Šta je novo?

Meizu m2 note

Da, ja sam na G verziji najnovijoj, nema mezu mapa kod mene. Mezu toolbox ima ali nema mapa i pedometra.
 
Da li neko ima problema sa back dugmetom, nekad sam krene da ide po jedan korak u nazat sve do home-a?
Mislim da nije do dugmeta, deluje mi kao softsverski problem a krenulo je da se pojavljuje negde od predposlednjeg apdejta.
 
Poslednja izmena:
Ja imam taj problem. Jeste se pojavio nakon apdejta, ali sam vratio na prethodnu verziju, a problem je ostao. Barem 50 puta sam hteo da ga otresem o pod :)


Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Dobar dan drustvo,treba mi vasa pomoc.Imam ovaj telefon za kinesko trziste,dakle A verziju i imala sam nas jezik koji je kinez ubacio jer sam tel. kupila na aliju.Sve je bilo u redu dok nisam odlucila da promjenim sw sa 4.5.4.A na 5.1.09.0G tada nastaje moj problem. Naravno GP nije radio,sve ostalo je bilo ok,ukljucujuci i nas jezik, jer pri mjenjanju sw samo sam kliknula da se on mjenja, a ne i da se brisu podatci.Poslije dva dana je izasao novi sw i kako sam dobila obavijest za azuriranje, kliknem da azurira i nestane mi nas jezik nakon toga. Sad se pitam dali smijem da ubacim globalnu verziju na telefon dabi imala nas jezik i ao tk uradim hocu li morati i da se zezam opet sa gp.
Drugi problem mi je viber ,kasne mi obavijesti, nekad ni nestigne obavijest a u lijevom cosku mi stoji stalno ikona vibera.Preturih sve na tel i nemogu naci rjesenje ,ni za obavijsti ni da uklonim ikonu iz ckska i kad otvorjm padajuci meni stalno stoji viber i obavijestava o statusu,kad u postavkama ugasim obavjest o statusu ona i dalje stoji tu .
Izvinjavam se na duzem postu ,ali moradoh detaljno opisati problem, pa ako neko mi moze pomkci hvala unaprijed.
 
Ja imam taj problem. Jeste se pojavio nakon apdejta, ali sam vratio na prethodnu verziju, a problem je ostao. Barem 50 puta sam hteo da ga otresem o pod :)

Stvarno zna da iznervira kad krene u nazat, ja se opet vratim u npr. brovzer on opet nazat. Onda kliknem na dugme home dok se ne ugasi ekran i onda radi normalno...
 
Ljudi, imam problem sa 4g mrezom... Jednostavno svi oko mene imaju 4g a ja imam H+... prebacim svoju karticu u drugi telefon i sve je ok, 4G... APN podesavao vise puta i nema promene... Cudno je to sto u stanu imam 4g... Ali su brzine dosta lose... (U telenoru je sve ok, podesavanja su dobra, nema ogranicenja brzina...)
 
Meizu radi na drugacijoj frekvenciji 4G od mreze u Srbiji.
 
Kako na drugacijoj? Ovo je iz telenora telefon...
 
Telenor najvise koristi mislim najcesce 800mhz koji ovaj Meizu ne podrzava. Retko gde ima 1800 koji podrzava M2 Note.
 
9a66d37338f9e121ea8c9ca922a0a00d.jpg


Poredjenja radi, lte band m2 note levo i honor5x desno.
Koliko sam ja razumeo, 4g mreza je najvise pokrivena sa 800 MHz ili nam lte 20 band, koji m2 note ne podrzava.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Jasno... Znaci ni telenor ne koristi svuda u srbiji iste frekvencije za 4G... Zato mi je u stanu u bg-u 4G a u istocnoj srbiji HSDPA... Hvala na pojasnjenju!
 
Danas sam prvi put dobio opciju da ažuriram OS na Flyme 5.1.11.0G, veličina fajla je 738,65 MB

Telefon je uzet u Telenoru, do sada ga nisam nijednom ažurirao (i dalje sam na 4.5.4I). Čekao sam da se pojavi update u sistemskim podešavanjima.

Da li ću ažuriranjem na ovu verziju izgubiti neke podatke/aplikacije?
 
Samo nemoj da cekiras wipe app data i sve ce biti ok.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Jasno... Znaci ni telenor ne koristi svuda u srbiji iste frekvencije za 4G... Zato mi je u stanu u bg-u 4G a u istocnoj srbiji HSDPA... Hvala na pojasnjenju!

I kod mene u Leskovcu je isti problem. Telefon je uzet u telenoru kao 4g, ali sad ne hvata signal. Radilo je jednom u Nisu i to je sve. Pokusao sam da saznam u telenoru na kom frekvetnom opsegu im radi mreza u Leskovcu i nisam uspeo. Upucuju me na mapu pokrivenosti koja mi nista ne znaci jer znam da 4G signala ima. Inace kupili su licencu za 1800MHz sto nas telefon podrzava ali za sada ne pustaju.
 
Izvinjavam se što upadam a da prethodno nisam isčitao unazad stranice.
Naime drugaru se u toku punjenja na originalnom punjaču zapalila baterija odnosno onaj deo gde ulazi kabl u Micro usb slot. Kabal je ostao zalepljen za Micro usb slot. Pitanje je da li se ovo još nekom desilo ili je ovo izdvojen slučaj?
 
Ja nisam čuo,mislim da niko u temi nije imao takvu situaciju

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Juce mi prosla ok nadogradnja na Flyme 5.1.11.0G ali mi notifikacija ne rade?
Viber i fbM su ok, dok neke druge, kao tapatalk,steam itd, jok. Ima li neke nade da to osposobim?
E da, jel moze da se vrati da kada pritisnes dugme za odkljucavanje(ili dupli dodir ekrana), da odmah tastaturu za odkljucavanje.
Smorilo me da moram da odkljucam pa svajpujem pa tek onda mogu da kucam sifru za odkljucavanje fona :(
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se što upadam a da prethodno nisam isčitao unazad stranice.
Naime drugaru se u toku punjenja na originalnom punjaču zapalila baterija odnosno onaj deo gde ulazi kabl u Micro usb slot. Kabal je ostao zalepljen za Micro usb slot. Pitanje je da li se ovo još nekom desilo ili je ovo izdvojen slučaj?

Hoće da se zapale. Moj primerak, i još neki su izgoreli u Telenoru prilikom testiranja. Pričao sam o tome da prži ekran od pregrevanja. Dešavalo se i donji deo bukvalno ekran da izgori, kao da ste ga palili šibicom. Tek treći primerak koji imam radi bez pregrevanja. Veoma puno škarta je bilo (na količinu od preko 100 telefona, preko 30 posto je što pržio ekran, što je riknjavao ovako).
 
Juce mi prosla ok nadogradnja na Flyme 5.1.11.0G ali mi notifikacija ne rade?
Viber i fbM su ok, dok neke druge, kao tapatalk,steam itd, jok. Ima li neke nade da to osposobim?
E da, jel moze da se vrati da kada pritisnes dugme za odkljucavanje(ili dupli dodir ekrana), da odmah tastaturu za odkljucavanje.
Smorilo me da moram da odkljucam pa svajpujem pa tek onda mogu da kucam sifru za odkljucavanje fona :(

ovo i mene zanima... smara da ga otkljucam, pa da swipe na gore pa tek onda sifra...
 
Ažurirao sam preko OTA update-a Flyme na verziju 5.1.11.0G. Sve je prošlo ok. Jedino me zanima čemu služi ovaj mali kružić koji se vidi na ekranu. Mali kruzic koji moze da se postavi na stranici gde god zelis. Primetio sam da kada pomerim taj mali kruzic ulevo on me vrati na prethodnu stranicu koju sam koristio. Da li je moguće to isključiti? Deluje mi nepotrebno.
 
Smart Touch - settings pa accessibility i tamo podesiš isključiš ako hoćeš

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Imaš tamo i da podesiš, kakve funkcije da ima u kom pravcu. Pozicionirani ga recimo u donjem desnom uglu, da ti bude blizu placu i kada se naviknes, stvarno je cool.

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk
 
Da li postoji nacin da se promeni izgled sistemskih smajlija?
 
nataknem ga na biciklo, posle svega shta smo preziveli, ispadne mi danas telefon sa metar visine, u sikonskoj futoli i zashtitnim staklom, nishta ne pukne, nema ogrebotine ni jedne, ali prestane da radi 5 milimetra toucha od dole...ne radi razmak, zarez, enter i sve ostalo u toj liniji kad kucam neshto...bezveze...
 
Poslednja izmena:
samopopravilo se :D
jutros isto nije radio, i evo zadnjih 2 sata opet sve ok...
 
Da li neko ima problem sa meizu-ovom app weather? Radila je odlicno do zadnjeg apdejta, od tada ne moze da pronadje lokaciju.
 
I ja imam problem sa weather app. Koliko sam provalio od gradova iz Srbije aplikacija prepoznaje samo Beograd...
 
Jeste, i to pise Belgrade, nisam siguran ni da to radi? Videcemo, valjda ce ispraviti na sledecem apdejtu...
 
I ja imam problem sa weather app. Koliko sam provalio od gradova iz Srbije aplikacija prepoznaje samo Beograd...

Meni je prepoznao Arandjelovac ali lose pokazuje. Tipa danas mi pisalo daje 15 stepeni :D
 
Nazad
Vrh Dno