nema ne znam kakvih dodataka i budzeva. Mana je sto nema romova za menjati, i to je to.
Sve u svemu, jedan bas kompletan flagship telefon koji se moze porediti sa bilo kojim drugim. Sa mx4 nije bilo tako, falila mu je nota ozbiljnosti da bude top uredjaj. Ovo je telefon koji se moze mirne duse preporuciti drugima.
 
Narode, da li moze na mx4/mx5 da se namesti da u jednom redu bude 5 ili vise ikonica, umesto 4? Ne menjajuci launcher? Nekako mi ruzno izgleda, veliki ekran, i jos vece ikonice..
 
Moze ako nisi na lolipopu pa da rutujes i instaliras flymetools, ja sam to furao na mom mx4 al sam presao na lolipop, pa za njega nema sad flymetools
 
Da opet pitam posto od stranih foruma nema vajde, postoji li verzija flyme os 5 za mx5 uzet kod telenora?
 
Nema flyme 5 za nas mx5 jos.. Izgleda da ni ne postoji nacin da se ubaci. Ja sam probao onu varijantu sa meizufans za ubacivanje i verziju preko a, ali ne radi obrnuto
 
Ne moze sa I verzije da se ubaci 5.0 flyme A verzija ?
 
Mom drugaru danas stiže MX5. Koliko vidim ovde, on radi samo pod Flyme OS Android modifikacijom i da nema ROM-ova. Sta bi trebalo da uradi / moze da uradi kad mu stigne telefon out-of-the-box?

Postoji li mogucnost da stavi vanilla Android? Da se promeni Recovery? Ili je "zaglavljen" na Flyme? Onda neki update?

Koje su drugaru opcije, ukratko?

Hvala veliko! ;)
 
ajde da se prijavim i ja,po drugi put sam postao vlasnik mx5,prvi sam malo probao i dao zeni. onda sam lutao i trazio i na kraju uzeo i sebi :D
 
Drugaru stigao MX5. Ponudio update Flyme OS sa 4.5 na 5.1 (oko 900MB). Da li prihvatiti?

Stavio mu Nova louncher. Da li je preporučeno da se još nešto izmeni? Vidim da neke preinstalirane apps ne mogu da se obrisu.

Nevezano za pitanje, ko stoji iza Flyme fork-a? Očekivati redovne apdejtove? Ver 4.5 je fork Android KitKat-a, a Flyme 5.1? Android Munchmellow?
 
Neka prihvati nece nista da izgubi
 
Poslednja izmena:
I 4.5 i 5.1 FlyMe su Lollipop. Piše koja je verzija androida u about na telefonu. Definitivno update na 5.1 Flyme, mnogo stabilniji, kamera mnogo bolja.
Nema šta puno da menja osim launcher-a i rasporeda ikonica jer i ne može.
 
Drugaru stigao MX5. Ponudio update Flyme OS sa 4.5 na 5.1 (oko 900MB). Da li prihvatiti?

Stavio mu Nova louncher. Da li je preporučeno da se još nešto izmeni? Vidim da neke preinstalirane apps ne mogu da se obrisu.

Nevezano za pitanje, ko stoji iza Flyme fork-a? Očekivati redovne apdejtove? Ver 4.5 je fork Android KitKat-a, a Flyme 5.1? Android Munchmellow?

Da, ocekujte redovne apdejtove.
 
[youtube]cyhHMbN_d2M[/youtube]

Pro 5.

Toni,4min ne moze da izvadi mob iz kutije [emoji23]
 
Poslednja izmena:
Ma, samo da izađe PRO 5 mini (ali mnogo se to nešto oteglo), to će biti prava stvar koja teško da ima konkurenciju. Ovakvih telefona kao PRO 5 ima dosta na tržištu, tu će se teško proslaviti.
 
To je istina. Satro je najavljen za januar 2016 mada je veliko pitanje koji ce soc tada imati. Ako se zna da x20 ide u mx6 sta ostaje tom miniju ? Ne verujem da ce ici na exynos 7420

Ja sve mislim da ce mx6 u januaru a ne pro 5 mini.
 
Koristim Meizu MX5 nekoliko dana i primetio sam problem sa stizanjem poruka na aplikacijama Viber, Whatsapp. FB... Dakle, poruka mi stigne tek onog trenutka kada samovoljno udjem u aplikaciju, ne obavestava me pre toga da mi je neko poslao poruku. To se desava dok ne udjem, nakon toga sve funkcionise normalno u narednom periodu dok ne prestanem da koristim aplikaciju duze vreme. Iako imam konstantno net na telefonu, prijatelji mi kazu da sam ''offline" sve dok ne udjem u neku od aplikacija. Sto se tice SMS i poziva nema nikakvih problema, to sve funkcionise odlicno.

Sta bi mogao da bude problem?
 
@Marezma

idi u power settings pa tamo ostavi da ti rade i kad je ugašen ekran aplikacije za koje želiš da primaš notifikacije...mada, i to nije garancija, meni whatsapp čak i tada ima problem koji ti pominješ...doduše, na drugom telefonu meizu m2 note, ali isti je sistem...kinezi su to, moraju oni još mnogo više da se pozabave softverom, traljavo je to...
 
Resio sam problem, poatavio sam pitanje na jos jednom mestu i dobio detaljan odgovor, sada radi kao svajcarski sat! Prenosim odgovor u celosti ako nekome zatreba.

Problem je u Security centru koji previse agresivno gasi aplikacije kada je telefon u standbay-u.Tvoj problem se resava tako sto udjes u Security, pa ides na Power, pa imas u donjem desnom ugle kao 4 kvadratica. Kada kliknes na njih imaces spisak aplikacija kojima je dozvoljeno da budu aktivne u standbuy-u. Klikni na one koje zelis (Viber, Whatsapp. FB...) da ti budu aktivne (ignorisi ako ti napise banning is recommended). Nakon toga se vrati opet na pocetnu stranu Security centra i idi na Permissions, pa auto launch, pa i tu obelezi aplikacije koje ti trebaju. Gore pored auto launch imas i Notify, pa proveri i tu cisto da li su ti ukljucene notifikacije za date aplikacije. Ovo bi trebalo da ti resi sve probleme. Pozdrav!
 
Da li je neko probao da instalira apk aliexpress? Prijavljuje mi da apk nije kompatibilna sa mx5.
Probao sam i preko mozile direktno na sajt, ulogujem se uspesno ali ne mrda sa pocetne stranice.
 
[youtube]Hz0I29Fb4Kk[/youtube]

Pro 5 review
 
Nazad
Vrh Dno